Şimdi Ara

Yoğuşmalı mı, yoğuşmamalı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yeni evime kombi taktırıyorum. tanıdık bi usta buldum geldim. elinde metre ile petekleri filan ölçtü. sana standart kombi takalım, peteklerin küçük yoğuşmalı gereksiz olur dedi. sizce ne yapmalıyım?

• güncel.
  • volkann86 kullanıcısına yanıt
    Binada yalıtım var mı? hangi şehirdesiniz? Evin cepheleri nasıl,ev kaçıncı kat?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Binada yalıtım var mı? hangi şehirdesiniz? Evin cepheleri nasıl,ev kaçıncı kat?

ev yeni. bütün yalıtımları tam. konya merkezde. 3 katlı binanın 3. katı. bina batıya bakıyor. öğleden sonra güneş batana kadar güneş görüyor.
    yoğuşmalı kombi için bütün koşullar hazırmış
    1) yalıtım 2) cephe avantajı (kış güneşi)

düşük kazan sıcaklığında ısınma ihtimaliniz çok fazla,kesinlikle f/p premix yoğuşmalı kombi almanızı öneririm

baymak duo tec,baymak falke condense,eca confeo premix,bosch condens 2500w,airfel digifel premix,termoteknik logic
  • quote:

yoğuşmalı kombi için bütün koşullar hazırmış
    1) yalıtım 2) cephe avantajı (kış güneşi)

düşük kazan sıcaklığında ısınma ihtimaliniz çok fazla,kesinlikle f/p premix yoğuşmalı kombi almanızı öneririm

baymak duo tec,baymak falke condense,eca confeo premix,bosch condens 2500w,airfel digifel premix,termoteknik logic

hocam peki bu kombici neden size yoğuşmalı gerek yok demiş olabilir? yani ısrarla gerek yok. aradaki 500-600 lira farka yazık olur gibi şeyler söyledi.
    Kombicilerin klişe lafıdır,bir kere yoğuşmalı kombinin hangi koşullarda takılması gerektiğini bilmiyorlar
    Aşırı derecede bilgisizlik var,örneğin %90ı yarım yoğuşmalı bir kombiyle premix yoğuşmalı kombi arasındaki farkları izah edemiyorlar,taktığı kombinin teknik özelliğini bilmeyen birisi tabii ki önermez ayrıca yoğuşmasız kombilerde kar marjları daha fazla

Bizim önerdiğimiz cihazlar amortismanı en kısa sürede karşılayan cihazlardır
    Bugün eli yüzü düzgün yoğuşmasız bir kombi alsanız en az 1200-1300lirayı gözden çıkarmanız gerekir örnek:ferroli diva,immergas alpha cb 24tf,bosch class 6000w,dd nitron plus
    F/p premix yoğ kombi alsanı üstüne sadece 300-400lira ekleyeceksiniz:baymak falke condense,termoteknik logic,ariston egis premium....gibi

Siz bakmayın dolar kuru yükseldi geçen seneye kadar 1500liraya baymak falke condense bulabiliyorduk,
    Bu fiyata forumda 10larca kişiye bu kombiyi aldırdım (kendi ailem,tanıdıklarım dahil)

• quote:

Kombicilerin klişe lafıdır,bir kere yoğuşmalı kombinin hangi koşullarda takılması gerektiğini bilmiyorlar
    Aşırı derecede bilgisizlik var,örneğin %90ı yarım yoğuşmalı bir kombiyle premix yoğuşmalı kombi arasındaki farkları izah edemiyorlar,taktığı kombinin teknik özelliğini bilmeyen birisi tabii ki önermez ayrıca yoğuşmasız kombilerde kar marjları daha fazla

Bugün eli yüzü düzgün yoğuşmasız bir kombi alsanız en az 1200-1300lirayı gözden çıkarmanız gerekir örnek:ferroli diva,immergas alpha cb 24tf,bosch class 6000w,dd nitron plus
    F/p premix yoğ kombi alsanı üstüne sadece 300-400lira ekleyeceksiniz:baymak falke condense,termoteknik logic,ariston egis premium....gibi

Siz bakmayın dolar kuru yükseldi geçen seneye kadar 1500liraya baymak falke condense bulabiliyorduk,
    Bu fiyata forumda 10larca kişiye bu kombiyi aldırdım (kendi ailem,tanıdıklarım dahil)

verdiğin bilgiler için sağol hocam.

• quote:

Hocam 350 lira farkla baymak falke condense taktiriyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hayırlı olsun fiyatına göre çok iyi cihaz

Ayrıca istiyorsanız evinizin ortasına hassasiyeti en az 0,5c dijital oda termostatı taktırabilirsin
    Bütçen varsa siemens rev 24
    F/p istiyorsan intherm mrl 300,danfoss tp 5001

• quote:

Hayırlı olsun fiyatına göre çok iyi cihaz

Ayrıca istiyorsanız evinizin ortasına hassasiyeti en az 0,5c dijital oda termostatı taktırabilirsin
    Bütçen varsa siemens rev 24
    F/p istiyorsan intherm mrl 300,danfoss tp 5001

eyvallah hocam değerlendireyim.
    Siz artık alacağınızı almış olmalısınız diye düşünüyorum. Fakat ez azından sizden sonrakiler faydalanır diye yazmak istedim. Yoğuşmalı kombi ile normal kombi arasında bir kaç fark vardır. Bunlardan birincisi fan emme mantığı ile değil itme mantığıyla çalışır. İkinci farkı ise eşanjor tipi spiral hortuma benzer ve bakır olmadığı gibi, iki bölmeli bir yanma odasına sahiptir. Çıkış odası genelde arkada kalır ve kombiye giren kalorifer devresi akışkanı ( suyu ) ilk olarak bu bölmeden geçerek atık gaz sıcaklığını en üst seviyede size tasarruf olarak geri döndürmeye çalışır. Durum böyle olunca eviniz ne kadar büyük ise o kadar tasarruf edersiniz demektir. Yalnız bunu yanlış anlamayın, küçük evde tasarruf olmaz demiyorum. Fakat olabilmesi için kombinizin de evin ısıl gereksinimine uygun güçte olması gerekir. Şimdilik bu ülkemizde mümkün değil. Fakat avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde düşük güçte kombilerin üretimi yakındır. Ayrıca kombi ve tesisatları ile ilgili bilgi almak isteyenler mesaj atabilirsiniz. Unutmayalım ki, bilgi paylaştıkça güzeldir..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.