Şimdi Ara

Kaliteli MİCRO USB Kablo Tavsiyesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Note 2'nin orijinal şarj kablosu bozuldu. (Şarj cihazı sağlam onda sıkıntı yok sadece kablo.)

Piyasadan 5-10 liraya 2-3 tane aldım hepsinde (şarj ederken amper girişini vs. gösteren program vasıtasıyla) şarj olma süresi 8-10 saati buluyor ve 1500-1600 amper ile şarj etmesi gerekirken 100-300-500 gibi değerlerde kafalarına göre şarj ediyorlardı.

Sonra bir telefoncudan samsung kutusundan çıkma orijinal dedi (15 lira verdim.) bir kablo aldım. Onda ilk başlarda fena değildi 1500 amper ile şarj ediyordu ama birkaç gün sonra o da sapıttı.

Xiaomi marka powerbank aldım, onun yanında gelen 20 cm'lik kablo ile note 2'yi kendi şarj cihazıyla şarj ettiğimde hiç sapma olmadan sürekli 1800 amper ile şarj ediyorum. Demek ki bu kablo süper ama kısa onun gibi kaliteli ama uzun bir kabloya ihtiyacım var.

Samsung servisini aradım kablo için 50 liracık istediler.

Daha uygun ama kaliteli kablo önerecek (yalnız kesin kullanmış ya da eminse iyi olduğuna önersin lütfen.) arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

• mat2000 kullanıcısına yanıt
    Takip
  • benim de kablom bozuldu.

adaptör cihazı note2 de max 2 Amp kapasitelidir.

kablo ise genelde 1 Amp; note 2 sonrası ise 2Amp aktaracak şekilde dizayn edilmiştir.

yani tam etkin kaynaktan yararlanmak için 2 Amp yada üstüne göre dizayn edilmiş bir kablo gerekir.

li-on piller ampere açtır. ni-mh yani şarjlı piller yani şu seyahat bataryaları da 2 ila 4 amp ile şarj olabilir.

bu durumda ben 3Amp taşıyabilen kablo aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eflatoon -- 29 Ağustos 2015; 12:22:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eflatoon

benim de kablom bozuldu.

kablo ise genelde 1 Amp; note 2 sonrası ise 2Amp aktaracak şekilde dizayn edilmiştir.

yani tam etkin kaynaktan yararlanmak için 2 Amp yada üstüne göre dizayn edilmiş bir kablo gerekir.

li-on piller ampere açtır. ni-mh yani şarjlı piller yani şu seyahat bataryaları da 2 ila 4 amp ile şarj olabilir.

Hocam, Yazından bahsetmemişsin ama hangi kabloyu aldın.

Birde memnun musun?

• _EFE_ _ kullanıcısına yanıt
    evet şarj hızlı oluyor memnunum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eflatoon -- 13 Eylül 2015; 1:34:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eflatoon

benim de kablom bozuldu.

nereden aldınız link vs varmı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.