Şimdi Ara

Electrolux EWF1404BR 10 Kg Çamaşır Makinesi (1.400 TL) Tavsiye?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
3
Favori
6.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kapasite: 10 KG
    Tambur Hacmi: 69 LT XXL (Yorgan programı var.)
    Devir: 1200
    Ses: 54-78
    Devir: 1.400
    Yıllık Tüketim: 232 kw (A+++)
    10 Yıl Inverter Motor Garantisi
    AutoSense sensör

Çift kişilik battaniye ve elyaf yorgan yıkamak için almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz?
    (Çeçitli kampanyalar ile 1300-1400'e almak mümkün.)

• Electrolux'ün diğer serileri kadar üstün kalitede olmasa da fiyatına göre iyi cihaz. Ben öncelikli olarak EWF1486GDW2 öneririm, bütçeniz 1400TL ise alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Sayın hocam samsungun 10 kg kristal blue modeli var tamamen dijital ekran onu nasıl buluyorsunuz gerçi 2012 deki bir yorumunuzda oco Buble filan hikâye diyorsunuz ama birde elektroluxte efw 1408 wdl modeli var 10 kg sizce hangisi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung çamaşır işinde iyi değil. Ilgili cihazın akıllı paneli olduğundan yazılımı sıkıntılı, ben mağazada kurcalarken dahi donma yapıyordu. Bu iş biraz tevrübe işi diyebilirim, tecrübesiz firmalarda sıkıntı yaşama riski artıyor. Samsung ile Electrolux'ü kıyaslamak Hyundai ile Volvo'yu kıyaslamak gibi olur diyebilirim. Electrolux'te akıllı ekran yok ama buhar, spreyleme, doz önerisi vb daha önemli artılar var.

Benim Electrolux'te favori modelim EWF1497CDW, bence bu modeli araştırın. Ecobubble'ın gercekten işe yarayan versiyonu var bu modelde. Deterjan ile suyu önce jet motoru ile çözüyor, sonra çamaşırlara püskürtüyor, aynı işlemi yumuşatıcı alırken de yapıyor. O yüzden hem yıkama hem de yumuşatıcıda iddialı.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Electrolux'ün diğer serileri kadar üstün kalitede olmasa da fiyatına göre iyi cihaz. Ben öncelikli olarak EWF1486GDW2 öneririm, bütçeniz 1400TL ise alabilirsiniz.

EWF1486GDW2: Tambur 66 LT (8 Kg): çift kişilik battaniye yıkamak sorun olmaz mı?
    EWF1497CDW: Tambur 69 LT (9 Kg): 2.000 TL olunca bütçeyi aşıyor.
    Yukarıda ilk mesajda sorduğum EWF1404BR, tambur 69 LT (10 Kg) ve 1.400 TL ile battaniye yıkamak için daha mantıklı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysuleymany -- 19 Temmuz 2015; 10:04:31 >

• ysuleymany kullanıcısına yanıt
    CDW bence alınabilecek en mantıklı modellerden. 2000 tl civarına en mantıklı seçim. Bosch WAW modeli de iyi 2000 tl civarına

Bütçeniz 1500 tl civarlarında sanırım. AEG 75280 modeline rastlarsaniz hiç kaçırmayın derim. Üretimi biten model ama bulunabiliyorsa bu fiyata çok iyi model. 2. Seçenek ise Electrolux EWF1486GDW ya da biraz daha ucuza Profilo CMG140DTR modeli olabilir

Ayrıca battaniye konusuna bu kadar takılmayin. Şahsen eski 5 6 kg makinelere bile çift kişilik battaniye yıkanıyor 66 lt tambur haciminde çok daha rahat yıkanır

• Öneriler için teşekkür ederim.
  • 1286 lew aldim araya araya zorla bukduk bir kere beyaz yikadim performansini begendim extra durulama filan cok iyiydi inverter motorun sessizligi filan harika

• sunyy2003 S kullanıcısına yanıt
    Zor bulmanız çok normal.Uretimi bitti sanırım

Onun yerine Electrolux EWF1486GDW çıktı sanırım. Çünkü sizin aldığıniz model Electrolux un kendi sitesinde yok. GDW modelinin özellikleri sıkma devri farkı ve gürültü seviyesi dışında hemen hemen LEW ile özellikleri aynı

• quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

quote:

Electrolux'ün diğer serileri kadar üstün kalitede olmasa da fiyatına göre iyi cihaz. Ben öncelikli olarak EWF1486GDW2 öneririm, bütçeniz 1400TL ise alabilirsiniz.

EWF1486GDW2: Tambur 66 LT (8 Kg): çift kişilik battaniye yıkamak sorun olmaz mı?
    EWF1497CDW: Tambur 69 LT (9 Kg): 2.000 TL olunca bütçeyi aşıyor.
    Yukarıda ilk mesajda sorduğum EWF1404BR, tambur 69 LT (10 Kg) ve 1.400 TL ile battaniye yıkamak için daha mantıklı gibi.

Benim makinemin tamburu 66lt, sorunsuz yorgan yıkayabiliyorum. Ancak sizde yorgan çok yıkanacaksa mantıklı olabilir.

Kilo konusu kafanızı karıştırmasın, yorgan programının limiti Electrolux'te 3kg. Ortalama büyük boy bir yorgan da 3-3,5kg gelir.

Kumaşların hacim-ağırlık oranı değişkendir. Bir tambur dokusu pamuklu çamaşır 10kg, perde ise 4kg gelir mesela.

• Bu 8-10 kg kapasiteli, 65-70litre tamburlu makineler çıkmadan önce yurdum insanı yıllardır yorganı battaniyeyi nerede yıkıyordu acaba çok merak ediyorum. Makine arayanların çoğu bunu en önemli kriter belirliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 19 Temmuz 2015; 20:24:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memnun olan

Zor bulmanız çok normal.Uretimi bitti sanırım

Onun yerine Electrolux EWF1486GDW çıktı sanırım. Çünkü sizin aldığıniz model Electrolux un kendi sitesinde yok. GDW modelinin özellikleri sıkma devri farkı ve gürültü seviyesi dışında hemen hemen LEW ile özellikleri aynı

Su jeyi icin aldim.sirf bir cok kisi onemli.dehil su jeti ama ben aldim

• sunyy2003 S kullanıcısına yanıt
    Haklısınız su jetinin yıkama durulama performansına ve çamaşırların daha verimli etkili islanmasinda katkısı büyük

• Kimse kızmasın ama su jeti ne kadar abartıldı yahu. Gereksiz bir özellik.

• Bence önemli bir özellik, ben çok faydasını görüyorum, özellikle düşük ısılarda iyi yıkama performansı sağlıyor, çünkü deterjanın çözülmesine etkisi büyük.

👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

• quote:

Bence önemli bir özellik, ben çok faydasını görüyorum, özellikle düşük ısılarda iyi yıkama performansı sağlıyor, çünkü deterjanın çözülmesine etkisi büyük.

Üstad, mikrodalga için ne önerisin.
    Samsung bayi 300 tl Samsung ge83x
    Teknosa 220 tl Electrolux ems21400w (beyaz)
    Teknosa 240 tl Electrolux ems21400s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 20 Temmuz 2015; 18:13:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üçünden de memnun kalırsınız. Yalnız samsungun dış kısmı plastik değil de, PVC folyo gibi bir malzeme, çizilme ve lekelemeye daha çok müsait. Samsung alacaksanız diğer modelleri değerlendirin derim.

Ben Boschta hiç deterjan kalıntısına rastlamadım. Zaten az su aldıktan sonra üzerine püskürtse nolur püskürtmese ne olur? Çok su aldığında da zaten gerek yok püskürtmesine.

• quote:

Orijinalden alıntı: arasira

Ben Boschta hiç deterjan kalıntısına rastlamadım. Zaten az su aldıktan sonra üzerine püskürtse nolur püskürtmese ne olur? Çok su aldığında da zaten gerek yok püskürtmesine.

Yetersiz su ile yıkama özellikle renklilerde düşük sıcaklıkta yıkamalarda sorun çıkarıyor. Çamaşırlar rutubetli gibi kokuyor. Daha önce kullandığım makinelerde hep bu konuda sorun yaşadım. 40 drrece ile bile tatmin edici bir yıkama olmazdı. Su jetli AEG ile kurtuldum bu sorundan; baktım 40'ta temiz yıkıyor 30 dereceyi denedim yine tertemiz yıkıyor. Üstüne yumuşatıcıyı bıraktım yine tertemiz kokuyor çamaşırlar. Su jeti ile oh be dedim. Hem de benim makinem suyu israf etmiyor, muadil ürünlerde tüketim 80-85 litreyi bulurken benimki 60 küsür litre ile (68 falandı sanırım) son derece tatmin edici yıkama yapabiliyor. Ayrıca yıkama hateketlerinin yetersiz kaldığı hassas yıkamalarda su jeti deterjan devirdaimi ve yıkama suyu ısısı dengesizliğini ortadan kaldırıyor. Ben bu saatten sonra su jeti olmayan Makine tercih etmem sanırım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.