Şimdi Ara

Yerli oyun stüdyosu Mobge'nin yeni oyunu Viking Mushroom, 2016'da yayımlanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yerli oyun stüdyosu Mobge'nin yeni oyunu Viking Mushroom, 2016'da yayımlanacak 

Nest Intruder ve Dr. Green gibi oyunlara imza atan yerli oyun stüdyosu Mobge, mobil cihazlar için "Viking Mushroom" adlı yeni bir aksiyon/platform oyunu geliştiriyor.

İki boyutlu bir dünyada geçen Viking Mushroom, kaliteli görselleri ve başarılı animasyonlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Şu an için hakkında pek fazla detay bulunmayan oyunun güçlü bir hikaye sunumu ve benzersiz bir kontrol şemasıyla karşımıza çıkacağı belirtiliyor.

2016 yılında Android ve iOS platformları için yayımlanması planlanan Viking Mushroom'un nasıl bir deneyim sunacağını hep birlikte göreceğiz. 

• sanat tasarimi efsane.
  • çok dandik bence hep aynı tarz çakma olmuş. yabancı lar daha güzel yapıyor.bu çöp.

• Windows Phone için yoksa benim için sokaktaki konteynırdan farkı yok

• ülkemin insanı yapmışsa bizim içindeğerlidir. grafikler kaliteli.

• Çok güzele benziyor rayman havası var biraz

• Ben anlayamıyorum kendimizle ilgili kullanılabilecek o kadar çok isim varken nedir bu yapımcı kardeşlerimizin yabancı ve dillerine olan hasreti anlayamıyorum. Örneğin koy oraya bir yeniçeri isim illa ingilizce olsun diyorsan yaz janisseries yani bu sadece bi örnek yani yeniçeri değil başka bişey olsun ama bize ait olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: tugares

Ben anlayamıyorum kendimizle ilgili kullanılabilecek o kadar çok isim varken nedir bu yapımcı kardeşlerimizin yabancı ve dillerine olan hasreti anlayamıyorum. Örneğin koy oraya bir yeniçeri isim illa ingilizce olsun diyorsan yaz janisseries yani bu sadece bi örnek yani yeniçeri değil başka bişey olsun ama bize ait olsun.

Para...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben anlayamıyorum kendimizle ilgili kullanılabilecek o kadar çok isim varken nedir bu yapımcı kardeşlerimizin yabancı ve dillerine olan hasreti anlayamıyorum. Örneğin koy oraya bir yeniçeri isim illa ingilizce olsun diyorsan yaz janisseries yani bu sadece bi örnek yani yeniçeri değil başka bişey olsun ama bize ait olsun.

• quote:

Ücretli olarak çıkarsa Türkiye'den pek para kazanabileceklerini sanmıyorum, orjinal uygulama alıp kullanan çok nadir çevremde gördüğüm kadarıyla.
    Fakat yine dikkat ettiğim üzere Türkiye'de hem pc'de hem mobilde f2p oyunlar çok tutuyor, ve insanlar oyun içi ürünlere ciddi para harcıyorlar. Yani oyun f2p yerine direkt ücretli olursa zor.
    F2p sisteminin işlemesi için de oyunun online olması ve rekabet olması lazım. Single player ve ücretli bir oyun planları varsa, uluslararası çapta satışa sunmaları kar açısından daha mantıklı.
    Yerli tema kullanılırsa da dikkat çekmez. Örneğin vikings diye dizi var ve milyonlar izliyor, gelişmiş ülkelerde kuzey avrupa tarihinin ve mitolojisinin hastaları var.
    Ama biz ne yaptık, kendimizi tanıtamadık, ilgiyi toplayamadık. Üstüne tarih ve kültürümüzü turizm için diğer kültürlerle karıştırıp yanlış tanıttık.
    Yani Janissaries diye oyun yapılsa uluslararası çapta ilgi çekmez ve kar yapmaz. Dolmuş driver vs. gibi Türkiye'ye yönelik olarak sunulur ancak.

• Bence gayet güzel bir görseli var.Şu yabancı hayranlığını da bırakalım artık.Yerli olduğunu söylemeden 100 kişiye gösterin bu örnek videoyu herkes beğenir ve keşke biz de yapsak der eminim.
    Çakma,dandik yaramaz diyen arkadaşlar acaba hayatları boyunca ne yapmışlar,neyi gerçekleştirmişler,taş taş üstüne koymayı bırak taşın yerini değiştirmişler mi acaba?

Zamanında Japon Nissan markası İngiliz Austin 7 model arabayı tamamen taklit ederek araba yapımına başlamış.Şu anda Austin diye bir marka yok ama,Nissan hala büyük paralar kazanarak araba üretimini yapıyor.(Merak eden araştırsın keza Çinliler de bunu yapıyor.)

• Görselleri güzel bekleyelim bakalım.
  • Her ne olursa olsun destek vermek gerekir sonuçta ülkemizde yazılım ve grafik konusunda bir çok yetenekli kişiler var ama maddi sıkıntılardan dolayı üretemiyorlar bu kişilere destek verilirse sağlam oyun şirketleri çıkabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhteşem Yüzyıl ilgi çekti. Dünyada birçok ülkede izlendi. Belki bir Vikings etkisi yaratamamış olabilir ama bu bir başlangıçtır. Bir sonraki daha fazla ilgi çekecektir. Önemli olan bize ait olanı tanıtmamız. Para bu kadar da öncelikli olmamalı bence. Elbette önemli elbette gerekli ama bazı şeyler göz ardı edilebilmeli ve neticede GTA tarzı yüksek bütçeli bi oyunda yazılmıyor. Sonuç olarak PC içinde olsa bize has özelliklerde olduğu için yazıyorum, zamanında Pusu adında bir oyun çıktı ve muhtemelen daha bütçeli bir yapım idi, çoğu kardeşimiz bu oyunu orijinal olarak satın aldı. Sırf sektör gelişsin ve verilen emekler boşa gitmesin diye, bu oyunu geliştiren kardeşimiz de benzeri bir tavır takınsaydı merak etmesin oyunu destekleyecek birçok arkadaşımız başta bu forumdan çıkardı. O nedenle seninle aynı fikirde olmadığımı belirtmek isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

quote:

hahahahaha

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.