Şimdi Ara

GTA 5 PS3 TÜRKÇE YAMA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
4
Favori
29.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba arkadaşlar uzun uğraşlarım sonucu Technogame'in çıkardığı yamayı ps3'e uyarlamayı başardım. Testler hala devam etsede herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Türkçe karakter uyumlu font dosyaları için Technogame'den Nurullah Aktaş teşekkür ediyorum.

NOT: Yama PC sürümünden PS3 sürümüne uyarlandığı için bazı satırlar ingilizce oldu. Ayrıca bazı hatalar meydana gelmiş olabilir. Yama PC sürümünde hatasızdır ve tüm satırları çevrilmiştir. En iyi GTA V Türkçe oyun deneyimi için yamayı PC de kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Yama yanlızca kırılmış yani cfw li ps3lerde uygulanabilir.

GTA 5 PS3 TÜRKÇE YAMA

GTA 5 PS3 TÜRKÇE YAMA

GTA 5 PS3 TÜRKÇE YAMA

GTA 5 PS3 TÜRKÇE YAMA

GTA 5 PS3 TÜRKÇE YAMA

YAMA UYARILARI

1- Yamayı kurarken düzenlediğiniz dosyaların yedeğini mutlaka alın ben bile yamayı kurarken sorunlar yaşadım görevde oyun donuyordu mesela, işlemleri en başından tekrar yapınca düzeliyor. (YEDEĞİ ALINCAK DOSYALAR PAR2.RPF VE PS3.RPF)

2- Yamayı kurmadan önce oyunun kurulum dosyalarını silin. game (GAMES ile karıştırmayın) klasöründe bulunur. oyun id_install şeklindedir. bendeki BLES01807_install. o klasörü silmeniz yeterli.

3- Yine yamayı kurmadan önce oyunun tüm güncellemelerini elinizde bulundurun. http://yifan.lu/psn/ adresinden title id yazarak indirebilirsiniz. son güncellemede dahil hepsini indirin. flash diskinize atıp bekletin. (son çıkan 01.26 güncellemesini kurmayın hata verebilir.)

KURULUM

1- Aşağıdaki linklerden gerekli dosyaları indirip klasöre çıkartın. Ardından openiv setup klasöründen openiv kurulumunu tamamlayın. yine aynı klasörden encryption_key.dat dosyasını kopyalayıp oyunu pcdeki klasörü içine atın. bles01807 klasörü.

2- Programı çalıştırıp gta 5'in ps3 versiyonunu seçin. size oyunun bulunduğu klasörü soracak bles01807 klasörünü bularak klasör seç deyin. sonrasında gelen ekranları continue diyerek geçin. oyunun dosyaları açılacak.

3- Üstte "edit mode" var ona tıklayın. PS3_GAME/USRDIR içine girerek part2.rpf yi açın. program uyarı verebilir. do not show this message again' işaretleyerek kapatın. part2.rpf yi açtıysak içinden data/cdimages içindeki scaleform_generic.rpf yi açın ve fontlar klasörü içindeki aşağıda yazan 4 dosyayı sürükleyip bırakın.

font_lib_heists.gfx
    font_lib_taxi.gfx
    font_lib_typewriter.gfx
    font_lib_web.gfx

4- soldaki dosyalardan ps3.rpf yi bulup açın. data/cdimages içindeki scaleform_fronted.rpf yi açarak fontlar klasörü içindeki font_lib_sc.gfx dosyasını sürükleyip bırakın.

5- Ardından yine ps3.rpf/data/cdimages içindeki scaleform_platform_ps3.rpf yi açarak fontlar klaösörü içindeki font_lib_efigs_ps3.rpf dosyasını sürükleyip bırakın.

6- ps3.rpf/data/lang içindeki american.rpf'yi açın ve ps3_american_rpf klasörü içindeki tüm dosyaları sürükleyip bırakın. biraz zaman alacak bu işlem.

7- işlemleri tamamladıysanız. part2.rpf ve ps3.rpf dosyasını ps3'e aktarabilirsiniz. dev_hdd0/games/bles01807/ps3_game/usrdır klasörü içine atılacak.

9- Bundan sonrası oyun güncellemelerini kuracaklar için. güncelellemeleri kurmazsanız yamada problemler olabilir. üstte yama uyarıları kısmında güncellemeler nerden temin edeceğiniz yazıyor. tüm güncellemeleri indirip sırasıyla kurun.

10- Güncellemeleri kurduysanız indirdiğiniz dosyalar içinde bulunan update.rpf dosyasını ps3'te dev_hdd0/game/bles01807/ps3_game/usrdır içine atın.

11- Oyun artık türkçe oyunu başlatın. oyun kuruluyor ekranı gelecek kurulum tamamlanmasını bekleyip oyuna başlayabilrisiniz.

GTA 5 PS3 TÜRKÇE YAMA İNDİR

OPENIV İNDİR

UPDATE.RPF İNDİR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spartan_61 -- 26 Haziran 2016; 16:38:57 >

• Ps3'ün kırık mı olması lazım?Eğer öyle değilse deneyeceğim.Ama çok karışık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giresunlufuk

Ps3'ün kırık mı olması lazım?Eğer öyle değilse deneyeceğim.Ama çok karışık.

Yamayı kurabilmeniz için PS3'ünüzün CFW'li bir diğer tabirle "kırık" olması gerekmektedir.*
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaankrsln

quote:

Yamayı kurabilmeniz için PS3'ünüzün CFW'li bir diğer tabirle "kırık" olması gerekmektedir.*

Başlığa yazsaydı keşke.Boşuna umutlanmasaydık.

• Bu yamayi uygulamanin daha kolay bi yolu yokmu bunlari yapsam profesor olurdum heralde

• ellerine sağlık

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaankrsln

quote:

Başlığa yazsaydı keşke.Boşuna umutlanmasaydık.

dostum kusura bakma o hiç aklıma gelmedi ama konuya ekledim.
  • Emeğinize sağlık
  • Kardeşim 9. maddede sıkıntım var napacağımı anlamadım yardım edermisin
  • Kurulum videosu çok iyi olurdu. =)
  • akşama bir kurulum videosu hazırlarım. kurulum libertv yerine openiv programı ile yapılacak, böyle daha basit.
  • Spartan_61 selamlar xbox360 için oluyor mu yama. Xbox kırık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bygokhan07

Spartan_61 selamlar xbox360 için oluyor mu yama. Xbox kırık

xbox olmadığından deneme şansım yok. fakat oyunun dosyaları içinden american.rpf dosyasını bulup bana gönderirsen bakabilirim. libertyv programı ile açabilirsin oyun dosyalarını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spartan_61 -- 15 Temmuz 2015; 14:43:21 >
  • Abim ellerine sağlık

abi birşey sorucam pc oyunların türkçe yamalarını ps3 oyunlarına çevirme veya dönüştürmeyi biliyormusun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emremert06 -- 16 Temmuz 2015; 21:00:46 >
  • kurulum videosu eklenmiştir.

quote:

Orijinalden alıntı: emremert06

Abim ellerine sağlık

abi birşey sorucam pc oyunların türkçe yamalarını ps3 oyunlarına çevirme veya dönüştürmeyi biliyormusun

ps3'ü yeni aldım o yüzden sadece gta 5 için denedim ama pc yamalarını ps3 uyarlayan siteler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spartan_61 -- 16 Temmuz 2015; 21:36:23 >
  • kurulum güncellenip daha basit hale getirilmiştir.
  • abim sana zahmet olursa eski yöntemi tekrar yazarmısın belki neden bu yöntemi yapmıyorsun diyorsundur sebebi benim harddiskim olmadiğimdan

• quote:

Orijinalden alıntı: emremert06

abim sana zahmet olursa eski yöntemi tekrar yazarmısın belki neden bu yöntemi yapmıyorsun diyorsundur sebebi benim harddiskim olmadiğimdan
    eskisi aşağıda fakat yeni yöntemlede yapabilirsin. tüm oyunun pcde olmasına gerek yok. ps3.rpf ve part2.rpf yi pc de boş bi klasöre at sonra encryption_key.dat dosyasını aynı klasöre at. gerisi aynı.

1- Türkçe yama dosyasını indirip bir klasöre çıkartın. Ardından LibertyV-r47 klaöründen LibertyV programını çalıştırın.

2- Programdan open kısmından oyunu indirdiğiniz dizindeki PS3_GAME /USRDIR klasörüne giderek ps3.rpf dosyasını açın.

3- Sol taraftan ps3.rpf/data/cdimages içindeki scaleform_fronted.rpf dosyasını açın ve sağ taraftan boş bir alana sağ tıklayıp import files'ı seçin. Ardından indirdiğiniz klasöre gelerek fontlar içindeki font_lib_sc.gfx dosyasını import edin. üstten save tıklayıp kaydedip kapatıp bi önceki pencereye dönün.

4- Aynı yerde bulunan scaleform_platform_ps3.rpf dosyasını açarak "font_lib_efigs_ps3.gfx" dosyasını import edip kaydedip kapatın.

5- cdimages altında bulunan lang'ın içindeki american.rpf dosyasını açın ve import filestan ps3_american_rpf klasöründeki tüm dosyaları ctrl + a ile hepsini seçip import edin. ardında kaydedip kapatın.

6- ps3.rpf dosyası ile işimiz bitti üstten kaydedip onu da kapatın.

7- Şimdi part2.rpf dosyasını açın. data/cdimages içindeki scaleform_generic.rpf dosyasını açarak. import files'ı seçin. fontlar klasöründeki font_lib_heists.gfx, font_lib_taxi.gfx, font_lib_typewriter.gfx ve font_lib_web.gfx doslarını seçerek import edin. sonra kaydedip kapatın.

8- part2.rpf ilede işimiz bitti kaydedip kapatın.

9- Şimdi bu iki dosyayı (ps3.rpf ve part2.rpf) ps3e aktarın. GAMES/BLES01807(size nasılda artık) /PS3GAME/USRDIR içine atılacak. dikkat edin game klasörü değil GAMES olacak. Ben multiman üzerinden ftp yoluyla aktarım yapıyorum. pcde filezilla kullanıyorum. ek olarak daha hızlı olması için cat 5 kablo ile modeme bağlıyorum ps3'ü.

10- Şimdi PS3'e geçerek flash diske attığınız tüm güncellemeri sırasıyla kurun. tüm güncellemeler kurulu ise bu adımı atlayın.

11- Güncellemeleri kurduktan sonra ps3'te game klasöründe oluşan oyunun klasörüne gidin PS3GAME/USRDIR içinde update.rpf dosyası olacak. onu pc ye aktarın.

12- update.rpf dosyasını LibertyV programı ile açın. ps3/patch/data/cdimages içindeki scaleform_generic.rpf dosyasını açıp import files kısmından font_lib_heists.gfx'i import edin. kaydedip kapatın.

13- Yine data içinde bulunan lang'a girin ardında american.rpf dosyasını açın. import files kısmından update_american_rpf klasöründeki tüm dosları ctrl+a ile seçerek import edin kaydedip kaptın.

14- update.rpf ile işimiz bitti kaydedip kapatın. kaydedilen update.rpf dosyasını ps3ten aldığınız yere tekrar atın.

• Hocam video icin emegine saglik cok guzel anlatmissin ama turkce karakterler ı ş gibi gorunmuyor onlar icin ne yapmam gerekli @Spartan_61 yardimcci olabilirsen cok mutlu olurum

• Emekleriniz için çok teşekkürler ama sorun benden mi kaynaklı anlayamadım,yamaların hiç birisini indiremiyorum,linke tıklayıp indirmeye çalıştığımda hata veriyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.