Şimdi Ara

Windows 10 taşınabilir bellekler piyasaya çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 10 taşınabilir bellekler piyasaya çıkıyor

Microsoft'un 29 Temmuz itibariyle satışa sunacağı Windows 10 işletim sistemi Windows 7/8 kullanıcılarına ücretsiz yükseltme olarak sunulacakken, tüketiciler yeni bir bilgisayar alarak da Windows 10 deneyimini yaşayabilecek. 

Ancak bundan daha eski Windows sürümlerine sahip olan ve yükseltme imkanı olmayanlar için Microsoft kolay kurulum çözümleri sunmaya başladı. Bunların başında Windows 10 taşınabilir bellekleri geliyor. 

Amazon üzerinde ön siparişe başlayan taşınabilir bellekler kullanıcıların USB üzerinden Windows 10 işletim sistemini bilgisayarlarına kurmalarını sağlıyor. Belleklerin bir diğer dikkat çekici yönü ise fiyatı.

Bilindiği gibi ilk yıl Windows 10 güncellemesi ücretsiz olacak. Sonrasında ise ücretlendirme yapılacak. Belleklerin fiyatı gelecek yıl ki ücretlendirme politikasına da ışık tutuyor. Windows 10 Home kurulumu yüklü USB bellek 119$ iken, Windows 10 Pro kurulumu yüklü bellek ise 199$ seviyesinde. Belleklerin sevkiyatına 16 Ağustos'ta başlanacak.  

• Baştan söyleyeyim; orijinal Windows 7 SP1 veya 8.1(8 kullananlar 8.1'in en güncel haline yükseltmeli.) kullanıyor olmak şartı ile ilk 1 yıl içinde geçenler "ömür boyunca" ücretsiz ve lisanslı kullanacaklar. 1 yıldan sonra geçenler fiyatı neyse ödeyecekler.

Korsan sürümlerin akıbeti belli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 17 Temmuz 2015; 13:55:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Baştan söyleyeyim; orijinal Windows 7 ve 8.1 kullanıyor olmak şartı ile ilk 1 yıl içinde geçenler bilgisayarın ömrü boyunca ücretsiz ve lisanslı kullanacaklar. 1 yıldan sonra geçenler fiyatı neyse ödeyecekler.

Yine sorarlar şimdi :)
    İyi bayramlar.

• windows 10 bulmacaya ama cvp cıkınca herşey belli olur

• şu an 8.1 pro orjinal kullanıyorum bize ucretsiz yükleme seceneği cıkıcakta kafama takılan soru pc yi formatlayınca 8.1 kurucam nerdeyse 3-4 gb güncelleme yapıcam üstüne yine 3-4 gb windows 10 numu update olarakmı yüklücem kimse böyle uğraşmaz sanmam korsan 10 ısosunu ceker devam eder 8,1 keylerini 10a uyarlasınlar ıso sunu cekelim bu konu ile ilgili hiçbir yazı bulamadım bilgisi olan varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Baştan söyleyeyim; orijinal Windows 7 SP1 veya 8.1(8 kullananlar 8.1in en güncel haline yükseltmeli.) kullanıyor olmak şartı ile ilk 1 yıl içinde geçenler ömür boyunca ücretsiz ve lisanslı kullanacaklar. 1 yıldan sonra geçenler fiyatı neyse ödeyecekler. Korsan sürümlerin akıbeti belli değil.

updatelerde mi ücretsiz olacak peki sonradan demesinler updatlere para verin bari şeklinde :D

• değerlenir buralar :D

merak ettiğim şey format nasıl atıcaz win 7 formatlayıp üzerine win 10a yükseltmeye AKK dayanmaz :D
  • Umarım update ile Windows 10'a ücretsiz geçebilecekler için temiz kuruluma dair de bir yol bulunur. Üstteki arkadaşın da dediği gibi keşke keyleri uyarlasalar. Tertemiz sıkıntısız

• Bu usb krulum vs windows 10 çıktıktan birkaç ay sorna zaten hikaye olur. İneternette ehr yerde iso dosylarını bulabilmek kaçınılmaz :) Ne de olsa teknolojik dünya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bellekler guzel ise bosta satsunlar bence alan olur

Temiz kurulum hakkinda bilgisi olan varsa aciklik getirebilir mi, pazartesi bende bu konu icin microsoft ile iletisime gecmeyi planliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi haber, windows 10 için classic shell çıkmış

• quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00

quote:

Orijinalden alıntı: bkaakcoBaştan söyleyeyim; orijinal Windows 7 SP1 veya 8.1(8 kullananlar 8.1in en güncel haline yükseltmeli.) kullanıyor olmak şartı ile ilk 1 yıl içinde geçenler ömür boyunca ücretsiz ve lisanslı kullanacaklar. 1 yıldan sonra geçenler fiyatı neyse ödeyecekler. Korsan sürümlerin akıbeti belli değil.
    updatelerde mi ücretsiz olacak peki sonradan demesinler updatlere para verin bari şeklinde :D

• siz hele bi kullanıda sonra biz deneriz :)

• Windows 9 neden atlandi? Tek sayılar iyi oluyordu...

• Herkes çok yanlış biliyor, aydınlatmak isterim. ilk 1 yıl ücretsiz evet ama bılgısayarınız herhangı bır nedenden dolayı çoktüğünde, sıfırlandıgında windows 10 bir daha ucretsız kuramıcaksınız. ücretliye yöneltılecek ve bu sekılde kullandırılacak. bunu soyleyen arkadasım microsoft bolge sorumlusu..

• w7-8-8.1 sonrası w10 a güncelleyince sysprep ve gimagex ile pc nin imajını alırsın iso yapıp temiz kurulum olarak formatlarsın...
    tekrar tekrar güncellemeye gerek yoktur...

mesela...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snop02 -- 19 Temmuz 2015; 22:51:30 >
  • peki ben notebokmun win7 x16 sürümünü bulamıyorum nerden indirirebilirim.böyle bişey varmıya keyim var ama sürümünü netten bulamıyorum bu nasıl bi destek

• quote:

Orijinalden alıntı: DonsuzBalık

peki ben notebokmun win7 x16 sürümünü bulamıyorum nerden indirirebilirim.böyle bişey varmıya keyim var ama sürümünü netten bulamıyorum bu nasıl bi destek

ilk önce bi sistemini güncel tut sonra ağla güncellemelerle geliyor win 10 geçiş penceresi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

quote:

Orijinalden alıntı: DonsuzBalık

peki ben notebokmun win7 x16 sürümünü bulamıyorum nerden indirirebilirim.böyle bişey varmıya keyim var ama sürümünü netten bulamıyorum bu nasıl bi destek

ilk önce bi sistemini güncel tut sonra ağla güncellemelerle geliyor win 10 geçiş penceresi

hocam sistemim günceldi 2 senedir win7 kullanıyoyodum işaretde geldi.. sistemimi ing çevirirken sistemi çökerttim internettende versyonunu bulamadım.microsoft parayı bastırıp her yerden kaldırttı, daha öncede öyle yaptı.yani nette pc yapıştırılan s7 stickırlı sistemi hiçbir yerden bulamadım.ben bu şirketin bidaha hiçir lisasnlı ürünün almam hep
    sinirlendim yüklemedim.8.1 kurdum ne kadar geç kaldığımı anlamışım 1 hafta kullandım.

ŞİMDİ WİN10 PRO KULLANIYORUM.. makina çok iyi arayüz olarak tam istediğimgibi win7den farkı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DonsuzBalık -- 20 Temmuz 2015; 2:39:26 >

• ben rezerve cihazima gelmişken dayanamadım netten indirdim kurdum.orjinal.win 8.1 keyimde var keyi kabul etmiyor.29 sonra keyi kabul edermi ne yapmam lazım yada

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.