Şimdi Ara

Bilişim Hukuku - İnternetten Hakaret

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese Merhabalar ben Berkan Sezer. Yeni programımız Bilişim Hukuku ile bundan böyle her hafta sizlerle beraber bilişim konusundaki sorunları, Taygün & Özmestik Hukuk Bürosu ortaklarından Avukat Ünsal Özmestik ile beraber sizler için yorumlayacağız.

Ünsal Özmestik ağırlıklı olarak Ceza Hukuku, Bilişim Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku, İdare hukuku, Tüketici Hukuku, Ticaret Hukuku, Oyun Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ve Sağlık Hukuku alanlarında çalışmakta olup .yazılım şirketleri, hosting firmaları, elektronik ticaret siteleri, sosyal medya ajansları, internet reklam şirketleri, tekstil ve hazır giyim şirketleri, güzellik ve sağlık sektörüne yönelik polikliniklere ve  internet girişimcilerine hukuki danışmanlık hizmet vermektedir. Aynı zamanda mahkemelerde Bilişim Hukuku konularında Bilirkişi görevini de yürütmektedir.

Bu haftaki konumuz internetten hakaret.

Hakaret nedir ?

Sosyal Medya'dan hakaretin kapsamına neler girer ?

Ünlülere hakaret

İnternet yoluyla yapılan hakaretin cezası nelerdir ?

Hakareti ispatlamak için neler yapmamız gerek ?

Konularını Avukatımız Ünsal Özmestik programımızda yorumluyor.

• Berkan seni çok seviyorum... :)

• DH yakışan bir konu anca bu kadar olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • baska derdiniz kalmadi artik milleti galeyena getir birisi birine bisey dedimi hemen bir avukat tutup dava acsin nasil bir memleket oldunuz anlamiyorum demokrasi var ama kimse basbakani ve cumhurbaskanini asla elestiremez demokrasi sadece halka var bastakiler dokunulmaz onlar diktatör bu kafada gittigimz sürece bizim ülkeden asla bir cacik olmaz arkadas
    adalet herkese ayni islemeli sadece güclüye adalet olmaz ve bu sekilde oldukca benim türkiyedeki adalet sistemine asla güvenim olamaz yargilamadan infaz sadece türkiyeye özel bir sey siz öncelikle bunlari düzeltin sonra gelir burda masal okursunuz .........
  • Herkes yaptığının cezasını çekmeli..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne bilişim hukuğu yav. Yasak olmasına rağmen. Avukat bile bayram bahanesiyle tanıtım mesajı atıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 16 Temmuz 2015; 20:49:21 >
  • Konu Dışı'nı buraya alalım
  • Bu konu çok sıktı artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaplan11 -- 16 Temmuz 2015; 21:28:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel olmuş böyle bir konunun incelenmesi

• Karsisina cikip yuzune kufredemedigine sosyal mecralardan da kufretme..

• Berkan bey daha önce ekipte miydi bilmiyorum. Ben yaklaşık olarak 1 senedir görüyorum, belki daha öncesinde de ekipteydi ama kamera karşısına geçmiyordu olabilir. Fakat Berkan bey ön plana çıktığından, kamera karşısına geçtiğinden beri yaptığı işler harikulade. Özellikle de bu Bilişim Hukuku projesi müthiş bir proje, emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

• "Fotoğraf çizmek" sozlerini duyduktan sonra direk kapadim videoyu.

• E napacaklar facedi,tweetdi tüm ergenleri içerimi atacaklar yani.

• avukatlik kanunu ve turkiye barolar birligi reklam yasagi yonetmeligine aykiri olup kapatilmasi icin sikayette bulunulacak forum sayfasidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baphomett

avukatlik kanunu ve turkiye barolar birligi reklam yasagi yonetmeligine aykiri olup kapatilmasi icin sikayette bulunulacak forum sayfasidir.

Reklam yasağı yönetmeliğinin 8. maddesinin c fıkrasına göre sıkıntı yok da d fıkrası işi bozuyor. Ama bence orası da tartışmalı.

• Düşmana ne hacet biz bize yeteriz. Yiyin birbirinizi.

• Faydalı konu teşekkürler.

• Bu iyiymiş bak

• Mevzu yine klasik yerlere gelmiş

• Donanım Haber isminin hakkının en çok verildiği videolardan birisi olmuş.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.