Şimdi Ara

Opel Astra 1.3 Dizel Alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
26.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar baslıktada belirttigim gibi opel astra almayı düsünüyorum fakat kararsız kaldıgım konu 1.3 mü 1.6 mı almalıyım vede çok modeli var enjoy mu essentia mı cosmo mu hangi modelini almalıyım sizce ?

• cosmo pahalı gelirse sport ta yeterli donanıma sahip diye biliyorum
    tabiki alabiliyorsanız 1.6 alın neredeyse 1.3 kafa kafaya yakar çok sıkıştırmazsanız, gaza abanmadan fırlar 136hp 320nm
    bir de 1.6 110hp 300nm var o asıl yakıt cimrisi olan ünite

bekleyin yeni kasayı alın derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 1 Temmuz 2015; 22:27:04 >
  • Yani 1.6 motor dahamı iyi sizce ?
  • Tabikide 1.6 dizel motor dahi iyi birisi 1.3 95 hp 190 tork birisi 136 bg 320 tork teoride bile çok iyi kullanımda zaten apayrı...

Bu durum tabikide maddiyata bağlı paranız yoksa 1.3 alınır uzun yolda 110-140 arası 18 kr yakılır... Ş.içi 22-25kr arasını bulur... 1.3 dizel motor Linea da kullanılan Fiat motoru bulduğunuz il şehir bölgede anlayan biri yoksa bile Fiat motorundan %90 anlayan vardır bu motorun böle bir avantajı var bakımı Türkiye şarlarında en kolay motorlardan bir tanesi. Performans olarak da sıkıntı yok 1750 devirde turbonun girmesi 190 tork vermesinden ötürü bayılmıyor hantal hissettirmiyor.Ama 1.6 dizel motor gibide değil tabikide...

Benim arkadaşımın arabası 2010 H kasa 1.3 Dizel haftada 2 3 kere okula gider geliriz.Günlük toplam 180 km. Ama H kasa 90 Bg 200 tork

Hangisine paranız yetiyorsa onu alın 2 motorda çok verimlli motorlardır sahibini kolay kolay üzmez
  • Peki dizel mi benzinli mi desem hangisini önerirsiniz dizel sorun çıkartırmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurusl

Peki dizel mi benzinli mi desem hangisini önerirsiniz dizel sorun çıkartırmı ?

iki motorda çıkarabilir ama dizel çıkardığı zaman benzinliye göre daha masraflı olur ..
  • 1.6 dizel cosmoya güç yetmez 67 den aşağı sahibindende satan göremedim.1.3 dizel ise 1 alt vergi diliminde tüketim ise neredeyse aynıdır.
  • 1.3 dizel motor yillarin motoru. Sorunsuzlugu, dayanikliligi kendini kanitlamis bir motor. Istanbul'daki taksilere bakarsaniz 500000 km'yi devirmis multijet motorlu cok arac gorursunuz ki 1.3 CDTI motor da Multijet'in birebir aynisi sayilir, yanlis bilmiyorsam enjeksiyonlar farkli sadec ebirisi Delphi kullanirken digeri Bosch kullaniyor. Ancak Astra icin motor bariz yetersiz kaliyor, ozellikle dik yokuslarda, sollamalarda ve klima acikken sabirli ve dikkatli olmak sart. Baslica neden de aracin 1.5 ton civarindaki agirligi. Yakit tuketimi konusunda uzun yolda 4.5 L- 5 L/100 km gibi degerler yakalanir, yogun sehir ici trafiginde de 6,5 - 7 L/100 km civarinda yakar.

1.6 CDTI motor performans olarak 1.3 CDTI'da bir kac gomlek ustun. Gerek gucu, gerek torku bunu bariz bir sekilde ortaya koyuyor zaten. Yeni nesil 1.3 CDTI motor 95 HP guc, 190 Nm tork sunarken 1.6 CDTI motorun gucu 136 HP, torku 320 Nm. Ancak bu rakamlar biraz aldatici, agirliktan dolayi perfomans olarak 1.6 L 105 HP'lik TDI motorla arasinda cok kucuk farklar var. Tabi bunun sebebi Golf'un neredeyse 200 kg daha hafif olmasi. Ayrica okudugum kadariyla biraz performansli kullanimlarda yakit tuketimi 8 L / 100 km gibi degerlere cok rahat cikiyor.

1.3 CDTI'in baska bir avantaji da MTV. En alt dilime giriyor, 1.6 CDTI'in MTV'si 1.3 CDTI'in neredeyse 2 kati.

Performans beklentisi yoksa, 1.3 CDTI motor is gorur. Ancak ben olsam Yeni Astra K'yi beklerim, tabi zaman ve butce el veriyorsa. Astra K'da agirlik sorunu cozulmus gibi gorunuyor, yaklasik 200 kg'lik bir hafifleme soz konusu. Teknik verilere bakildiginda 1.0 L 105 HP'lik turbo benzinli motorun emisyon degerleri 100 g/km'nin altinda ki cok iyi bir deger. Tabi pratikte bu degerler kullaniciya nasil yansir, bunu da test etmeden gercekci bir yorum yapmak mumkun degil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• En full model elegance demi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurusl

En full model elegance demi

J kasa icin:

Edition
    Enjoy
    Enjoy Plus
    Sport
    Cosmo

En bosu Edition, en dolusu Cosmo.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.3 dizel, Astra J'yi sadece taşıyor, o kadar, gayet az yaktığı da doğru, ama insan hiç basmayan biri bile olsa, arada performans isteği duyuyor, o yüzden 1.6 almanızı tavsiye ederim. Mümkünse 136lık alın kasanın tam hakkı, 110lukta ideal motor, ama performans motoru değil
  • H kasa için en full modeli hangisi ?
  • J kasa 1.3 dizel sport astra hb aracimiz var.Alt devirlerde cansiz biraz ancak bastiginizda tatminkar seviyede tabiki 1.5 tonluk araci ucurmuyor bastan demeliyim fakat hizlanmasi fena degil ekonomi icin alinir binilir hicde üzmez :) soru varsa cevaplayabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstad j 1.3 60000 km yaptım. Evet bu motor bu kasaya biraz hantal kalıyor 1 den 2 ye geçişte biraz kararsızlık yaşatıyor insana. Ancak bir süre sonra kullanım tarzınızı ona göre ayarlıyorsunuz ve canavar gibi kullanıyorsunuz. bu iş tamamen bütçe işi aradaki fark sizi yormayacaksa 1.6 tercih.. Ama 1.3 te gönül rahatlığı ile alınır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.