Şimdi Ara

OS X El Capitan'ın açık betası yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  OS X El Capitan'ın açık betası yayınlandı

Apple yeni işletim sistemi OS X El Capitan'ın halka açık betasını Temmuz ayı içerisinde yayınlanacağını açıklamıştı. Dün işletim sisteminin 3. beta sürümünü geliştiriciler için yayınlayan şirket bugün ise aynı sürümü herkese açık bir şekilde yayınladı.

Geçmiş dönemlerde açık beta programı sunmayan şirket Mavericks ve Yosemite sürümleri ile birlikte beta sürüme erişme imkanını tüm kullanıcılara sunmaya başlamıştı. Beta sürümü indirmek için Apple Beta Yazılım Programı'na kayıt olmanız istenirken buraya veya haberin alt kısmında bulunan linkle tıklayarak programa dahil olabilirsiniz. Açılan sayfada Apple ID bilgileriniz ile giriş yapmanız istenirken, girişin ardından OS X El Capitan'ın halka açık betasını indirip deneme imkanına sahip oluyorsunuz.

• El Capitan nebiçim isim

• El Capitan nasıl isim ya? IŞİD miltanı gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • El Capitan'ı DP2'den beri kullanıyorum indirmeyen varsa indirip rahatlıkla kullanabilir . Şuan DP3 kullanıyorum bildiğiniz uçuyor alet . Animasyonlar,safari,uygulamaları açma hızı ,büyük boyutlu pdf'lerde bile (2.8 gb) yağ gibi akması ve çok çok hızlı açması , 7 saniye gibi bir sürede boot etmesi vs... Public beta'yı denemedim aslında ama genelde fark olmuyor dp ile public arasında . Mavericksten bile çok daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celaldk -- 10 Temmuz 2015; 8:47:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celaldk

El Capitan'ı DP2'den beri kullanıyorum indirmeyen varsa indirip rahatlıkla kullanabilir . Şuan DP3 kullanıyorum bildiğiniz uçuyor alet . Animasyonlar,safari,uygulamaları açma hızı ,büyük boyutlu pdf'lerde bile (2.8 gb) yağ gibi akması ve çok çok hızlı açması , 7 saniye gibi bir sürede boot etmesi vs... Public beta'yı denemedim aslında ama genelde fark olmuyor dp ile public arasında . Mavericksten bile çok daha iyi

Yosemite ile fark nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

El Capitan nebiçim isim

El Capiton California da haber deki resimde görünen yerin adı. Yosemite de yine California da bir milli park adı.

Apple önceden MacOs X versiyonlarına kedigillerden isim veriyordu, artık California bölgesinden isimler veriyor.

• "cehalette sınır tanımayanlar" grubu burdada çıkmışlar.
    ne olduğunu bilmezler, akıllarına ilk geleni yazmışlar. Yazdıklarındanda akıllarının nekadar oldukları aşikar.
    fikirleri yok zikirleri çok.

• Şu hali bile yosemite'tan daha hızlı ve stabil . Macbook retina late 2013 gt750m'li modeli kullanıyorum her şey güzel , dp2'de 1-2 ufak bug'la karşılaşmıştım ama şuan onlar gitmiş . Bug bulamadım hala . Tek sinir eden şey Xcode'un eski sürümü yüklenmiyor ufak değişiklikler var onlara alışmanız lazım tabii Xcode kullanmıyorsanız hiç bir sorun olmaz . Tahminimce Mac tarihinin en stabil ve hızlı işletim sistemi geliyor . Ancak bazı uygulamala rootless özelliği yüzünden yüklenemiyor mesela flashlight ayrıca terminal'de yapılabilicek bazı şeyler yapılamıyor vb... Bu özelliği kapatmak mümkün tabii ama hiç tavsiye etmem mac os x zaten güvenliydi şimdi çok daha güvenli olucak . Bilgisayarınıza fiziksel erişimi olmayan biri için "hacklemek" ciddi anlamda zorlaştı diyebiliriz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celaldk -- 10 Temmuz 2015; 12:32:32 >
  • Herhangi bir arayüz değişimi var mı el capitan'da?

• quote:

Şu hali bile yosemite'tan daha hızlı ve stabil . Macbook retina late 2013 gt750m'li modeli kullanıyorum her şey güzel , dp2'de 1-2 ufak bug'la karşılaşmıştım ama şuan onlar gitmiş . Bug bulamadım hala . Tek sinir eden şey Xcode'un eski sürümü yüklenmiyor ufak değişiklikler var onlara alışmanız lazım tabii Xcode kullanmıyorsanız hiç bir sorun olmaz . Tahminimce Mac tarihinin en stabil ve hızlı işletim sistemi geliyor . Ancak bazı uygulamala rootless özelliği yüzünden yüklenemiyor mesela flashlight ayrıca terminal'de yapılabilicek bazı şeyler yapılamıyor vb... Bu özelliği kapatmak mümkün tabii ama hiç tavsiye etmem mac os x zaten güvenliydi şimdi çok daha güvenli olucak . Bilgisayarınıza fiziksel erişimi olmayan biri için "hacklemek" ciddi anlamda zorlaştı diyebiliriz .

Onun da yolunu açarlar.. Nereye kadar kırılmaz olabilir ki? Değil mi? Bu arada bende MacBook Pro 17" 2011 early var. Ondaki snow leoparddan sonra stabil bir işletim sistemi görmemiştim. Inşallah dediğin gibi olur da tadını çıkarırız. :)

• quote:

Şu hali bile yosemite'tan daha hızlı ve stabil . Macbook retina late 2013 gt750m'li modeli kullanıyorum her şey güzel , dp2'de 1-2 ufak bug'la karşılaşmıştım ama şuan onlar gitmiş . Bug bulamadım hala . Tek sinir eden şey Xcode'un eski sürümü yüklenmiyor ufak değişiklikler var onlara alışmanız lazım tabii Xcode kullanmıyorsanız hiç bir sorun olmaz . Tahminimce Mac tarihinin en stabil ve hızlı işletim sistemi geliyor . Ancak bazı uygulamala rootless özelliği yüzünden yüklenemiyor mesela flashlight ayrıca terminal'de yapılabilicek bazı şeyler yapılamıyor vb... Bu özelliği kapatmak mümkün tabii ama hiç tavsiye etmem mac os x zaten güvenliydi şimdi çok daha güvenli olucak . Bilgisayarınıza fiziksel erişimi olmayan biri için "hacklemek" ciddi anlamda zorlaştı diyebiliriz .

Adobe Photoshop CS6 çalışıyor mu ve çift ekran özelliğinde yapılmış kolaylıklar varmı, denediniz mi? Ona göre geçmeyi düşünüyorum

Şimdiden teşekkürler.

• Ben yükledim public beta sürümü. Ancak özellikle uygulama açılış süreleri arttı ve flash safari videolarda anlık frame atlamaları ve duraksamalar var.tekrar yosemite 10.10.4 e dönücem

• quote:

Orijinalden alıntı: mybo37

Ben yükledim public beta sürümü. Ancak özellikle uygulama açılış süreleri arttı ve flash safari videolarda anlık frame atlamaları ve duraksamalar var.tekrar yosemite 10.10.4 e dönücem

Sifirlayin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca el capitan, İspanyolcada kaptan anlamına geliyor(adından belli) şaşacak bir durum yok.

• Video oynatımında mplayer x kullanıyorum:goruntuler tırtıklı,altyazılar tırtıklı el capıtanda.vlc ile actıgımda herhangı bır sorun gozukmuyor.önerısı olan varmı?El capitan ile makine az da olsa ısınıyor bu arada

• mybo37 kullanıcısına yanıt
    Yosemiteye nasıl dönebiliriz ? Bir sıkca kullandım program çalışmıyor geri dönmeliyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PesimistChe

Yosemiteye nasıl dönebiliriz ? Bir sıkca kullandım program çalışmıyor geri dönmeliyim.

Yosemiteye nasil dönülecegini ben de merak ediyorum. Cmmnd+R ile maci formatlayip bastan kurayim dedim yine El Capitan yukluyor.

• Üstelik tüm ayarlar sıfırlanıyor.iOS 9 da yukledim butun pazarım pc basında gecti.Ne gelirse merak gelir..Bu son olsun..Betalardan uzak durcam artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

"cehalette sınır tanımayanlar" grubu burdada çıkmışlar.
    ne olduğunu bilmezler, akıllarına ilk geleni yazmışlar. Yazdıklarındanda akıllarının nekadar oldukları aşikar.
    fikirleri yok zikirleri çok.

Sus allah askına sus ve defol git. yallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: PesimistChe

ben betaya yükseltmeden evvel usb ye osx yosemite yi attım marketten indirip. şimdi usb yi takıp açılışta alt tuşuna basarak usb den boot ile macintosh hd bölümüne yükleme yapacağım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.