Şimdi Ara

5500 - 6500 TL arası oyun bilgisayarı yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 12 yıldır laptop kullanıyorum ama oyun performanslarını beğenmediğim için artık masaüstü pc ye geçme vaktimin geldiğini düşünüyorum. Fen Bilimleri Öğretmeniyim, tatile gitmek yerine evde huzurlu bi şekilde oyun oynamayı seçen biriyim. Bu iş için 6 bin tl civarında bir para harcamayı düşünüyorum ( hayali değil - isteyen arkadaşlarla facebook üzerinden görüşebilirim) burdan ve çeşitli forumlardan örnek sistem tavsiyelerine bakarak iki sistem topladım biri istediğimden ucuz biri pahalı çıktı ikisinin ortası bir sistem önerisi yapan arkadaşların yardımını bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim. ( yanlış veya yetersiz bilgisayar bilgimin kusuruna bakmayın, lütfen düzeltin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weisheit -- 6 Temmuz 2015; 22:01:26 >

• Hocam amacınız oyun ise 4690k+gtx980 li bir sistem kurarız.Demek istediğim 4790k'ya gerek yok.
  • hele şükür bi cevap geldi :) işlemcinin k lı olanları overclock yapılıyor diye okudum ama benim bunu yapacak bilgim yok, forumlarda sıklıkla önerildiği için yazdım. çoğunlukla oyun tabiki. film ve okul zamanları da office programlarını kullanıyorum. başka bi amacım yok. boş vakitlerimde oyun oynuyorum tatillerde. laptopum nvidia 650m sli ama oyunlarda çok zorlanıyor. yardımınız için teşekkür ederim tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • Dostum benim konuya da bak istersen hemen hemen yakın sayılır bütçeler.
  • Bence mantıklı olan 2. sisteme gtx980 ekleyip , ssd yi samsungla kasayı 500r veya c70 ile değiştirmek. Psu hakkında bir bilgim yok. İyice araştırın bu seviyede sorunlu psu sayısı fazla.
  • Weisheit W kullanıcısına yanıt
    O zaman ben size bu sistemi öneriyim,oc'den anlamıyor olsanızda ilerde öğrenir yaparsınız belki.Bu sizin hayal diye yazdığınız sisteme çok yakındır.Dediğim gibi 4790k almanıza hiç gerek yok israf olur.Bu işlemci sizin bütün işlerinizi uzunca bir süre rahatça yapar merak etmeyin

Kasayı tercihinize göre daha yakışıklı bir model alabilirsiniz.Bu sisteme 144hz monitör şart,paranın üstünede onu eklersiniz.Sistem eksen'den toplandı.

Birde bana mesaj atarken yazdığım mesajın üstünde cevaba tıklayarak yazarsanız bana da bildirim gelir daha çabuk görmüş olurum

• hsntrk kullanıcısına yanıt
    sistem güzel soldaki aoc 144Hz bi monitör olduğu için koymuştum. kasayı vatan dan toplatmayı düşünüyorum, dediğim gibi masaüstü pc toplayan firmalarla ilgili bilgim yok.
    bir de işlemci soğutucuya gerek yok mu? koymamışsınız.
  • Lentus kullanıcısına yanıt
    işlemci, anakart ve ekran kartı hakkında biraz bilgi öğrenebilsem de kasa ve psu hakkında pek bi bilgi öğrenemedim. sizin tavsiyelerinize uygun olanla değiştireceğim. vatan da olanlardan önerir misiniz?
    Soğutucu gerekli ben koymayı unutmuşum.

Sistemi olabildiğince vatandan toplamamaya çalış.İnventus,eksen,sinerji gibi sitelerden toplayabilirsin,hepsi güvenilirdir.Vatandan iyi olduklarına kefilim hem fiyat hem ilgi bakımından hem de arıza durumunda.
  • hsntrk kullanıcısına yanıt
    o zaman kadıköydeki inventus a gideyim. arıza durumu önemli. yıllarca bozulunca vatan müşteri hizmetlerine teslim etmekten ayağım alıştı. hiç problemle karşılaşmadım. ama masaüstünde durum farklıysa dediğiniz gibi, işin ehli insanlara güveneceğim. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weisheit

işlemci, anakart ve ekran kartı hakkında biraz bilgi öğrenebilsem de kasa ve psu hakkında pek bi bilgi öğrenemedim. sizin tavsiyelerinize uygun olanla değiştireceğim. vatan da olanlardan önerir misiniz?

http://www.vatanbilgisayar.com/vengeance-serisi-c70-askeri-yesil-gaming-atx-midt-pencereli-siyah-kasa.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-builder-vs-serisi-80plus-650w-guc-kaynagi.html#genel-bakis

Ben bu ikiliyi kullanıyorum kasa - psu olarak. Kasa gerçekten çok iyi ama midtower için bu kadar para vermek çok mantlık değil aslında. Ben görüşünü çok beğendiğim için aldım. Daha uygun fiyatlı olarak 400r. Forumda kullanan baya kişi var. Memnun olmayan görmedim.

Vs serisi çok kaliteli değil aslında. Onun yerinehttp://www.vatanbilgisayar.com/corsair-cx-serisi-80plus-750w-guc-kaynagi.html?srt=PU#genel-bakis alınabilir. Biraz daha pahalı tabi

• Lentus kullanıcısına yanıt
    kasa ve psu yu not aldım hocam, teşekkür ederim. işlemci soğutucu için ne önerirsiniz?
    İnventus iyidir hocam daha sıkıntı yaşayan insan görmedim ben forumda.
  • quote:

kasa ve psu yu not aldım hocam, teşekkür ederim. işlemci soğutucu için ne önerirsiniz?

Hangi işlemciyi alıcaksınız ?
  • quote:

işlemci soğutucu için ne önerirsiniz?

Noctua D15 alınabilir.
  • Noctua işlemci soğutucularına bakın derim bende sistemimde kullanıyorum 4790k ile hiç şikayetçi değilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İşlemci soğutucusu olarak Cooler Master Hyper 212 Evoyu seçin.Kasa olarak bunuda alabilirsiniz daha hesaplıhttp://www.eksenbilgisayar.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=98349
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.