Şimdi Ara

2016 Renault Talisman (ANA KONU) (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.234
Cevap
51
Favori
282.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni araçlarda beygir ve tork değerleri kağıt üstünde müthiş ama bu değerler hızlanma (0-100) değerlerine o kadar da yansimiyor sanki. Şimdi aklıma örnek gelmiyor ama atıyorum 166 bg 300 nm torq olan x araci 110 bg 250nm torq olan y araca en fazla 1 sn takıyor bu farkın daha fazla olması gerekmiyor mu ? Yani 10larca senedir araclarin 0-100 değerleri 11 + - 1 sn civarlarında, belki bir sürü parametre vardır ama bu konuda yavaş bir ilerleme var gibi, beygirler deli gibi artıyor netice fiss.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matetech -- 27 Nisan 2016; 22:24:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • matetech kullanıcısına yanıt
    aracın aerodinamik yapısı, şanzıman ve şanzıman oranları , aktarma elemanlarıda önemli. İş hp ile bitmiyor aslında.
  • bazı insan tepkilerini anlamakta zorlanıyorum düne kadar 105 bg lik passatlarıyla mutlu mesut yaşayanlar bugün bırak 110 luk olanı 130 luk olana bile burun kıvırıyor. birader siz 105 ile giderken sorun yoktu da 130 bg reno motoru mu yavaş? kaldı ki 109 lik vw crafter yolcu ve yük ağırlığıyla birlikte 4 ton çekiyor ve bu minibüsü götürüyor 110 bg i yetersiz buluyorsunuz da siz 105 bg lik passatla uçuyor musunuz? biraz izan lütfen. bir de herkesin dilinde 145.000 talismana çok. biri de demiyor ki 110 luk talisman alırım mis gibi keyfime bakarım. yok cam tavan yokmuş yok bilmem ne. daha 10 sene öncesine kadar klima abs opsiyoneldi ne çabuk modernleştiniz.
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Opelin toyotanin dizeller 90 96 beygirken vwciler 105le aya cikiyordu simdi en gucsuz motor vwde yine otekileri begenmiyorlar. Ha ben arac konusunda performansla konfor arasinda kaldim superb almayi dusunuyorum o yuzden. Performans istersem de 2. El bir 3.20 i ed almayi kafama koydum. 2 3 yil benzine fazladan 3 4 bin veririm gercekten performansli ve keyifli bir arac kullanip hevesimi alirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Renault'un bu araclarda kullandıgı motor cogunuzun bildiği gibi Mercedes C kasada kullanılan motorun aynısı. Zaten piyasada Talisman bulunmamasının en buyuk nedeni , üretilen motor sayısının gelen talebi karşılayamaması. Birde biliyorsunuz Talisman tamamen Fransa'da uretiliyor ve tek fabrikada bant cıkısı diger modellerine gore 4 kat daha fazla suruyormus.(Renault'tan aldıgım bilgi)

Passat konusunda size katılıyorum. 120 beygirlik motorda uzun zamandır bir iyileştirme yapmadılar nasıl olsa satıyor bu arac diye. Peugeot 508 için konusursak, sansıman sorunu yasandıgından bahsediliyor uzun vadede.

Superb için yorumlarımı yazdım. Arac cok guzel, donanım seiyesi cok guzel. Izmir'de wosmerde full donanımlı ekstradan sunroof, koyu cam, 19 jant olan aracı 127 bine bırakmıslardı. Keske torku biraz daha yuksek olsaydı motorun. Benim için tek handikapı budur aracın.Sanırım aerodinamik olarak ta biraz kalın duruyor arac.

Talisman için fikrimi tekrar soyleyeyim. Bence bu aracta Icon donanım cok gerekli değil. Kişisel anlamda beni Touch donanım seviyesi tatmin ediyor. İçinde ambiyans ısıkları olmasın, arka camlar renkli olmasın, yada 19 jant cok gereklimi bence değil. Bunlar kişisel zevkler. Arac surusune gelince, 4C olayı bence gereksiz. Surus acısından ne kadar değiştirir yada ne kadar kolaylık saglar muamma. Bunlar için 20 bin tl fark az değil. Benim almayı dusundugum arac Touch + Vizyon paket + 18 jant. Bu arac fiyatı 122 binler civarında. Piyasadaki muadiller ile kıyaslarsak fiyatının abartı oldugunu dusunmuyorum. Renault'a bu para cok diyenler var. Neden cok? Adam motor yapmıs Mercedes te bu motoru kullanıyor. Adam motor yapıyor , Formula 1 de kullanıyor. Dizayn olark herkesin begenmesi tabiiki mumun değil. Ama 2009 yılında Insignia aldıgımda da aynı durumlar olmustu. Insanlar karalama baslattılar. Opel battı bu araba alınırmı vs. Yine passat sevdalıları cıktı piyasaya. Herkesin sahsi zevkidir. Herkes begendiğini alır biner. Burda amaç, benim gibi birkaç model arasında kalanlar için faydalı yorumlarda bulunabilmek.

• Insignianin yenisi de biraz daha ferah olacak sanki amerkada buick regal 2017 diye tanitilan arac insignia olacaksa fena degil ama fena degil cok da begenmedim. Insigniayi da gormek iyi olabilir.

• Yolda hiç talisman göremiyorum.Yanlış fiyatlandırma ve lansman yüzünden şu güzel aracın sonu da latitude gibi olacak maalesef.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gh912 G kullanıcısına yanıt
    yolda gorememenizin nedeni muhtemelen su an stoklarda arac olmamasındandır. Ne yazıkki Agustos ayına teslimat veriliyor. Sıraya giriyorsunuz .
  • BiraZ önce beylikdüzü kaymakamlığının önünde gördüm. Galiba kaymakamın makam aracı. Baya ihtişamlı gözüküyordu :)

• Talisman mı çekeyim yanlarına ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjiN

yolda gorememenizin nedeni muhtemelen su an stoklarda arac olmamasındandır. Ne yazıkki Agustos ayına teslimat veriliyor. Sıraya giriyorsunuz .

Renaultta da bir Doğuşlaşma görüyorum, hiç hoş değil..madem tedarikde sıkıntı var neden aracı piyasaya çıkarıyorsun be birader..Millete işkence yapmaktan başka bişey değil..demekki adamların satış kaygısı felan yok ben öyle anladım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drnero -- 29 Nisan 2016; 16:12:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drnero

quote:

Renaultta da bir Doğuşlaşma görüyorum, hiç hoş değil..madem tedarikde sıkıntı var neden aracı piyasaya çıkarıyorsun be birader..Millete işkence yapmaktan başka bişey değil..demekki adamların satış kaygısı felan yok ben öyle anladım..

siz ve sizin gibilerin tepkisini de garipsiyorum doğrusu. adamlar satış kaygısı duysa hemen başlıyorsunuz 145.000 e talisman çok fiyatı düşmeli, sonu latitude gibi olacak vs. adamlar satış kaygısı duymasa hemen doğuş gibi oldunız, millete niye eziyet ediyorsunuz. bu reno ne yapacak size yaranmak için?

• https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ihtiyactan-297002036/detay

100 bine almış 135 bin yazmış. arayıp inadına 90 bin olur mu demek lazım
  • Bu ilani eksiyr koyup zirt pirt aratmak lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

quote:

quote:

siz ve sizin gibilerin tepkisini de garipsiyorum doğrusu. adamlar satış kaygısı duysa hemen başlıyorsunuz 145.000 e talisman çok fiyatı düşmeli, sonu latitude gibi olacak vs. adamlar satış kaygısı duymasa hemen doğuş gibi oldunız, millete niye eziyet ediyorsunuz. bu reno ne yapacak size yaranmak için?

1-Aracın fiyatıyla ilgili bu forumda daha önce yazdığım mesajları okumanızı öneririm

2-Doğuşlaşmadan kastım Ağustosa sıra yazılmasıdır..mart başı satışa çıkan araca ağustos sırası yazmanın normal olduğunu kimse savunamaz, savunmamalı da bence..bu süreçte çok müşteri kaybedecektir Reno..o kadar bekleyeceğime gider superb alırım diyecek kişilerin hiç de az olmadığını düşünüyorum..veya insignia..vs vs...

• quote:

quote:

quote:

quote:

1-Aracın fiyatıyla ilgili bu forumda daha önce yazdığım mesajları okumanızı öneririm

2-Doğuşlaşmadan kastım Ağustosa sıra yazılmasıdır..mart başı satışa çıkan araca ağustos sırası yazmanın normal olduğunu kimse savunamaz, savunmamalı da bence..bu süreçte çok müşteri kaybedecektir Reno..o kadar bekleyeceğime gider superb alırım diyecek kişilerin hiç de az olmadığını düşünüyorum..veya insignia..vs vs...

insignia yı bilmem de superb i zor alır arka yan havayastığı yada arka cam sileceği bile opsiyonken kimse opsiyonsuz almaz bu da sıra demektir. günümüz dünyasında sıra olayı çok. ne oluyor yani arabayı 3 ay sonra alınca? kusura bakmayında bunların hepsi renoya kusur bulma çabası. reno safrane dan itibaren ilk kez sınıfında yarışabileceği bir araç yarattı benim için gerisi teferruat.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

insignia yı bilmem de superb i zor alır arka yan havayastığı yada arka cam sileceği bile opsiyonken kimse opsiyonsuz almaz bu da sıra demektir. günümüz dünyasında sıra olayı çok. ne oluyor yani arabayı 3 ay sonra alınca? kusura bakmayında bunların hepsi renoya kusur bulma çabası. reno safrane dan itibaren ilk kez sınıfında yarışabileceği bir araç yarattı benim için gerisi teferruat.

Araca lafım yok..zaten öyle bişey olsa satın almazdım heralde Sadece Renonun satış politikasını beğenmediğimi ifade ediyorum..bu benim kişisel görüşümdür ve beni bağlar..hadi benim altımda araç var bekleyebilirim..aracı olmayan adam 4-5 ay hayatta beklemez eğer aracın hastası değilse..

• Normalde Renault'u pek sevmem ama bu araç beni kendine çekiyor. Bu sefer olmuş

• Ya bi vw kullanıcısı olarak ne mondeo ne talisman ne mazda 6 ne 508 ne c5 vw sallayamadi adam tekell oldu rakip olmayınca kendi havasını uzun uzadıya çalıyor
    Gerçekten rekabetsiz ortam var diğer markalar yeterli araç getirmiyor danışıklı dövüş gibi
    Talisman araba almamış olsaydım kesin alirdim aldigim araba COMFORT manüel TDİ Passat ÖTV siz aldım umarım bu araçta latitude gibi yetim kalmaz

• Test sürüşünü yaptığım bir araç koltuğa oturduğumda dedim Renault bu sefer yapmış yeni Megane IV ve Talisman harika ürünler. Hele ki Talisman makam aracı gibi mübarek, öyle bir hava katıyor arka koltuğa oturunca
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.