Yüzde Kaç Hasarla Araba Pert Olur ???
40 Cevap25594 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Aralık 2006; 12:56:50 

sigorta işinde çalışan ve anlayan varsa yardımcı olabilirmi ???

412 Mesaj
4 Aralık 2006; 12:58:07 

benim axa oyakla yaptığım sözleşmede %85 gözüküyor.

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ 2006 Renault Megane II Sedan Expression dCi 100 // 2013 Opel Insignia Sedan Cosmo 1.6 SIDI

Uzaklaştırılmış
4 Aralık 2006; 13:18:25 

quote:

Orjinalden alıntı: MaSaFeL

offfff
% 85 ne demek ya
zannetmiyorum
bir direksiyonmu kalacak yani geriye

Uzaklaştırılmış
4 Aralık 2006; 13:20:57 

fiyatının yarısı kadar olabilir yanlış hatırlamıyorsam

bizde böyle bir durum olmuştu çünkü

10528 Mesaj
4 Aralık 2006; 13:26:41 

Chino hocam gelir aydınlatır birazdan

16491 Mesaj
4 Aralık 2006; 13:29:04 

%60 galiba

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

262 Mesaj
4 Aralık 2006; 13:40:15 

quote:

Orjinalden alıntı: Eliminator

quote:

Orjinalden alıntı: MaSaFeL

offfff
% 85 ne demek ya
zannetmiyorum
bir direksiyonmu kalacak yani geriye

yalnız şunu açıklayayım %85 de güncel 0 km parasını alıyorum. eğer sizin kastettiğiniz buysa...

262 Mesaj
4 Aralık 2006; 13:44:29 

biri benim adıma okuldan hesaba girmiş galiba ben MaSaFeL

7803 Mesaj
4 Aralık 2006; 14:21:08 

tamir masrafı+ hasarlı aracın değeri, aracın değerinden büyükse araç pert omuş oluyor.

% ile ifade edilmesi hukuki bir zorunluluk.

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc ÖTV'si %27
  • 1 Ocak 2014: 0-1600cc ÖTV'si %45

262 Mesaj
4 Aralık 2006; 16:07:26 

Olm Riiiffaaat neden benim nikimle foruma yazıyosun lan terbiyesiz

6819 Mesaj
4 Aralık 2006; 16:24:21 

%51 diye biliyorum.

151 Mesaj
4 Aralık 2006; 16:56:30 

ben geçen 307 gördüm araba çalınmış adamlar arabanın ön göğüsü, koltukları falçatayla delik deşik etmişler hava yastığını falan delmişler, kaportada sadece bir far kırık ve bir çamurluk kırıktı sigorta arabayı pelt etmiş.

bazı sigortalar hava yastığı patlayınca, hasarda biraz varsa, tamir masrafına girmektense pelt ediyolar

LOGAN AMBİANTE PACK 1,5 DCİ İNCİ GRİ
(ANKARA)
AKIL VAR LOGAN VAR

2614 Mesaj
4 Aralık 2006; 16:58:55 

bütün şirketlerde farklıdır dostum

40 da olabilir 85 de olabilir....

kaskon hangi firmadaysa ara sor... yada poliçene bak orda pert sayılma yüzdesi yazar...

3530 Mesaj
4 Aralık 2006; 17:21:48 

arkadaşlar aracın %75 inden fazla olması gerekir o da 0 km araçlar için geçerlidir.bilginize__AXA OYAK

1776 Mesaj
4 Aralık 2006; 17:42:01 

ray sigorta %60 araç bir yaşını doldurmamış ve 10000kmyi geçmemişse anahtar teslim fiyatını ödüyolar aracın pert olması halinde

DH HYUNDAİ ERA TAKIMI
2008 HYUNDAI ERA 1.4 SELECT KUM BEJİ

1564 Mesaj
4 Aralık 2006; 21:54:05 

kesinlikle %60..

The Power of Dreams Honda

2614 Mesaj
4 Aralık 2006; 21:55:43 

kesinlikle demeyin arkadaşlar.. her şirketin pert olma %'si farklıdır.... lütfen yanlış bilgilendirmeyelim forum üyelerini...
quote:

Orjinalden alıntı: trapezoid

kesinlikle %60..

371 Mesaj
4 Aralık 2006; 22:18:03 

Arkadaşım honda ile kaza yaptı. Işık sigortadan kaskoluydu. Aracın tamir parası toplam parasının %60 ından fazla tutuyorsa pert ediyorlardı ve pert ettiler

2003 ES Gri

6819 Mesaj
5 Aralık 2006; 0:07:38 

quote:

Orjinalden alıntı: ercan_wrc

arkadaşlar aracın %75 inden fazla olması gerekir o da 0 km araçlar için geçerlidir.bilginize__AXA OYAK

Benimde Axa Oyak ama %51 dediler bana araç sıfır.

Uzaklaştırılmış
5 Aralık 2006; 0:28:36 

kasko yapılırken ki arac değerinin % si ile alakalı
mesela benim ankara sigorta
aracın değeri 16000ytl
pert olma sartı %60 yani 9600ytl üzeri masraf olursa pert

1564 Mesaj
5 Aralık 2006; 0:32:37 

quote:

Orjinalden alıntı: Chino

kesinlikle demeyin arkadaşlar.. her şirketin pert olma %'si farklıdır.... lütfen yanlış bilgilendirmeyelim forum üyelerini...
quote:

Orjinalden alıntı: trapezoid

kesinlikle %60..

arkadasım anladıgım kdryla sigorta işiyle ugrasıyorsun ama bu işin bazı standartları vardır ve genelde şirketten şirkete fazla değişmez..ztn sende bılırsınkı tamir cogu zaman sigorta sırketlerinin işine gelir sonucta pesin para odemezler anlasmalı servisleri vardır vs.vs..bu yuzden %40 pert oranı olan bi şirket oldugunu zannetmıyorum..İsvicre, Garanti ve Anadoluda kesin%60 diye biliyorum..oynarsada cok az oynar..bıldıgın bı rakam varsa paylasırsan sevınırım

Uzaklaştırılmış
5 Aralık 2006; 0:58:44 

sigorta şirketine göre değişiyorsa ve bu işin genel geçer bir standardı yoksa
baştan sanırım bu orana çok dikkat etmek gerekiyor. benim merak ettiğimde hani şu sigorta firmalarının toplu halde bağlı olduğu bir kuruluş var ya, onun belirlediği ve hepsinin uyması gereken bir standart yüzde olması gerekir diye düşünüdüm ama böyleyse sanırım bu iş pazarlığa bile bakıyor gibi. enteresan yani

2614 Mesaj
5 Aralık 2006; 1:01:21 

40 var 50 var 60 var 75 var 80 var 85 var....

standrt mı dediniz???

1160 Mesaj
5 Aralık 2006; 4:14:28 

O yüzdeye pek bakılmıyor sanırım. Ama benim de merak ettiğim bir konu var. Pert olan bir araç için ödeme miktarı neye bağlı oluyor? Hangi kriterler göz önüne alınıyor? 307 ile kaza yapmıştım araç için önce pert kararı çıktı sonra eksper bazı parçaları değiştirmeye gerek olmadığı, tamir edilebileceği yönünde karar verince tamir kararı verildi. Pert olsaydı o günkü 2.el değerini verecekleri yönünde birşey duymuştum ama pert olmayınca öğrenemedim.

215 Mesaj
5 Aralık 2006; 9:40:01 

Sizlere Kasko hakkında Kasko şirketlerinin vermediği bir bilgiyi aktarıyorum.Sıfır araçlarda,kasko 6 aylık süre içinde araç pert olursa sfır araç parası veriliyor veya sıfır araç temin ediliyor.Sıfır araç sahipleri,kasko yaptırdığı şirketlerden mutlaka bu konuda bilgi alsın.Eğer bir yıl içinde araç pert olursa sıfır parası alamazsınız,kasko şirketleri 6 ay içinde araç pert olursa sıfır araç ve parası veriyorlar.Sizin yapmanız iki şey var.

1-Bir yıl içinde araç pert olursa,kasko şirketi sifır parası veriyormu vermiyormu,bunu mutlaka sorun.
2-Eğer bir yıl için sıfır araç değeri vermiyorlarsa;Mutlaka ZEYİLNAME yaptırın ki,aracınız bir yıl içinde pert olursa sıfır aracınız değerini alasınız.Yoksa 6 ay içinde araç pert olursa sıfır aracın değerini alırsınız.6 ay geçtikten sonra alamazsınız.Almanız içinde mutlaka zeyilname yaptırmanız gerekir.Bütün kasko şirketleri 6 ay için sıfır aracın değerini veriyorlar.Aklınızda bulunsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spirdal -- 5 Aralık 2006; 20:11:53 >

spirdal

2614 Mesaj
5 Aralık 2006; 10:47:50 

her şirkette böyle bişey yok... yanlış bilgilendirmeyelim insanları...
quote:

Orjinalden alıntı: spirdal

Sizlere Kasko hakkında Kasko şirketlerinin vermediği bir bilgiyi aktarıyorum.Sıfır araçlarda,kasko 6 aylık süre içinde araç pert olursa sfır araç parası veriliyor veya sıfır araç temin ediliyor.Sıfır araç sahipleri,kasko yaptırdığı şirketlerden mutlaka bu konuda bilgi alsın.Eğer bir yıl içinde araç pert olursa sıfır parası alamazsınız,kasko şirketleri 6 ay içinde araç pert olursa sıfır araç ve parası veriyorlar.Sizin yapmanız iki şey var.

1-Bir yıl içinde araç pert olursa,kasko şirketi sifır parası veriyormu vermiyormu,bunu mutlaka sorun.
2-Eğer bir yıl için sıfır araç değeri vermiyorlarsa;Mutlaka ZEYİLNAME yaptırın ki,aracınız bir yıl içinde pert olursa sıfır aracınız değerini alasınız.Yoksa 6 ay içinde araç pert olursa sıfır aracın değerini alırsınız.6 ay geçtikten sonra alamazsınız.Almanız içinde mutlaka zeyilname yaptırmanız gerekir.Bütün kasko şirketleri 6 ay için sıfır aracın değerini veriyorlar.Aklınızda bulunsun.

3737 Mesaj
5 Aralık 2006; 11:07:32 

Genelde araç %60-70 arasında pert olur , ama her hasara ve araca göre gözden geçirilmesi gereken ve sonucu değişen bir husustur perte araç çıkarmak ...

Allianz Sigorta Acentesi

Uzaklaştırılmış
5 Aralık 2006; 22:10:54 

quote:

diyelimki benim otomobilim 2 yaşında ve pert oldu
bana 2 yaşındamı otomobil bulup verecek ?? nasıl oluyor bu ??

2614 Mesaj
5 Aralık 2006; 22:32:56 

2 yaşındaki sizin aracınızın devletce belirlenmiş değeri ile piyasa değeri arası bir para ödeniyor size...

Araç flaan sağlamıyor şirketler
quote:

Orjinalden alıntı: Eliminator

quote:

diyelimki benim otomobilim 2 yaşında ve pert oldu
bana 2 yaşındamı otomobil bulup verecek ?? nasıl oluyor bu ??

2059 Mesaj
6 Aralık 2006; 21:10:57 

Hasara değil, çıkan masrafa göre hesaplanıyor sanırım.. Yani aslında hasarla, masraf doğru orantılı fakat, bir kazada kaporta gider iç sağlam olur hasar yine %50 olur, bir durumdada tüm elektronik aksam, airbagler çalınmış, motor hasar görmüş olur belki yine hasar %50 dir fakat bu hasarın değeri kaporta hasarının 3-4 katı fazla olacaktır.. Airbaglerin tanesi 1500 dolar zaten :)

VOLVO 1.6D Dynamic
Ankara

13 Mesaj
11 Mart 2009; 0:27:49 

merhaba arkadaşlar ben 2 gün önce bir kaza yaptım ve aracım takla attı bende 2008 model caddy dline vardı.
kaskomda axa sigorta dan . şöle bir şey var eğer araç %85 i geçiyorsa araç pert olur diyolar.
benim istediğim de aracın pert olması ama dediğim gibi hasar%85 i bulması gerekiyor.

HaSaN KıLıÇ VW CADDY D-LINE 1.9 TDI

7954 Mesaj
12 Mart 2009; 10:22:57 

quote:

Orjinalden alıntı: hkilic5

merhaba arkadaşlar ben 2 gün önce bir kaza yaptım ve aracım takla attı bende 2008 model caddy dline vardı.
kaskomda axa sigorta dan . şöle bir şey var eğer araç %85 i geçiyorsa araç pert olur diyolar.
benim istediğim de aracın pert olması ama dediğim gibi hasar%85 i bulması gerekiyor.

% sigorta şirketine göre değişir.

Bu arada hort olmuş konu.

Badass Nova

2322 Mesaj
12 Mart 2009; 12:46:53 

Hemde ne hort 3 senelik konu...

13 Mesaj
13 Mart 2009; 23:31:36 

Araçta 25,000 TL lik masraf var ve pert etmiyorlar bu ne saçmalık yaa

HaSaN KıLıÇ VW CADDY D-LINE 1.9 TDI

1 Mesaj
19 Ağustos 2011; 3:17:55 

sayın forum arkadaslarımız konu cort falan olsa bıle bence herkes ustune dusen gorevı yapmalı dıyorum.yanı ıkı yıllık falan olsa bıle bıldıklerımızı paylasalım bazı konularda ınanın cıddı bılgıler edınılebılınıyor bence konular eskı demıyelım bılgılerımızı paylasalım. bır gun bızımde o bıldıklerımıze ıhtıyac duyanlar cıkabılır herkese saygılar hurmetler

2161 Mesaj
19 Ağustos 2011; 3:38:44 

bende ciddi ciddi okuyorum hort yemiş

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

Uzaklaştırılmış
19 Ağustos 2011; 3:38:59 

Arabayı vurdurucaksın galiba ?

Uzaklaştırılmış
19 Ağustos 2011; 3:41:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ZiverB3Y

Uzaklaştırılmış
19 Ağustos 2011; 10:55:06 

quote:

Bu konu hortlatma işine direkt karşı çıkmayın arkadaşlar.
Ben de konu açarken arama yapıyorum ve daha önce açılmış konu varsa mesajları okuyor, gerekirse üzerinden devam ediyorum.
Ancak sadece konu hortlatmak için yapanlara da karşıyım tabi.

252 Mesaj
19 Ağustos 2011; 12:16:06 

quote:

Geleceği satın alabilecek tek şey bugündür.

307 Mesaj
3 Ekim 2011; 17:33:10 

madem konu hortlamış geçen aylarda, o zaman güncel şartları paylaşsak?

axa 'da %85 diyorlar, akbank'ta sanırım %60 demişlerdi -yanlış hatırlıyor olabilirim.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.242