Şimdi Ara

Crytek, Bahçeşehir Üniversitesi’nde CRYENGINE Academy Programını Başlatıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  
         Crytek ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin ülkemizde oyun geliştirme konusuna ilişkin yaptığı işbirliği kapsamında, “CRYENGINE Academy” eğitim programını başlatacaklarını duyurdu. Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan bu eğitim programı, ülkemizdeki yaratıcı beyinleri bir araya getirerek küresel çapta oyun bilgi birikiminin merkezi olacak.

CRYENGINE Academy'nin ilk adımı olarak önümüzdeki akademik yılda CRYENGINE ile Oyun Geliştirme adlı ders Bahçeşehir Üniversitesi’nde okuyan ve oyun geliştirmek isteyen ve C++ bilgisine sahip tüm öğrencilere açık olacak. Ders programına katılan öğrenciler, profesyonel oyun geliştiricilerin kullandığı yöntemleri CRYENGINE teknolojisi üzerinde somut projelerle uygulayarak görme şansı bulacaklar. Ders kapsamında, Flow Graph kullanımından yapay zeka konseptlerine, 3D obje ve animasyon araçlarından konumsal ses kullanımına kadar pek çok konuda eğitimler verilecek.

Önümüzdeki 10 yıla damga vurması beklenen Sanal Gerçeklik (VR) teknolojisi de eğitim kapsamında işlenecek konuların başında geliyor. Geliştiriciler, Türkiye’de ilk defa bir eğitim programı kapsamına giren Sanal Gerçeklik teknolojisiyle, CRYENGINE üzerinde hayallerindeki dünyaları gerçeğe dönüştürmek için gerekli bilgi birikimine sahip olacak. CRYENGINE Kreatif Direktörü Frank Vitz konu ile ilgili yaptığı açıklamada “CRYENGINE Academy, Türkiye’nin oyun bilgi birikimi anlamında çekim merkezi olmasında önemli rol üstlenecek ve öğrencilerin CRYENGINE gibi bir yenilikçi teknoloji ile donanımlı hale gelmesini sağlayacak.” dedi.

Basın Bülteni

• İnsanlara oyun motoru kullanmayı öğretmek yerine oyun motoru yapmayı öğretmemiz gerekirken,gerçi Türkiye her alanda böyle al hazırı kendin yapmış gibi sun.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: CheKD

İnsanlara oyun motoru kullanmayı öğretmek yerine oyun motoru yapmayı öğretmemiz gerekirken,gerçi Türkiye her alanda böyle al hazırı kendin yapmış gibi sun.

Bir yerden başlamak lazım.

• quote:

İnsanlara oyun motoru kullanmayı öğretmek yerine oyun motoru yapmayı öğretmemiz gerekirken,gerçi Türkiye her alanda böyle al hazırı kendin yapmış gibi sun.

hiç yoktan iyidir bence güzel bi başlangıç

• quote:

Orjinalden alıntı: Fornicras

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: CheKD

İnsanlara oyun motoru kullanmayı öğretmek yerine oyun motoru yapmayı öğretmemiz gerekirken,gerçi Türkiye her alanda böyle al hazırı kendin yapmış gibi sun.</blockquote>

Bir yerden başlamak lazım.

Bir yerden başlamak konusunda haklısın da bugün Bahçeşehir dediğimiz üniversitenin Amerika da Silikon Vadisinde,Washington DC de ve Boston da olmak üzere 3 tane kampüsü,Çin de Hong Kong da,Almanya da Berlin de,Kanada da Toronto da ve İtalya da Roma da kampüsleri var.Bu adamlar benim dediğim eğitimi verebilecek insanlar ile çok rahat şekilde anlaşırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CheKD -- 10 Temmuz 2015; 13:50:30 >
  • özel üniversite normaldır fiyatları anormal olur muhtemelen :/

• boş laf bunlar ortaya bir şey koyun somut olarak göretyyim ondan sonra tamam derim
    seçim olmadan önce oyun fiyatları vs düşecek dendi hani şimdi ne oldu
    ben söyleyim bi mok olmadı

• Bir şekilde başlamak lazım,gerekli seviyeye ulaşılınca oyun motoru da yapılır.Sonuçta oyun yapımı da küçümsenemez,kaliteli yapımlar için 2,3 sene harcanıyor.Tabi gönül ister bir Türk şirketi çıksın kendi motorumuz yaptık desin,fakat oyun motoru yapmak sadece ''yapmak için'' yapılmaz.Kendine has render teknolojilerini,ışıklandırma teknolojilerini,topluluğa kolay entegrasyonu,gelecek teknolojileri desteklemesi gerekir.Başlangıç seviyesinde olduğumuzdan dolayı kaliteli yapımlarla adımızı duyurmaya devam etmeliyiz,örneğin : Mount & Blade,ne kadar pekte benimsenmese de (halkımız tartışmalı bu konuda) Crytek-yerli kardeşler.Aslında yerli kardeşlerin bu işe nasıl başladığını araştırırsanız size yeterli olacaktır.

• quote:

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: Fornicras

İnsanlara oyun motoru kullanmayı öğretmek yerine oyun motoru yapmayı öğretmemiz gerekirken,gerçi Türkiye her alanda böyle al hazırı kendin yapmış gibi sun.</blockquote>

Bir yerden başlamak lazım.</blockquote>

Bir yerden başlamak konusunda haklısın da bugün Bahçeşehir dediğimiz üniversitenin Amerika da Silikon Vadisinde,Washington DC de ve Boston da olmak üzere 3 tane kampüsü,Çin de Hong Kong da,Almanya da Berlin de,Kanada da Toronto da ve İtalya da Roma da kampüsleri var.Bu adamlar benim dediğim eğitimi verebilecek insanlar ile çok rahat şekilde anlaşırlar.

Eleştirmeyi ne kadarda seven bir milletiz.Adamlar iyi bir şey yaparken bile eleştiriliyorlar.Eğitimin düzeyini oraya gitmeden bilemeyeceğiniz için buradan boş laflarda bulunmayınız lütfen

• Çok gereksiz türkiyenin oyundan önce çok daha önemli sorunları var.Boş bol işlerle uğraşılıyor.
  • Oyun yapmak boş işse sinema tiyatro ve yazarlıkta boş bu ülkede. İnsanların hayal gücü kelimelerin anlatamadığını anlatır ve gerekli mesajı adrese gönderir. Sanat sanattır ve kıymetlidir. Bugün gelişen teknolojilerinde sayesinde oyun sadece bir oyun değil. Bu noktada sanatımızı konuşturmamız lazım artık. Her hamlede olduğu gibi bunda da eğitim şart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Bir yerden başlamak konusunda haklısın da bugün Bahçeşehir dediğimiz üniversitenin Amerika da Silikon Vadisinde,Washington DC de ve Boston da olmak üzere 3 tane kampüsü,Çin de Hong Kong da,Almanya da Berlin de,Kanada da Toronto da ve İtalya da Roma da kampüsleri var.Bu adamlar benim dediğim eğitimi verebilecek insanlar ile çok rahat şekilde anlaşırlar.</blockquote>
    Eleştirmeyi ne kadarda seven bir milletiz.Adamlar iyi bir şey yaparken bile eleştiriliyorlar.Eğitimin düzeyini oraya gitmeden bilemeyeceğiniz için buradan boş laflarda bulunmayınız lütfen

Allah'tan burdaki eğitimi zamanında gördük ot yetiştirme sanayi is online

• Güzel gelişme ama c++ dilini bilmeyen milyonlar var önce dili öğretip sonra bu aşamalara geçselerdi çok güzel olurdu.

• quote:

Çok gereksiz türkiyenin oyundan önce çok daha önemli sorunları var.Boş bol işlerle uğraşılıyor.

O boş dediğin oyun sektöründe ne paralar dönüyor. Türkiye'de de bir oyun şirketi falan açılsa kötü mü olur?
  • omggg ölmemiş yaşıyomus ...
  • o eğitimi verecek akademisyenlerin geçmişi ne?

Bu çeşit bir konuda ne yapmışlar? bunlara bakmak gerek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Para bitince ne hallere düşmüş crytek

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Global anlamda dusundugumuzde turkiye olarak sirkete sagladigimiz gelir belki cok cok az.. Buna ragmen adamlar hem ofis aciyor hemde universitelerle isbirlikleri yaparak sektor adina ulkemizde birseyler yapmaya calisiyorlar. Takdir edilesi gercekten. Helal olsun

• quote:

Bir yerden başlamak konusunda haklısın da bugün Bahçeşehir dediğimiz üniversitenin Amerika da Silikon Vadisinde,Washington DC de ve Boston da olmak üzere 3 tane kampüsü,Çin de Hong Kong da,Almanya da Berlin de,Kanada da Toronto da ve İtalya da Roma da kampüsleri var.Bu adamlar benim dediğim eğitimi verebilecek insanlar ile çok rahat şekilde anlaşırlar.</blockquote>

Dikkatli okursan ben eğitim düzeyine herhangi bir eleştiride ve ya yorumda bulunmadım bu kadar büyük bir özel üniversitenin daha fazlasını yapabileceğini dile getirdim.Her şeyi eleştiri olarak algılamamak lazım.

• Maalesed yaratıcı ve yetenekli değil üniversitenin malum bölümlerinden belgeler isteniyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.