Şimdi Ara

Indiegogo platformunda Yunanistan'ı krizden kurtarmak için kampanya başlatıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Indiegogo platformunda Yunanistan'ı krizden kurtarmak için kampanya başlatıldı 

Indiegogo, Kickstarter gibi platformlar aslında yeni fikirlerin hayata geçmesi için kullanıcılardan yatırım toplamayı hedefleyen oluşumlar. Bu tarz platformlarda geliştirdiği bir ürünü hayata geçirmek isteye kullanıcılar ya karşılıksız ya da "ön sipariş" diyebileceğimiz bir şekilde bağışta bulunarak projelerin hayata geçmesine yardımcı oluyorlar. Bunun yanında bazı kullanıcılar herhangi bir ürün ortaya koymadan hayallerini gerçekleştirmek için de yardım toplayabiliyorlar.

İngiltere'de yaşayan bir kullanıcı ise bu kez Indiegogo platformunu biraz daha farklı bir iş için kullanmayı tercih etti. Yunanistan'ın içinde bulunduğu ekonomik krizden çıkması için bir yardım kampanyası başlatan kişi ilk kez bu tarz bi platformu "ülke kurtarmak" için kullanmış oldu.

Herhangi bir resmi dayanağı olmayan kampanya borçlarını ödeyemeyen ve bankadan sınırlı miktarda para çekilmesine izin veren Yunanistan'ı bu batağın içinden kurtarmak için 1.6 Milyar Euro bağış toplanması gerekiyor. Kabaca bir hesap yapacak olrsak bu miktar yaklaşık 750 milyon kişiye sahip Avrupa kıtasında yaşayan herkesin 2 Euro bağış yapması anlamına geliyor.

Kampanya için bir hafta gibi kısa bir süre belirlenirken şimdilik toplam hedeften çok uzak olsa da 47 bin insanın bağışı ile 800 bin Euro civarında bir miktar toplanmış durumda. Ancak bu miktar hedefin yalnızca %0.5'lik bir kısmını oluşturuyor. Kullanıcılar projenin başarıya ulaşmasının çok zor olduğunu bilse de bu konuya dikkat çekebilmek için bağış yapmaya devam ediyorlar. Hedeflenen miktar toplanamadığı takdirde bağış yapan kişiler ödediği ücretleri iade alacaklar.

Kampanyanın gidişatını buraya tıklayarak takip edebilirsiniz. 

• Biz batsak kimsenin umrunda olmaz.

• Neredessin zeus

• Batsınlar avrupayıda içine çeksinler:D Onlar krizinde tanıdık bir arkadaşım var 1 senede 4 kere tatile çıkıyormuş şimdi ise krizde diye 2 kere tatile çıkıyorlar daha değişik veriler elde geliyor kozmetik ürünlere krizde harcanan para 1 kişi için 300 lirayı buluyormuş enteresan bir yaşam biçimleri var:D birde bunların borçlarını çoğu avrupa birliği vatandaşı ödedi:d onlarda isyan ediyordu

• Bu ilk değil ki 60'lar da Yunanistan'ın borçlarının tamamı silinmişti. Hak etmedikleri bir yaşamın sonucu. Avrupa Birliğine ise verileri manipüle ederek girdiler.Bunu Avrupa'da biliyor ama Yunanlara çok fazla saygı duyar Avrupalılar. Yunanları bir bakıma ırk olarak üstün görüyorlar. Yunanistan'ın batmasına oh çekemeyiz çünkü bu bizi de etkiler ama birilerinin çıkıp saçmalayarak yardım edelim demesine de müsade edilemez. Bedelini Yunanlar ödeyecek bizde geçtik o yollardan. Türkiye süper güç olamasa da kendi yağında kavruluyor en azından ama bu Yunanlar'da o da yok anca yatış

• Kişi başına düşen milli gelir 10 bin 404 dolar
    ihtişam ve debdebe içinde yaşıyoruz

Türkiye yunanistanın borcunuda ödeyip hediye etmeli

• Oldu canım. .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hökmet devlet kasasından 5 milyar dolar hiybe etti yakın zamanda.

yunanistanın borcunuda ödesin devlet kasasında ne farkederki.

sevaptır.

• onların dansözlü eylencesi için birde yardımmı edekler !!?? açdan alıp toka verecekler ben böyle mantığın vicdanın içine edeyim!!...

• Olympos Ağlıyor!!! Yunanlılar batsın İnşaAllah. Bir bir denize dökülsünler. İstiklal Harbinde işledikleri günahlar,aldıkları beddualar yerini buluyor artık.

• Beter olsunlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beter Olsunlar.

• bizansın g...tü tutuşmuş beter olsunlar..

• yav ben siteye gittim 10 000 000 avro verim dedim kabul etmiyor. bunlar nasıl dilenci böyle en fazla 1 000 000 avro kabul ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7686223CE -- 1 Temmuz 2015; 20:22:30 >
  • Bir kampanya da kendim için yapsam?
    Adam başı 1 € yeter.
    Sadece DH ahalisi 1€ gönderse ev araba alırım :D

• 1.6 milyar he, toplarlar toplarlar

• vay be modern dilencilik (online dilen)
    dünya nereye gidiyon :)

• Biz yaklaşık 400 yıl bir vali ile idare ettik bu ülkeyi. Adamlar bizden bi ayrıldılar 1830 lardan beridir sık sık böyle sıkıntılar yaşıyorlar...

• Beyler yeni bir ülke kurmak için biz de açalım.Bakarsınız bağış toplar yeni ülke kurarız.Şaka bir yana 12 Adayı açık arttırmaya çıkartsa istenilen paranın 10 katını alacaklar haberleri yok

• Nette görmüştüm 12 adayı bize geri versinler o 1.6 milyar euroyu bu cuma çıkışında toplarız diye.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.