Şimdi Ara

İthal elektronik ürünlere ek vergi uygulaması bir kaç ay içerisinde başlayacak (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.092
Cevap
12
Favori
21.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu ülke de halkı düşünen kim var ki? Hepsi bir yerlerden kazıklamayı düşünüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vestelin çamaşır makinasını almıştım 10-15 sene önce. o zamandan ber çevremdekileri hep vesteli önermiştim. Şu anda kendimi aldatılmış gibi hissediyorum. Vestel benim için bundan sonra bitmiştir. Anlamadığım bir nokta da bu vergiyi kabul edip uygulayanların hiç mi elektronik alet almışlığı yok, bilmiyorlar mı TR fiyatlarının uçuk olduğunu? Hangi akla hizmet etmek için kabul ettiler acaba?
  • Bu şekilde yönetmek gerçekten yönetmek midir yoksa yönetememek midir bilemiyorum.
  • Bircok arkadas kablo dahi uretemiyoruz, her seyi yurt disindan aliyoruz vs vs demis. Soyle dusunun bir yerde bi formalar niye yurt disindan getirtiyor? Cunku maliyet az ve urunlerini satmasi gerekiyor ayni urunleri turkiyede yapsalar cok daha pahaliya mal olacak ve adamlar hepten zarara girecek bu yuzfen onlarda cinden getirtiyor uretim yapmiyor.

Bence boyle vergi arttirarak degil de once turk firmalarindan hic vergi almadan bisiler uretmesini istersin desteklersin. Sonra bu firma adam gibi urunler cikarirsa ve akilli fiyat yaparak satalarsa ben ve bir cok arkadas alir bundan eminim. Ama bu yaptiklari once vergiyi arttir sonra bisiler iste destek verme ve turk firmalarona yap de. Boyle sacma bir sey olamaz tabiki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: togalak

demedi demeyin bunlar yakında forumda vs 2.el satanların peşinede maliyeyi takarlar kaçakçılık yapıyorsunuz vergi kaçırıyorsunuz diye iyice eşşeğin kulağına
    şuyu kaçırdılar artık

1Den çok satış yapanlar maliyenin takibinde

• Int32.Parse kullanıcısına yanıt
    Hocam bunu onaylayanlar zaten vergi vermiyor devleti sömürüyorlar. Devlet daha çok kazansın ki daha çok sömürsünler.

• Şu vergi haberinden sonra vestelin sayfasına girdim . Bi cep telefonlarına bakayım dedim en pahalı telefonunun en iyi özellikte olduğu varsayarak inceleme yaptım.

Sonuç olarak şuanda iphone 6 kullanan biri olarak eğer satın alacak kadar bütçem olmasaydı bu vestelin telefonunu alacağıma gidip iphone 4s alırdım.

Bu yerli üreticiler özellikle elektronik tüketen toplumu mal olarak görüyor sanırım.

Gidip önce kendilerini geliştirsinler.

Bu arada vestel mestel de almadım hayatım boyunca almam da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N'DexteR

Oy verenlere zerre acimiyorum. Yurt dışına çıktığımda yada ailem gittiğinde istediğimi aldiririm. Dolar kullanıyoruz turk parası bizi bağlar diyip, vergileri destekleyenlere selam olsun

Edit : yerli uretim teşviki diyen cahil arkadaşlarıma sesleniyorum.

İşlemcisini ibm, Samsung kullanıp dış kasasına vestel, arçelik reklamı koyunca yerli sanıyorsaniz yazık size

ram ?
    kingston ^^
    ekran kartı nvidia.
    hdd samsung.

AMA YERLİ ÜRETİM VESTEL ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Psycho53

Vestel (Group.) Batar, gg.

Bu çok aşırı oldu yeter artık havada uçan kuştan içtiği suyun vergisi kesilecek!

Verginin üstüne farklı adlar altında yeterince vergi aldıklarıda yetmedi. Bu ülke böyle büyür. He.. ?

Böyle bir kölelik sistemindeki ülke batmaya mahkumdur arkadaş. Biz bu ülkenin kölesi değil vatandaşıyız.

Maaşlar zaten berbat hiç değinmiyorum. Normal bi insanın artık eşi olmadan çalışıp evi geçindirmesi hemen hemen imkansız.

Çok birşey yapılıyormuşçasına. Vergi Vergi Vergi.

Yada hiç birşey yapılıyormu.? Diyemi sormalıyız.

Devlet halktan beslenir ayakta durur eyvallah denir , onunda ayakta durması lazım denir katkısı var şuyu buyu var denir de , ne bakanı ne belediyesi , nede sözde mecliste sizin hakkınızı savunması için oy verdiğiniz insanlar. Hiç biri sizi düşünmüyor. Getirin birini.. Bulun getirin varsa aralarında kalmışsa.

Herkesin iflağı para.. Kim kimden nekadar kazana bilirse daha fazlasını almaya çalışyor Ama bu halkında bir limiti var bunu hesaba katmadılar.!

Refah'mış özgürlükmüş zaten bu ülkede yalan . Stressiz geçen bir günü olan ? Sorunsuz Problemsiz oh çekebilen varmı aranızda. Bakanından belediyesine herkesin değişmesi lazım. O devlet kasasını Bizden doldurup boşaltmaya devam etmek hiçbir belediyeyi , hiçbir ülkeyi kurtaramaz zaten o paralar bize harcanmıyor malum. Böyle giderse yakında büyük sıkıntılar çıkacak. Bu "varlığın" Yasalaşmaması lazım.

Malum firma biliyorsun artık çok fazla saygıyla anılıyorsun... Ürününü alacak bir adam bulamayacak bir haldeyken yüzüne tükürecek 70 milyon insan olacak. Yasalaşırsa. Halkın bu fakirleştirilmesi halkla da kalmayacak ona göre. Halk nereye kadar susacak sizce.. ?

herşeyden önce zihniyet değişmeli zihniyet

dün şerefsiz patronumdan
    2 aylık maaşımı almak için " yalvardım "

kendi param için yalvardım

verdiği cevap ;
    yapacak bişey yok arkadaşından borç al

dövmek yaralamak vurmak istedim
    hatta öldürmek

ama paramı alamıycağıma mı
    ceza yiyceğime mi yanayım?

edilecek o kadar küfür söylenecek o kadar şey var ki...

• quote:

Orijinalden alıntı: emre0111

quote:

Orijinalden alıntı: The Abyss

Ek vergi getirmek yerine üreticilerimizi devlet desteklese daha iyi olmaz mı?

Amaç desteklemek eğil, ihracat açığını ithalatı düşürerek kapatmak

Sen memleketinde yurtdışına satarak para kazanabileceğin bir değer üretmiyorsan, bunlar ancak günü kurtarır.

• byoqan kullanıcısına yanıt
    Aslinda, maasini alamayan isci, patronunu vurup oldurdugunde ceza almamasi lazim.
    Yani bana gore oyle..
    Ama malesef dunya boyle..

• Tayvan kadar uretemeyen ulke, birde ithal teknelojiye ek vergi koymus.
    Koskoca ulkeyi kimler yonetiyor.

Unlu birisi soylemisti birkeresinde, Turkiye kadar zengin bir ulke gormedim diye.
    Bu kadar yenen, talan edilen, kotu yonetilen bir ulke hala ayakta kalabiliyorsa, bence dunyanin super gucu biziz.

• Vestel, playstation 4 ayarinda konsol yap senden alayim. Yapamazsan, Ps4 aldigimda kdv+ ek vergiyi sen odersin.

Comodore yapamaz bu fakirler. Onunda parcasini cinden ithal ederler. Asdkghj :)))

• Bizim ülkede tüm planlar ve gündem 1 günlük olunca teknoloji de gelişmiyor bilim ilerlemiyor, yabancı bağımlığı artıyor ona da vergi üstüne vergi.

Vergi olayı da sadece 1 gün gündem olur, biter, unutulur.
  • Bunlar hep lozan. Atatürk ün anlaşmaları yüzünden üretemiyoruz anlasanıza. 2023 de üretmeye başlayacağız.

• yunusesss kullanıcısına yanıt
    Allahlarından bulurlar umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alastair JR -- 4 Temmuz 2015; 13:00:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam bizim gibi bir ülkeden beklenecek bir karar. Halk bu kadar tepkisiz olunca bu tür vergilerle daha çok karşılaşacağız.
  • Sanki iPhone üretiyorsunuz da biz almıyoruz.

• Vestel iyi ürün çıkartamıyor sun. ama ilerde iyi bir ürün çıkaracağına inanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CleanCoders -- 4 Temmuz 2015; 13:16:20 >
  • İmzaya profile buyrun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DogacY -- 4 Temmuz 2015; 13:11:11 >
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.