Şimdi Ara

İthal elektronik ürünlere ek vergi uygulaması bir kaç ay içerisinde başlayacak (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.092
Cevap
12
Favori
21.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu olayın en büyük sebebi her yıl 3 milyarlık telefon alan telefon manyakları.

Donanım fiyatları etkilenir mi o kafamı karıştırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: headkoc

Vestel istedi diye neden zam oluyor acaba biraz düşünsek Türkiyede doymak bilmeyen tarikat düzeni var..(dinle ilgili değil)
    Bunlar devleti ve ticareti kontrol ediyor bizleri sömürüyor bankalar v.s hepsi birbiriyle bağlantılı sanmayın ki rekabet var!
    Bence her 10 vatandaşın 5 i devlete 5 i holdinglere köle yazılsın boşuna bu kadar uğraştırmasınlar.
    %43 + bandrol vergisi olan bir yerde vergi konuşuyoruz.
    Devlet azıcık samimi olsa GSM operatörerinin satışını yasaklardı ama yok orda rant var orda tarikat üyelerine arpa var.

Bu millet onu anlamaz. Hak bunlara. Rahatından ödün vermeyenlerle devrim yapılmaz. Yerli (!) Ford'a binersin en fazla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • z2 alıcaktım 1 ay önce fiyatı 1700 idi. şimdi 1550 olmuş. bu vergiden sonra artma olur mu acaba?

• Ama vestel işini biliyor, direk vergi indirimi istese olmayacaktı. En iyisi rakiplerin için vergi bindirimi isteyim, buna hayır demezler. :) vestel nefretimsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

onu gectim adam olup samani bugdayi eti vs. cok basit tarim urunlerinin bu ulkede uretilmesine izin ve destek verseler keske. ayiptir 20 sene once ilkokulda kendi kendini doyurabilen ulkelerden diye anlatiliyordu ulkemiz, simdi inegin yedigi saman bile ithal...

Öyle deme ya, duble yollar var. Her sene asfaltları yenileniyor. Deli gibi rant var. Halkıyla ayakta kalan devlet modelimiz var artık.

• Vesteli destekliyorum. ayrıca diğer yerli firmaları da destekliyorum. Yerli firmaları yedirmeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

Vesteli destekliyorum. ayrıca diğer yerli firmaları da destekliyorum. Yerli firmaları yedirmeyiz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

Vesteli destekliyorum. ayrıca diğer yerli firmaları da destekliyorum. Yerli firmaları yedirmeyiz.

Resmi çok beğendim. IPhone a evet diyenler için cuk oturmuş.

• 3.000 tlik telefon alan adama kiziyorsan mercedes bmw ferrari alan adamada kiz ne geregi var degilmi tofas dogan haci murat neyinize yetmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribal_dns -- 13 Temmuz 2015; 20:00:43 >
  • zaten dünyada en pahalı telefon vergilerinin başında geliyoruz.yani fiyat konusunda yabancı telefonlar zaten vergi üzerinden dezavatajlı durumda.bunu daha fantastik hale getirmenin alemi nedir?teşfik olacaksa yerli telefonlara vergi indirimi yapılacak.bu işin olması gereken budur.

hala bindirim geliyorsa ben bunda art niyet ararım.
  • Biri yerli malı mı dedi? Özellikle teknolojide adı olan fakat cismi olmayan kavram. İthal et montaj yap. Bu katma değerdir, evet ekonomiye katkısı vardır. Ama yerli üretim, yerli kaynaklarla üretim değildir. İhracatı arttıracak bir atılım hiç değildir. Dışa bağımlılığı bir nebze olsun azaltmaz. Zaten malzeme yurt dışından gelirken montaj yaparak dışa bağımlılık tükenmez. Donanım üretmek yazılım üretmekten farklıdır. Elle tutulur, ham madde gerektirir ve bizler için ithal edilir bir şeydir maalesef
  • Rica ederim yerli diyip durmayin sunlara, yaziktir yahu her seyini disardan al burda birlestir ondan sonra yerli de. hatta kimisi onada useniyor cinde urettirip ustune yazicida adini yazdirip yerli diye satiyor. cinden bikac bin tane siparis verdikten sonra bende uretirim yerli telefon. fistik gibide isim koyarim abdurrezzak diye al sana yerli...

hadi bunlari gectim tabii ki bir cpu, gpu vs. zart diye uretilemez ama yillardir urun satan ulkenin en zengin firmalarisiniz biraz bir teknoloji gelistirin, kaliteli bir hoparlor yap mesela, ufak tefek sensor yap, kasa icin ustun bir malzeme gelistir vs. vs. basit seylerden de olsa basla.
    adamlar x marka arabada park sensoru, otomatik fren, hiz sabitleme, otomatik far, silecek gibi donanimlari gelistirip koyuyor bizimkiler salak mi yani yok mu bunlari yapabilecek elektronikci, muhendis ulkede de yillarca insanlari bombos tenekelere bindirdiler hemde fahis fiyatlarla.

yerli malina kimse dusman degil ama bu hassasiyetinizi once bu ulkenin tarimi, tohumu, hayvanciligi icin gosterin. Hic sucu olmayan ciftciyi, hayvanciyi desteklemeyen devlet kodoman isadamlarinin pesinden kosturuyor neden cunku arpa onlardan geliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 13 Temmuz 2015; 15:11:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Rica ederim yerli diyip durmayin sunlara, yaziktir yahu her seyini disardan al burda birlestir ondan sonra yerli de. hatta kimisi onada useniyor cinde urettirip ustune yazicida adini yazdirip yerli diye satiyor. cinden bikac bin tane siparis verdikten sonra bende uretirim yerli telefon. fistik gibide isim koyarim abdurrezzak diye al sana yerli...

hadi bunlari gectim tabii ki bir cpu, gpu vs. zart diye uretilemez ama yillardir urun satan ulkenin en zengin firmalarisiniz biraz bir teknoloji gelistirin, kaliteli bir hoparlor yap mesela, ufak tefek sensor yap, kasa icin ustun bir malzeme gelistir vs. vs. basit seylerden de olsa basla.
    adamlar x marka arabada park sensoru, otomatik fren, hiz sabitleme, otomatik far, silecek gibi donanimlari gelistirip koyuyor bizimkiler salak mi yani yok mu bunlari yapabilecek elektronikci, muhendis ulkede de yillarca insanlari bombos tenekelere bindirdiler hemde fahis fiyatlarla.

yerli malina kimse dusman degil ama bu hassasiyetinizi once bu ulkenin tarimi, tohumu, hayvanciligi icin gosterin. Hic sucu olmayan ciftciyi, hayvanciyi desteklemeyen devlet kodoman isadamlarinin pesinden kosturuyor neden cunku arpa onlardan geliyor...

bu videoyu bir izle istersen.https://www.youtube.com/watch?v=-Nmf2Ky3iFo
    bu video için hürriyetin şu haberine de bir bak.http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22859499.asp

• Kısacası
    Yetmez ama EVET.
    Oh yeahh ıhhh ohhh ıhhh ohhhh yeah

• Hala Vestel'in çöplerini savunanlar var.

• Neden olmasın yanlış anlamayın vergiyi desteklemiyorum kendimde telefon alacaktım Ağustos'da
    Fakat Vestel üretim için gerekli izinleri ve üretim şartlarını sağlayıp önümüzdeki sene
    Snapdragon 820 CPU
    DDR4 3.5 GB RAM
    QHD IPS Ekran iyi bir keskinlik ile(400> bir DPI ile)
    Adreno 418 türevi GPU
    Mükemmel bir tasarım incelik ve hafiflik(160 GR ve 7.4mm sınır)
    Hızlı Şarj desteği
    Google ile yapılacak bir antlaşma ile birlikte Safkan android deneyimi ve güncelleme olarakta Google desteği yada Vestel'in kendi tasarımı UI ile birlikte Android OS sahibi bir cihaz
    Parmak izi sensörü
    Devlette üretim için gerekli yardımı yapıp bütün kaynaklarını kullanırsa İç piyasada 1.600 ₺ Gibi bir rakama Milyonlarca satış yapar üretim araçları içim büyük krediler sağlanmalı kumar oynanmalı
    Programın başarılı olması sonucu Casper'a el atılır
    Üretim kanalı iç piyasayı doyurunca batıda zaten azda olsa tanınan Vestel Akdeniz kıyısı ülkelere açılır.

Bunu yapabiliriz gerekli yatırım ve yapılanma ile
    Kısa sürede 14mm üretime geçip Devlet bazında teknolojik devrim yapabiliriz
    Birde Çiftçiyi destekleyip Ürünün direkt devlet tarafından alınmasını sağlayacaksın Hem Çiftçiyi rahatlatacaksın hemde halkı.
    Çiftçiyi Devlete bağlayacaksın yanlış anlamayın çalışan anlamında değil fakat sürekli izlenecek Politikalar ile birlikte Üretimi hem kalitelileştirip artıracaksın hemde Çiftçi ile devlet arasında bir Kanal açacaksın
    Pazarcıyı devlet personeli yapıp Kamu alanlarında çalıştıracaksın Pazarlar kamulaşacak
    Seneler sonra bu icraatların Meyveleri toplandığında KDV azaltılacak ve Köyler tek tek modernleştirilecek Devlet fon sağlayacak her şehirde bir Firmayla anlaşacak ihaleler yapılacak
    Köylerden sonra Istanbul ve Izmirde büyük bir Dönüşüm başlatılacak
    Izmir Fuarı tekrardan açılacak Izmir eski turistik ününe tekrar kavuşacak
    Köy Enstitüleri tekrardan açılacak
    Okullar günde 6 Derse inecek Kıyafet serbestliği gelecek
    LGBT bireylerin evlenmesine izin verilecek
    Bütün tutuklu Gazeteciler serbest bırakılacak haklarında açılan davalar düşecek
    Televizyonda Sansür cinsel öğeler hariç kalkacak sigara yerine Ağaç konulmayacak

Vergi yükü azalmış bir halk
    Üreten ve Gelişmekte olan Avrasya ülkesi
    Insani olarak gelişmiş
    Yatırımı destekleyen Sosyal devlet
    Ülke öyle bir şahlanırki 2033'e kadar ilk 10 ekonomi arasına girerizde bunu yapacak Iktidar yok bunu benimseyecek halk yok
    Bir gün olacak arkadaşlar oyunuzu vahocan'a verin

• izlemistim, tekrar izledim. aklimda kalan logoyu nereye koysak, parcalari c.makinesi icine nasil yerlestirsek... yeni uretilen bir teknoloji goremedim ben. bu tarz programlari cok severim ve ilgiyle izlerim ama ne hikmetse sirf reklam tadinda olmus digerlerine nazaran.

ha unutmadan vestelin montajci oldugunu kabul eden bir muhendisi su linkte.
    http://www.sorularialayim.com/a/vestel-de-elektronik-muhendisiyim

• Bu kadar vergi bindireceğine yasaklayın gitsin cep telefonlarını, reçeteye bağlayın, doktor raporuyla satılsın.

Teknoloji bizim neyimize.... ıslıkla haberleşmeyi okul müfredatına aldık mı tamamdır.

• Zaten dünyanın en pahalı elektronik cihazlarını kullanıyoruz bu da olursa tam olur yani. Gerçi inanılmaz bir bilinçsiz tüketim çılgınlığı var ülkemizde bu şekilde ne kadar idare ederiz bilmiyorum.

• dünyada elektroniğe en yüksek vergi uygulayan ülkeyiz. arkamızdan da 3. dünya ülkeleri geliyor. bu işler vergi koymakla olmuyor demek ki.
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.