Şimdi Ara

Google+ Photos çok yakında kapanacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni fotoğraf depolama servisi Google Photos'u Mayıs ayında kullanıcıların beğenisine sunan Amerikalı internet devi Google, eski fotoğraf depolama servisi Google+ Photos'u geride bırakmaya hazır görünüyor. Google tarafından dün yayınlanan açıklamayla Google+ Photos'un 1 Ağustos'ta kapatılacağı duyuruldu.

Google+ Photos'un kapatılması ilk olarak Android'de başlatıktan sonra servisin iOS ve internetten de ulaşılamaz hale gelmesiyle tamamlanmış olacak. Kullanıcıların Google+ Photos'ta depoladıkları resimler, kullanıcıların herhangi bir işlemde bulunmasına gerek kalmadan otomatik olarak Google Photos servisine taşınacak.

Mayıs ayında kullanıma sunulduğunda Google+ Photos'un yerini alması için tasarlandığı oldukça açık olan Google Photos servisi, eski servisin tüm özelliklerini barındırırken, sınırsız yüksek çözünürlüklü fotoğraf yükleyebilme ve fotoğrafları otomatik organize etme gibi ilgi çekici yeni özellikleri de kullanıcılara sunuyor.

Bir zamanlar yerini aldığı Picasa Web Albums ile birlikte kullanımdan kalkan Google servisleri arasına katılan Google+ Photos'un yerini çok daha gelişmiş ve kullanıcı dostu bir servise bıraktığını söylemek mümkün. 1 Ağustos'tan sonra Google'ın tek fotoğraf depolama servisi olacak Google Photos'a Android, iOS ve internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

• ya facebook'da mesela başkasının gözünden gör diye bir seçenek var, bu google da ne paylaşılıyor ne paylaşılmıyor hiç belli değil, bu beni çok rahatsız ediyor.

• Bende bu servisi yeni kullanmaya başladım. Sınırsız fotoğraf yükleme seçeneğini kullanıyorum. Bence çok iyi bir hizmet Asistan sayfasında arka arkaya çekilen fotoları hareketlendirmesi ve iç mekan çekimine ait fotoğrafları birleştirip panaromik hale getirmesi falan çok hoş olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Public_Enemy

ya facebook'da mesela başkasının gözünden gör diye bir seçenek var, bu google da ne paylaşılıyor ne paylaşılmıyor hiç belli değil, bu beni çok rahatsız ediyor.

Aynen bir de facebook gibi onay istemiyor falan. Farkında olmadan youtube'dan video play store'dan da uygulama paylaşmışım. Yanlış tıklandı herhalde.
  • Ben anlamadım google+ taki fotoğraf albümleri gidecek yerine bu mu gelecek, oranı fotolar da kayıpsız buraya aktarılacak ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tt.us

Ben anlamadım google+ taki fotoğraf albümleri gidecek yerine bu mu gelecek, oranı fotolar da kayıpsız buraya aktarılacak ?

Aynen öyle otomatik gerçekleşecek hepsi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonard Snart

quote:

Ben anlamadım google+ taki fotoğraf albümleri gidecek yerine bu mu gelecek, oranı fotolar da kayıpsız buraya aktarılacak ?

Tskler hocam, bütün fotolarimi oraya yedekledim de korktum bi an. Androide de gelmesi iyi oldu, fotonları pcye at oradan picasa ile yükle derdinden kurtulup direk yuklemek iyi olacak

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Leonard Snart

quote:

Tskler hocam, bütün fotolarimi oraya yedekledim de korktum bi an. Androide de gelmesi iyi oldu, fotonları pcye at oradan picasa ile yükle derdinden kurtulup direk yuklemek iyi olacak

Rica ederim ve evet gerçekten büyük kolaylık sağlayacak çoğu kişiye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google+ kullanan mi var ki

• Zamanı gelmişti, aslında tamamen google+ kapatılmalı.
  • Nihayet. Muhtemelen ardından plus'ıda kapatıcaklardır.
  • Public_Enemy P kullanıcısına yanıt
    evet beni de
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.