Şimdi Ara

İnternetten Trafik Sigortası yaptırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
10.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar internetin tek güvenmediğim yanı rafik sigortası ve kaskodur .bu zaman kadar hep yaptırıym die veya en azından fiyat alıyım diyorum ama vazgecip gidip firmalardan arastırıp bulundugum yerden yapırıyorum.Fiyat düşük olsa da yüksek olsa da biliyorum ki acenta çok fena kazanıyor ilgililer istekli satıyorlar .Online kasko veya trafik sigortası muhtemelen daha düşük fiyata gelecek tavisyede bulunmak isteyen var mı .Bugune kadar internetten kasko sigorta yaptıranlara da ön ayak olmuş olur bu konu

tecrübelerinizi paylaşırsanız uygun sıkıntısız siteler paylasırsanız sevinirim .Tüm sigorta şirketlerini tarayan uygununu bulup yapan genel sitelerden bahsediyorum (sigortam.net , koalay.com , enuygun.com ..vb gibi)

• Valla sitede bu işi yapan arkadaşlar var, inanıyorumki çok dürüst ve temiz insanlar.Ancak ben bir türlü içimdeki güvensizliği atamıyorum.
    Bu onların şahıslarıyla alakalı bir durum değil ama netten yapılan alışverişler bana pek güven vermiyor maalesef.

Teklif çalışmak için aşağıdaki bilgiler.!

Ad/Soyad:
    TC kimlik numarası:
    Plaka:
    Asbıs/Belge Seri No:
    Meslek:

Şimdi bu bilgileri istiyorlar,haklılarda çünkü başka türlü sizin aracınızla ilgili bilgilere ulaşmaları mümkün değil. Anacak ne ben onu gördüm nede o beni gördü,hoş benim bütün bilgilerimi o görecek bu şekilde ters bir durumda o daha avantajlı,neye güvenerek vereceğim bu bilgileri sorun burda.? 100-150 tl daha ucuz olacak diye bu riske değmez diye düşünüyorum. Aklıma şöyle bir şey geliyor,yaşadığım şehirde kendi sigorta şirketine yönlendirse eh o bir nebze olabilir,ancak ver bilgileri o sana kargoyla göndersin vs vs bana çok güven veren bir sistem değil gibime geliyor.

• Değerli novinovi hocam.

Yaşadığınız sıkıntıyı anlıyabiliyorum. Forumdan 92 tane müşterim var çoğu aynı güvensizliği yaşıyordu.

Hatta iki tanesine ben kendi T.C. Kimlik numaramı ve plakamı verdim ki sorun olmasın. Şimdi kendileri insanları yönlendiriyor bana

Değerli hocam , sizden istenilen bilgilerle emin olun hiç bir şey yapılamaz.
    T.C. Kimlik numarası ile kimse hiç bir işlem başlatamaz içiniz rahat olsun

Sigorta acenteleri şirketlerin şubeleri değildir. Kendileri şirkettir. Kısacası ben sizin şehrinizde bulunan başka bir Anadolu , Ray veya Sompo Japan acentesine sizi yönlendiremem çünkü benim şirketimde çalışmıyor.

Ayrıca benim kaza anında gösterdiğim uğraşı gösterip , gösteremeyeceğini bilemem o diğer acentenin.

İşin kilit noktası burada başlıyor. Benim firmalarım ikame araç vermezse ben size ikame araç verdirtir daha sonra şirketlere rücu ettiririm.

Ama her acente böyl çalışmıyor. 15 tane şirketten fiyat alan acenteler var. Sormak lazım kaç tanesi kendi acenteliği acaba?

Sigorta işi satış işi değil müşteri hizmetleridir.

Gönlünüz rahat olsun hatta gelin sizin işlemlerinizi ben yapayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacewolf -- 3 Temmuz 2015; 16:39:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 5-6 arabamada internetten yaptırdım sıkıntı yok.Normalden ucuza yaptırılıyo.
  • spacewolf kullanıcısına yanıt
    Zaten netten kasko trafik sigortası yaptırmaya karar verirsem söz size yaptıracağım,çünkü sizinle bir kaç kez yazıştık.Önümüzde iki hafta kadar düşünme vaktim var.
  • Bende geçen ay trafik sigortası yaptırmak için bir ara düşündüm geri vazgeçtim, en güzeli acenteye git kredi kartını ver ödemeni yap,

poliçeni al çantana koy, poliçe bugün geldi yarın geldi bekle dur, bu konuda interneten sigorta yaptıran bir arkadaş yaşadığı problemleri

geçenlerde yazmıştı,
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Değerli novinovi hocam.

Yaşadığınız sıkıntıyı anlıyabiliyorum. Forumdan 92 tane müşterim var çoğu aynı güvensizliği yaşıyordu.

Hatta iki tanesine ben kendi T.C. Kimlik numaramı ve plakamı verdim ki sorun olmasın. Şimdi kendileri insanları yönlendiriyor bana

Sigorta acenteleri şirketlerin şubeleri değildir. Kendileri şirkettir. Kısacası ben sizin şehrinizde bulunan başka bir Anadolu , Ray veya Sompo Japan acentesine sizi yönlendiremem çünkü benim şirketimde çalışmıyor.

Ayrıca benim kaza anında gösterdiğim uğraşı gösterip , gösteremeyeceğini bilemem o diğer acentenin.

İşin kilit noktası burada başlıyor. Benim firmalarım ikame araç vermezse ben size ikame araç verdirtir daha sonra şirketlere rücu ettiririm.

Ama her acente böyl çalışmıyor. 15 tane şirketten fiyat alan acenteler var. Sormak lazım kaç tanesi kendi acenteliği acaba?

mrb hocam..peki acentadan farkınız nedir ne kadar uygun oluyor ve ödemeyi nasıl alıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: cagdeg

quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Değerli novinovi hocam.

mrb hocam..peki acentadan farkınız nedir ne kadar uygun oluyor ve ödemeyi nasıl alıyorsunuz?

Acentemin farkı bu linktedir hocam ;

http://forum.donanimhaber.com/m_102688525/tm.htm

Önemli olan sadece uygun fiyat değildir.Sigorta işi satış değil müşteri hizmetleridir.Bana 7/24 ulaşabilirsiniz örnek olarak.

Aracında sıkıntı yaşayıp işini hızlandırmadığım müşterim de yoktur.

Eksik veya muafiyetli kasko istense bile yapmam , bunca yıldır sektördeyim çok mağduriyet gördüm bu yüzden.

Ödemeyi kredi kartına taksitle veya eft ile tamamını ödemek koşuluyla alıyorum.
    Kısacası satıcı değil sigortacıyım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacewolf -- 3 Temmuz 2015; 23:26:44 >

• Tc numarasından yapacakları şey en fazla sizi arayarak, isim soy isim bilgilerinizi verip X bey mi yada Y hanım mı diye söze girip, kurumsal bir imaj çizmeye çalışarak oradan kart bilgilerinize ulaşmaya çalışmak olur, ona ulaşabilse zaten sizi aramaz. Başımıza geldi bilmem ney poliçenizin günü geçti yenilemek için falan filan diye söze girmişlerdi bi-şeref tipler.

Türkiyede ki esnaf mantığı sıkıntılıdır acentelerin adı şirket ama kafa esnaf emin olun, dolayısıyla bir danışmanlık hizmeti olarak gördüğüm kaskoyu ''tecemi niye istiyorlar'' obsesyonuna kurban edip, ilk ve belkide son defa göreceğim ve o sıkıntılı kaza günü geldiğinde keyfi yerinde olsunda bana yardım etsin diye bekleyeceğim esnaf kişiyle riske atamam.

Onun yerine forumda donanımıyla, bilgisiyle ve herkese müşterisi olsun olmasın ilgisiyle yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar var, dolayısıyla alacağınız hizmetin niteliğiyle ilgili az çok fikir sahibi oluyorsunuz, onlardan birisine yaptırırım ve yaptırdım da.

Üstelik internetteki yazışmalar çok daha bağlayıcıdır muhtemelen hukuki açıdan, siz çayınızı içerken esnaf kişinin vereceği ''hallederiz abi'' geyiklerine nazaran.

Bunun tek istisnası sıfır araçlarda aldığınız bayiye yaptırmak olabilir kaskoyu, sonuçta servis hizmetleri vs. belki daha hızlı yürüyebilir, bayi ve sigorta şirketinin uyumu sebebiyle ama benim bayim poliçe içeriğini bile açıklama gereği duymadan gayri ciddi, sadece fiyat içeren bir teklifle geldiğinden vaz geçmiştim bayiye yaptırmaktan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torku42 -- 5 Temmuz 2015; 10:13:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: novinovi

Zaten netten kasko trafik sigortası yaptırmaya karar verirsem söz size yaptıracağım,çünkü sizinle bir kaç kez yazıştık.Önümüzde iki hafta kadar düşünme vaktim var.

Değerli hocam ,

Forum'dan o kadar çok arkadaşa müşterim bile olmasa yardımcı oldum ki artık isimleri karıştırabiliyorum.Sizinle yazıştığımı şimdi hatırladım.

Güven konusunda en güzeli deneyimdir.Ben kendi başlığımı o yüzden açtım .Poliçe yaptıran dostlarım ve büyüklerim bu yüzden oraya yazıyorlar.Önemli olan karşılıklı güvene dayanıyor.

En basit örneği değerli @torku42 hocama yaptığımız poliçe. Karşılıklı güvenimiz olmasa kendisi benden poliçe yaptırmazdı bende hafta sonu poliçe kesmezdim.

Ayrıca kendisinin son mesajı çok doğru.Ben müşterilerimin telefon bilgilerini sisteme hep yanlış girerim.T.C. kimlik bilgilerinden sizin numaranızı bulamazlar böylece

Bayilerde çalışan arkadaşlar sigortacı olmadıkları için bayileri ben önermiyorum.Değerli hocamız da bahsetmiş daha kendisi poliçeye ne koyduğunu bilmiyor , size yardımcı olması çok zor.

• Sigortanı bankaya, İnternet sitelerine yaptırırsın, cenazene acenteler gelir. Arkadaslar bende 8 yıldır bu işi yapıyorum tecrübeyle sabittir. Satıs sonrası hizmet sıfırdır bu tarz yerlerde. Siz onlar icin sadece hedefsiniz. Kaza yapınca muhatap bulamassınız. Acenteyle calısın her zaman. Dileyen arakdaslara yardımcı olurum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.