Şimdi Ara

1080p 75 hzde çalışan monitör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bununla ilgili pek bilgi bulamadım. Öncelikle şunu sorayım. 60hz 75 hz arasındaki fark crt monitörlerdeki kadar bariz midir? Eğer öyleyse 75 hz olan bir monitör alacağım. Sanırım her monitör full hd çözünürlükte 75hz olmuyormuş bu neye göre değişiyor? Monitöre göre mi ekran kartına göre mi? AOC E2461Fwh konusunda nvidia kartla 1080p 75hz yapıldığını gördüm. Amd kart ile yabancı bir site linki verilmiş onda da max 1050p de yapılmış sanırım. Bunun için hangi monitör ekran kartını seçmek lazım?

• Kore yapımı monitörler iyi overclock oluyormuş diye duydum.Bende benq rl2240he var.Bilgisayarı bir çalıştırabilsem o dediğini deneyecem de ...
    Benim de merak ettiğim herkes monitör overclock risklidir diyor.Ama hiç overclock yaparken monitörü bozan birini görmedim.Var mı bozan ?
  • 64hzde takılmıştı. Daha fazla yükselmemişti. Sonra geri aldım. Bunu yaptıktan sonra monitörde yatay çizgi oluştu. Bir hafta düzelmedi. Sonra kendiliğinden düzeldi. Birdaha dokunmadm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben samsung s24d390h ya da aoc i2369vm almayı düşünüyorum onlar iyi oc olur mu acaba?

IItwentysixII senin denediğin monitör nedir hocam?
  • Bunu bende merak ediyorum kullananlar fark olduğunu söylüyor ama nasıl yapılır hangilerine yapılır bilmiyorum
  • earth. E kullanıcısına yanıt
    met@lrock'ın S24D590P incelemesi var bu bölümde. 75 hz'de stabil çalıştırıyordu o monitörü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monitöre göre mi ekran kartına göre mi? AOC E2461Fwh konusunda nvidia kartla 1080p 75hz yapıldığını gördüm. Amd kart ile yabancı bir site linki verilmiş onda da max 1050p de yapılmış sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

met@lrock'ın S24D590P incelemesi var bu bölümde. 75 hz'de stabil çalıştırıyordu o monitörü.

Konuyu açtıktan sonra gördüm o konuyu. Dün teknosada nvidia kartlı bir masaüstü pcde denedim monitör philipsti 70hz yaptım sorunsuz oldu. Amd'de de nvidia kadar sağlıklı oluyor mu bu iş onu anlayamadım sadece. Bir de Custom resolution utility diye bir program var bu işi yapan. Çalışma yöntemi nvidia ile aynı mı bu programın? Mesela amd kartlı bir pcde nvidianın yaptığını bu program da yapar mı?
  • earth. E kullanıcısına yanıt
    O programı bilmiyorum ama hem AMD kartlı sistemde, hem de Nvidia kartlı sistemde yapılabildiğini biliyorum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.