Şimdi Ara

Ön amortisörlerden gelen ses ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Salcano Nova 26 bisikletim var. Ön amortisör lerden gıcırdama gibi kulak tirmaliyici bir ses geliyor.
    Bu ses nasıl giderilebilir?
    Başka forumlarda bisikletin sökülüp Yağlanması söyleniyordu ancak ben bisikleti sökmek istemiyorum .
    Bide bazi yerlerde bisikleyltin amasörlerin tamamen açık olmasi bisiklete zararlı olabilirmiş diye duydym ben orta ayarda kullanıyorum ne tamamen açık ne de tamamen kilitli bu konuda da fikirlerinizi merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kmlcn98

Salcano Nova 26 bisikletim var. Ön amortisör lerden gıcırdama gibi kulak tirmaliyici bir ses geliyor.
    Bu ses nasıl giderilebilir?
    Başka forumlarda bisikletin sökülüp Yağlanması söyleniyordu ancak ben bisikleti sökmek istemiyorum .
    Bide bazi yerlerde bisikleyltin amasörlerin tamamen açık olmasi bisiklete zararlı olabilirmiş diye duydym ben orta ayarda kullanıyorum ne tamamen açık ne de tamamen kilitli bu konuda da fikirlerinizi merak ediyorum

Ön maşanın yani ön amortsörün markası nedir acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • muzafferste kullanıcısına yanıt
    Öndeki sanırım mode ortadakide ke zhen

• quote:

Mode Zoom benimkide büyük ihtimalle aynı bisiklette nova 26. Benimki yay gibi çalışıyor bulunduğum çevrede en iyi amörtisör. Düzenli olarak yağlıyorum benimkinde sorun yok ama benim de arka amörtisörden aynı ses geliyor. Sen güzel bir yağla küflenmiş olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzafferste -- 23 Temmuz 2015; 14:18:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzafferste

quote:

Mode Zoom benimkide büyük ihtimalle aynı bisiklette nova 26. Benimki yay gibi çalışıyor bulunduğum çevrede en iyi amörtisör. Düzenli olarak yağlıyorum benimkinde sorun yok ama benim de arka amörtisörden aynı ses geliyor. Sen güzel bir yağla küflenmiş olabilir

nasıl bi çevre la o tamam bendede iyi birşey yok da çevrede en iyi nasıl zoom olabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: pekbiumursanmaz

quote:

Orijinalden alıntı: muzafferste

quote:

nasıl bi çevre la o tamam bendede iyi birşey yok da çevrede en iyi nasıl zoom olabiliyor

Bianchi-salcano-ümit tarzı bisikletler var çevremde ama en iyi amörtsörler bende iki amörtsiörde sonuna kadar içine giriyor yani sonuna kadar çalışıyor

• muzafferste kullanıcısına yanıt
    Nasıl yağlıcam konusunda aydinlatsan
    evde şöyle yağ var
     Ön amortisörlerden gelen ses ?[simage]
    Buda bisiklet
    https://store.donanimhaber.com/e4/42/9f/e4429f403024b11c1bd28342fb86ea9e.jpg[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turk34 -- 23 Temmuz 2015; 15:11:33 >

• quote:

Nasıl yağlıcam konusunda aydinlatsan
    evde şöyle yağ var
     Ön amortisörlerden gelen ses ?[simage]
    Buda bisiklet
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1524938/64b39066-459c-4aa3-9074-f46607b2f40a.jpg[/simage]

Bu yağ hakkında bilgim yok ben makina/silah yağı kullanıyorum. Ama nasıl yağlanacağını söyleyebilirim. Amörtsördeki plastiğin üstüne içine gidecek şekilde hafif hafif sık.

• Amortisör ün ustunde iki tane plastik var iki yanda onları çıkarıp icine sıkıcam bu kadarmı?

• quote:

Amortisör ün ustunde iki tane plastik var iki yanda onları çıkarıp icine sıkıcam bu kadarmı?

Aynen ben çıkarmadan üstünden de sıkıyorum sorun olmuyor nasıl isterseniz öyle yapın ikiside aynı işlem

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.