Şimdi Ara

Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
4
Favori
5.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar.980Ti için 970Sli'dan vazgeçen biri olarak pişman olmama umuduyla testleri yaptım.Ve sonuç olarak pişman değilim.Ani fps düşmelerinden,sli scaling problemlerinden sıkılmıştım.970Sli+250TL verip aldığım 980ti fiyatını hakediyor mi görelim."erna" hocam da test etti sonuçları paylaştı ama daha yapılacak çok test olduğu için hepsini kendisinden isteyemedim.Kendim yapmayı uygun buldum.

(+18 Açıklaması):18 yaşından küçükler,özellikle hiçbir yazıma/konuma cevap vermemesini rica ettiklerim,8 lanet özel sayfa mesajı boyunca(30-40 tane mesaj) lanet bir ekran kartı fanının sesi hakkında sorular soranlar ve kibarca rahatsız olduğumu belirtmeme rağmen yine de soru bombardımanına tutan garip kişiler ve üstelik saçma sorularına cevap vermeyince beni azarlamaya kalkanlar ve rahatsız olduğumu belirtmeme rağmen hala rahatsız edilmem ve artık beni "defol git başımdan/kaybol" dedirtecek noktaya getiren ilginç insanlar ve sonunda 8 gün banlanmam ,kendisi sorun yaşamadığı halde sorun yaşayan insanların açtığı konulara girip "böyle bir sorun yok sallama" diyebilecek garip ve kaba insanlar ... Sizlere sesleniyorum !!! BENDEN UZAK DURUN.Sizin gibilere prim veren başarısız DH yönetimini de anayasanın bana verdiği hakla PROTESTO ediyorum.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EVGA GTX980Ti SUPERCLOCKED+ ACX2.0 ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
    *Base Clock: 1102 MHZ Boost Clock: 1190 MHz
    *Memory Clock: 7010 MHz
    *CUDA Cores: 2816
    *Memory Detail: 6144MB GDDR5
    *Memory Bit Width: 384 Bit
    *Memory Bandwidth: 336.5 GB/s

Not:Superclocked modeli ile Superclocked+ modeli arasındaki tek fark backplatedir.Başka hiçbir farkları yoktur.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KUTU İÇERİĞİ
    *Kartın kendisi,
    *1 adet 8pinlik ve 1 adet 6 pinlik güç dönüştürücü kablolar,
    *1 adet VGA'dan DVI dönüştürücü,
    *Oldukça büyük 1 adet siyah ve 1 adet beyaz Evga yapıştırıcı etiketi,
    *Bioshock robotuna benzer kocaman bir robot posteri :)
    *Kurulum Kitapçığı

Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18)

ÜRÜN GÖRSELLERİ
     Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18) Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18)

Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18) Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18) Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18) Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18) Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18) Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18) Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18)

TEST SİSTEMİ
    *5930k 3.5GHZ@4.5Ghz
    *Asus X99 Deluxe
    *Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0
    *4x4 Kingston DDR4 3000 CL15
    *Corsair AX1200i
    *BenQ XL2720Z 144hz 1ms>
    *...

TEST YÖNTEMİ
    Testler Aftetburner 4.1.1 ve Shadowplay kullanılarak yapıldı.Fraps ile minimum ve ortalama fps değerlerine bakıldı.1080P 60hz kayıt yapılıp upload koplaylığı için 720p 60hz'e sıkıştırıldı.

TEST YAZILIMLARI
    *353.30 Driver
    *Afterburner 4.1.1
    *Fraps 3.5.99 build 15618
    *Windows 8.1 X64 Pro 2015 Haziran itibariyle güncel
    *3D Mark 2013 V1.478 (Firestrike v1.1)
    *Unigine Heaven 4.0
    *Unigine Valley 1.0
    *Orjinal oyunların başında "***" sembolü olacaktır.
    *Videoları Youtube üzerinden 720p izleyebilirsiniz.

Not:Herşey kendi sorumluluğunuzda olmak üzere;
    Kart için kendi yaptığım Bios.Bazı değerler için internetten yardım aldım.Test ettim problemsiz.Overclock yapıldığında oluşan throttling ortadan kayboluyor.
    Orjinal Bios İçin Tıklayınız
    375Watt,1.23V için Modladığım Bios için Tıklayınız
    425W 1.25V için Modladığım Bios için "Daha hazır değil"
    Sorunsuz Çalışan Nvflash için Tıklayınız

Eğer bios update sırasında elektrikler kesilirse ya da beklenmeyen bir hata ile karşılaşırsanız aşağıdaki incelemeye bakabilirsiniz."er36po" hocama teşekkürler.Link için Tıklayınız.

TEST SONUÇLARI

Overclock edildiğinde %15'e kadar performans artışı söz konusu:

Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18) Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18)

OVERCLOKSUZ 3D MARK DEĞERLERİ (sırasıyla Extreme,Ultra,Normal)

Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18) Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18) Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18)

OVERCLOKLU 3D MARK DEĞERLERİ (sırasıyla Extreme,Ultra,Normal)

Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18) Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18) Evga GTX980Ti SC+ ACX2.0 İncelemesi > 1080P-2K-3K-4K / (+18)

OVERCLOKLU Heaven ve Valley Testleri 1080P Extreme

970SLI vs 980Ti

OYUN TESTLERİ
    +150mhz gpu,+300mhz ram,+87mV gpu voltajı ve %110 power target

AC Unity V1.04 1080P Ultra,4xMSAA,HBAO+

AC Unity V1.04 2K Ultra,2xMSAA,SSAO+

***Batman Arkham Origins Güncel 0-3 DK Arası 1080P Ultra,High Physx // 3.DK Sonrası 2K Ultra,High Physx

***Batman Arkham Origins Güncel 00:00-02:45 DK Arası 3K Ultra,Normal Physx // 3.DK Sonrası 4K Ultra,Normal Physx

***Battlefield 4 Güncel 00:00-01:05 Arası 1080P Ultra,4xMSAA,HBAO+/// 01:15-02:30 Arası 2K Ultra,4xMSAA,HBAO+ /// Geri Kalan 4K,AA Kapalı,HBAO

Far Cry4 V1.08 1080P Ultra

Far Cry4 V1.08 2K Ultra

Far Cry4 V1.08 4K Ultra

***GTA5 build 372 online 127 (1.0.372.3)

00:00-04:30 > 1080P 2X MSAA,FXAA,Ultra,Advanced Graphics On
    05:05-08:10 > 1080P 2X MSAA,FXAA,Ultra,Advanced Graphics Off
    09:00-12:00 > 2K 2XMSAA,FXAA,Ultra,Advanced Graphics Off
    12:00-16:00 > 4K MSAA ve FXAA kapalı,Ultra,Advanced Graphics Off

***Witcher 3 V1.06(Motion Blur ve blur hepsinde kapalı)
    00:00-02:08 > 1080p Ultra,Hairworks ve HBAO açık
    02:45-03.55 > 1080P Ultra,Hairworks kapalı,SSAO
    04:30-05:30 > 2K Ultra,Hairworks kapalı,SSAO
    05:40-06:42 > 3K Ultra,Hairworks kapalı,SSAO
    06:55-08.20 > 4K Ultra,Hairworks kapalı,SSAO

*** Shadow of Mordor
    00:00-01:27 > 1080P Ultra
    01:35-02:38 > 3K Ultra
    02:50-03:55 >4K Ultra

***Tomb Raider 1.01.748.0
    00:00-01:25 > 1080P Ultra
    01:40-02.55 > 2K Ultra
    03:10-04:27 > 3K Ultra
    04:40-05:55 > 4K Ultra

Project Cars 1080P Ultra

ARTILAR
    *En büyük artısı bellekleri soğutan ek plaka...Hwinfo,hwmonitor gibi programlarla vram sıcaklığına bakamasam da bu plakanın bellekleri soğutmak için tasarlanması oldukça yerinde olmuş,
    *Yüksek overclock potansiyeli ve oc ile kaydadeğer performans artışı,
    *Fiyat/performans ürünü olması ve Amazon'dan 2200TL civarına getirilebilmesi,(Titan X 4500TL,GTX980 2000TL,970SLI =2600TL)
    *4500TL değerindeki Titan X gibi bir kartı geçmesi,
    *Kartın yan tarafında ışıklı kibar bir Evga 980 ti yazısı mevcut.
    *155TL(50Euro) karşılığında 10 yıla uzatılabilir uluslarası garanti(Kart satın alındıktan sonra ilk 30 gün için de yapılmalı)
    *3 Displayport,1adet DVI-I ve 1 adet HDMI mevcut.

EKSİLER
    *Kartın soğutması oldukça başarısız,overclocksuz yükte 77 derece,overclocklu 81 derece...Yükte 60 derece çalışan Sapphire Vapor-X 280X ve 70 dereceyi aşmayan Asus Gtx970'den sonra büyük bir hayal kırıklığı oldu.Soğutucu bloğu yer yer kesilmiş ya da bölümlendirilmiş,belki de soğutması bu nedenle başarısız.
    *Kartı soğutabilmek için fan devrini %60 devre ve üzerine çıkarmak zorunda kalıyorsunuz ve böylece 70-75 derece arası sıcaklığa kavuşabiliyorsunuz. (1900-2300rpm)
    *Kart bütün sıcak havayı kasanın içine veriyor.Arkasındaki büyültülmüş egzoz boşluklarından çıkan en ufak sıcak bir hava yok...
    *Benim kartıma özel bir eksi olarak,çok az miktar coil whine mevcut.Kasa kapağı kapalıyken ses duyulmuyor.
    *Overclock yapıldığında sıcaklıklar normal değerde olmasına rağmen "gpu throttling" olayı meydana geliyor ve saat hızları ilginç bir şekilde düşüyor.(1430-1520mhz gpu)
    *Şiddetle yeni sürücüye ve yeni biosa ihtiyacı olan bir kart.

SONUÇ:

Kart an itibariyle kesinlikle fiyat performans ürünü...Soğutma performansını beğenmesem de,kartın çok yüksek oc potansiyeli var.1500+gpu hızına kolaylıkla çıkılabiliyor.Ancak bu hız sürekli düşüp duruyor.Yeni bioslarla ve sürücülerle bu sorun aşılabilir gibi duruyor.Benim gibi ses takıntısı olup da yüksek soğutma başarımı isteyen kişiler Evga marka 980ti SC+ alırken bir daha düşünmeli.Farklı markalara yönelinebilinir.Zotac'ın 980ti Amp modeli, 72 dereceyi aşmıyor yükte...Örnekler çoğaltılabilir.970 SLi satıp bu kartı aldığım için karşılaştırma yapmadan geçemeyeceğim.970 sli ile özellikle 1080p oyun oynarken yaşadığım sli scaling problemleri ve ani fps düşüşlerinden kurtuldum.GTA5 ve Witcher 3 scaling sorunları olan oyunların başında geliyor.Bu oyunlarda sorun yaşadıktan sonra 2500-2600 liraya sli yapmanın anlamı yok.Yalnız soğutma ve ses konusunda şunu da belirteyim.2000 rpmden yukarıya çıkmadığınız müddetçe fanın çıkardığı ses Asus GTX970'in 1200rpmlik dönüş hızıyla çıkardığı sesle aynı.Çok ilginç geldi bu durum bana.Artık işin teknik kısmından anlayan arkadaşlar bu durumu açıklarsa sevinirim.Uzun lafın kısası 2200-2300 liraya bu kartı satın almak,an itibariyle yüksek bütçeyle kart alacak arkadaşların bence tek seçeneği...Fury X kartı olup da objektif test yapmak ve hafta sonu misafirim olmak isteyen arkadaşlar ö.m. atarak bana ulaşabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 17 Nisan 2016; 19:57:01 >

• Kartınız hayırlı olsun yarın editlerim mesajımı
  • GTX 980 Classified sahibi olarak izninizle birşey diyeceğim, bu fan dizaynı GTX 980 ve 970 için güzel ama bence 980 Ti gibi bir model için üç fanlı daha özel birşey yapmaları gerekirdi. Sizden ricam Gigabyte G1 Gaming modeline bir göz atmanız ben çok beğendim onu gördüğümde. Şimdi yük altında GTX 980 dahi 60 dereceleri görebiliyor 980 Ti aynı tarz bir soğutma ile soğutulması daha zor olacaktır. Sizden ricam gürültü hakkında bilgi verebilir misiniz tam yüke koyduğunuzda.

EVGA'dan biraz bu konuda innovasyon istiyorum şahsen.
  • Kartınız hayırlı uğurlu olsun.

Kafamda düşündüğüm 970sli 980ti den daha performanslı olur tezini çürütmüş bulunmaktasınız.

Fakat az güç tüketimi ile çalışan bir kartın soğutma problemi olması iyi olmamış.En azından görünüşte iyi bir soğutucuya benziyor.
    Özensiz sürülmüş termal macun etki edebilir muhakkak aklınıza gelmiştir.

İyi bir upgrade yapmışsınız bence.Bende herzaman böyle mantıklı upgrade lerden yanayım.

İnceleme de çok tarafsız ve güzel olmuş emeğinize sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAZICIOĞLU -- 4 Temmuz 2015; 0:41:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ookami

GTX 980 Classified sahibi olarak izninizle birşey diyeceğim, bu fan dizaynı GTX 980 ve 970 için güzel ama bence 980 Ti gibi bir model için üç fanlı daha özel birşey yapmaları gerekirdi. Sizden ricam Gigabyte G1 Gaming modeline bir göz atmanız ben çok beğendim onu gördüğümde. Şimdi yük altında GTX 980 dahi 60 dereceleri görebiliyor 980 Ti aynı tarz bir soğutma ile soğutulması daha zor olacaktır. Sizden ricam gürültü hakkında bilgi verebilir misiniz tam yüke koyduğunuzda.

EVGA'dan biraz bu konuda innovasyon istiyorum şahsen.

K!ngpin modeline çok güzel bir soğutma eklemişler ama fiyatının 750-800 dolar arası olacağı söylenmekte.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartın resimlerini dikkatlice incelediğimde:Fanların sıcak havayı bağlantı noktalarına doğru değilde(Soğutucu orda kapalı görünüyor)kasa içine üfler şekilde tasarlanmış.Kasa içinde iyi bir havalandırma gerekiyor.
  • Hayırlı olsun belasız sorunsuz kullanırsınız inşallah.Emeğinize sağlık uğraşmışsınız test vidolarının hepsini izleyeceğim yarın.Bizleri düşünüp emek harcadığınız için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkke -- 4 Temmuz 2015; 0:53:58 >
  • Çok teşekkür ederim arkadaşlar.Youtube'daki incelemelere baktığımda da kartın 77 derece civarı çalıştığını gördüm. Normalde 1500rpmde rahatsız olurum ben ama bu kartın 2000 rpm civarı sesinden rahatsız olmadım.Kasanın sol kapağındaki fanı egzoz fana çevireceğim bakalım farkedecek mi görelim.
  • AC Kiriklar kullanıcısına yanıt
    hocam elinize sağlık gayet güzel inceleme olmuş ama gözünüzü seveyim 2200 liralık kart nasıl f/p ürünü oluyor. (amazon'dan alırsan.)

2500 tl'ye her türlü oyunda 500 fps veren, her testte muazzam değerler veren kart f/p ürünü mü olacak ?

allahınızı severseniz millet 2 ay aile geçindiriyor bu tutara. Parası olan alır, max değer tutkunu olan alır ama f/p nasıl olur.

saygım sonsuz emeğinize,incelemenize. sadece şahsi fikrim bu tutardaki bir ürünün f/p ürün olamayacağı.
  • sanatairum kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teşekkürler.Ancak f/p ifadesinden doğru şeyi anlamadığınızı düşünüyorum.Çünkü mesele 2200 liranın yüksek bir meblağ olması değil.Mesele performansları...Performansları kıyaslandığında,kendisinden daha pahalı kartlara yakın performans veriyorsa ( ki kendisinden daha pahalı olan Titan X'i geçtiğini görüyoruz) ya da benzer fiyattaki kartların fiyatları, performanslarıyla doğru orantılı olarak artıyorsa/azalıyorsa o kartlara f/p kartıdır denir. Atıyorum X oyundan 1080p yüksek kalitede 500 lira değerindeki bir kart ile atıyorum 30 fps alıyorsanız,1000TL değerindeki kart ile 2 kat ya da 2 kata yakın fps alıyorsanız(örneğin 55-60 civarı),o 1000TL'lik kart f/p kartıdır denir.Yüksek meblağaların ödeniyor olması,o kartın fiyat/performans kartı olduğu gerçeğini değiştirmez.Titan X'in 4500 lira olduğu ortamda,970SLi'ın 2500 civarına mal olduğu bir ortamda,GTX980 gibi bir kartın hala 2000 liraya yakın satılıyor olması,980ti f/p konusunda rakipsiz yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 4 Temmuz 2015; 1:36:21 >

• İnceleme için teşekkürler. Video oyun incelemelerinde Batman sekmesi altında Assasin's Creed Unity videoları durmakta haberiniz olsun.

Ayrıca EVGA marka kart almak sizin tercihiniz miydi? Başka markaların kartlarını almayı hiç düşündünüz mü?

Edit: Aynı şekilde Witcher 3 sekmesinin altında GTA 5 var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MPT-76 -- 4 Temmuz 2015; 1:38:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dualcoreyhy

İnceleme için teşekkürler. Video oyun incelemelerinde Batman sekmesi altında Assasin's Creed Unity videoları durmakta haberiniz olsun.

Ayrıca EVGA marka kart almak sizin tercihiniz miydi? Başka markaların kartlarını almayı hiç düşündünüz mü?

Edit: Aynı şekilde Witcher 3 sekmesinin altında GTA 5 var.

Uyarı için teşekkürler.Düzelttim.Evga kart almak biraz da zorunluluktandı.Hem stokta sadece Evga vardı.Sadece Evga sipariş verebiliyordum 1 ay önce.Hem de yurtdışından uluslararası garantiye sahip kart almanın tek yolu Evga almak.Gigabyte almak isterdim ama kısmet...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 4 Temmuz 2015; 1:44:11 >
  • AC Kiriklar kullanıcısına yanıt
    Neyse yapacak bir şey yok. Tekrardan hayırlı olsun. Gönül isterdi Kingpin sli falan olsun ama kısmet buymuş. Herşey nasip kısmet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MPT-76 -- 4 Temmuz 2015; 14:05:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkez özel kart diye bu SC leri alıyor ama bildiğiniz ref. board a çift fanlı soğutma takıp satıyorlar yani titan x den bir farkı kalmamış oluyor oda ref. board lu buda, bu tip kartları sevmiyorum şahsen ben olsam illa evga olacak ise en azından classified + hibrit soğutma alırdım, marka da seçim şansım varsa tek alacağım matrix + blok olur, çünkü voltaj verip oc yapamadıktan sonra ne anlamı var özel kart almanın.
  • İnceleme için teşekkürler, GTX 970 SLI'a tercih edilecekse ısınma problem edilmemeli, neticede 970 SLI'ın kasa içine yayacağı ısı da aynı olacak 3 fanlı model olsaydı biraz daha serin çalışacaktı, 970 SLI'daki scaling sorunları ile uğraşacağıma tek kart alırım daha iyi SLI'dan daha akıcı olacaktır aynı zamanda. EVGA ilginç bir şekilde üst modellerde 2 fanlı modeller yapmakda ısrar ediyor, oc esnasında GPU hızının dalgalı seyretmesi iyi olmamış ama 980 Ti için boost'un 1.4 ghz sabit olması yeterli, daha yukarı çıkarmakla uğraşmazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 4 Temmuz 2015; 7:55:00 >
  • Hayırlı olsun hocam, rica etsem Valley testi de paylaşabilir misiniz?

Kartın performansından çok soğutmasını ve sesini merak ediyorum ben aslında, referans PCB dizaynı sonuçta.
    Fanlar en yüksek hızdayken ses seviyesi ve ısıları nasıl onu merak ediyorum.

Benim son yaptığım testlerde, kartı öldürmeden alabildiğim en yüksek değerler 1518MHz çekirdek, 8144MHz bellek oldu. 73 derece sıcaklık vardı, fanlar %100 iken.

970SLI'dan buna geçmek mantıklı bir seçim olmuş bence, SLI'ın problemi ile uğraşmak varken eş değer performans veren tek kartı tercih ederim her zaman.

quote:

Orijinalden alıntı: sanatairum

hocam elinize sağlık gayet güzel inceleme olmuş ama gözünüzü seveyim 2200 liralık kart nasıl f/p ürünü oluyor. (amazon'dan alırsan.)

2500 tl'ye her türlü oyunda 500 fps veren, her testte muazzam değerler veren kart f/p ürünü mü olacak ?

allahınızı severseniz millet 2 ay aile geçindiriyor bu tutara. Parası olan alır, max değer tutkunu olan alır ama f/p nasıl olur.

saygım sonsuz emeğinize,incelemenize. sadece şahsi fikrim bu tutardaki bir ürünün f/p ürün olamayacağı.

Fiyat/Performans dediğimiz şey ucuz kart demek değil, aldığın fiyata doğru orantılı performans verip vermediği ile alakalı.

800 liralık kart 20 FPS verebilir,
    2400 liralık kart 60 FPS verebilir.

Bu durumda iki ürünün de fiyat/performans oranı aynı olur. Kart pahalı, ona diyecek bir şey yok ama verdiğin paranın karşılığını alıyorsun mutlaka. Titan X ve 980'in aksine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JCB -- 4 Temmuz 2015; 8:42:40 >

• JCB kullanıcısına yanıt
    Yukarıda F/P olayını AC Kiriklar açıklamış aslında, GTX 980 F/P'ı en kötü olan kart şu anda. 1080p için 970 almak daha mantıklı 3.5 gb meselesi dert edilecek birşey değil, yurtdışında EVGA 980 500$ - 980 Ti 680$ iken kim alır artık 980'i.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 4 Temmuz 2015; 9:04:34 >
  • Aslında kendisinden önce çıkan kartlara göre başarısız soğutması kısmen görmezden gelinebilir.Fan hızını az da olsa yükseltince hatrı sayılır oranda soğuma gerçekleşiyor.80 dereceyi görmediğim halde nasıl throttling oluyor onu anlamadım.Olsa bile 70mhz kadar olması çok garip.5 olsun 10 olsun 20 olsun önemli değil de 70mhz çok yüksek bir değer.

Heaven ve Valley sonuçlarını almıştım ama yüklemeyi unutmuşum.İlk mesaja ekledim.970 sli ile de karşılaştıracağım.
  • *Benim kartıma özel bir eksi olarak,çok az miktar coil whine mevcut.Kasa kapağı kapalıyken ses duyulmuyor.
    demişsiniz. Bu CW genelde güç kaynaklarında önümüze çıkan çınlama şeklinde tiz bir ses mi? yoksa 970 lerdeki gibi cızırtı şeklinde mi ? Gigabyte lardada bu sorun sık gözlemlenmiş :(
  • APOLL0 kullanıcısına yanıt
    Sesin karttan geldiği aşikar.Düdük sesi gibi ince tiz bir ses geliyor ama neyseki çok düşük seviyede.Kasa masanın üzerindeyken ve kapak açıkken dikkat edince duyulabiliyor.Ama masa üzerinde olmasına rağmen kapaklar kapatılınca ses gelmiyor.970sli ile böyle bir ses yokken bu kartı taktıktan sonra olması,zaten güç kaynağı ihtimalini eliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 4 Temmuz 2015; 10:43:10 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.