Şimdi Ara

Recovery mode açılmıyor, Flash Tool çalışmıyor, rom yüklenmiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Çinden aldığım Lenovo s720 telefonda saçma sapan bir rom yüklü. Bunu iptal edip stock rom yüklemek istiyorum. Ancak ne yaptıysam olmadı.

Yaptıklarım. Telefon üzerinden ClockworkMod (CWM) denedim olmadı. Telefon hiç bir şekilde Recovery moda girmiyor. Ses kısma, açma, güç, kamera tuşları kombinasyonlarını hepsini denedim anack kesinlikle açılmıyor. Şu yazı çıkıyor 'have been in meta mode long press the power button and the normal boot' ve böylece kalıyor. PC'den Flash Tool ile denedim hiçbir şey olmuyor. Öyle duruyor. Buna nasıl rom yükleyebilirim? Fabrika ayarlarına döndüm, Clear eMMC yaparak denedim olmadı. Bayaryayı çıkarak denedim olmadı. Kapalı, açık denedim olmadı. Format denedim olmadı. Fikri olan... Teşekkür ederim.

• Yardım!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: unalcunal

Merhabalar;
    Çinden aldığım Lenovo s720 telefonda saçma sapan bir rom yüklü. Bunu iptal edip stock rom yüklemek istiyorum. Ancak ne yaptıysam olmadı.

Yaptıklarım. Telefon üzerinden ClockworkMod (CWM) denedim olmadı. Telefon hiç bir şekilde Recovery moda girmiyor. Ses kısma, açma, güç, kamera tuşları kombinasyonlarını hepsini denedim anack kesinlikle açılmıyor. Şu yazı çıkıyor 'have been in meta mode long press the power button and the normal boot' ve böylece kalıyor. PC'den Flash Tool ile denedim hiçbir şey olmuyor. Öyle duruyor. Buna nasıl rom yükleyebilirim? Fabrika ayarlarına döndüm, Clear eMMC yaparak denedim olmadı. Bayaryayı çıkarak denedim olmadı. Kapalı, açık denedim olmadı. Format denedim olmadı. Fikri olan... Teşekkür ederim.

Recovery mode girmek için bir program vardı ama adı aklımda değil şuan. Ama sanırım telefonun rootlu olması gerek.

Flash Tool içinde telefonun işlemcisine uygun driveri pc ye yüklemen gerek. Bunu da telefonu kapalı iken pc ye bağladığında aygıt yöneticisinde bir driver tanımlamaya çalışacak (pc den uyarı sesi gelir) o anda onun üzerine tıkla ve indirdiğin driveri tanımlayarak yükle. daha sonra flash tool u çalıştır. umarım yardımım dokunmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmer23s

quote:

Merhabalar;

Recovery mode girmek için bir program vardı ama adı aklımda değil şuan. Ama sanırım telefonun rootlu olması gerek.

Flash Tool içinde telefonun işlemcisine uygun driveri pc ye yüklemen gerek. Bunu da telefonu kapalı iken pc ye bağladığında aygıt yöneticisinde bir driver tanımlamaya çalışacak (pc den uyarı sesi gelir) o anda onun üzerine tıkla ve indirdiğin driveri tanımlayarak yükle. daha sonra flash tool u çalıştır. umarım yardımım dokunmuştur.

Hocam telefon rootlu. Ancak recovery mode girmek istediğimde lenovo yazısı çıkıyor ve kalıyor öyle. Her yolu denedim. Flash Tool için hangi dreveri indirmem lazım. Çoğunu denedim sanırım... Teşekürler..

• Öncelikle senin romu değiştirmek için recoveryi değiştirmene gerek yok. Çünkü sistemi komple değiştireceksin bunun için stok romu indir önce. Daha sonra flash toolu indir. buradan da telefonun için driveri indir.

http://singledrivers.blogspot.com.tr/2013/12/lenovo-s720-usb-driver-for-windows.html (altta mirror linke tıkla)

Öncelikle pc ne driveri tanıtacaksın. Bunun için önce teli kapat. Şimdi bilgisayarıma sağ tıkla ve aygıt yöneticisini aç. Daha sonra kapalı teli pc ne kablo ile bağla ve aygıt yöneticisini gözetle. Telefonun sürücüsünü bulacak 3 sn görünür kaybolur. Sen sürücü kaybolmadan üzerinde sanırım ünlem işareti de olan bu sürücüye çift tıkla (kaçırırsan kabloyu çıkar tak) sana verdiğim linkteki sürücüyü zipten çıkar ve sürücüye çift tıklayınca açılan sürücü bölümünden indirdiğin yeni sürücüyü tanıt. Artık telefonun kapalı iken flash tool telefonunu tanıyacak gerisini biliyorsundur sanırım. Eğer istersen bir cwm recovery bul ve stok romun içindeki recoveri ile değiştir o şekilde stok romunu kur tekrar cwm recovery kurmak zorunda kalmazsın. Gerisini biliyorsundur sanırım yinede takılırsan yardım iste. Başarılar...

• Bu şekilde deneyeceğim. Teşekkürler...
  • esmer23s kullanıcısına yanıt
    Maalesef bu şekilde de olmadı. Antalya'da olsanız bir de denerdik. Başkan bir yöntem bulmak lazım. Teşekkürler...
  • quote:

Merhabalar;

Öncelikle Flash Tool için driver yükleyeceksiniz aşağıdaki linkte anlatımı mevcut

http://akilli.be/forum/konu-driverlar-nasil-yuklenir-windows-xp-vista-7-8-10

Driverların ardından SP Flash Tools ile stock ROM yüklemeniz gerekecek onun da resimli anlatımını veriyorum (resimleri göremiyorsanız DNS değiştirin)

http://akilli.be/forum/konu-sp-flash-tools-ile-firmware-rom-yukleme-resimli-anlatim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Beyin -- 14 Ağustos 2015; 17:15:47 >

• Olmuyor diye bişi yok. Neleri yaptığını nerede takıldığını ne gibi bir hata aldığını söylersen ordan devam eder tamamlarız bu işi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.