Şimdi Ara

Siemens Tavsileriniz ve yorumlarınızı bek. [Bulaşık Makinası, Buzdolabı, Davlumbaz, Fırın, Ocak ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar Saygıdeğer forum sakinleri siemensten aşağıda belirttiğim ürünleri almayı düşünüyorum katologdan bütçeme göre tasarladığım ürünlerin + ve - lerini bilmiyorum sizlerden bu ürünler için tavsiye veya yerine önerebileceğiniz ürünleri bekliyorum. Aşağıda detaylarını modellerini yazdığım 5, buzdolabını 2 sayarsanız 6 ürün için enfazla 11.000 tl bütçe ayırabilirim. Bu bütçeyle daha iyisi yapılabilir veya maliyet daha aşağı çekilebilirse çok hoş olur. şimdiden yorum yazan herkese teşekkürler.

1- Bulaşık Makinası [Siemens SN56L580 Yarı Ankastre]
    Yeni yaptırdığım ev için tezgah altı yarım ankastre bu ürünü düşünüyorum bayiden 1.250 TL fiyat aldım. internetten güvenilir alışveriş sitesi varsa daha önce kullandığınız tavsiyelerinizi bekliyorum. bu üründe kararım tam kesin değil.
     Siemens Tavsileriniz ve yorumlarınızı bek. [Bulaşık Makinası, Buzdolabı, Davlumbaz, Fırın, Ocak ]

2- Ankastre Ocak [Siemens QB21E]
    Ocak için ise kararımı kesin gibi. bayiden 1350 TL lik bir fiyat aldım. hepsiburada da 1300 tl ereyon sitesinde 1130 TL kadar düşüyor ama ereyon hakkında kafamda soru işaretleri var

3- Davlumbaz [Siemens LC86KA670]
    Davlumbazda ise beğendiğim ürün bu bayi fiyatı 2.350 TL. 80 cm lik davlumbaz

4- Buzdolabı [Siemens KS36VAI31 ve GS36NAI31]
    Buzdolabında yukarıda yazılı iki modeli yan yana koyup kullanmaya planlıyorum. a++ enerji sınıfı fiyatları sırayla 2350 TL ve 2300 TL

5- Fırın [siemens HB43GR640]
    fırın içinse kafamda belirlediğim ürün bu. fırında özelliklere değil sadece rengin siyah olmasına dikkat ettim. bayi fiyatı 1.550 tabi internette çok uygun fiyatlara mevcut.

• @ADMiNYALI

Merhaba;

Buzdolabında SidebySide çözüm sizinki gibi Liebherr de var. Siemens yerine tercih edebilirsiniz. Liebherr Alman malı ve çok daha başarılı buzdolabı konusunda.

Bulaşık makinenizde bütçenizi artırırsanız çelik tabanlı Alman üretimli modeller önerebiliriz. Şuan ki beğendiğiniz model polinox taban ve yerli üretim.
  • OCAKTA : EP716QB11E
    DAVLUMBAZDA :LC97BD542
    BULAŞIK MAKİNESİ :SN54M535

SİZİN SEÇİMLERİNİZE GÖRE BUNLARI ALMAK DAHA MANTIKLI
  • @feliceforte
    sitebyside Liebherr çok daha iyi olabilir ama ankaradan doğuda satış servis yok bu benim gözümü korkutuyor o yüzden siemenste karar kıldım.

@aserkut
    ocak konusunda döküm demiri denemek istiyoruz sıkıntı çıkarsa ölçüler birebir aynı servisten diğer demiri temin edebiliriz diye düşünüyoruz.
    davlumbaz hususunda ise hanımı diğerlerine ikna etmem mümkün görünmüyor.

@shopsiemens
    shopsimens e teşekkür ediyorum ürün seçimi ve temini konusunda çok yardımcı oldu.
    -- Bulaşık makinası konusunda +250 TL bütçeyi artırabiliriz shopsiemens :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Merhabalar,

Ocak konusunda döküm ızgaralı yerine tel ızgara kullanım kolaylığı sağlar,
    ama bayanlar görsele de önem veriyorlar bu iki ocak arasında kalmıştı arkadaşımız, her ikisi de aslında ızgaralar dışında aynı.

Davlumbazda her iki model de güzel dediğiniz model de iyi
    fakat öne eğimli siyah görsel olarak çok başarılı ve mutfağa farklı bir hava katıyor bunu göz ardı edemeyiz :)

Bulaşık makinesinde alman üretimini söylemişsiniz fakat istenilen modelde önerdiğiniz model arasında kabaca 400 - 450 tl fiyat farkı var,
    bence bu fiyat farkını buna vermektensa davlumbaza eklenip siyah olanın alımı daha mantıklı olacaktır
    belirtilen bulaşık makinesi de iş görecek düzgün bir model.

ocak konusunda her ikisinin de aynı olduğunu bende bilmekteyim döküm çabuk kırılan bir malzeme ve temizliği zor o açıdan emaye olmasını önerdim görsellik noktasında bir şey diyemem ben deneyimlerimden yola çıkarak arkadaşa kolaylık olsun diye bu modelleri tavsiye ettim.
    davlumbaz siyah cam yine temizliği zor görselliği güzel bir model
    bulaşık makinası ise taban polinox tabanlı diğeri ise çelik tabanlı yerli üretim belli bir süreden sonra iç filitreleri temizlenmediği için koku yapacak çelik tabanlı olanda ise böyle bir sorun olacağını sanmıyorum.

davlumbaza verilecek fark yerine bulaşık makinesi alınabilir.kullanıcı mantığıyla

• aserkut kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın ama bu polinox taban koku konusunda çok abartılıyor. İlk aldığınızda arabaların yeni kokusu olduğunu düşünün aynı öyle kokuyor hafif plastik kokusu oluyor ama zamanla geçiyor. Bosch un yeni serisinden 2 programlisini ve kendi evimde Profilo nun polinox tabanlı 2 programli bulaşık makinesini kullanıyorum filtreleri 3 aydır temizlemiyorum sadece bazı bulaşıkları sudan geçiriyorum yaz aylarında 2 günden fazla beklerse bulaşıkların pis kokusu oluyor sadece bu çelik tabanlı makinede de olur ister istemez çünkü içlerinde beklediklerinde bakteri ürüyor koku oluşuyor o yüzden bu kadar abartılacak bir durum yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam geçen hafta isveçteydim orda misafir olduğum evlerde sizin seçtiğiniz dolap türünden vardı hep

elektrolux marka

ama açıkçası kapağını açtığında insanın içi daralıyor

daracık tıkış tıkış

ya alışmamış yada gerçekten öyle bilemiyorum

ama işin ilginç tarafı

bu ölçülerde banada lazım

evdeki dolap boşluğu 75 cm ama müteahhit yada marangoz kimin suçu ise 15 cm kolon çıkmış ve dolabın yerinide oraya yapmışlar

bu yüzden dolap sığmıyor

71 cmden küçük bişey olursa döner ama 70 cm de zarar görebilir

65 cm cihazda yok

olmadı marangozun dediğini yapıp elektrolux veya siemens sadece dolap alıcam bi tanede tezgah seviyesi derin dondurucu

yada normal bi dolap alıp antreye koyacam portmantonun yanına dolabın yerinede kiler yaptıracam marangoza

benim marangoz ayağa dolanır yerinde dursun diyor ama sonuçta ev kira yarın başka yere gideceğiz boşuna küçücük dolap almayayım

http://www.siemens-home.com.tr/urun-listesi/buzdolaplari-ve-derin-dondurucular/tek-kapili-buzdolaplari/KS36VAI31

http://www.bosch-home.com/tr/ürünler/buzdolapları-ve-derin-dondurucular/tek-kapılı/KSV36AI31.html

http://www.electrolux.com.tr/Ürünler/Buzdolapları_ve_derin_dondurucular/Buzdolabı_ve_derin_dondurucular/Diğer_soğutucu_ürünler/ERF4114AOX/

bakalım ne olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 11 Temmuz 2015; 15:53:04 >

• Merhabalar;
    Burda belirttiğim ürünleri @shopsiemens arkadaştan alabilmek için çok uğraştım bu güne kadar yüksek limitli kredi kartı kullanmadığım için mevcut kartlarımın limitlerini yükseltmek te ve kendisine ulaştıracak arkadaşımla ilgili problemleri bir türlü aşamadığım için kendisiyle alışveriş yapma şansım olmadı malesef. ürün alma sürecimde ürünlerin seçimi fiyat performans değerlendirmeleri konusunda gerek telefonda gerekse burda forum üzerinden pm veya forum post yoluyla devamlı bana çok yardımcı olan @shopsiemens e çok teşekkür ediyorum.

fiyat almak için bulaştığım bir kaç firma ürünleri onlardan daha uygun fiyata bulduğumu söylememe rağmen illallah ettirdiler devamlı aramalar peşimi bırakmadılar @shopsiemens e ayrıca nezaketinden dolayıda teşekkür ediyorum. bir sonraki siemens alışverişim olursa tekrardan kendisini bulacağım.[DHgram=]

ürünleri ise samsunda bana yakın bir ilçe siemens bayisinden temin etttim evimin işleri bitmediği için montajı yapılmadığı için haliyle kullanılmadı, ürünlerle ilgili memnuniyet sıkıntısı olursa burdan sizlerle paylaşırım. iyi forumlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.