Şimdi Ara

yaygın anksiyete bozukluğu ve askerlik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
8.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bende yaygın anksiyete bozukluğu var, doktora falan gitmedim ama belirtiler bu şekilde,liseden beri var ama ismini yeni öğrendim...

Yakında askere gideceğim, tecil işlemi yaparken form doldurtmuşlardı orada birşey belirtmedim, hastalığın isminide bilmiyordum zaten, tecil süresi bittiği zaman askerlik şubesinegittiğimde tekrar form doldurtacaklar mı? nasıl belirteceğim ve belirttiğim zaman ne olacak ne yapacaklar? belirtmesem mi acaba

nasıl askerlik yapıcam onuda bilmiyorum, korkuyorum kötü birşey yaparım diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulk1903 -- 3 Temmuz 2015; 13:41:05 >

• belirtmesen daha iyi, yoksa psikolojisi bozuk delilerin olduğu sürgün bölüklere düşebilirsin. Askeriyede böyle bölükler oluşturuyorlar, seçilmiş kişileri koyuyorlar. Onları silahlı işlerden uzak tutup, değişik şeyler yaptırıyorlar ikmal vs. gibi. Benim askerlik yaptığım yerde bu tarz iki bölük gördüm, deli hastanesi gibiydi. Komutanlar bile dalga geçiyordu.

Aman diyim, kendine mukayit ol, neden korktuğunu anlamadım. Sakin sakin yap gel. Anksiyete bozukluğu teşhisi konulan kişileri bizim bölükte tutmuyorlardı, direkt tertip yeri değişikliği yaptılar. 7-8 kişiyi bu nedenle gönderdiler. Gittikleri yerlerde de yukarıda bahsettiğim gibi psikolojik manyak ve delilerin seçilerek koyulduğu sürgün bölükler.

dediğim gibi kendine hakim ol, sakin sakin yap gel, yoksa çok daha kötü durumda olabilirsin. Kısa dönemsen zaten rahat görevlerde, kafa dinleyerek askerliğini yapabilirsin, birazda şans işi tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felipemassa -- 3 Temmuz 2015; 14:24:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: felipemassa

belirtmesen daha iyi, yoksa psikolojisi bozuk delilerin olduğu sürgün bölüklere düşebilirsin. Askeriyede böyle bölükler oluşturuyorlar, seçilmiş kişileri koyuyorlar. Onları silahlı işlerden uzak tutup, değişik şeyler yaptırıyorlar ikmal vs. gibi. Benim askerlik yaptığım yerde bu tarz iki bölük gördüm, deli hastanesi gibiydi. Komutanlar bile dalga geçiyordu.

Aman diyim, kendine mukayit ol, neden korktuğunu anlamadım. Sakin sakin yap gel. Anksiyete bozukluğu teşhisi konulan kişileri bizim bölükte tutmuyorlardı, direkt tertip yeri değişikliği yaptılar. 7-8 kişiyi bu nedenle gönderdiler. Gittikleri yerlerde de yukarıda bahsettiğim gibi psikolojik manyak ve delilerin seçilerek koyulduğu sürgün bölükler.

dediğim gibi kendine hakim ol, sakin sakin yap gel, yoksa çok daha kötü durumda olabilirsin. Kısa dönemsen zaten rahat görevlerde, kafa dinleyerek askerliğini yapabilirsin, birazda şans işi tabi.

böyle ayrı bölükler olduğundan ve beni de oraya atacaklarından emin misin, duramam kaçarım, kimse sosyapatların psikopatların arasında duramaz zaten

• seni oraya atarlar mı bilmem ama anksiyete bozukluğu hastasyım diye belirtme ve kendine hakim ol diyorum. Bu anksiyete nasıl birşey bilmiyorum ama kötü birşey yaparım diye korkuyorum dediğine göre kişinin kendisine hakim olması gereken birşey. Bu da zor bi olay değil.

evet öyle bölükler var, bizim olduğumuz yerde dört bölük vardı ikisi toplama kampıydı. Aynı yemekhaneyi kullanıyorduk. Komutanlar falanda hep söylüyordu zaten. Çok acayip tiplerdi insan görmeye bile dayanamıyor, aralarında olsan kafayı yersin. Hep seçilmiş adamlar deliler,psikopatlar ne ararsan vardı.

Belki bu tarz bölükleri gören, bilgisi olan arkadaşlar varsa onlarda yazar birşeyler. Fakat dediğim gibi, böyle toplama kampları diye tabir edebileceğim sürgün bölükler kesinlikle var.

O nedenle diyorum ya kendine hakim ol, sakin sakin yap gel. Neden kötü birşey yapacağım dediğini anlamadım zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felipemassa -- 3 Temmuz 2015; 15:04:23 >

• felipemassa F kullanıcısına yanıt
    sürekli depresyona girme, sosyal hayatta huzursuzluk çarpıntı ve vücut titremesi oluyor bazen, dengesiz bir bir hastalık, özgüvenle alakalı galiba,, bu durumdan bıkıp intaharı bile düşündüğüm oluyor... umarım muayene sırasında ve askerlik sırasında anlamazlar, rdm lilerin arasına düşersem kesin kaçarım zaten, pisliklerin arasında ne işim var, devlet vatan borcu diyip foseptik çukuruna atsın o zaman bizi, buda hesap....

normalde de psikopat bir komutana denk gelip yine tahammül edemeyip kaçarım o da ayrı hesap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulk1903 -- 3 Temmuz 2015; 15:40:12 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.