Şimdi Ara

AMD HD 5650 GÜNCEL DRİVER YÜKLEME!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
6.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam eğer kusura bakmayın.doğru yere taşırsanız bir çok arkadaşımız için çok kullanışlı ve yararlı olur. siteden gelen bir çok mesaj üzerine tek tek anlatım yapmak zorunda kalmamak adına bu konuyu açıyorum.gelelim konuya hepimizin bildiği üzere laptoplardaki hd 5650 özellikle casper h36 ati laptoplar için driver güncellemek büyük bir işkence bios vs bir sürü işlem var. ben bunların hiç birisiyle uğraştırmadan direkt olarak hd5650 yi güncellemenize yardımcı olacağım. ekran kartı güncelleme işi windows 7 de ve 8 de farklıdır bu yüzden iki anlatım yapacağım adımları dikkatlice yaparsanız sorunsuz bir şekilde siyah ekran vs almadan istediğiniz driveri kurabilirsiniz.
    WİNDOWS 7 HD 5650 DRİVER GÜNCELLEME.
    1. öncelikle soft bir format atın. format atmadan da yüklenebilir lakin kesin olması adına ve siyah ekran vs hatası almamak adına soft bir format atın pc ye windows 7. istediğiniz windows 7 yi yükleyebilirsiniz lakin sadece 64 bit için geçerlidir 32 bitte denemedim çalışıyor mu bilmiyorum.
    2.http://leshcatlabs.net/downloads_unfil/ bu siteden istediğiniz sürümü seçin keyif tamamen sizin.( yazının en sonunda tavsiye ettiğim sürümü ve nedenleri anlatacağım yazının sonundaki dipnot kısmını okumayı unutmayın lütfen.) indirdikten sonra bir usb ye ya da d sürücüsüne kopyalamayı unutmayın.
    3. kurulum işlemlerini bitirdiktan sonra hemen windows update kısmına girin ve otomatik güncellemeleri denetleme seçeneğini seçin.(ister kurulum esnasında isterseniz kurulum bittikten sonra yapabilirsiiz keyfinize kalmış.)
    4.casper laptoplarda wifi kullanabilmek için photkey yüklenmesi gerekmektedir bunu unutmayın. konuyla alakası yok lakin yapamayan olur diye söylüyorum.
    5. vermiş olduğum linkten indirdiğiniz sürüme çift tıklıyorsunuz ve otomatik çıkartma işlemini gerçekleştiriyor. unutmayın otomatik çıkartma işlemi C-drivers klasörü içersine yapılır nerede diye aramayın sonra :D
    6.C- drivers klasörü içerisine giriyoruz orada bir cmd dosyası var adı Unifl_Installation_Assistant böyle bir şey olması lazım bunu mutlaka yönetici olarak çalıştırın yoksa çalışmaz sonra neden olmadı demeyin.YÖNETCİ OLARAK ÇALIŞTIRACAKSINIZ.
    7. size başlamak için 's'tart tuşuna basın diyecek tek yapmanız gereken 's' tuşuna basmak.kurulum otomatik oalrak başlayacaktır önce intel driveriını kurun. ne diyerso evet ve ileri diyeceksiniz.kurulum bittikten sonra pc reset isteyecektir(istemese bile pc yi resetleyin lütfen) resetledikten sonra kurulum otomatik olarak amd driverını kurmaya başlayacaktır.(şayet başlamazsa C-drivers Unifl_Installation_Assistant yine yönetici olarak çalıştırın amd kurulum yöneticisi başlayacaktır.)
    8. amd kurulumu tamamlandıktan sonra pc reset isteyecek.yeniden başlatın ve driverınızı güncel bir şekilde kullanmaya başlayın.hayırlı olsun.
    WİNDOWS 8 KURULUMU HD 5650!
    1.http://leshcatlabs.net/downloads_unfil/ istediğiniz sürümü indirin ve d ye ya da bir usb içine yedekleyin.
    2.pc soft bir format atın.temiz bir format atmazsanız çalışmaz benden demesi.temiz bir format şarttır windows 8 de.temiz format sonrası ya da format sırasında sizin keyfinize kalmış windows update ayarlarından windows updateyi kapatıyoruz bunu yapmayı sakın unutmayın.windows update kapatacaksınız.
    3.http://leshcatlabs.net/downloads_unfil/ sitesinden indirdiğiniz sürüme çift tıklayın buraya dikat windows 7 den farkı buradaır burayı çok dikkatli yapın lütfen. çıkartma işlemini yaparken size bir soru soracak windows update dotnet 3.5 yüklemesi yapsın mı diye tabii bu ingilizce yazacak.bu pencereye evet diyeceksiniz eğer hayır derseniz çıkartma işlemi gerçekleşmez.dotnet 3.5 güncellmeesi yapılsın mı seçeneğine evet diyeceksiniz ve karşınıza windows update pencersi açılacak orada 2 seçenek olacak 1. dotnet 3.5 indir ve yükle 2. si ise bu adımı atla burada bu adımı atla diyeceksiniz dikkat arkadaşlar bu adımı atla diyeceksiniz ilk uyarıya evet ikinci gelen update penceresinede ise bu adımı atla diyeceksiniz ve driverlar c-drivers klasörü içerisine çıkacak.
    4.C-drivers klasörü içerisine giriyoruz Unifl_Installation_Assistant yönetici olarak çalıştırıyoruz önce intel driver kuracak gelen uyarılara evet ve ileri diyoruz. kurulum bitince reset isteyecektir(istemese bile siz yeniden başlatın lütfen)
    5. yeniden başlattıktan sonra kurulum kaldığı yerden devam edecek amd kurulum penceresi ile. eğer amd kurulum penceresi gelmezse yine C-drivers Unifl_Installation_Assistant yönetici olarak çalıştırıyoruz ve amd kurulum yöneticisi geliyor. kurulumun bitmesini bekleyin ve pc yeniden başlatın. tekrar açıldığında hayırlı uğurlu olsun istediğiniz driver yüklenmiştir. daha sonrasında dotnet 3.5 yüklemesi yapabilirsiniz sorun olmaz ama öncesinde dotnet 3.5 yüklerseniz siyah ekran hatası alırsınız. driver kurulumu bittişkten sonra windows updateyi istiyorsunuz tekrar açabilir ve dotnet 3.5 yükleyebilirsiniz keyif sizin.
    WİNDOWS 10 KURULUMU ;
    1.http://leshcatlabs.net/downloads_unfil/ istediğiniz sürümü indirin ve d ye ya da bir usb içine yedekleyin.
    2.pc soft bir format atın.temiz bir format atmazsanız çalışmaz benden demesi.temiz bir format şarttır windows 8 de.temiz format sonrası ya da format sırasında sizin keyfinize kalmış windows update ayarlarından windows updateyi kapatıyoruz bunu yapmayı sakın unutmayın.windows update kapatacaksınız.
    3.http://leshcatlabs.net/downloads_unfil/ sitesinden indirdiğiniz sürüme çift tıklayın buraya dikat windows 7 den farkı buradaır burayı çok dikkatli yapın lütfen. çıkartma işlemini yaparken size bir soru soracak windows update dotnet 3.5 yüklemesi yapsın mı diye tabii bu ingilizce yazacak.bu pencereye evet diyeceksiniz eğer hayır derseniz çıkartma işlemi gerçekleşmez.dotnet 3.5 güncellmeesi yapılsın mı seçeneğine evet diyeceksiniz ve karşınıza windows update pencersi açılacak orada 2 seçenek olacak 1. dotnet 3.5 indir ve yükle 2. si ise bu adımı atla burada bu adımı atla diyeceksiniz dikkat arkadaşlar bu adımı atla diyeceksiniz ilk uyarıya evet ikinci gelen update penceresinede ise bu adımı atla diyeceksiniz ve driverlar c-drivers klasörü içerisine çıkacak.
    4.C-drivers klasörü içerisine giriyoruz Unifl_Installation_Assistant yönetici olarak çalıştırıyoruz önce intel driver kuracak gelen uyarılara evet ve ileri diyoruz. kurulum bitince reset isteyecektir(istemese bile siz yeniden başlatın lütfen)(BURAYA KADAR WİNDOWS 8 İN AYNISIR BURADAN SONRAKİ ADIMA DİKKAT LÜTFEN.)
    5- pc yeniden başladıktan sonra amd yükleyicisi gelecektir kurulumdan çıkın.(kurmayın siyah ekran alırsınız)
    6- aygıt yöneticisine giriniz ve görüntü bağdaştırıcları adı altında kurulu olmayan grafik driverinin seçin.(kurulu olan intel hd grafics diğeri kurulu değildir.)
    7- intel hd grafics değil diğer kartın üzerine sağ tık güncelle diyip internetten otomatik oalrak ara ve kur derseniz otomatik olarak son driver kurulacaktır.
    8- pc yeniden başlatın ve tamamdır güle güle kullanın.
    sonrasında dotnet 3.5 kurabilirsiniz.

DİPNOT !!! : http://leshcatlabs.net/downloads_unfil/ sitesinden istediğiniz sürümü indirmek size kalmış lakin hiç bir sorun almadan her oyunu oynamak istiyorum diyorsanız gta 5 shadow of mordor dota 2 cs.go benim devamlı oynadığım oyunlardır tavsiye sürümüm catalitsy 14.4 sürümüdür. dikkat edin 14.4 sürümü sitede bakarsınız rahat bir şekilde 14.4 ü görürsünüz. neden 14.4 diyeceksiniz 14.4 sürümü kartlar arasında geçiş yapabildiğiniz yani güç tasarruflu mod ve yüksek performanslı mod yani amd mi intel mi hangi kartı kullanmak istediğinizi catalitys üzerinden belirleyebildiğiniz son sürümdür. 14.4 den sonra gelen sürümlerde maalesef amd bu özelliği kaldırdı ve nvidia gibi her program ve oyuna elle hangi kartı kullanmak istediğinizi seçiyorsunuz.işte burada da oyunlarda ses var görüntü yok gibi hatarlarla kaşlılaşabilirsiniz. çünkü 14.4 den sonraki sürümlerde kartlar arası geçiş olmadığı için bios üzerinden elle geçiş yapmanız gerekiyor ve bios umuz da eski sürüm olduğu için maalesef böyle bir imkan kalmıyor ve 14.4 den sonraki sürümlerde çakışma meydana geliyor ve siyah ekran hatası oluşuyor oyunu açarken.ses geliyor ama görüntü gelmiyor. bu da bios updateden dolayıdır. her oyunda yapmıyor ama bende dota 2 ve gta 5 de bu hatayı yaptı.amd üzerinden çalıştırmadaım bir türlü intel üzerinden sityah ekran hatası olmadan çalışlıyor ama o da berbat amd üzerinden çalışıyor oyun açılıyor ses vs gelişyor ama görüntü gelmiyor. bu yüzden bios update etmek gerekiyor. bununla uğraşmak istemiyorsanız her oyunu sorunsuz oynamak istiyorum diyorsanız ve iosla uğşamama ben diyorsanız catalitys 14.4 sürümü tavsiye sürümümdür. shadow of mordor ve gta 5 akarak oynuyorum be ki bu oyunlar bu yıl içinde çıkmış oyunlardır.
    evet arkadaşlar yazdıklarımı adım adım yaparsanız şayet istediğiniz sürümü kurabilirsiniz rahatça. 14.4 dışında sürüm kuracaksanız şayet ses var görüntü yok hatası ile gelmeyi çünkü çözümü bios update etmektir. dediğim gibi her oyunda yapmıyor mesela shadow of mordor ve total war shogun 2 de yapmadı ama dota 2 ve gta 5 de ses var görüntü yok hatası aldım. bundan dolayı 14.4 sürümünü yüklerseniz hem yeni oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz hem de hiç bir oyunda hata almazsınız. 20 25 pc üzerinde yaptım ve hiç bir sorun almadan kurulumu gerçekleştirdim.sadece adımlara dikkat edin ve harfi harfine uygulayın hayırlı günler. güncel driverınızın tadını çıartın :D

NOT2!!!!!
    ARKADAŞLAR GTA 5 DE 14.4 ÜN ÜST SÜRÜMLERİNDE AMD İLE GİRMEYE ÇALIŞTIĞINIZDA SİYAH EKRAN HATASI ALABİLİRSİNİZ. BUNUN ÇÖZÜMÜ ÇOK KOLAY VE BASİTTİR. GTA 5 HOTFİX DİYE ÇOK UFAK BİR PROGRAM VAR İNTERNETTE ÇOK RAHAT BULABİLİRSİNİZ. ONU İNDİRİP ANLATILANLARI YAPARSANIZ HER SÜRÜMDE GTA 5 AMD İLE SİYAH EKRAN VERMEDEN ÇALIŞIR.
    EĞER ÇOK İSTEK OLURSA VE YAPAMAYAN ÇOK KİŞİ OLURSA GTA 5 SİYAH EKRAN ÇÖZÜMÜNÜ LİNK VEREREK VE SS LER İLE DE SÜSLEYEREK AYRINTILI ANLATABİLİRİM. PM ATARSANIZ KONUYA EKLERİM TABİİ REKLAMA VS.. YE GİRMEZSE.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasimsek_1992 -- 24 Ekim 2015; 21:23:30 >

• rica etsem yükleme yapan arkadaşların içerisinde 14.4 sürümü dışında daha üst sürüm yükleyenler varsa durum nedir acaba? amd ses var görüntü yok işini çözmüş mü oyunlardaki ? cevap atarlarsa çok daha yararlı ilerleriz bence.şimdiden teşekkürler.
  • ben daha önceden 13.4 sürümü kullanıyodum yazı karasimsek_1992 sayesinde 14.4 v2.4 sürümüne yükselttim çok teşekkürler dahada üstünü denedim ancak amd tabanlı ekran kartını oyunlarda kullanamadım
  • badboycengo B kullanıcısına yanıt
    demek ki amd daha buna bir çözüm getirmemiş :D gelen son iki sürümde çok umutluydum fos çıktı :D amd artık bu şikayetleri özellikle amd+9intel tabanlı laptop şikayetlerini daha ciddiye alıp üretici firmalara suç atmayı bırakmalı ve en kısa sürede bu işe bir çözüm bulmalı ama adamlar yine sallamışlar o kadar şikayeti helal valla :D
  • Bu arada h36 kasa casper bilgisayarlarda hd 5650 ekran kartlı olanlarda bios update sorunu vardı benim bilgisayarım kapanıyordu bos dosyalarını beklerken şuan bios'u güncelledim en güncel driverı 15.7 yi kullanıyorum ancak tek ekran kartına düştü intel chipsetli olanı kullanamıyorsunuz ihtiyacı olanlara yardım edebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: badboycengo

Bu arada h36 kasa casper bilgisayarlarda hd 5650 ekran kartlı olanlarda bios update sorunu vardı benim bilgisayarım kapanıyordu bos dosyalarını beklerken şuan bios'u güncelledim en güncel driverı 15.7 yi kullanıyorum ancak tek ekran kartına düştü intel chipsetli olanı kullanamıyorsunuz ihtiyacı olanlara yardım edebilirim.

bu yöntemde de zaten en son driveri istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. yani 15.7 catalitys i indirip kurabilirsiniz anlattığım şekilde. ve bu şekilde kurarsanız iki ekran kartını da aktif şekilde kullanabilirsiniz. ama dediğim her oyunda değil benim test ettiğim kadarıyla gta 5 dota 2 oyunlarında ses var görüntü yok hatası oluşuyor. shadow of mordor total war(bütün sürümler) call of duty( tüm sürümler) medal of honor(tüm sürümler) hata almadan istediğiniz ekran kartında oyunu açabiliyorsunuz. sizden rica etsem cmd ye dxdiag yazıp bir ss atabilir misiniz hem ekran sekmesinin hem de genel sistem özellikleri kısmının.

• quote:

Orijinalden alıntı: badboycengo

Bu yöntemle en son driver tabikide kuruluyor ancak amd ekrankartını seçerek oyunalra girdiğiniz anda blackscreen hataları alıyorsunuz.

https://imagizer.imageshack.us/v2/706x397q90/538/zXYFYM.jpg

https://imagizer.imageshack.us/v2/706x397q90/538/Y2xGAh.jpg

https://imageshack.us/a/img661/1148/DltKzl.gif

https://imageshack.us/a/img913/1827/SgGIQh.gif

https://imagizer.imageshack.us/v2/706x397q90/661/Jr5HgQ.jpg

https://imagizer.imageshack.us/v2/706x397q90/673/WZ2BsO.jpg

üzgünüm ama biosunuz güncel değil. ayrıca sadece tek ekran kartını değil şu anda intel ve amd yi aktif olarak beraber kullanıyorsunuz. yani benim anlattığım şeklin aynısı şu anda pc niizin durumu. 15.7 kullanıyorsanız eğer gta 5 ve dota 2 de siz de siyah ekran hatası alabilirsiniz bilginize. forumlarda h36st ile ilgili bir çok bios dosyası dönmekte fakat ben daha yapanına rast gelemedim. çözümü teknik servislerde bios update yaptırmaktır. teşekkürler iyi günler.

http://i.hizliresim.com/3aNAV9.png
    bu da benim dxdiag resmi.( ben bios update vs yapmadım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasimsek_1992 -- 25 Temmuz 2015; 15:19:50 >

• karasimsek_1992 K kullanıcısına yanıt
    Ben bios sürümümü 201 den 401'e yükselttim eski bios tarihi zaten farklıydı. sizinkiyle benim bios tarihimin uyuşması çok garip benim aygıtım şuan için aygıt yöneticisinde intel tabanlı switchcable chipseti görmüyor ve bende unifl değil direk amd nin otomatik kurulumdan kurdum cihaza 15.7 yi ve control center da grafik işlemci değiştirme gibi bi durumda söz konusu değil ayrıca bios update etmeden önce 15.7 yi kurduğumda bu durum mevcuttu ve herhangi bir oyunu bile yüksek performanslı ( amd ) işlemci grafiğiyle çalıştırdığımda siyah ekran veriyodu sizde sadece gta 5 gibi oyunlarda vermesinin sebebi donanımsal bir sorun gibi geliyor keza bios date belli ediyo
  • badboycengo B kullanıcısına yanıt
    aidata 64 kurup bios sürümünüzü çok basit bir şekilde görebilirsiniz ya da pc açılış ekranında biosa girip oradan da bios sürümünü rahatlıkla görebilirsiniz. bu şekilde denerseniz ve sürümü kontrol edip 401 olduğunu teyit ederseniz daha sağlıklı olur. teşekkürler
    arkadaşın bios sürümü 401

cpu-z programında bu görünüyor her ne kadar net olmasa da

https://imagizer.imageshack.us/v2/706x397q90/661/Jr5HgQ.jpg

ama anlamadığım sorun düzeldi mi düzelmedi mi, pek stabil değil sanırım
  • benimde casper nirvana laptopumda bu çift ekran kartları var tek derdim laptopu projeksiyona bağlayım hdm ile projeksiyondan kesintisiz ses almak biraz bu işin cahili olduğumdan amd nin sitesinden direk yükledim son sürümü sorunlu çalıştı catalysti hiç açmadı ekranı 1024*768 çözünürlüğün üzerine çıkartamdım maximum çözünürlük o gözüküyordu casperın sitesinden ekran kartının driverını indirdim kurdum tekrar tabi eski sürücüleri hiç kaldırmadan yaptım bu işi bu sefer hdm ile projeksiyondan hiç ses alamadım inşallah düzelir çözümü yazan arkadaştanda allah razı olsun
  • Karasimsek arkadaşın anlattıklarını uyguluyorum şuan. En son sürümü 560 mb lık dosyayı indirip kurmayı deneyeceğim. Flashı bootable edip biosu update ettim cpu-z programında 401 diye gösteriyor ve aygıt yöneticisinde intel ekran kartını göstermiyor. dediklerinizi uygulayıp bu sürümü kurmayı deneyeceğim umarım olur ya sıkıldım artık inanın siyah ekranı geçemeyince sinirlerim tavan yapıyor inşallah bu söylediklerinizle geçerim diye tahmin ediyorum. Teşekkürler

EDİT: ne yaptıysam olmadı arkadaşlar 15.7 denedim hiç kurmadı 14.4 ü indirip inteli kurdu amd kurarken siyah ekranda kaldı bir türlü geçemiyorum. Eğer bu durumun otomatik güncelleştirmeler ile ilgisi varsa yardımcı olun hangisini kurmam gerekiyorsa onu indirip kurayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuoYuanJi -- 24 Ağustos 2015; 1:20:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HuoYuanJi

Karasimsek arkadaşın anlattıklarını uyguluyorum şuan. En son sürümü 560 mb lık dosyayı indirip kurmayı deneyeceğim. Flashı bootable edip biosu update ettim cpu-z programında 401 diye gösteriyor ve aygıt yöneticisinde intel ekran kartını göstermiyor. dediklerinizi uygulayıp bu sürümü kurmayı deneyeceğim umarım olur ya sıkıldım artık inanın siyah ekranı geçemeyince sinirlerim tavan yapıyor inşallah bu söylediklerinizle geçerim diye tahmin ediyorum. Teşekkürler

EDİT: ne yaptıysam olmadı arkadaşlar 15.7 denedim hiç kurmadı 14.4 ü indirip inteli kurdu amd kurarken siyah ekranda kaldı bir türlü geçemiyorum. Eğer bu durumun otomatik güncelleştirmeler ile ilgisi varsa yardımcı olun hangisini kurmam gerekiyorsa onu indirip kurayım.

biosunuzu 401 e günhcellemenize yardımcı olan kişi ile görüşün bence. çünkü bu yöntem 201 bios a sahip pc ler içindir.
    401 biosu ile ilgili bir bilgim yoktur benim bu yöntem zaten 401 de çalışmaz. onu güncelleme yapan kişiye sorun bence.

• Merhabalar hocam Windows 10'da bu driverları nasıl yukleyeceğiz bilginiz varmı.
    En son sürüm sorunsuz yükleniyor ancak tahmin edebileceğiniz gibi pes 15, gta 5 gibi oyunlar açılmıyor bende sadece rise of nations açıldı son sürüm ile.
    14.4 indirdim daha sonra Windows 8 için olan adımları uyguladım ancak siyah ekran ile karşılaştım ( dotnet 3.5'ta atladığım halde). Power tuşuna bir kere dokununca bilgisayar beklemeye aldı tekrar herhangi bir tuşa basınca açıldı ve ekran geldi.Aygıt yoneticisinde baktığımda sadece intel duruyordu. Ati tekrar kaldırıp yükledim yine aynı şeyler oldu bu seferde ati vardı ancak devre dışı bırakılmıştı.
    Son olarak dotnet 3.5'u yukledikten sonra yuklediğimde artık bilgisayar ekranı hiç gelmiyordu şuanda win 7'ye geri dönmeyi düşünüyorum bir son umut mesajım bulunsun belki sorunu çözen vardır dedim :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceko1905. -- 30 Ağustos 2015; 13:52:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ceko1905. C kullanıcısına yanıt
    hocam windows 10 da da aynı windows 8 kurulumunda anlattığım adımları yapacaksınız ama tek bir farkla intel grafik kartını yükledikten sonra amd grafik kartı driverinin aygıt yöneticisine girip internettten otomatik olarak güncelle diyeceksiniz otomatik olarak yüklediğiniz intel drivera göre internetten son sürüm amd yi yükleyecektir. ancak ben denedim şöyle bir sorunla karşılaştım. Ben laptopumu harici 22 inç bir monitör ile kullanıyorum ve ne yaptıysam ne ettiysem bir türlü görüntüyü harici ekrana veremedim nedenini de bilmiyorum gerçekten ama büyük ihtimal windows 10 un daha güncel bir bios kullanmasından olduğunu düşünüyorum. onun dışında harici ekransız kullanıyorsanız bir sorun yoktur. windows 8 de anlattığım adımları tek tek uygulayın ama intel graik kartını kurduktan sonra amd yi kurmayacaksınız. amd yi kurmak için aygıt yöneticisinden yüklü olmayan grafik bağdaştırıcısının üstüne gelip otomatik olarak internetten güncelle diyeceksiniz kullanıma hazırdır ve bir sıkıntısı yoktur iyi günler dilerim.

amd yi drivers içinde ki amd ekran kartı driverindan kurasanız siyah ekran alırsınız.
    intel driveri kurduktan sonra bilgisayarım özellikler aygıt yöneticisi-görüntü bağdaştırıcıları-(birinde intel hd grafics yazar diğeri ise kurulu olayandır.) kurulu olmayan grafik kartına gelip sağ tık güncelle internetten otomatik oalrak kur derseniz sorunsuz kurabilirsiniz.
    iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasimsek_1992 -- 24 Ekim 2015; 21:12:30 >

• 14.4 sürümünü kurdum, fakat ati driver kendini gizli olarak kuruyor ve çalışmıyor. bu tarz bir problem ile karşılaşan ve çözümü olan var mı acaba?
  • yucebaris46 Y kullanıcısına yanıt
    işletim sisteminiz nedir ? ayrıca aygıt yöneticisinin bir ss i ni atabilir misiniz ? görüntü bağdaştırıcıları kısmını.
    Şu an en güncel amd driver kurulu, bu yüzden ss yapamayacağım... işletim sistemim windows 10. lakin leshcatlabs.net driverlarından herhangi birini kurduğumda aygıt yöneticisinde gizli donanımları göster dediğim taktirde amd yi görüyorum o da gizli ve çalışmıyor.
  • yucebaris46 Y kullanıcısına yanıt
    windows 10 da kurulumun nasıl olduğunun anlatımını yaptım oradan bakarak yapabilirsiniz.
    ki zaten sizin driveriniz günceldir ve yüklüdür yüksek ihtimalle.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.