Şimdi Ara

Steve Jobs filminin ilk uzun fragmanı yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Steve Jobs filminin ilk uzun fragmanı yayınlandı

Teknoloji dünyasının en büyük dehaları arasında yer alan ve ölümünden yıllar sonra bile fikirleriyle teknoloji dünyasına yön vermeye devam eden Apple kurucusu Steve Jobs'un ilham verici hayatı, bu yıl vizyona girecek Steve Jobs filmiyle beyaz perdeye taşınacak. Walter Isacsson tarafından kaleme alınan ve bugüne kadar Jobs hakkında yazılan en etkileyici biyografiler arasında yer alan aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan Steve Jobs'tan ilk tanıtım videosunun Mayıs ayında yayınlanmasının ardından, şimdi de filmden ilk uzun fragman sinemaseverlerle paylaşıldı.

Teknoloji dünyasının bir diğer tartışmalı ismi Mark Zuckerberg'in Facebook'u kurma macerasını anlatan Sosyal Ağ filminin de senaryosunu kaleme alan Oscar ödüllü senarist Aaron Sorkin tarafından beyaz perdeye uyarlanan Steve Jobs, izleyicileri Jobs ve Apple için dönüm noktası olan üç tarihi ana götürecek ve yeni Apple ürünlerinin tanıtıldığı bu üç an üzerinden teknoloji dünyasını yeniden şekillendiren dehanın hayatını anlatacak.

İki yıl önce vizyona giren Jobs filmiyle Steve Jobs'un hayatı daha önce sinemada anlatılmış olsa da, bu yeni film Apple kurucusunun hak ettiği kaliteye daha yakın görünüyor. Yönetmenliğini Milyoner ve 127 Saat gibi başarılı filmlerin Oscar ödüllü yönetmeni Danny Boyle'un üstlendiği Steve Jobs'tan yayınlanan ilk uzun fragmana bakılacak olursa film, Jobs'un dehasını anlatmakla yetinmeyecek ve Apple kurucusunun sık sık tartışma konusu olan anlaşması zor karakterini de derinlemesine inceleyecek.

Jobs'u son yılların yükselen yıldızlarından Michael Fassbender'ın canlandıracağı film ülkemizde 30 Ekim'de vizyona girecek. Genellikle Oscar yarışında iddialı olması beklenen filmlerin çıkışına sahne olan Ekim ayında izleyicilerle buluşacak olan Steve Jobs'un da bu yılki Oscar yarışında oldukça etkili olması bekleniyor.

• Steve Jobs'u Mr. Robot ve bir kaç izlediğim şey de eleştiriyorlardı sebebi nedir? Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bu arada film güzel olur gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Desmond

Steve Jobs'u Mr. Robot ve bir kaç izlediğim şey de eleştiriyorlardı sebebi nedir? Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Steve Jobs'un bugüne kadar eleştirildiği konuların başında, altında çalışanlara karşı son derece acımasız olması geliyor. Bunun dışında zaman zaman fazla otoriter olmakla ve sansürcülükle de itham edildi.

Mr. Robot'un ilk bölümünde Jobs'a yönetilen eleştirilen ise çocuklar üzerinden para kazanması yönündeydi. Bu eleştirinin kaynağı ise 2010 yılında Apple tarafından yayınlanan bir rapor. O dönemde çok tartışılan bu raporda, Apple'ın Çin'deki üretim birimlerinde yasal çalışma yaşı olan 16 yaşının altındaki çocukları çalıştırdığı ve Çin'deki birçok işçiyi kabul edilemeyecek kadar uzun süreler çalıştırdığı ortaya çıkmıştı.

• Limitleri zorlamak ve yüksek bir arzu gibi yeteneklere sahip bir adamdı. Bu adam hiç birşey yapmadı diyenler dünya hala düzdür diyenlerle aynı mantığa sahip kimse kusura bakmasın. Adam yaptığı işi seviyor ve arzuluyordu bu yüzden Steve Jobs oldu. Kendisinin de dediği gibi "Stay hungry, stay foolish".

• Tim Cook'a daha çok benzememiş mi sizcede

• quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum Nihil

quote:

Steve Jobs'u Mr. Robot ve bir kaç izlediğim şey de eleştiriyorlardı sebebi nedir? Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Steve Jobs'un bugüne kadar eleştirildiği konuların başında, altında çalışanlara karşı son derece acımasız olması geliyor. Bunun dışında zaman zaman fazla otoriter olmakla ve sansürcülükle de itham edildi.

Mr. Robot'un ilk bölümünde Jobs'a yönetilen eleştirilen ise çocuklar üzerinden para kazanması yönündeydi. Bu eleştirinin kaynağı ise 2010 yılında Apple tarafından yayınlanan bir rapor. O dönemde çok tartışılan bu raporda, Apple'ın Çin'deki üretim birimlerinde yasal çalışma yaşı olan 16 yaşının altındaki çocukları çalıştırdığı ve Çin'deki birçok işçiyi kabul edilemeyecek kadar uzun süreler çalıştırdığı ortaya çıkmıştı.

Sağolun hocam, bilmiyordum. Bugün araştırmayı denedim ama pek bilgi bulamadım.

Kötü kalpli yazan birini görmüştüm Steve Jobs'a, haklı o zaman galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum Nihil

quote:

Sağolun hocam, bilmiyordum. Bugün araştırmayı denedim ama pek bilgi bulamadım.

Kötü kalpli yazan birini görmüştüm Steve Jobs'a, haklı o zaman galiba.

Foxconn olarak arasanız bir sürü kaynak bulabilirsiniz. İntihar edenler, çalışan aile üyelerinin birbirleriyle konuşmasının aynı alanda yatmasını yasak olduğu toplama kampı gibi bir yer. Fakat Steve Jobs'u bende sevmem ama Foxconn bir tek Apple ile çalışmıyor bir çok teknoloji şirketi ile çalışıyor. Mr.Robot dizisinde de yönlendirilen eleştiri insanların Steve Jobs'a Tanrı gözüyle bakması çok büyütmesi daha bir çok deha varken adını duymadığımız sırf logo için ürün alan insanların göklere çıkartması.

• Kutcher'ın oynadığı jOBS filmi de güzeldi, bu filminde fragmanı hoşuma gitti güzel bir film geleceğini düşünüyorum.

• Daha çok benzeyen birini bulsalar iyi olurmuş.
    Herkesin seveni sevmeyeni var.
    Türk bir tercümanın o öldükten sonra onun hakkında eleştiri yazısı yazmıştı.
    İyisiyle kötüsüyle bu dünyadan ayrıldı.
    Bana farklı düşünen kişilerden bir idi.
    Sanayi devrimi başlamasıyla yok olan dünyada herkes kendince suçludur.
    Teknoloji severim fakat Temiz Çevreyi,Yeşili,Maviyi daha çok severim.
    İnsan veya insanlar önce eleştirmeye kendinden ve korumadıkları,koruyamadıkları çevreden başlasınlar.
  • ashton kutcher zaten bir filminde oynadı ve birebir benziyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 2 Temmuz 2015; 4:03:08 >
  • Oyunculuk olarak Fassbender'a güveniyorum.

• daha öncekileri izledim hiç biri tam olarak kişinin düşünce yapısına tam deyin miyor belli bir süre içinde genel tüm hatlarıyla hikayeyi anlatıyor !

• allah dünyaya akıl fikir versin.

• Ashton Kuctcher tip olarak role çok yakışmıştı. Michael Fassbender çok daha iyi bir oyuncu ama role pek gitmemiş bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sylargray -- 2 Temmuz 2015; 9:58:15 >
  • Michael Fassbender'ı Steve Jobs'a benzetememişler.

• Sylargray kullanıcısına yanıt
    katılıyorum
    film çok daha heyecanlıya benziyor önceki film biraz sıkıcıydı ama bu filmin dezajantajı iki steve ide benzetememişler
  • Film güzele benziyor, ilk filmde deginilmeyen noktalara deginilmmiş gibi geldi bana. Kitaba daha yakın olacak gibi :)

• Kendisi kahraman gibi gösterilmek amacıyla yapılmış bir film aslında sistemin kölesi kendisi
  • Michael Fassbender çok sevdiğim bir oyuncu ama çoğu kişinin dediği gibi Ashton Kuctcher daha çok benzemişti.
    Daha önce C. Bale'e teklif edilmişti bu proje ama nedense reddetmiş.
    Merakla bekliyorum filmi bakalım nasıl olacak.
  • Diger film,iphone devrimine gelip bitmisti. Bu oradan devam edecek gibi duruyor. Zira kurulusu islediler zaten,aynisini bir daha seyretmem.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.