Şimdi Ara

Mecidiyeköy Martı Kazası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
1
Favori
3.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kaza bugün sabah olmuş sürücünün yola çıkan martıyı ezmemek için yaptığı ani fren sonucunda 6-7 aracın karıştığı bi zincirleme kaza gerçekleşiyor.
    İlk fren yapan aracın arkasındaki araba manevrasıyla kıl payı kurtarırken kazada arkalarda takip mesafesine uymayan takside gördüğüm kadarıyla en hızlı çarpmayı yaşıyor.

En sinir olduğum tipler arkadan gelip sol veya orta şerit farketmeden 1 metreden az mesafe bırakarak sellektör atanlardır. Takip mesafesi önemli arkadaşlar.

https://www.youtube.com/watch?v=5GqRs8vvk20&feature=youtu.be

• Bence en öndeki araç şoförüne ödül verilmesi lazım. Hem canlılara verdiği değer için hem de takip mesafesinin önemini gösterdiği için...

Bu tür durumlarda karşına ne çıktığının önemi yok. Kuş, çocuk, yetişkin, kedi, köpek, teknik bir arıza, öndeki araçtan düşen büyük bir parça...
    Takip mesafesini korumak önemli.

Birazdan "İstanbul da takip mesafesi mi olur yeaaaa" cılar gelir. Zaten bu kadar trafiğin sebeplerinden birisi de bu kurala uymamak...
  • Bence en öndeki araç şoförüne ödül verilmesi lazım. Hem canlılara verdiği değer için hem de takip mesafesinin önemini gösterdiği için...

Bu tür durumlarda karşına ne çıktığının önemi yok. Kuş, çocuk, yetişkin, kedi, köpek, teknik bir arıza, öndeki araçtan düşen büyük bir parça...
    Takip mesafesini korumak önemli.

Birazdan "İstanbul da takip mesafesi mi olur yeaaaa" cılar gelir. Zaten bu kadar trafiğin sebeplerinden birisi de bu kurala uymamak...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ez geç

• irish kullanıcısına yanıt
    Kazaya karışan 3.araç orta şeritten aralarında takip mesafesi bırakan iki arabanın arasına giriyor ve arkadakinin de kazaya karışmasına sebep oluyor. İşte Türkiye'de takip mesafesi bırakınca olanlardan biri de bu. Buna çok benzer şey İzmirde başıma gelmişti orta şeritten önüme atlayan adam önde aniden trafik durması yüzünden kendisinin de duramayıp karıştığı kazaya beni de karıştacaktı sol şeridin solunda yarım araçlık refüj vardı oraya kaçarak kurtulmuştum. İstanbul da takip mesafesi olmaz evet çünkü bırakmanıza izin vermezler direk önünüze atlar birisi
  • O degilde marti kendini iyi siyirmis.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip mesafesi bırakmayan sellekçi detected.
  • istanbulda takip mesafesine uymanın maalesef mümkünatı yok. öndeki araçla takip mesafesi bıraktıgınızda, yan seritten en az 2 araba burnunu sokuyor, sizi tehlikeye atıyor ideal mesafeden bir kaç metre daha fazla bırakırsan, tır, kamyon ve hatta ortadan giden metrobüs söförü o boşluğa göz koyuyor.
  • bi arkadaki araç çok iyi sıyrılmış tebrik etmek lazım.
  • Takip mesafesi bırakmayan insanlara kıl oluyorum hafif frende kıçımda direk selektör korna adama sorarlar niye ordasın diye.
    Ben bu işi kamyon altına girmekten kurtulunca öğrendim.
  • 2 araç hani çarpmadan kaçan var ya kesin eski makasçılardan
    Bu arada cana bir şey gelmemesi iyi olmuş.Genelde sol şeridi İstanbul'da şirket araçları nasılsa benim değil diye gazlayarak kullanıyor.Bilmem dikkat ettiniz mi? Kazaya karışan araçlar gri ve beyaz renkte araçlar.Tahminim o araçların en az yarısı şirket aracım.O kazayı da fark edip duramama sebepleri de hız aynı zamanda dikkatsizlik eminim bu kazaya karışanların bir yarısı da telefon ile oynuyordur.
  • cagatayu C kullanıcısına yanıt
    Kötü örnek doğruyu yanlışlamaz.
    O şekilde şerit değiştiren de hatalıdır.
    İstanbul da takip mesafesi mi olur? Deyip bunu normalleştiriyorsak, bu şekilde oluşacak kazaları da kabullenmemiz gerekiyor.

• ehliyet kurslarında ders diye okutulacak kaza
  • Bu kazadaki en masumlar
    1-Martı
    2-Martıya çarpmayan beyazlı araç

diğerleri 10 milyonlarca şoförümüz gibi takip mesafesini korumayan hatalı sürücüler
    kuralsızlığı kural edinmek 3.dünya ülkelerine has özelliktir
  • takip mesafesi , eyvallah. Kabul.

Peki bu kurala kimsenin uymadığı belli, bilinen acı bir gerçek.

siz olsanız bu durumda ne yapardınız ? Martı için, arkadakinin size bodoslama dalacağını bile bile , o freni kökler miydiniz ?
  • Bir acemi şöförün marifeti e-5 ve sol şerit, bu şeritde insan canı dışında zank diye durmak kazaya davetiyedir, arkadaki şöför kendisinide kurtarmış haberi yok martı havalandıktan sonra yine devam etse kendisine çarpanda olmayacak.
    Bu kaza ucuz atlatıldıysa arkadaki araç sayesinde o manevra olmasa şiddetli bir daha çarpma olacakmış

• TAKİP MESAFESİ VE AZAMİ HIZ , işte bu yüzden önemli , önünüzdeki canı sıkılıp bile asılsa frene maddi manevi size patlar ...
  • Martı da bir canlı eyvallah. Hiçbir canlının zarar görmesini istemem ama bir martı için bu kadar yerli sermayenin dışarı çıkmasına gerek var mı. Bu araçların hasarları için yine dışardan yedek parça almak zorundayız. Gerçekten attığımız taş kurbağayı ürkütüyor mu ?

• öndeki adama helal olsun
    çoğu kişi o riski göze alıp frene basmaz bile
  • helal olsun demişsinizde arkada araba değilde kamyonet olsa ve 3-5 can kaybı yaşansa adama ne küfürler ederdiniz.1 martı uğruna 3-5 can gitse artık martı gelir mezar başında dua eder değil mi?ben olsam vurur geçerdim o şeritte durmak yapılacak en büyük yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

ez geç

Öyle bir durumda verilecek en mantıklı karar bence de .

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.