Şimdi Ara

Apple Watch satışları hızlı düşüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple Watch satışları hızlı düşüyor 

Akıllı saat sektörü son bir kaç yıldır teknoloji gündeminde yer alsa da hala istenilen etkiyi yaratamamış gibi gözüküyor. Bir süredir büyük elektronik markaları ve bazı saat üreticilerinin bu konuda çabası olsa da Apple'ın akıllı saatinin piyasaya girmesiyle sektörün daha fazla ivme kazanması bekleniyordu. Ancak yapılan araştırmalara göre Apple Watch da akıllı saat sektörüne istenilen etkiyi bırakamadı.

Daha önce de Apple ürünlerinde başarılı tahminler yapan Pacific Crest Securities analisti Brad Hargreaves bu kez Apple Watch ile ilgili raporlarını paylaştı. Apple Watch satışları ilk çeyrekte beklediği gibi 5.5 Milyon seviyesine ulaşırken yılın ilk yarısına ait beklentiler satışların aynı hızda devam etmeyeceğini gösteriyor. Toplam satış beklentisi 11 Milyondan 10.5 milyona düşerken yıl genelindeki beklentiler de 24 milyondan 21 milyona kadar düşmüş durumda.

Analizin mağaza ziyaretleri, Google aramaları, üçüncü parti şirketlerden elde edilen veriler ve stoklar kontrol edilerek yapıldığı belirtiliyor. Akıllı saatlerin pazarda hala istenilen seviyeye gelememesini sizler nasıl değerlendiriyorsunuz? Sektörün akıllı telefonlar kadar vurucu olamamasının temel sebebi nedir? Sizlerin akıllı saat sahibi olmamanızın temel sebepleri fiyat ve düşük pil süresi gibi sebepler mi? 

• APPLE saat çıkartacağına TV ünitesine APP STORE ekleyip çıkarsa daha işe yarar bir ürün olurdu. Alan da çok olurdu.
  • Kim alir kullanirki zaten bu sacma seyi telefonun var zaten saatine parmak atmak zorundamisin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok fazla satılsın herkes ulaşsın diye yapılmış cihaz değil zaten. Fiyat konusuna gelirsek, Swiss Made saatlerden mesela bir TagHeur saatlerden hangisi 1000 doların altında ?

Şuan en büyük eksik, Pil bittikten sonra yalnızca saati göstermeye devam edemiyor olması. İncelmesi, Hafiflemesi, Hızlanması ve Uygulama artması zamanla olucak şeyler. İlk jenerasyon İphone ve İpadin nasıl olduğunu düşünebilirsiniz.

Saatler elektronık cihazdan ziyade moda aracıdır. bu yuzden iphone/İpad kadar satmasını beklemeyin.

• Zaruri bir şey olmadigindan kaynaklidir.
    Ayrica insanlarin aradigi saatlerinde mobil ozellikler olmasi, kollarina telefon takip saat ozelligi istemiyorlar bu yuzden saat firmalarinin urettigi akilli saatler yayginlastikca teknoloji firmalarinin saatleri satilmayacak bile..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tom Hagen -- 3 Temmuz 2015; 16:57:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıklıyorum; Gereksiz de o yüzden...

• Biraz şık bir apple watch 1000 dolar civarı. Ve muhtemelen her sene yenilenecek olması saati şıklık veya moda diye kullanacak kesim için bir dezavantaj.bir sene sonra modasının geçme durumu var. Ortalama bir swiss made saatler 1000-2000 dolar arası ve 10 yıl modası geçmeden kullanılabilir.ve en önemlisi de akıllı saatlerin gerekliliği tartışılır. Saatle yapılabilecekler çok sınırlı ve artık her geçen gün daha büyük ekranlı telefonların tercih edildiği yerde ufacık ekran büyük dezavantaj.

• Bunu alanın saat amacıyla almıyor olması lazım. Her yıl bir üstü çıkacak. Ve o kadar kaliteli saat markalarıyla aşağı yukarı aynı fiyat. Gereksiz bir ürün. 5.5milyon tane bile iyi satmış. Gerçi türkiyeye getirseler satar burada ya. Alırız biz her türlü. Seneye de yenisiyle değiştiririz.

• Yahu zaten ne gibi bir beklenti olabilir ki? Ben o saatle oyun mu oynayacağım. Ben saati sadece saat kaç diye bakmak için kullanırım. İki üç günde bir saat mi şarj edeceğim? Saatten bile bir şeyler üretmeye çalışmak sinekten yağ çıkarmaya benziyor. İki santim ekrandan oyun oynamak internete girmenin nesi mantıklı?

• Fitness bilekliği gene neysede.Cebimde telefon dururken neden saati kurcalayayım mesajlara tweetlere iletilere bakmak için.Kimsede heyecan uyandırdığını zannetmiyorum..Tikican-ikoncanlarda bile göremedim...

• Hem fiyat hem de pil konusunda maalesef uygun değil akıllı saatler.
  • Tissot T-Touch Expert Solar dururken bunlara para vermeyi anlamsız görüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Tissot T-Touch Expert Solar dururken bunlara para vermeyi anlamsız görüyorum.

Katılıyorum. Bence Asla böyle bir saat otomatik bir Tissot'un yerini tutamaz. Zaten de apple, Apple Store'lardaki müşteriye yaklaşımını değiştirmezse gelecek nesillerde birtakım ülkelerde popüleritesini yitirecek gibi görünüyor.

• Her zaman söylüyorum; Kimse her gün şarj isteyen bir aleti koluna takmaz, takanda bir süre sonra şarj etmekten usanıp kenara atar.

• Pahali, fonksiyonel degil, teknolojik olarak kisa omurlu..

• Herkes şusu kötü busu kötü demiş ama cihaz her yönüyle iyi alınmamasının tek nedeni pahalı olması. Şu saati biraz normal fiyatla satışa koysalardı görün bakalım o zaman satıyor mu satmıyoru mu...

• kullanıma bağlı olarak akıllı telefonların bile şarjı yetmiyor. Kaldı ki akıllı saatlerin şarjı ve fonksiyonel olmaması da satışın düşeceğine isarettir.

• quote:

Orijinalden alıntı: semih_avcı

Çok fazla satılsın herkes ulaşsın diye yapılmış cihaz değil zaten. Fiyat konusuna gelirsek, Swiss Made saatlerden mesela bir TagHeur saatlerden hangisi 1000 doların altında ?

Şuan en büyük eksik, Pil bittikten sonra yalnızca saati göstermeye devam edemiyor olması. İncelmesi, Hafiflemesi, Hızlanması ve Uygulama artması zamanla olucak şeyler. İlk jenerasyon İphone ve İpadin nasıl olduğunu düşünebilirsiniz.

Saatler elektronık cihazdan ziyade moda aracıdır. bu yuzden iphone/İpad kadar satmasını beklemeyin.

Bak kardeşim isviçre saatleri farklı uzun özürlüler 40 yıla kadar takabilirim hatta torununa bile bırakabilsin iyi bakıldığı takdirde ama akıllı saate gelirsek 2 yıl sonra eskiyecek kim alsınki ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İphone 6 fiyatına satılıyor nerdeyse

• Gereksiz olduğu için.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.