Şimdi Ara

İthal elektronik ürünlere ek vergi uygulaması bir kaç ay içerisinde başlayacak (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.092
Cevap
12
Favori
21.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vergi içinde vergi sanırsın vergiception

2015 in modern Türkiye'sine hoş geldiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: slckaydemir

birde böyle vergi gelirse artık apple ve samsungun saçma sapan fiyatları tamamıyla saçmalık olur... 3500,4000 gibi rakamlar görürüz

Samsunga sanmıyorum hacım apple uçacak gibi.
  • Vestel'den açıklama gelmiş vergi zammı için. "Geç kalmış bir uygulama" şeklinde. Bir de utanmadan ne diyorlar.
  • İndiegoda para toplayıp güzel bi telefon üretelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3100 iphone 6s min bu fiyata gelir neyse bizde araba alırız onun yerine ulan ağlanacak halimize gülüyoruz varya yerli üretim diyor ne üretiliyor bir sınavlarda verilen kalemtraş bile alman malı

• Ek vergi getirmek yerine üreticilerimizi devlet desteklese daha iyi olmaz mı?
  • bence vestelin yöneticileri, bu fikri akleden kerizler istifa etsin. adamlar tek bi hareketle markanın ırzına geçtiler. imaj falan kalmadı. bundan sonra ne üretirseniz üretin bi alıcınız olmayacak, şu eski kuşak geberip gitsin işte o zaman gerçek telefon kullanıcıları vestel ürün kullandırmamak adına sosyal çevreleriyle birlikte protesto edecekler sizin despotluğunuzu.
  • Yakındır aldığımız oksijene vergi alacaklar. Daha bunlar iyi günlerimiz. Bu kadar halkı sömüren ve sömürmek için ne kadar yol varsa deneyen bir hükümet görmedim. Sonra çıkıp kasada şu kadar para var dersin. Sanırsın cebinden koydu yada ülkenin bir madenini değerlendirip o parayı kazandı. Halkın cebinden elini çekmez soyar soğana çevirir sonra bunla övünür. Çok yazılacak çizilecek konu var da neyse içimden devam edeyim...
  • oguzhantezel92 kullanıcısına yanıt
    bende aynı şekilde düşünüyorum,çok haklısınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Abyss

Ek vergi getirmek yerine üreticilerimizi devlet desteklese daha iyi olmaz mı?

Amaç desteklemek eğil, ihracat açığını ithalatı düşürerek kapatmak

• somurmek icin her yolu deniyorlar...

• Ekonomik büyüme hedefine ulaşamamış yani hee? Tabi bindirin halkın sırtına, vurun beline beline. Büyümeymiş, büyümeyin arkadaş ya bırakın büyümeyi, hatta küçülün de bir rahat edelim.
  • Geçenlerde mutfağa bir televizyon alayım dedim vestel'in ürünleri ucuz ve gözüme hoş gözüktü sonra bu mevzular aklıma geldi koy vestel'e dedim gittim Samsung aldım.

Anneler gününde anneme bir şey alayım derken aynı mevzu telefon alayım dedim baktım vestelin yeni çıkarttığı ürünler var alayım mı almayım mı derken dedim yine koy vestel'e aldım 5S.

Akrabama televizyon aldık vestel varken philips aldık.

Adamlar sadece benden 3 adet ürün kaçırdılar. Bende arkadaş ve akrabalarıma tavsiye etmiyorum dolayısıyla FAH YU VESTEL.
  • Aliexpress.com gibi çinden yapılan alışverişlerede vergi gelecek mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖZELKUVVET -- 4 Temmuz 2015; 1:11:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: narcose

Forum ekonomist dolmus.. cok sig dusunceler.. vergiyi ithalat mallarindan kesiyorlar dikkatinizi cekerim.. almayin kardesim. Türkiye'nin kalkinmasini istiyorsak ithal mali gerektiginde alin. Elin japonlarinin kullandigi telefonlar 5 6 senelik.. bizimkilerde "5 i cikmis 6 yi verin!!" mantigi oldukca bu vergilere devam edilsin..

uzak doğu kültürü çok farklı türkiye gibi batılaşması gereken bir ülkenin kültürü çok daha farklı. milliyetçilik devri biteli 100 yıl oldu günaydın. arada sırada patlak veren savaşlar kısa dönem milliyetçiliği arttırsada rönasanstan bu yana tüm toplumsal değerler düşüşte- bireysellik yükselişte. hani "almayin kardesim" diyosun ya artık insanlar toplumun değil kendi çıkarlarının önemini düşünüyor. en azından doğu ile batı arasında sıkışığ kalmış ideoloji bulanımı yaşayan türkiye'de ülkenin çeyreği bireysel özelliklerine değer verip toplumdan uzaklaşarak hayatını yaşamaya çalışıyor. baskılardan ötürü ne kadar biz bu bireyselciliği göremesek te insanların kafasında bireyselcilik düşüncesi var. bunu bilin. dediğiniz şey gelişmek isteyen bir toplum için pratikte imkansız.

birikim yapmayı seven toplum nere kapital sistemde düzenin devamı için sürekli bir şeyler satın alıp gerek sosyal statü gerek rahatlık ve mutluluk vadeden toplum nere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi betacoins -- 4 Temmuz 2015; 1:16:57 >

• vestel almam aldırtmam
  • araba gibi vergi gelsin iphone a yüzde 50 100tl lik telefona yüzde 5 gibi

• ekonominin içine edildi birde burdan yakın... yerli üreticiye biraz farklı yollarla destek versen onlar da kazansa sizde?

• babam enflasyon yüzdesi +1 zam almış artık zenginiz zam gelsin devlette faydalansın
  • Vestel alıyordum eskiden , beyaz esya klima falan...

Ama kalitesini arttirmak yerine vatandaşı kendisine mahkum etme zihniyeti yüzünden Vestel bitti benim acimdan.

Çamaşır makinesinin garantisi bitti 1 ay gecti makine bozuldu.

Servis geldi bakti motor mu ne yanmış. Neyse garanti yeni bitti biraz indirim yapın falan dedim. Bi kuruş inmedi Vestel...

Tamir edildi ama hala düzgün çalışmıyor. Yabancı markalar hem daha uzun süre garanti veriyor , hem daha kaliteli , hem daha saglam.

Vestelse kaliteyi arttirmak yerine ali cengiz oyunlari peşinde ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disconnectus_Erectus -- 4 Temmuz 2015; 1:56:16 >
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.