Şimdi Ara

birisinin agına baglandım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    laptopu açtım
    kablosuz baglantılarla ilgili daha
    önce görmediğim birşey çıktı.
    tıkladım .sanırım başkasının agından
    size bunları yazıyorum.

bu baglantının sakıncası var mı?
    benim bilgisayarıma mudahale
    yada dosyalarıma girebilir mi?

niye şifre koymuyor?
    bir tuzak olabilir mi?
    bende böyle bir kablosuz modem
    almayı düsünüyorum.
    birisi kolaylıkla girip baglanabilir mi?

• muhtemelen şifre koymamıştır sen alınca şifre koyarsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzaktankumanda

muhtemelen şifre koymamıştır sen alınca şifre koyarsın

ağ isminiz vs aynıysa senin bilgisayarındaki paylaşılmış dosyalara ulaşabilir.

güvenlik konusuna gelince
    wpa yada mac filter alayı fıs eğer işten anlayan biri varsa etrafta her türlü networkünüze sızılabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ricardozonta

arkadaşlar sabah
    laptopu açtım
    kablosuz baglantılarla ilgili daha
    önce görmediğim birşey çıktı.
    tıkladım .sanırım başkasının agından
    size bunları yazıyorum.

bu baglantının sakıncası var mı?
    benim bilgisayarıma mudahale
    yada dosyalarıma girebilir mi?

niye şifre koymuyor?
    bir tuzak olabilir mi?
    bende böyle bir kablosuz modem
    almayı düsünüyorum.
    birisi kolaylıkla girip baglanabilir mi?

hem adamın ağına gir, hem de "bana zarar verebilir mi?" diye sor.
    bu kadar pişkinlik olmaz.
  • onun wirelessına bağlanarak aynı networkde olmuş oluyorsunuz. Paylaşım açıksa burdan girebilir. Bunun dışında girdiğiniz tüm siteleri, internette yaptığınız tüm işlemleri görebilir sniffing programlarıyla, forumlara giriş şifrenizi bile bulabilir eğer ssl ile bağlantı kurulmuyorsa. Msn şifrenizi bulamaz çünkü o şifrelenerek gönderiliyor ama kimle yazıştığınızı ne yazdığınızı görebilir tabiki işini biliyorsa ama sonuçta bu bilgiler kimin işine yarar o da ayrı konu. Hatta bunları yapması için aynı wirelessda olmanız da gerekmez. Mesela siz bir şifresiz wirelessa bağlandınız diyelim, menzil içinde olan herhangi biri sniff programlarıyla aynı şeyleri görebilir. Siz yine de bu riskleri bilerek öyle bağlanın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Storm -- 3 Aralık 2006; 17:53:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vaio

quote:

Orjinalden alıntı: uzaktankumanda

muhtemelen şifre koymamıştır sen alınca şifre koyarsın

ağ isminiz vs aynıysa senin bilgisayarındaki paylaşılmış dosyalara ulaşabilir.

güvenlik konusuna gelince
    wpa yada mac filter alayı fıs eğer işten anlayan biri varsa etrafta her türlü networkünüze sızılabilir.

Sakıncası var etik olarak yanlış,
    File And Printer Sharing i kapatırsanız ,ağına şifre koymayı unutmuş biri, sizin PCinize ulaşamayacaktır,
    Muhtemelen şifre koymayı bilmiyor,
    Tuzak olması çok saçma çünkü olta atıp günlerce hiç bişi yakalayamıyabilir ve eline geçecek şeyler oldukça kısıtlı,
    Gerekli güvenlik önlemlerini alırsanız (yukarıda hakkında fıss yazılan şeyler) Lamerleri uzak tutarsınız zaten işten anlayan insanlar sizin pcnizle uğraşmazlar merak etmeyin.

• Bakınız Türk Ceza Kanunu madde 163'e etiklik dışında bu bir SUÇ!

Ayrıca biraz isteyen biri sizin msnde arkadaşınızdan ne yazdığınıza tutunda parolalarınıza kadar her şeyi görebilir!!!
  • Bence kendini düşüneceğine bağlandığın admı düşünsen daha iyi olur. Ayrıca insanlık için o adamı bulup uyarırsan da iyi etmiş olursun.
  • cık cık
  • Yeni TCK...

MADDE 243. - (1) Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren veya orada kalmaya devam eden kimseye iki yıla kadar hapis veya adli para cezası verilir.

(2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.

(3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, iki yıldan dört yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

www.bilgisayarpolisi.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.