Şimdi Ara

Silverstone, Tundra sıvı soğutucu serisine iki yeni üye ekledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Silverstone, Tundra sıvı soğutucu serisine iki yeni üye ekledi

PC bileşenleri ile yakından tanıdığımız Silverstone, hepsi-bir-arada soğutucu türünde geliştirdiği Tundra serisine çift ve tek fanlı iki yeni üye daha ekledi. Yeni üyeler maliyet odaklı olması ile dikkat çekiyor. 

Modeller Tundra TD02-LITE ve Tundra TD03-LITE isimlerini taşıyor. LGA775/115X/1366/2011/2011-v3/AM2/AM3/FM1/FM soketleri ile uyumlu olan soğutucular önceden doldurulmuş olarak geliyor ve doluma gerek bırakmıyor. 0.2mm kalınlığındaki su kanalları performansa olumlu katkı yapıyor. 

Modellerden Tundra TD02-LITE çift 120mm otomatik ayarlanabilir PWM fan ve bir adet 240mm radyatör taşırken, Tundra TD03-LITE ise tek 120mm PWM fan ve 120mm radyatör barındırıyor. Cihazlarda entegre mavi LED bildirim ışığı mevcut. 

Bakır tabanlı su bloğunun ölçüleri 65mm x 65mm x 38mm iken 12V 280mA pompa ile 2500±200RPM motor hızlarına ulaşılabiliyor. Fanlar ise 1500~2500RPM arasında dönüş hızlarına sahip. 92.5CFM maksimum hava akışı sağlayan fanlar 18-35 desibel arasında gürültü yayıyor. 

Ürünlerden Tundra TD02-LITE modeli 83.44$, TD03-LITE modeli ise 64.40$ fiyat etiketine sahip. Modellerin 13 Temmuz itibariyle satışa sunulması bekleniyor.  

• Asıl bize gösterdiği pompasız sıvı soğutmayı tanıtsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evil.Morty -- 11 Temmuz 2015; 23:38:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SlayerPIN0

Asıl bize gösterdiği pompasız sıvı soğutmayı tanıtsın.

pompasız sıvı soğutma mı?

o eski usül pasif blok soğutmalardan farksız olmaz mı?
  • TD03 HAF932 Kasanın içine sığar mı? Ayrıca 1151 pinlerle uyumlu mudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • finansmen1 kullanıcısına yanıt
    1151 ile uyumlu ama kasadan emin değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Valiente

1151 ile uyumlu ama kasadan emin değilim

Cevap için teşekkürler.

Zaten HAF932'ye sığmazsa da sığacağı kasa benim odaya sığmaz.

Şimdi eve gelince baktım da benim kasa maşallah belime falan geliyor!!!

Ve ayrıca kasanın üst tarafına bağlamayı düşünüyorum. Montajı daha kolay olacaktır!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi finansmen1 -- 28 Ağustos 2015; 20:17:33 >
    lite olmayanlarda rad kalınlığı 45mlilmdi o yüzden emin olamadım ama litelerin radyatörleri 27mm miş sorun olmaz
  • quote:

lite olmayanlarda rad kalınlığı 45mlilmdi o yüzden emin olamadım ama litelerin radyatörleri 27mm miş sorun olmaz

Benim ki lite olmayacak ama!!!

2x12mm fan olacak!!!

45mmlik radyatöre tanesi 25mm den 2 tane fan takınca kalınlığı 95 mm oluyor üstten ölçün ama sanırım ramlere çarpar.
  • quote:

45mmlik radyatöre tanesi 25mm den 2 tane fan takınca kalınlığı 95 mm oluyor üstten ölçün ama sanırım ramlere çarpar.

Peki arkaya taksam!!!

Tamam yarın ölçerim ölçmesine de şimdi sabaha kadar kafama takılır!!!
    o şekilde radyatör cpu bloğunun üstüne kadar yetişir borunun esnekliğine bağlı, ben olsam bir fanı dışarıdan takardım borunun dirsek yapmaması için
  • quote:

o şekilde radyatör cpu bloğunun üstüne kadar yetişir borunun esnekliğine bağlı, ben olsam bir fanı dışarıdan takardım borunun dirsek yapmaması için

Kasa bu. İçi de böyle!! Sığar bence!!! Sizce!!!!???

Bu kasaya da sığmazsa kaldırır balkondan atarım!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi finansmen1 -- 28 Ağustos 2015; 21:28:17 >

fotoğrafı göremedim ama kendi kasama bu şey ancak ya pencereden ya da alttan takılır. pencereye takarsam bir daha açamam kapağı, alta da borusu yetişmez. dvd romun üstüne koyardım heralde vidalamadan

adamlar iyi soğutucu yapmış ama uyumlu kasa olmadığı için piyasadan toplayıp radyatörü küçültmüşler anladığım kadarıyla

edit : 5.25 kafesine sığarsa çok güzel olur aslında, haf 932 de 5.25 kapakları mesh zaten havayı da alır oradan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Valiente -- 28 Ağustos 2015; 21:14:08 >
    Sigiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

Sigiyor

Oh çok şükür!!!!!!

Teşekkür ederim!!!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.