Şimdi Ara

TTNET 'port yok' diyerek başvurumuzu iptal etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
42.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Başlıkta yazdığım gibi TTNET 9 gün önce yaptığımız başvuruyu, imzalı sözleşmemiz olmasına rağmen iptal etmiş. Başvurudan iki gün sonra bizi arayıp "port yok, 1-2 haftaya port açılacak, bağlayacağız" dediler. 9 gün oldu, bir bakalım bayram gelmeden diye aradığımızda başvurumuzun mevcut olmadığını öğrendik. MH'nin verdiği bilgi şu "port yok, ne zaman açılır bilinmez, başvurunuzun bir anlamı yok".

2 saat içinde ailem telekom müdürüyle konuşmaya gidecek. Port yok diye ilkel bir sorunla karşılaşan var mı? Bu portun açılmasını beklemek yerine port ücreti ödemek veya telefon hattı açtırmak gibi alternatifler mevcut mu?
    En azından seçeneklerimi bilmek istiyorum, çünkü işim dolayısıyla İnternet'e 7/24 sınırsız erişmek durumundayım ve tüm gün 3G eziyeti yaşamak istemiyorum. Böyle ilkel sorunlarla karşılaşacağımızı da bilemediğimiz için daha erken davranmak mümkün olmadı.
    Teşekkürler.

• Arkadasim, bir kisi icin diye uydurmadan once buradaki durumu biliyor musun? Sirf benim bulundugum sitede (yuzlerce siteden biri) kac hane baglanti bekliyormus aylardir. Altyapi saglamiyorsan her yerde car car bagirmayacaksin suraya hizmet getirdik, buraya goturduk diye, beni arayip durmayacaksin size Internet hizmeti verelim diye. Ilkel olmamak istiyorsan insallah masallahla degil, plan programla is yapacaksin. Tarih vereceksin, sozunu tutacaksin, sirf bilgi almak icin insanlar senin mudurlugune gitmek zorunda kalmayacak. Musterinin sozlesmesini haber vermeden feshetmeyeceksin.

Ilkellikten kacmak icin Avrupa ulkesine tasinmam gerekmiyor, TTNET gibi tok esnaf sirketleri de senin gibi dunden razi, magduru suclayan son kullaniciyi da dogruyu gostere gostere egitecegiz. Insanlarin isini yaptigi bir ortama ulasabilirsek yakinda bir gun, o zaman tesekkur edersiniz.

Edit: Imla.
    Ben bugun turknet, superonline ve ttnet ile gorustum. Hepsi port olmadigini soyledi, telekomdan port actirmam gerekiyormus. Kendileri telekoma ulasip port actiramiyorlarmis. Kendim yapmam gerekiyormus.

Disardan baksan telekom, turksell superonline, ozgur internet turknet, buyuk teknolojik sirketi falan dersin hepsine... Kebabcidan farki yok hicbirinin :)
  • Müdürlükte talepte bulunun hallederler.
  • sozleşmeyi musteri hizmetleri kanalıyla mı yaptınız yoksa o gittiginiz bolgenin telekom mudurlugu mu port olmadığını soyledi benzer bir durumla bende karşılasmıstım muşteri hizmetleri boş port yok demesine ragmen telekom mudulugune gittiğimde yok oyle birşey yaz basından beri gelen baglantıları yapıyoruz dedi yetkili su an sorunsuz kullanıyorum
  • turexx kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler arkadaşlar. Sözleşmeyi müdürlükten yaptık, sorun yoktu, hatta iki üç güne bağlanır dediler. İki gün sonra arayıp port yok, bir hafta on güne bağlanır dediler. Şimdi de sözleşme yok, ne zaman port açılır bilmiyoruz diyorlar. Şimdi gidiyor ailem sözleşmeyle birlikte, bakalım müdürle görüşmeyi planlıyorlar doğrudan.

Hayır port ücreti falan varsa ödeyelim de açsınlar veya telefon bağlatmak gerekiyorsa bağlatalım. Bu şekilde mağdur bırakmasınlar yeter ki haftalarca. Aylarca port açılmasını bekleyen insanlar varmış İnternet'te gördüğüm kadarıyla.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salvo -- 15 Temmuz 2015; 12:35:21 >
  • salvo kullanıcısına yanıt
    sistemleirnde kullanılan kartlarda kapasite var haliyle.onlar dolunca yeni proje yapmaları gerekebiliyor.oda zaman alıyor haliyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

sistemleirnde kullanılan kartlarda kapasite var haliyle.onlar dolunca yeni proje yapmaları gerekebiliyor.oda zaman alıyor haliyle.
    port yoksa sıkıntı.. zaten altyapı kaldırmıyor......ondan al buna ..geçirmekle iş yapıyorlar....
  • Bende internet alırken aynı sorun olmuştu sonrasında Telekom müdürlüğü ile gidip görüştüm ve 2 gün sonra telefon ettiler port olayı tamam gelip başvuru yapın diye.

Sonraki gün gidip başvurdum ve 3 gün sonra internet açıldı bilginiz olsun.
  • Cluptechno kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, biz de müdürle görüştük. Gelecek hafta içinde kart ekleneceğini söylemiş, telefon numaramızı falan almış. Umuyorum sözlerinde duracaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: salvo

Teşekkür ederim, biz de müdürle görüştük. Gelecek hafta içinde kart ekleneceğini söylemiş, telefon numaramızı falan almış. Umuyorum sözlerinde duracaklar.

İstanbul/Şişli'de yaptığımız başvuru bir aydan fazla zamandır port olmadığı gerekçesiyle bekliyor. Sözde bir sonraki salı bağlanacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi treabacks -- 20 Temmuz 2015; 11:09:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: treabacks

quote:

İstanbul/Şişli'de yaptığımız başvuru bir aydan fazla zamandır port olmadığı gerekçesiyle bekliyor. Sözde bir sonraki salı bağlanacaktı.

Alıntıları Göster
    durum ilkel bir sorun durumu değil ki ? Portu yoksa size nasıl internet hizmeti versinler ? sizle söleşme yaparken elbette bu durumu incelemeleri gerekiyordu ama port olup olmama durumu ve altyapının elvermeyişi durumu ilkelleştirmiyor , ilkel olan size port konusunda bilgilendirme yapmadan sözleşme imzalatmaları.

• Knisath kullanıcısına yanıt
    Dağ başında oturmuyorum, nüfusu yazın milyonu bulan bir tatil beldesinin göbeğindeyim. Neden başvurular biriktiğinde kart sipariş etmek yerine önceden sipariş edip hazırda bekletmiyorlar?
    İlkel değil diyorsunuz, hangi Avrupa ülkesinde İnternet'e erişmek isteyen insana aylarca port bekletiyorlar?

Merak edenler için güncelleyeyim, bugün aradım, ne oldu kart işi dedim. Daha siparişi bekliyoruz, gelmedi dediler. Müdürünüz bu hafta gelecek diye garanti verdi dedim, gelir inşallah dediler. İnşallahla maşallahla iş yapan firma ilkel değil de nedir?
  • quote:

Dağ başında oturmuyorum, nüfusu yazın milyonu bulan bir tatil beldesinin göbeğindeyim. Neden başvurular biriktiğinde kart sipariş etmek yerine önceden sipariş edip hazırda bekletmiyorlar?
    İlkel değil diyorsunuz, hangi Avrupa ülkesinde İnternet'e erişmek isteyen insana aylarca port bekletiyorlar?

Merak edenler için güncelleyeyim, bugün aradım, ne oldu kart işi dedim. Daha siparişi bekliyoruz, gelmedi dediler. Müdürünüz bu hafta gelecek diye garanti verdi dedim, gelir inşallah dediler. İnşallahla maşallahla iş yapan firma ilkel değil de nedir?

adam inşallah dediğinde sana kur'an dan ayet mi okudu ki bu kadar hararetleniyorsun. ?

biz avrupa ülkesi değiliz ve görünen o ki olamayacağız da o zaman Avrupa ülkesi ile kıyaslamayacaksın kendi ülkeni.TTnet denen şirket bireysel olarak senin keyfin için çalışmıyor sadece.

Bunca yıldır nefret ettiğim bir şirketi böyle abuk sabuk savlarla bana onları savundurtuyorsunuz ya aslında ttnetten beteri müstehak.

Haha, arkadas neresi ilkel diyen sensin, ilkel olmayanin yaninda ne kadar ilkel kaldigini gosteriyoruz. Daha burada hala ama biz Avrupa ulkesi degiliz diyorsun, paradokslarinla yalniz birakiyorum seni. Ilkel degil TTNET'in port yok demesi, cunku biz Avrupa ulkesi degiliz. Oldu mu? :)
  • quote:

Haha, arkadas neresi ilkel diyen sensin, ilkel olmayanin yaninda ne kadar ilkel kaldigini gosteriyoruz. Daha burada hala ama biz Avrupa ulkesi degiliz diyorsun, paradokslarinla yalniz birakiyorum seni. Ilkel degil TTNET'in port yok demesi, cunku biz Avrupa ulkesi degiliz. Oldu mu? :)

ya bırak sen onu bunu da olayı ttnetten çıkarıp bana doğrultma.

port yoksa sana o hizmeti veremezler nokta

sadece 1 müşteri istedi diye onbilerce dolarlık port alımı yapmazlar nokta

avrupa ülkesi olmayınca ülkeler ilkel kalmıyor , kendi ülkeni küçük görüyorsan bu ülkeden ayrılır tek müşteriye onbinlerce dolarlık yüzlerce portu alıp tahsis edecek bir ülkeye taşınırsın olur biter nokta

sadece sana özel hizmeti vermemek ilkelik değil şirket politikasıdır nokta.

bu kadar içerlediysen bir düşünüp yazarsın ya da daha önce belirttiğim gibi ülkeden ayrılıp AVRUPA ülkesine taşınırsın olur biter nokta

Arkadasim, bir kisi icin diye uydurmadan once buradaki durumu biliyor musun? Sirf benim bulundugum sitede (yuzlerce siteden biri) kac hane baglanti bekliyormus aylardir. Altyapi saglamiyorsan her yerde car car bagirmayacaksin suraya hizmet getirdik, buraya goturduk diye, beni arayip durmayacaksin size Internet hizmeti verelim diye. Ilkel olmamak istiyorsan insallah masallahla degil, plan programla is yapacaksin. Tarih vereceksin, sozunu tutacaksin, sirf bilgi almak icin insanlar senin mudurlugune gitmek zorunda kalmayacak. Musterinin sozlesmesini haber vermeden feshetmeyeceksin.

Ilkellikten kacmak icin Avrupa ulkesine tasinmam gerekmiyor, TTNET gibi tok esnaf sirketleri de senin gibi dunden razi, magduru suclayan son kullaniciyi da dogruyu gostere gostere egitecegiz. Insanlarin isini yaptigi bir ortama ulasabilirsek yakinda bir gun, o zaman tesekkur edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salvo -- 22 Temmuz 2015; 22:53:01 >
  • quote:

Arkadasim, bir kisi icin diye uydurmadan once buradaki durumu biliyor musun? Sirf benim bulundugum sitede (yuzlerce siteden biri) kac hane baglanti bekliyormus aylardir. Altyapi saglamiyorsan her yerde car car bagirmayacaksin suraya hizmet getirdik, buraya goturduk diye, beni arayip durmayacaksin size Internet hizmeti verelim diye. Ilkel olmamak istiyorsan insallah masallahla degil, plan programla is yapacaksin. Tarih vereceksin, sozunu tutacaksin, sirf bilgi almak icin insanlar senin mudurlugune gitmek zorunda kalmayacak. Musterinin sozlesmesini haber vermeden feshetmeyeceksin.

ttnet benim babamın şirketi değil ttnete alternatif superonline yada uydunet yaşadığım şehirde olsa bir dakika durmam sözleşmeyi fes eder cezayı öder bu şirketlere geçerim.

sizin herşeye çamur atma hırsınız gözünüzü bürümüş , adamların doğru düzgün yaptıkları işe bile sizin keyfinizi düşünmedikleri için laf sokar olmuşsunuz.İlk önce böyle bir meslekte çalış da sonra millete ve şirketlere atar yap.

• Sana daha ne soyleyeyim bilmiyorum, neden gocundugunu da anlamadim. Isini duzgun yapmamasi sorun zaten sirketin, sen buna duzgun yapmak diyorsan standartlarimiz arasinda bayagi fark var ve bunu daha fazla tartismanin anlami yok demektir. O nedenle saglicakla kal, konuyu daha fazla kirletmeyelim senin nedeni bilinmeyen TTNET avukatligin ve benim profesyonellik beklentilerimle.

Ben konuyu gelismelerle guncelleyecegim.
  • quote:

Sana daha ne soyleyeyim bilmiyorum, neden gocundugunu da anlamadim. Isini duzgun yapmamasi sorun zaten sirketin, sen buna duzgun yapmak diyorsan standartlarimiz arasinda bayagi fark var ve bunu daha fazla tartismanin anlami yok demektir. O nedenle saglicakla kal, konuyu daha fazla kirletmeyelim senin nedeni bilinmeyen TTNET avukatligin ve benim profesyonellik beklentilerimle.

Ben konuyu gelismelerle guncelleyecegim.
    Yazın milyonları bulan bir tatil beldesi dediniz. Demek ki kışın baya bir boşalıyor. Kışa doğru bir port kaparsınız. Ha sizde kışın terk ediyorsanız orasını bilemeceğim :)

Ben TTNET olsam 3-5 aylık kullanım için port getirtmem nede olsa tekelim. rakibimde yok. TTnet ne derse o olur. Kışın portlar boşalıordur. Para getirmiyordur. Yatırım dönüş verimi düşer. Bu tatil yöresindeki müşteriler 3-5 aylıkmı sözleşme yapıyorlar yoksa 2 yıllık mı müşteriyi bağlıyorlar? Aslında 2 yıllık köleleştiriliyorlarsa port gelme ihtimali çok yüksek..

Ha bir Telekom (TTNET) olarak bir rakibim olsa idi müşteriyi kaçırmamak için elimden geleni yapardım :)

Umarım Tekel biter de hizmet kalitesi yükselir artık. Siyasilerin bir an önce bu tekelleşmeyi engelleyecek yaptırımların yapmasını istiyoruz. Sözde değil, pratikte tekelin kalkmasını diliyorum.

• mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz, dediğiniz gibi oluyor sanırım. Çoğu insan (ben de dahil) 3 aylık paketleri alıyor büyük ihtimalle. TTNET onun yerine aslında şöyle uygun fiyatlı bir yalın yıllık paket sunsa, ne onlar ne biz mağdur oluruz. Ama 3 ay için 12 aylık abonelik almayı da kimse istemez şu anki fiyatlarla. Dediğiniz gibi TTNET tekel oldukça biz de bu muameleye mecbur kalıyoruz maalesef, tekel her zaman kötüdür :)
  • salvo kullanıcısına yanıt
    Merhaba aynı sorundan ben de müzdaribim. Yeni taşındığımız binaya dört aydır telefon ve internet hizmetini nakil ettirmeye çalışıyoruz ve bu süreç içerisinde her gün yeni bir şeyler öğreniyorum. Gel gelelim takıldığım bir nokta var. Şimdi bizim binada 21 tane daire var ancak bina içerisindeki kutuda 1-9 ve sonunda 0 rakamı ile biten yani toplamda 10 adet yuvanın olduğu tek bir soket bulunuyor. (İsmi farklı olabilir.) Dairelerden gelen kablolar da bu kutunun içerisine toplanmış ve bazıları bu soket üzerine bağlı durumda. (yine 10 tanesi bağlı) Şimdi ben Türk Telekoma başvuruda bulunduğumda bana port yok deniyor. Ancak anlam veremediğim nokta ve sorun 21 dairenin bulunduğu binaya 10'luk tek bir soket takılmasından mı kaynaklı? Yani port denen şey tam olarak bu mu oluyor yoksa başka bir şeye mi deniyor? Diyelim ki port var dendi bizlere ancak bizim daireden gelen kablo o sokette yer olmadığı için boşta duruyor o zaman bu sorun kolay bir şekilde aşılabiliyor mu? İnternette bir haftadır araştırıyorum ancak net bir şey bulamadım. Son çare olarak buraya yazmanın doğru olabileceğini düşündüm.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.