Şimdi Ara

Hangi Danfoss gövde?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar DANFOSS 013G2990 Yatay Köşe UK Gaz Sensörlü Termostatik Radyatör Vanasını gri kapaklı 013G0143 gövdesi yerine ,reglajlı olan DANFOSS 013G0153 kırmızı kapaklı olan gövdeyi alıp kullanmamın sakıncası veya faydası varmıdır.Daha önce forumda okuduklarıma göre termostatik takılı radyatörlere reglaj olmayacağı yazılmıştı.Antalya da danfoss aldığım bayii reglajın debiyle alakalı olduğunu termostatik vananın ise sıcaklık kontrolü olduğunu söyledi.İstenirse termostatik vanalı sistemide gerekirse reglaj olabileceğini söyledi.Ürün pazarlığınıda reglajlı olana göre yaptım.Sorun olurmu.Ürün resimleri ektedir.

Nasipse ağustosta daire içi tesisat montajına anlaştık.Evde güneş enerjisi kullanılıyor.Kombi gb072,petekler demirdöküm plus 6m,yalıtım var.Toplamda 4 petek ve tek olarak kullanılacak.(oturma odası= 2metre Çocuk odası = 1,4 metre Mutfak = 1,2 metre yatak odası = 1,4 metre)Peteklerin hepsini çapraz bağlatacağım.Banyoda havlupan yok.Oturma odası 20 metrekaredir.2 metre petek fazla olurmu..Ek bağlantı ile 1 metre ve 1 metre olarak yaptırmak istemedim.Doğlagaz tesisatı hazır olup sıva altı alt üst şeklinde borular yerleştirilmiş.Rc10 oda termostatıda taktıracağım.Çocuk odası kombiye en uzak olduğunda trv vana gövdesi taktıracağım ama danfoss 013g2990 kafa takılmayacak.Toplamda 3 danfoss TRV kafa ve 4 tane gövde takılacak.Bunu yaptırmamın amacı trv vanayı zamanla farklı odalarla değiştirme ihtimalim.RC10 u trv vana koymadığım odaya veya hole taktıracağım.

Uzmanlardan benim aklıma gelenlerden başka en başından sonuna kadar montajda nelere dikkat etmem gerektiğini yazabilirler mi,lütfen?

Ayrca alta takılan dönüş vanası eca olacak.Bu vana nasıl vanadır.Düz vana ile dönüş vanası arasındaki fark nedir.Tam anlamadım.Alttaki soğuksu girişine takılması gereken vana kafalı mı kafasızmı ,reglajlı olması iyimidir,anlamadım?Eca marka dönüş vanası reglajlı hangi modeldir?Servisi kaçırdıktan sonra eksik işleri yaptırması zor olur....

Hangi Danfoss gövde? Hangi Danfoss gövde? Hangi Danfoss gövde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver000007 -- 21 Temmuz 2015; 13:21:08 >

• merhabalar.
    danfoss vanayı Antalya da nerede satın alabilirim?
    memnunmusunuz ?
    teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.