Şimdi Ara

Electrolux 1497CDW vs. Bosch WAW28560TR Çamaşır mak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
5.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1900-2000 TL bandından 2 çamaşır makinesi arasında kaldım.
    İkisinin de kendine göre avantajları var.

Hangisini ve neden tercih etmek mantıklı olur?

• Merhaba.

Tambur yükleme agizi genişliği,geniş tambur hacmi,buhar programları,su jeti,özel deterjan karıştırma sistemi ile Electrolux ön plana çıkıyor

Servis yaygınlığı,alman mali olmasi,4 leke çıkarma programları,su elektrik tuketimlerini gösteren ekranı,sessizliği,mükemmel darbe emmesi ile Bosch ön plana çıkıyor

Tercih sizin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hızlı dönüş için teşekkürler..

Aynı nedenlerden dolayı ben de arada kaldım

Ayrıca AEG Lavamat L87494EFL modeli de alternatifklerimden biri.

Artık kampanya, bonus, %10-15 indirim bekleyip, uygun bir yerden bi tanesine alacağım.
  • cercan C kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

• Benim favori makinem 1497cdw.

Deterjan ve suyu önce karıştırıp sonra çamaşıra spreyliyor. 30 derecede yüksek sıcaklıklara denk yıkama yapabiliyor.

Aynı işlemi yumuşatıcı için de yaptığından yumuşatıcı çamaşır dokularına derinlemesine işliyor. Yumuşatma performansı da yıkama gibi yüksek.

Yıllık tüketim Electrolux'te 105kw, Bosch'ta 152kw.

Electroluxte buhar programları mevcut. Buharla kırışık açma ve havalandırma var.

Bosch'un artısı anti alerjik program, gömlek ve kazan temizleme programları. Electrolux ise ekstra 2 durulama yapabiliyor ve kalıcı hale getirebiliyorsunuz. Bosch'ta hassas durulama ek seçeneği var.

Electrolux programın enerji tüketim seviyesini bildiriyor, Bosch hem enerji hem de su seviyesini bildiriyor.

Bosch'ta speedperfect ile program 1 kademe hızlandırılabiliyor, Electrolux'te time manager ile 8 Kademeli süre seçim imkanı var.

Bosch'ta ilaveten ekstra leke Çıkarma programları var.

Electrolux'te sık Kullandığınız programı kaydedip tek seferde çalıştırmak mümkün.

Bosch'un tamburu 65lt, Electrolux'ün net 69lt.

Electrolux'ün yükleme ağzı daha geniş.

Bosch'un yorgan ağırlık limiti 2,5 kg, Electrolux 3kg.

Bosch standart su giriş hortumu kullanıyor Electrolux water control sistemli hortum kullanıyor.

Bosch yıkamada 48, sıkmada 72db Electrolux yıkamada 51, sıkmada 75db ses seviyesine sahip.

Electrolux'ün yünlü programı woolmark green sertifikalı, Bosch'ta sertifika yok.

Aklıma başka fark gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 21 Temmuz 2015; 13:43:28 >

• Detayli aciklama icin tesekkur ederim candogan ustad.. Aeg 87494 icin ne dersiniz? Fiyat biraz daha makul geldi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cercan -- 20 Temmuz 2015; 20:02:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AEG'de anti alerjik program var, su jeti var ama ultramix karıştırma sistemi yok.

Yıllık tüketim 137kw.

Tambur 66lt net.

Fiyat uygunluğundan alınabilir, çok kaliteli bir cihaz.

Benim gözümde Mieleden sonra en sağlam cihaz AEG.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Benim favori makinem 1497cdw.

Deterjan ve suyu önce karıştırıp sonra çamaşıra spreyliyor. 30 derecede yüksek sıcaklıklara denk yıkama yapabiliyor.

Aynı işlemi yumuşatıcı için de yaptığından yumuşatıcı çamaşır dokularına derinlemesine işliyor. Yumuşatma performansı da yıkama gibi yüksek.

Electroluxte buhar programları mevcut. Buharla kırışık açma ve havalandırma var.

Bosch'un artısı anti alerjik program, gömlek ve kazan temizleme programları. Electrolux ise ekstra 2 durulama yapabiliyor ve kalıcı hale getirebiliyorsunuz. Bosch'ta hassas durulama ek seçeneği var.

Electrolux programın enerji tüketim seviyesini bildiriyor, Bosch hem enerji hem de su seviyesini bildiriyor.

Bosch'ta speedperfect ile program 1 kademe hızlandırılabiliyor, Electrolux'te time manager ile 8 Kademeli süre seçim imkanı var.

Electrolux'te sık Kullandığınız programı kaydedip tek seferde çalıştırmak mümkün.

Bosch'un yorgan ağırlık limiti 2kg, Electrolux 3kg.

Bosch standart su giriş hortumu kullanıyor Electrolux water control sistemli hortum kullanıyor.

Bosch yıkamada 48, sıkmada 72db Electrolux yıkamada 51, sıkmada 75db ses seviyesine sahip.

Electrolux'ün yünlü programı woolmark green sertifikalı, Bosch'ta sertifika yok.

Oraya bide takirtisiz yük dengeleme ekleyelim hocam.☺☺

• quote:

Benim favori makinem 1497cdw.

Bosch'un yorgan ağırlık limiti 2kg, Electrolux 3kg.

Bir de bosch un yorgan ağırlık limiti 2 değil 2,5kg

• lazpanyol kullanıcısına yanıt
    Takırtısız yük denegeleme hangi marka/nodelde mevcut?
    TAm olarak ne işe yarıyor.
  • 1497 cdw ile cdw2 arasında ki fark nedir?
    benim göre bildiğim sadece enerji tükemi, ama öyle böyle değil neredeyse yarı yarıya fark var. bu kadar fark olunca hali ile aklıma acaba cdw2 enerji tasarrufu yapayım derken yıkama/durulama kalitesinden ödün veriyor olabilir mi?
    yani bu tasarrufun dayanağı nedir? neredeyse isimleri bile aynı..
  • fz18 F kullanıcısına yanıt
    Bosch daha iyi. Hem servisi de yaygın ve ilgili.

• arasira kullanıcısına yanıt
    model öneriniz nedir?
    yorgan, kolay ütü, ve perde programı olsun istiyorum. ekonomik düşünüyorum ama kafama yatarsa 2 bin 2500 tl civarına da çıkarım, yeter ki aldığıma değsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fz18

1497 cdw ile cdw2 arasında ki fark nedir?
    benim göre bildiğim sadece enerji tükemi, ama öyle böyle değil neredeyse yarı yarıya fark var. bu kadar fark olunca hali ile aklıma acaba cdw2 enerji tasarrufu yapayım derken yıkama/durulama kalitesinden ödün veriyor olabilir mi?

Genelde makinelerde yıkama suyunu azaltıp süreyi uzatarak tasarruf yaptırıyorlar. Ancak bu makine öyle değil. Ultramix yıkama sistemiyle deterjan ve suyu jet motoru ile karıştırıp çözüyor, ondan sonra çamaşıra püskürtüyor. Yani suyun ısıtılmasıyla yapılan işi bu Makine karıştırma jeti ile yapıyor. O yüzden mevcut yıkama süresi de aynı, uzamıyor.

Bunun dışında yumuşatıcı kokusunda da aynı olay var.

Cdw ile cdw2 aynı makine, sadece kapak ve kilit tasarımı farklı.

• Bosch'ta daha evvel yorgan limiti 2kg idi, Waw'da güncellemişler, yukarıda düzelttim

• quote:

quote:

1497 cdw ile cdw2 arasında ki fark nedir?

Genelde makinelerde yıkama suyunu azaltıp süreyi uzatarak tasarruf yaptırıyorlar. Ancak bu makine öyle değil. Ultramix yıkama sistemiyle deterjan ve suyu jet motoru ile karıştırıp çözüyor, ondan sonra çamaşıra püskürtüyor. Yani suyun ısıtılmasıyla yapılan işi bu Makine karıştırma jeti ile yapıyor. O yüzden mevcut yıkama süresi de aynı, uzamıyor.

Bunun dışında yumuşatıcı kokusunda da aynı olay var.

Cdw ile cdw2 aynı makine, sadece kapak ve kilit tasarımı farklı.

tam bir soru daha soracaktım ki, hatamı fark ettim, ben cdw nin 188 kwsaat tüketimi var sanıyordum ( sanırım dün diğer modellere bakarken sayfayı karıştırıp aklımda o kalmış.) dünden beri aynı modelde neden bu kadar sarfiyat farkı var diyip duruyordum. tekrar baktığımda fark ettim ikiside 105 kWsaat..
    şuan siparişi veriyorum. gg üzerinden.

• fz18 F kullanıcısına yanıt
    Üstadlar,

1497 CDW yıkama ile Electrolux EDH3684PW3 kurutma mantıklı bir tercih mi?

İkisi toplam 3500 TL'ye cıkıyor ve bütçemi epey aşıyor.
    Kurutmayı kullacağım period sadece havalar kötüyken ve haftada 2-3 gün.

Acaba kurutmalı çamaşır mak tercih etsem, örneğin EWW1697MDW (2400-2400 TL) yıkama performasından ödün veririr miyim?

Kombo çamaşır+kurutma makinelerinin avantaj/dezavantajlarını biliyorum ancak, yıkama kısmında nasıl performans veriyorlar merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cercan

Üstadlar,

1497 CDW yıkama ile Electrolux EDH3684PW3 kurutma mantıklı bir tercih mi?

İkisi toplam 3500 TL'ye cıkıyor ve bütçemi epey aşıyor.
    Kurutmayı kullacağım period sadece havalar kötüyken ve haftada 2-3 gün.

Acaba kurutmalı çamaşır mak tercih etsem, örneğin EWW1697MDW (2400-2400 TL) yıkama performasından ödün veririr miyim?

Kombo çamaşır+kurutma makinelerinin avantaj/dezavantajlarını biliyorum ancak, yıkama kısmında nasıl performans veriyorlar merak ediyorum

benim bu konuda bilgim yok ancak, arada bir kullanılacaksa yeni bir ürüne gerek yok gibi, hem yer kaplayacak.. komboların yıkamasında değilde genelde kurutmasında sıkıntı olduğu söyleniyor, sıkıntı dediysem çok enerji su harcıyor tarzı şikayetler oluyor.. ve bu yüzden genelde tercih edilmiyor. ancak yılda 3-5 yıkama için bununda sorun olacağını sanmam..

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    1497cdw2 yi 1950 tl den siparişini verdim.
    cdw olanının 100+ daha pahalı olduğunu fark ettim. bu ikisi arasında tercihim doğrudur inş :)
    ürün gelince annemin görüşleri üzerinden paylaşacağım. :))
  • quote:

1497cdw2 yi 1950 tl den siparişini verdim.
    cdw olanının 100+ daha pahalı olduğunu fark ettim. bu ikisi arasında tercihim doğrudur inş :)
    ürün gelince annemin görüşleri üzerinden paylaşacağım. :))

güle güle kullanın, yorumlarınızı merakla bekliyoruz..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.