Şimdi Ara

Flexiglow'dan aydınlatmalı multimedya klavye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
4.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Flwxiglow firmasının çok hoş bir ürünü karşımızda.Ürünün dikkat çeken yönü tabiki tuş aydınlatması. Klayvende kullanılan hafif, yormayan mavi ışık sayesinde ortama parlak bir ışık yaymıyor bu sayede karanlıkta klavyenizi rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Ayrıca üründe kullanılan yarısaydam tuşlar mavi ışıkla birlikte sanki kor halindeymiş gibi gözüküp çok hoş bir görüntü sunuyor. Klavyenin aydınlatma sisteminin kapatılabilmesi de iyi düşünülmüş özellikler arasında.

Klavyede 18 adet ek tuş var. Bu tuşlar; home, email, back, forward, search, refresh, favorites, stop,volume up, volume down, mute, stop, previous, play/pause, next, My compuer ve sleep. Tuşların hepsi sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Windows Xp sahiplerinin bu tuşlar için sürücü yüklemesine bile gerek yok. Renk aydınlatmasının tahmini ömrü devamlı açık kalması durumunda 5-6 yıl ki bu genelde klavyeler için fazla bile. Tabii tercihimiz notebook klavyelerinin bu şekilde entegre sistemler koymaları.

Malesef bu hoş klavyenin de birkaç eksi yönü bulunuyor. Kullanılan tuş diziliminin standart klavyelerden birkaç farklılığı bulunuyor. Home, Insert, End, PgDwn, PgUp ve Delete tuşlarının dikey dizilimlerine alışmak biraz zor olabilir. Ayrıca backspace tuşunun diğer tuşlar gibi ufak olması bu tuşun kullanımını zorlaştırıyor ancak enter ve capslock gibi tuşlar diğerlerinden daha koyu ve okumadan renk tonuna göre seçim yapabilme işinizi kolaylaştıracaktır. Yurtdışında 30$a satılan ürünün he beyaz hemde siyah versiyonu bulunuyor.

Sayfanın Linki : http://www.gideontech.com/content/articles/248/1

• bu fiyata gelsin direk alırım.zate bu Turbo-media klavyem eskimeye basladı.zaten gececiyim işik yakmaktnada kurtulduk.tam Wampir olduk...
    Saol Enderc
  • hitman sana katılıyorum aksam ustune kadar yatıyorum sabah gun agarana kadar bilgisayar basındayım peder bi gun haklayacak ya bakalım ne zaman :)) bence klavye bir harika fiyatıda ole kolay gelsin....
  • ben aybilgisayardan almıştım mecidiyekoyden 45 milyon cogu kişide oyle bir ara konusu geçmişti hemen almıştık hemde çok sosyetik birşey saygılar
  • Ya tam ihtiyacımız olan bir üründü. Umarım en kısa sürede Türkiye'ye gelir, kesin aklı evvel birkaç firma -ki bu firma genelde ncs oluyor- 50-60 $ dan satmaya kalkar, sonra diğerleri de getirir ve fiyat düşer diye düşünüyorum.
    Yaşasın aydınlatmalı klavye, yaşasın gece Cs oynamak =)
  • daha önceki örneklerine benzemıo gibi bi izlenım uyandırdı bende...şööle bi aratalım belki yurtdışındanda sipariş werebiliriz , Tr ye gelince kafadan 60 usd olur bu
  • Yalnız bu klavyenin çok ciddi bir problemi var oyuncular için. Klavye düzenine alışılır o konuda şüphem yok ancak tuş ebatları ve sıklığı aynı laptoplardaki gibi ve bu durum belliki çok rahatsız edici olacak.
    Tuşlar çok ince ve sık, bu nedenle ergonomisi standart klavyelere oranla çok düşük. Eli yoracak, diğer taraftan standart klavyelerin böyle bir aydınlatmaya gitmesi zor çünkü aydınlarmada led teknolojisi kullanmak zorundalar ki bu da 100$ gibi bir fiyata tekabül edecektir toplam klavye maliyetinde :(
  • ya nekadar güç çekerki.görünüş yapcaz diye psu yu sömürmüyelim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: xblade

ya nekadar güç çekerki.görünüş yapcaz diye psu yu sömürmüyelim?

Yok bu teknolojinin öyle yüksek güce ihtiyacı yok, daha önce Abd'de teknolojik kurumların kullandığı bir sistemmiş. Fazla tüketimi yok ayrıca istersen aydınlatmayı kapatabiliyorsun da.
  • yön tuşları birleşik olunca güzel olmuyor
    oyunlar rahat oynanmıyor
  • gecelerin cocuguyum.tam bana göre imiş :)
    daha önce kimse akıl edememiş mi acaba?ilk cıkışta pahalı da olur şimdi bu.
  • insert page down falan tuşlarının normal olmaması çok büyük eksi benim için. hele bi de backspace'in büyük olmaması.
    çok güzel düşünce ama niye normal klavyeye uygulamazsınız be bre hayvanlar
  • witkey in benzer bir ürünü var... hiç sevmedim ben.. Çok kullanışlı bişey değil ki... Thermaltake in USB fan+ışığını alın, benimki mavi renk siyak klavyenin üzerine düştümü manken suratı gibi cayır cayır yanıyo :))
    Bu arada bahsi geçen TT usb fan+ışık vega da(mecidiyeköy) 9.9 dolardı...
  • yön tuşlarını tasarlayan adamı keşke benle tanıştırsalar sohbet etmek isterdim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.