Şimdi Ara

Albea Fren Hidroliği Arızası Uyarısı Veriyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
10.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Albea ile yokuşta durunca arabayı tekrar kaldırmak istediğimde fren hidroliği arızası motoru durdurun uyarısı veriyor ve araba yokuş yukarı kalkmıyor, stop ediyor. Sebebi ne olabilir? Bunu dik yokuşlarda yapıyor. Daha önce böyle bir uyarı vermiyordu. Arabayı yokuş yukarı kaldırırken, debriyajdan ayağımı kaldırıyorum, araba titremeye başlayınca frenden ayağımı çekip gaza basıyorum. Her zaman böyle yapıyordum. Bu hatayı otoparktan arabayı çıkartırken aldım. Dün ve bugün otopark çıkışında tekrar denedim yine aynı hatayı verdi. Bayram nedeniyle tamirciye gidemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 20 Temmuz 2015; 1:25:19 >

• Fikri olan kimse yok mu?
  • Kimse yorum yazmamış fakat ben sorunun nasıl çözüldüğünü yazayım. Daha önce 20.500 km'de arabayı Arıcıoğlu özel bakım yerinde 20.000 km bakmını yaptırmıştım. Bakımı yapan usta fren balatalarının yarıda olduğunu değiştirmeye gerek olmadığını söylemişti. Aradan 1000 km sonra bu arızayı dik yokuşta yaşayınca tekrar aynı yere gittim, fren balataların bitmiş bu sebepten hidrolik yağı düşük görünüyordur dediler. 1000 km önce geldiğimde balataların değişmesine gerek yoktu demiştiniz diye söyledim, onlarda ne zaman balataların biteceğine garanti veremeyiz dediler. Yani özetle usta o zaman üşenmiş. Bu sorunu Petrol Ofisindede yaşamıştım, araba yeni diye 10.000 km bakımında mazot filtresini değiştirmemişlerdi, neymiş fabrikada ki mazot filtresi piyasada satılanlardan daha kaliteliymiş. Sabit maaşlı olan ustalar tamir ve bakıma üşeniyorlar.

Özetle 400 TL masraf yaptım, rot balans ayarı, ön diskler değişti, ön balatalar değişti, arka fren ayarı yapıldı vs....

http://aricioglu.com/iletisim.php

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.