Şimdi Ara

TIP İSTEYEN ARKADAŞLAR İÇERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ben de sizin gibi bu sene sınava girdim. 5800 gibi bi derece aldım ve yazacağım yeri kararlaştırdım.

Bu zorlu sureci bitirdim için mutluyum. Başkalarına yardım etmek isterim.

Mezuna kaldığım için az çok bütün üniversitelerde tanıdığım arkadaşlarım var. Kararsız kaldığımız şehirler ve üniversiteler hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçen sene kaç yapmıştın mezuna kalmak değer mi ?
  • 9.sınıfı maalesef umrumda olmayarak geçirdim boş geçtim , teogta 390 almıstım 430luk liseye nakil oldum suan yaz tatilindeyim simdi baslasam ilk 13klık tıp kazanabilirmiyim ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kırıkkalede arkadaşın var mı acaba kardeşim ?
  • neyde karar verdin sıralamamız aynı sayılır ?
  • Namık Kemal ve Trakya tıp arasındayım hocam.Trakya köklü bir okul ama kalabalık olması eski ve bakımsız hastanesi beni itiyor.NKÜ ise yeni bir okul.Ama imkanları iyi yeni hastanesi de yapıldı.Sizce ahngisini tercih etmeliyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Vettel

Geçen sene kaç yapmıştın mezuna kalmak değer mi ?

Kardeşim geçen sene 18bindim bence değdi. Çalışmayı istiyorsan değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: Prience

9.sınıfı maalesef umrumda olmayarak geçirdim boş geçtim , teogta 390 almıstım 430luk liseye nakil oldum suan yaz tatilindeyim simdi baslasam ilk 13klık tıp kazanabilirmiyim ?

Şu an başlarsan ilk bin bile olabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Emirhan-

Namık Kemal ve Trakya tıp arasındayım hocam.Trakya köklü bir okul ama kalabalık olması eski ve bakımsız hastanesi beni itiyor.NKÜ ise yeni bir okul.Ama imkanları iyi yeni hastanesi de yapıldı.Sizce ahngisini tercih etmeliyim?

Kardeşim. Turkiyenin en yüksek puanla alan unileri çapa Cerrahpaşa dökülüyor yikilma tehlikesinde. O yüzden binayi fazla onemeseme. Eğitim kalitesine ve şehrin yasanabilirliğine bak. Trakya daha sicak geldi açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: aqustine

quote:

Namık Kemal ve Trakya tıp arasındayım hocam.Trakya köklü bir okul ama kalabalık olması eski ve bakımsız hastanesi beni itiyor.NKÜ ise yeni bir okul.Ama imkanları iyi yeni hastanesi de yapıldı.Sizce ahngisini tercih etmeliyim?

Kardeşim. Turkiyenin en yüksek puanla alan unileri çapa Cerrahpaşa dökülüyor yikilma tehlikesinde. O yüzden binayi fazla onemeseme. Eğitim kalitesine ve şehrin yasanabilirliğine bak. Trakya daha sicak geldi açıkçası.

Yalnız Cerrahpaşa ve Çapa en yüksek puanla alan üniversiteler.En iyi eğitim veren yerler değil.Çoğu kişi bu yerlerin eğitimlerinin kötü olduğunu söylüyor.

• hocam 12329 sırlamam var sizce hangi üni iyi olur bu arada ing faktörü nasıl etkiler üniyi ingilizcem sıfır
  • Prience kullanıcısına yanıt
    Şimdi sıkı bir çalışmayla bilinçli ve programlı olarak başla ilk 10'a oynarsın abartmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesnek

neyde karar verdin sıralamamız aynı sayılır ?

Bursa antalya ve eskisehiri gezdim bi on gundur. En ideali ve yasanabiliri eskişehir olarak karar verdim. Tabi yaşadığın şehrin konumu da önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: aerandir tasartir

hocam 12329 sırlamam var sizce hangi üni iyi olur bu arada ing faktörü nasıl etkiler üniyi ingilizcem sıfır

Benim bildiğim o sıralardaki unilerin eğitimi aynı oranda. O sıralamalarda şehir seçiliyor. Ayrıca o sıradaki İng eğitimleri genelde türkçe oluyor sıkıntı olacağını sanmam.

• quote:

quote:

quote:

Yalnız Cerrahpaşa ve Çapa en yüksek puanla alan üniversiteler.En iyi eğitim veren yerler değil.Çoğu kişi bu yerlerin eğitimlerinin kötü olduğunu söylüyor.

Kesinlikle öyle. Ama hangi tip fakültesinin eğitimi iyi mesela ornek verir misin ve neye gore kiyasliyorsun eğitimi. Tus başarısı ise o kişi de bitiyor.

• aqustine kullanıcısına yanıt
    ingilizce olayı derken takip edilen kitaplar türkçemi ingilizcemi veya tus ingilizce mi türkçeyani pekbi bilgim yok ondan böyle salaksalaksorular soruyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kesinlikle öyle. Ama hangi tip fakültesinin eğitimi iyi mesela ornek verir misin ve neye gore kiyasliyorsun eğitimi. Tus başarısı ise o kişi de bitiyor.

Ege,Akdeniz,Çukurova,Gazi iyi diyorlar.TUS başarısına bakmıyorum tabi ki.Çapa'da okuyanlar bile bazı konuların eksik kaldığını,pek içi dolu bir eğitimin olmadığını söylüyorlar zaten.Trakya'da okuyan arkadaş ilk sene 15-20 kişi amfide yer bulamıyordu diyor.Kadavralar 20-30 senelik hiçbir şey belli olmuyor diyor.Tamam köklü de imkanları kısıtlı bir yer isterse 100 yıllık olsun ne farkeder?Ancak hala içimde şüphe var.Ya diyorum NKÜ'ye gidip de pişman olursam.Aynı şekilde tam tersi de geçerli.1 hafta sürem var bakalım ne yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Singme2sleep -- 7 Temmuz 2015; 1:52:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aerandir tasartir

ingilizce olayı derken takip edilen kitaplar türkçemi ingilizcemi veya tus ingilizce mi türkçeyani pekbi bilgim yok ondan böyle salaksalaksorular soruyorum.

Kitaplar İngilizce ama hocalar türkçe anlatıyor o sıralardaki yerlerde. Tus türkçe kardeşim. Ama tip dili latince zaten o yüzden fazla sıkıntı olmaz sanırım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ege,Akdeniz,Çukurova,Gazi iyi diyorlar.TUS başarısına bakmıyorum tabi ki.Çapa'da okuyanlar bile bazı konuların eksik kaldığını,pek içi dolu bir eğitimin olmadığını söylüyorlar zaten.Trakya'da okuyan arkadaş ilk sene 15-20 kişi amfide yer bulamıyordu diyor.Kadavralar 20-30 senelik hiçbir şey belli olmuyor diyor.Tamam köklü de imkanları kısıtlı bir yer isterse 100 yıllık olsun ne farkeder?Ancak hala içimde şüphe var.Ya diyorum NKÜ'ye gidip de pişman olursam.Aynı şekilde tam tersi de geçerli.1 hafta sürem var bakalım ne yapacağım.

O gazinin eğitimini iyi diyeni bana getir kardeşim sen amfide yer bulamama olayı ilk iki hafta olur sonra cogu okula gelmez zaten. Ama yeni açılmış bi yer her zaman daha risklidir onu söyleyim. Kadavra konusunda bi şey diyemem. Ama konumunu da gözet tercih yaparken.

• Bu arada iyi dediğin cukurovanin da kadavrasi yok mesela :))

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.