Şimdi Ara

Samsung Portable SSD T1 250GB video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

SSD fiyatlarının düşüşü ve USB 3.0 portlarının yaygınlaşması ile piyasada daha sık görmeye başladığımız taşınabilir SSD çözümleri büyük ve hızlı depolama alanlarını olabildiğince küçük ve hafif bir kasada sunuyor.

Köşelere doğru oval hatlara sahip dikdörtgen bir kasaya sahip olan Samsung Portable SSD T1, bağlantı için harici bir USB 3.0 kablosuna ihtiyaç duyuyor. Kutu içeriğinde yer alan kablo oldukça kısa fakat SSD’nin hafif ve küçük yapısı düşünüldüğünde kasanın kabloya asılı kalması sorun yaratmayacaktır.

Samsung’un masaüstü ve dizüstü sistemler için geliştirdiği 850 Evo serisi ile aynı donanımsal özelliklere sahip üründe 32 katman TLC V-NAND depolama modülleri bulunurken Samsung, USB atacked SCSI protokülü üzerinden haberleşerek performans anlamında da iyileştirme sağlamış.

Cyristal Disk Info ile özelliklere baktığımızda SMART, NCQ ve TRIM gibi modern SSD’lere yer alan teknolojilere yer verildiğini gördüğümüz T1’in elimizdeki modeli 250GB kapasite sunarken tercihe göre 1TB’a kadar depolama alanı sunan seçenekler de bulunmakta.

T1’i bilgisayarına taktığınızda ise ilk olarka aktivasyon işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Aktivasyon esnasında T1’e isim vermeniz ve şifreli mi yoksa şifresiz mi veri saklayacağınızı belirlemeniz gerekiyor.

Eğer diski şifrelerseniz bilgisayara taktığınızda ufak bir program çalıştırıp şifreyi girmeniz gerekiyor. Programın Windows ve Mac versiyonları varken ne yazık ki Linux için destek verilmemiş. Yaptığımız testlerde şifreli ve şifresiz olarak bilgi depolama esnasındaki performansları ayrı ayrı gösteriyoruz.

Şifreleme yokken Crystal Disk Mark’da 400MB/sn üzerinde okuma ve yazma hızlarına imza atan T1, şifreleme aktifken de performansından bir şey kaybetmiyor ve günümüz bir yana gelecekteki depolama ihtiyaçları için de oldukça yeterli bir performans sergiliyor.

SSD Benchmarkta da farklı bir durum söz konusu değil T1, 400MB/sn üzerinde hızlara imza atıyor ve şifreleme aktifken de performansından bir şey kaybetmiyor.

Black Magic’in OS X altında çalışan Disk Speed yazılımı da özellikle video işleme ile uğraşanlar için gerekli testleri gerçekleştiriyor ve T1, bütün testlerden geçer not almayı başarıyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Samsung Portable SSD T1
    Samsung Portable SSD T1
    Samsung Portable SSD T1
    Samsung Portable SSD T1
    Samsung Portable SSD T1
    Samsung Portable SSD T1

Samsung Portable SSD T1, boyutları ve performansıyla üst seviye taşınabilir çözüm arayanların mutlaka değerlendirmeye almaları gereken bir ürün olmuş. 

• Şunlar yaygınlaşsın artık ya. 3tb adaptörlü disk taşımaktan bıktık usandık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok şık duruyor ya.

• 250 gb harici ssd 450tl
    3 tb harici hdd 400tl

donanımsal olarak kullanılması mantıklı olsa da harici disklerde henüz tercih edilmesinden yana değilim

• ah ender ah ssdler sendeydi.

• Fazla uzun değil mi?
    Uzun süre kullanımda ısı değerlerinden bahsedilebilirdi, ürünün fiyatı ve rakipleri değerlendirilebilirdi.
    Zira telefon incelemelerinde hiç affetmiyorsunuz pahalı diye ama iş Samsunga gelince SSD'nin hiçbir - yönünden bahsetmemişsiniz.
    En azından HDD tarafında kapasite olarak aynı fiyata alınabilecek modelleri sıralayabilirdiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: E-sosyal

250 gb harici ssd 450tl
    3 tb harici hdd 400tl

donanımsal olarak kullanılması mantıklı olsa da harici disklerde henüz tercih edilmesinden yana değilim

iki pc'mden biri widows 8 - 128GB SSD var, on basinca 16" de aciliyor.
    3'cü yıla girdim,hiç sıkıntı yaşamıyorum.
  • usb 3.0 limiti aşmıyormu bu hızlar.usb .2.0 ın limiti 30mb sn ve 3.0 ın 120mb sn civarı die biliyodum. şatet elimizdeki diskler 120mb sn geçmiyor, ben usb 3.0 limiti bu kadar sanıyordum nasıl oluryorda usb 3den 450 mb sn okuma yazma hızı elde ediliyor.ozmn darboğızı bizim disklerimiz yaratıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

usb 3.0 limiti aşmıyormu bu hızlar.usb .2.0 ın limiti 30mb sn ve 3.0 ın 120mb sn civarı die biliyodum. şatet elimizdeki diskler 120mb sn geçmiyor, ben usb 3.0 limiti bu kadar sanıyordum nasıl oluryorda usb 3den 450 mb sn okuma yazma hızı elde ediliyor.ozmn darboğızı bizim disklerimiz yaratıyor.

Usb 3.0 hız olarak son limiti 600mb/sn diye biliyorum.

• Ssd olayi cok farkli dugmeye basip masautu acilip internet sayfasini acmmak 7saniyeyi gecmiyo
    Oyunlarin acilis hizi, bolumler arasi gecis, programlarin acilis hizi vs. Essekten inip ata binmek gibi bisey
    Fotografalri gezerken, video acma kapama vs. Guclu Yeni bir bilgisayar almis hissiyati veriyo
    En kisa zaman ucuzlamasi dilegiyle
    kullandigim ssd samsung evo250 serisi, markadan markaya degiskenlik gosterebiliyo
    Bu arada Kadir gecemiz mubarek olsun ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flexii_87 -- 14 Temmuz 2015; 0:53:14 >
  • ssd gibi hızlı bir video olmus :)

• quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

quote:

Orijinalden alıntı: E-sosyal 250 gb harici ssd 450tl 3 tb harici hdd 400tl donanımsal olarak kullanılması mantıklı olsa da harici disklerde henüz tercih edilmesinden yana değilim
    iki pcmden biri widows 8 - 128GB SSD var, on basinca 16 de aciliyor. 3cü yıla girdim,hiç sıkıntı yaşamıyorum.

dediğim gibi ssd'ler donanım olarak mantıklı hatta gerekli olsa da harici olarak depolama hızından ziyade depolama kapasitesine bakmak gerekiyor hal böyle olunca da millet hdd'lere yöneliyor
    keşke ssd'ler en kısa sürede ucuzlasa...

• USB 3.0 dan bu kadar yüksek hızlara ulaşması beni çok şaşırttı. Cihaz çok şık görünüyor ve muhtemelen de çok hafiftir. Fakat SSD 'yi depolama olarak kullanmak çok lükse kaçıyor, hele ki Türkiye de. Windows u harici SSD'ye kurup Windows'u SSD'den çalıştırmak isteyenler olabilir. Ama yine de USB 3.0'nın SATA 3 kadar verimli olmayacağı aşikar
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

usb 3.0 limiti aşmıyormu bu hızlar.usb .2.0 ın limiti 30mb sn ve 3.0 ın 120mb sn civarı die biliyodum. şatet elimizdeki diskler 120mb sn geçmiyor, ben usb 3.0 limiti bu kadar sanıyordum nasıl oluryorda usb 3den 450 mb sn okuma yazma hızı elde ediliyor.ozmn darboğızı bizim disklerimiz yaratıyor.

Hocam sizin kullandığınız taşınabilir HDD değil mi? HDD lerin limiti belli teorik olarak 3.0 ın hızı 500 mb ila 600 mb Içinde SSD olunca böyle oluyor HDD limitleri malesef 120 130 mb daha fazlasına izin vermiyor.

• Ürün çok güzel keşke ulaşılabilir seviyelere inse

• Boyut ve hız olarak güzel ama fiyat olarak hala tuzlu

• 5 sene sonra biz fakirlerde erişebileceğiz eline sağlık samsungun

• para yok..

• Bu urun Turkiye icin daha pahalı, 1 GB 1 tl nin altına dusmeli en az. Normal hariciler ile arada cok fark var su an cunku

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürünün performansı iyi ama fiyatının biraz düşmesi gerek.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.