Şimdi Ara

Digiturk Play Tam Ekran sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
9.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Digiturkplay kullanıcısıyım Lenovo G50 Laptop serisini kullanıyorum digiturkplay ye laptoptan açtığımda tam ekran modunu seçtiğimde görüntü tam ekran olmuyor ve yanlarda siyah erkan oluyor görüntü kalitesi iyi ama bir türlü laptoptan görüntüyü tam ekran olarak alamadım yanlardan siyah ların çıkmasının sebebi ne olabilir bu sorunla karşılaşan arkadaşlar varmı?

• Ekran görüntüsü paylaşır mısın.
  • Merhabalar,

Ekteki göreceğiniz resimde laptopta tam ekran yapıyorum ama Yan taraflardan siyah ve ekranı daraltan kısımları görebilirsiniz,bir türlü çözemedim çözünürlük için bir çok seçenek değiştirdim ama olmadı
     Digiturk Play Tam Ekran sorunu...
  • aynı sorunu ben de yaşıyorum. çözemedim bitürlü. oerdogan23 arkadaşım sorunu çözdüyse çözümü paylaşabilirmi acaba? veya çözümü bilen başka birisi varsa...
  • Play le ilgili değil bu sorun, sizin laptop çözünürlüğü, ekran ayarları ile ilgili
  • Ekran kartı driver'ınız güncel mi acaba? =/
  • sorun ekran çözünürlüğüyle oynayınca çözüldü. teşekkürler.
  • bu sorun bende de var ama yayından kaynaklı dıye dusunuyorum.. Trt sporda resımdekı gıbıyken, ntvspor yada sports tv de falan tam ekran oluyor..
    Digiturk un yayından kaynaklanıyor sanırım, HD ler full oluyor, diğerlerinde bazen boyle yarım ekran gibi duruyor?
    Yanılıyor muyum yoksa
  • labtoptaki grafik sürücüsünü biraz karıştırın bulursunuz sakın ha ekrana tam olmaması tv ayar yok....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • trtspor sd yani 4:3 formatında olduğundan dolayı öyle görünür 16:9 formatta yada 4:3 olmayan formatlarda boşluklar oluşur

sd yayınları tam ekran izlemek için ekran çözünürlüğü 4:3 formatına getirmeniz gerekir

4:3 çözünürlükleri de koyayımda tam olsun

VGA (640 x 480) 4:3 (Video Graphics Array - Görüntü Grafik Dizisi)
    SVGA (800 x 600) 4:3 (Super Video Graphics Array - Süper Görüntü Grafik Dizisi)
    XGA (1024 x 768) 4:3 (eXtended video Graphics Array - Geliştirilmiş Görüntü Grafik Dizisi)
    SXGA+ (1400 x 1050) 4:3 (Super eXtended video Graphics Array Plus - Süper Geliştirilmiş Görüntü Grafik Dizisi Artı)

bunlar yeterli olur full hd çözünürlükte bir monitörünüz varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tümer11 -- 1 Eylül 2015; 23:28:16 >

• Sorunu son maildeki arkadaşın anlattığı gibi çözdüm,

Cevaplar için çok teşekkürler...
  • Peki bu ekran küçülme sorunu pc'den görüntü aktarınca değil de, tv içerisindeki DigiturkPlay uygulamasından maç izlerken oluyorsa?

Bu durumda ne yapabiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: leoiso

Peki bu ekran küçülme sorunu pc'den görüntü aktarınca değil de, tv içerisindeki DigiturkPlay uygulamasından maç izlerken oluyorsa?

tv.de 16:9, 4:3 gibi modları kurcalayacaksın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Peki bu ekran küçülme sorunu pc'den görüntü aktarınca değil de, tv içerisindeki DigiturkPlay uygulamasından maç izlerken oluyorsa?

=)
    Onu aradım da tv ayar menüsünde öyle bişey yok sanırım. 'Ekranı doldur', 'Ekrana sığdır' gibi ekran seçenekleri var bunlara denk gelen. Ama onlarla da olmadı. Zaten normal kanalları açınca ya da pc yi bağlayınca sıkıntı yok, DigiturkPlay uygulamasını açınca sadece sorun oluyor. =(

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

=)
    Onu aradım da tv ayar menüsünde öyle bişey yok sanırım. 'Ekranı doldur', 'Ekrana sığdır' gibi ekran seçenekleri var bunlara denk gelen. Ama onlarla da olmadı. Zaten normal kanalları açınca ya da pc yi bağlayınca sıkıntı yok, DigiturkPlay uygulamasını açınca sadece sorun oluyor. =(

play uygulamasını kurcalama fırsatım olmadı ancak
    uygulamanın kendi ayarlar menüsü olabilir mi
    oradan görüntü formatı değişikliği vs. tarzında bir yer mesela?

• tümer11 T kullanıcısına yanıt
    4:3 format diyorsunuzda telefonda (lg g3 te)nasıl degiştireceğiz formatı.bende bu yanlardaki siyahlıktan mağdurum.teşekkürler @tümer11 @tümer11

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.