Şimdi Ara

AEG 87495 XFL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
1.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu makineyi kullanan varmı tercih edilebilirmi teknosada %10 indirim+%10 çek veriliyor

• arkadaşlar bu makinadan hiç kullanan yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: a50

bu makineyi kullanan varmı tercih edilebilirmi teknosada %10 indirim+%10 çek veriliyor

Makine güzel eyvallah ama takirti sorunu hala çözülmedi sıkmaya kalkıştı. Onun yerine bunu öneririm gayet stabil cihaz.Almanya üretimi

http://m.boschevaletleri.com/Product.aspx?Code=WAW2856XTR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a50

arkadaşlar bu makinadan hiç kullanan yokmu

AEG L98699FL kullanıcısı olarak gönül rahatlığı ile öneririm.

Tambur ve yükleme ağzı büyüklüğü, tambur dokusu, buhar fonksiyonu, malzeme ve yıkama kalitesi ile piyasada benzeri zor bulunan; bence mieleden sonra piyasadaki en kaliteli makine.

• hocam cevabınızı merakla bekliyordum öncelikle teşekkür ederim birde elektrolux EWF1408WDL var ikisi arasında kalmış durumdayım sizce hangisi tercih edilmeli
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba Candogan62,

Bu belirttiğiniz model pıyasada şu an pek bulunmuyor. Belirttiğiniz modele eş değer AEG 'de hangi modeldir acaba? L87495XFL olablir mi? Ya da Bosch WAW2856XTR iyi midir? Hangisini tercih etmeliyim ? Bu ek vergiler gelmeden karar vermem gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz?
  • Dogadeniz0 kullanıcısına yanıt
    WAW2856XTR yi öneririm gereksiz hiçbir özellik bulundurmayan sade ama işini hakkıyla yapan Alman kalitesi tabirinin hakkını sonuna kadar veren bir makinedir.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, batu25,

Bu makineye dikkat çekmem, benim çamaşır makinesinde aradığım özellikleri bulunduruyor olması idi. Gerisi fazla özellik gereksiz teferruat oluyor. Siemens'te bu modelin eşini WM14W56XTR'de buldum. Aynı kalitede olduğunu düşünüyorum ama hepsini ya siemens ya da bocsh olarak alacağım sanırım. Bulaşık+Buzdolabı+Çamaşır makinesi :)

AEG'de L87495XFL modelini de düşündüm ama garantisini uzatmak istediğinde garanti fiyatlarını Bosch grubuna göre çok yüksek tutmuşlar. O yüzden vazgeçtim AEG'den.

Değerlendirmen için teşekkür ederim..
  • Dogadeniz0 kullanıcısına yanıt
    aeg de buharla tazeleme var direkt sprey sistemi var
  • a50 A kullanıcısına yanıt
    Doğru belirttiğin özellikleri ile daha iyi bence de. Ama garanti süresini uzatmak istediğimde 400 TL daha pahalıya gelecek bana. O yüzden kararsız kaldım o konuda..
  • http://www.electrolux.com.tr/ bunlarada bakın derim.. güzel makineler..
  • AEG ile elektroliz aynı özelliklere sahip gibi elektroluxte özel bir önerimiz varmı 9-10 kg makinelerde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dogadeniz0

Doğru belirttiğin özellikleri ile daha iyi bence de. Ama garanti süresini uzatmak istediğimde 400 TL daha pahalıya gelecek bana. O yüzden kararsız kaldım o konuda..

Ek garanti ücreti 400TL değil ki, bir yanlışlık var sanırım.

• quote:

Merhaba Candogan62,

Bu belirttiğiniz model pıyasada şu an pek bulunmuyor. Belirttiğiniz modele eş değer AEG 'de hangi modeldir acaba? L87495XFL olablir mi? Ya da Bosch WAW2856XTR iyi midir? Hangisini tercih etmeliyim ? Bu ek vergiler gelmeden karar vermem gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Vergilerin beyaz eşyaya vuracağını sanmam.

Siz inox Maklne mi arıyorsunuz?

Teknosa'da sabancı garantisi ile 4 sene daha uzatım olur ise o fiyatlardaydı. Garanti durumlarına göre özellik mi arz ediyor onu da bilemedim..
    Evet inox arıyorum Candoğan Bey. Birde tabii yukarılarda belirttiğim özelliklerde. Umarım beyaz eşyaya vurmazsa sevinirim. Gerçi TV'de alacağım daha, sanırım ona vuruyor..
    Ben kaliteli olsun, belli kullanılabilir özellikleri olsun almışken diyeyim derken Türkiye üretimli beyaz eşyalara göre maliyetim iki katına çıktı. Bulaşık mak+Çamaşır mak+Buzdolabı indirimsiz maliyetimi düşündüğümde 7.000 TL'yi buluyor. Hadi indirim uygulansa 6.000TL civarı oluyor. Piyasadaki ürünlerden iki katı fiyat farkı ile kalite farkı o kadar etkiliyor mu acaba? Yani Türkiye üretimlileri almaktansa bu farkı ödemeye değecek kadar iyi mi ithal ürünler gerçekten. Şişirme bir algı oluşturulmamıştır umarım..
  • quote:

Merhaba, batu25,

Bu makineye dikkat çekmem, benim çamaşır makinesinde aradığım özellikleri bulunduruyor olması idi. Gerisi fazla özellik gereksiz teferruat oluyor. Siemens'te bu modelin eşini WM14W56XTR'de buldum. Aynı kalitede olduğunu düşünüyorum ama hepsini ya siemens ya da bocsh olarak alacağım sanırım. Bulaşık+Buzdolabı+Çamaşır makinesi :)

AEG'de L87495XFL modelini de düşündüm ama garantisini uzatmak istediğinde garanti fiyatlarını Bosch grubuna göre çok yüksek tutmuşlar. O yüzden vazgeçtim AEG'den.

Bence a50 nin belirttiği özelliklere gerek yok bosch zaten suyu bol kullanıyor bu sebeble su jeti olmaması bir sorun değil. Buharla tazeleme güzel bir özellik ama maalesef electrolux ve aeg bunu bir buhar jeneratörü ile yapmak yerine az miktar su alıp onu kaynatarak yapıyor diye biliyorum. Suyu kireçli yerlerde bu durum rezistansta katman oluşmasına sebeb olacaktır.

• teknosanın kendi sitesinden garanti uzatırsanız yaklaşık iki katı bedel ödersiniz ancak kurulum yapılırken servisten uzatılmış garanti isterseniz çok daha uygundur
  • a50 A kullanıcısına yanıt
    Bu durumu öğrendiğim iyi oldu, teşekkür ederim.

İyi bayramlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogadeniz0 -- 16 Temmuz 2015; 13:21:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

Merhaba, batu25,

Bence a50 nin belirttiği özelliklere gerek yok bosch zaten suyu bol kullanıyor bu sebeble su jeti olmaması bir sorun değil. Buharla tazeleme güzel bir özellik ama maalesef electrolux ve aeg bunu bir buhar jeneratörü ile yapmak yerine az miktar su alıp onu kaynatarak yapıyor diye biliyorum. Suyu kireçli yerlerde bu durum rezistansta katman oluşmasına sebeb olacaktır.

Kireç konusunda jeneratörden ziyade rezistans kullanılması daha iyi. Jeneratör tamamen korumasız olduğundan kireç ile zamanla arıza yapıuor. Ancak yıkama rezistansı özel alaşımı olduğundan kireç birikimini geciktiriyor, kireçlenme olsa dahi bakım yapmak kolay, çünkü kazanı yıkama yaparak temizlemek mümkün.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.