Şimdi Ara

sompo japon trafik sigortası diğerlerine gore uygun flyat.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yeni aldığım araç için fiyat teklifleri aldım generali, axa, nerdeyse hepsinden sompo japon diğerlerine gore çok uygun fiyat verdi. 700 hatta bir tanesi 1000 lira çıkardı sompo japon 360 liraya yaptırdım . aracın ilk sigortası ve İstanbul plaka . işine yarayan arkadaşlar olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayırlı olsun.

Acentesi olmaktan gurur duyduğum bir firma.
    Sorun yaşayan arkadaşlara da müşterim olmasa bile bir şekilde yardım ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bu sene ordan yaptırdım hepsinden uygun vermişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Hayırlı olsun.

generaliden daha uygun full kasko teklifi verebilyorsanız görüşelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay A

quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Hayırlı olsun.

generaliden daha uygun full kasko teklifi verebilyorsanız görüşelim

Değerli hocam ,

Generali sigorta ne Sompo Japan ne acentesi olduğum diğer firmalarla kıyaslanamaz.

Aynı işi daha ucuza yapacağını söyleyen her zaman olacaktır.

En basiti generali sigortanın çağrı merkezini bir denemenizi öneririm akşamları.Bana forumdan 7/24 ulaşır mıyım diye gece 2'de arayan bir müşterim oldu.Kasko'da şirket ve acente faktörü çok önemlidir.

Bu benim başlığım en basitinden ;http://forum.donanimhaber.com/m_102688525/mpage_2/f_//tm.htm#107566604

Başlığa yazmayan daha nice müşterim var buradan.

Bu yüzden size seve seve yardımcı olmak isterim ama ben kıstas olarak generali sigortayı almam , siz bana generali sigortadan yap ben seninle çalışmak istiyorum deseniz bile kişisel tercih olarak generali ve ege sigorta gibi firmalarla çalışamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacewolf -- 2 Temmuz 2015; 23:45:17 >

• Bu sistem neye kime göre işliyor anlayamıyorum. Geçen yıl sigorta yaptırırken fiyat aldığımda, axa sigorta sompo japan'dan daha cazipti. Bu sene de axa fazla çıktı,halk sigorta en uygun fiyatı verdi. Tavsiyem mümkün olduğunca çeşitli firmalardan fiyat almanız.
  • Her sigorta firması çakaldır.

Biri %25 çakalken diğeri %65 çakal olabilir, olay bunlardan en az çakalını bulmak.

Ben hepsini çok çakal bulduğumdan kasko yaptırmadığım 5. yılıma girdim, sadece trafik sigortası 200TLye yaptırıyorum, elbette sigorta yaptırmak isterdim ama 5 yıl önce kasko yaptırdığım Axa sigorta satılırken mini onarım dahil ( hasarsızlığı bozmaz denildi, meğer bu koşul sadece bir sonraki yıl axa da devam edersen geçerliymiş.) denilip daha sonra mini onarım yaptırıp ertesi yıl farklı firmaya geçtiğinde mini onarımı hasar diye tramere bildiren siğortacıları görünce bu sektörün ne kadar pis ve mide bulandırıcı olduğunu fark ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxlboy -- 3 Temmuz 2015; 12:31:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxlboy

Her sigorta firması çakaldır.

Biri %25 çakalken diğeri %65 çakal olabilir, olay bunlardan en az çakalını bulmak.

Ben hepsini çok çakal bulduğumdan kasko yaptırmadığım 5. yılıma girdim, sadece trafik sigortası 200TLye yaptırıyorum, elbette sigorta yaptırmak isterdim ama 5 yıl önce kasko yaptırdığım Axa sigorta satılırken mini onarım dahil ( hasarsızlığı bozmaz denildi, meğer bu koşul sadece bir sonraki yıl axa da devam edersen geçerliymiş.) denilip daha sonra mini onarım yaptırıp ertesi yıl farklı firmaya geçtiğinde mini onarımı hasar diye tramere bildiren siğortacıları görünce bu sektörün ne kadar pis ve mide bulandırıcı olduğunu fark ettim.

sompo japon hiç kullanmadım , tanımamda fakat isminde Japan felan kullanması biraz ali canbaz kurnazlığı gibi geldi ( hani içinde Japan olan herşey iyidir intibası yaratmak)

şöyle bir "Sampo insurance" diye google arattım , şuan 6. sayfadayım Finlandiyalı SAMPO group un sigorta firması dışında önüme bir tane dahi japon menşeili olduğuna dair bilgi çıkmadı.

Dedim belki japonca alfabesi kullanılmalı diye google tercümeden "sampo sigorta" yı çevirttirdim "SAMPO保険" diye çevirdi , hemen google a yazdım yine sonuç sıfır.

Bu nasıl japon firması halen çözemedim.

işte tam da demek istediğim bu, çakal olmayan sigortacı olmaz.

Değerli hocam ,

Kusura bakmayın ama geçen hafta yağan yağmur gibi doğal bir afet olsa ve aracınız su altında kalırsa ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Sigorta firmaları çakal veya benzeri tanımlar içerisinde değillerdir , diğer yapılan bütün ticari işler gibi zarar etmeden para kazanmak isterler.

Sompo japan konusunda ben sizi bilgilendireyim çünkü sizin çakallık olarak adlandırdığınız firma aslında dünyanın en büyük üçüncü sigorta şirketinin ismi .

Buyurun linkleri ;

http://www.sompojapan.com.tr/tr/kurumsal/hakkimizda/tarihcemiz (Türkçe)

http://www.sjnk.co.jp/english/ ( Japonya birleşik sigorta şirketinin sayfası , İngilizce)

https://en.wikipedia.org/wiki/Sompo_Japan_Nipponkoa (Wikipedia sayfası.İngilizce)

Dünyanın 28 ülkesinde aktif ve Amerika Birleşik Devletlerinin üst sıralarında bulunan bir şirket emin olun çakallık peşinde koşmaz.

Lakin size hak veriyorum.Ülkemizde kendisini bilmeyen bazı acenteler poliçe satmak uğruna insanları dolandırmış.Şimdi sizden nasıl güven bekleyebiliriz ki?Ben sizin yerinizde olsam tamamen aynı düşünceler içerisinde olurum.Eğer poliçeyle ilgili bir istisna varsa(yaşadığınız mini hasar durumu gibi) bunu önceden belirtmek sigortacının görevidir.

Nasıl siz işinizi en iyi şekilde ve dürüst yapıyorsanız , bir acente de her zaman poliçelerini bilmek zorundadır.Siz daha sonra mağduriyet yaşarsanız bana hesap sormaz mısınız?

Yine de siz gönlünüzü ferah tutun işini düzgün yapan acentelerde var

• spacewolf kullanıcısına yanıt
    SOMPO Japan hakkında araştırma hatamı yeni fark ettim, okuyanlar özür dilerim.

ben google da araştırırken

SAMPO diye yazmışım , fakat doğru olon SOMPO imiş, bir üstteki yazıda arkadaşın yazdığı firma bilgileri doğru olanlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.