Şimdi Ara

BENZİN BİTTİ(benzin pompasına zarar verir mi?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benzinli aracımın 2 hafta önce benzini bitti yolda kaldım.2-3 marş bastım çalışmadı.benzinlikten 5 lt bidon benzin alıp çalıştırdım ve sonra depoyu fulledim.şu sıralar araç özellikle ş.içi 2.vites 1250-1500 devir arası teklemeye başladı sanki anlık olarak gazı kesip bırakıyor(eskiden 1000 devir civarında bile böyle yapmazdı) ayrıca eskiden 4. visteste hızlanarak çıktığı yokuşu şuan gaz yemeden sabit hızda çıkıyor sizce benzin pompasına birşey olmuşmudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluefrost -- 1 Temmuz 2015; 3:07:57 >

• 13 yıllık şoförüm. Benzini hiç çeyrek deponun altına indirmem. Buna dikkat edilirse benzin pompasına zarar gelmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Öz

13 yıllık şoförüm. Benzini hiç çeyrek deponun altına indirmem. Buna dikkat edilirse benzin pompasına zarar gelmez.
    kac model aracınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALTINDAĞLI

quote:

Orijinalden alıntı: cagdeg

kac model aracınız

2013 1.2 16v clio 4

Aracınız marş alıyor ancak çalışmıyorsa,
    Araç çalışmasına rağmen çok kısa mesafede gazı almıyorsa (boğuluyorsa) ya da tekliyorsa
    Araç hareket halindeyken hızlanamıyorsa (atak değilse),
    Araç hızlıyken tekleme yapıyorsa,
    Benzin azaldığı zaman araç devirlenemiyorsa,
    Araç yakıtı aşırı derecede arttıysa,
    Yakıt pompasından aşırı ses geliyorsa,

benzin pompasının bozuldugunu anlaman gerek
  • Pert
  • Benzin pompasının tek seferde bozulacağını sanmıyorum ama yakıt tüketimi artmış ise pompada sorun olabilir
  • quote:

quote:

quote:

kac model aracınız

2013 1.2 16v clio 4

Araç çalışmasına rağmen çok kısa mesafede gazı almıyorsa (boğuluyorsa) ya da tekliyorsa

BU Saydıklarınızın hiç birini yaşamıyorum acaba benzin pompası deponun içindeki pisliği çekmiş olabilir mi?tıkanma ihtimali var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: bluefrost

quote:

quote:

quote:

kac model aracınız

2013 1.2 16v clio 4

BU Saydıklarınızın hiç birini yaşamıyorum acaba benzin pompası deponun içindeki pisliği çekmiş olabilir mi?tıkanma ihtimali var mı?

Alıntıları Göster
    Siz bence ilk iş benzin filtrenizi değiştirin. Pompaya bir seferde bir şey olacağını zannetmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Siz bence ilk iş benzin filtrenizi değiştirin. Pompaya bir seferde bir şey olacağını zannetmiyorum.

Alıntıları Göster
    bir kereden bir şey olmaz ama bu benzini bitirene kadar gezme olayını sık sık yaparsanız, pompa bozulur. lambayı görür görmez artık depoyu doldurun.
  • bence birşey yoktur psikolojik takıntı yapmışsın,zaten 1.2 75 bg yokuşmu çıkıyorki hızlansın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

bence birşey yoktur psikolojik takıntı yapmışsın,zaten 1.2 75 bg yokuşmu çıkıyorki hızlansın
    aynı olay benim hodna city de yaşandı ilk defa çeyrek deponun altına düştü yani benzin ışığı yanık şekilde 5 km ilerlemiş kardeşim

sanırım psikolojik araba artık hızlanmıyor

opetten shell fuelsave geçtim belki bunun da etkisi olabilir
  • quote:

quote:

quote:

quote:

kac model aracınız

2013 1.2 16v clio 4

benzin pompasına bana sorarsanız da bişey olmamıstır..benzin filtresi dısardaysa değiştirin deponun içindedir muhtemelen ..içindeyse kalsınderimilk yakıtsa yakıt aldıgınız yeri bi değiştirin derim

bircok sorunum zamanla unutarak kayboldu ..takıntımıdan biraz da boşa masraf etmeyin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kac model aracınız

2013 1.2 16v clio 4

benzin pompasına bana sorarsanız da bişey olmamıstır..benzin filtresi dısardaysa değiştirin deponun içindedir muhtemelen ..içindeyse kalsınderimilk yakıtsa yakıt aldıgınız yeri bi değiştirin derim

bircok sorunum zamanla unutarak kayboldu ..takıntımıdan biraz da boşa masraf etmeyin

Alıntıları Göster
    Benim bildiğim yakıt filtresi değiştirilmez. Çoğu araçta aracın ömrü gidecek kadar dayanan filtre vardır. Sizin araç zaten yeni. Eğer aldığınız benzin çok pis karışık birşey değilse eğer, ki sanmıyorum böyle birşey yapmayı düşünmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Samir_Rallye

Benim bildiğim yakıt filtresi değiştirilmez. Çoğu araçta aracın ömrü gidecek kadar dayanan filtre vardır. Sizin araç zaten yeni. Eğer aldığınız benzin çok pis karışık birşey değilse eğer, ki sanmıyorum böyle birşey yapmayı düşünmeyin.

Alıntıları Göster
    Bu tür durumlarda benzin pompasından ziyade benzin deposuna zarar verir.. Ancak sizin bahsettiğiniz sorunun bence bu benzinin bitmiş olmasıyla ilgisi yok.. Belki benzinin kalitesiyle ilgili olabilir..
  • o yaşadiğiniz sorun popa üreticileri için tolerans dahilindedir,sizin benzin ponpaniz aşinma sorunundan çok motor çalişirken ponpanin soğuma sistemi benzindir o yüzden sari işik yakmamaya özen gösterin,arabanizi çaliştiriniz ponpayi kontrol için arka koltuğun oturma tabani sökülür ponpa bölümünden gelen ses dinleyin sesde azalma çoğalma dalgalanma şeklinde çalişma varsa hemen anlarsiniz.zannedersem orjinali 800 tl çivari,ufak bir bilgilendirme benim aracimda lpg olduğu için lpg ye gecince bir role sistemi ponpanin çalişmasini durduruyor,eğer lpg düşünen olursa bu bazi kitlerde isteğe bağli olabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dardanel16

o yaşadiğiniz sorun popa üreticileri için tolerans dahilindedir,sizin benzin ponpaniz aşinma sorunundan çok motor çalişirken ponpanin soğuma sistemi benzindir o yüzden sari işik yakmamaya özen gösterin,arabanizi çaliştiriniz ponpayi kontrol için arka koltuğun oturma tabani sökülür ponpa bölümünden gelen ses dinleyin sesde azalma çoğalma dalgalanma şeklinde çalişma varsa hemen anlarsiniz.zannedersem orjinali 800 tl çivari,ufak bir bilgilendirme benim aracimda lpg olduğu için lpg ye gecince bir role sistemi ponpanin çalişmasini durduruyor,eğer lpg düşünen olursa bu bazi kitlerde isteğe bağli olabiliyor.

Pompa olmasın?
  • Kimse de sat kurtul dememiş hayret
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

quote:

Orijinalden alıntı: dardanel16

o yaşadiğiniz sorun popa üreticileri için tolerans dahilindedir,sizin benzin ponpaniz aşinma sorunundan çok motor çalişirken ponpanin soğuma sistemi benzindir o yüzden sari işik yakmamaya özen gösterin,arabanizi çaliştiriniz ponpayi kontrol için arka koltuğun oturma tabani sökülür ponpa bölümünden gelen ses dinleyin sesde azalma çoğalma dalgalanma şeklinde çalişma varsa hemen anlarsiniz.zannedersem orjinali 800 tl çivari,ufak bir bilgilendirme benim aracimda lpg olduğu için lpg ye gecince bir role sistemi ponpanin çalişmasini durduruyor,eğer lpg düşünen olursa bu bazi kitlerde isteğe bağli olabiliyor.

Pompa olmasın?

sen 2 saat uyku,oruç,ve siçakta birak ponpayi ,popo olarak yazmadiğima dua et

• dardanel16 kullanıcısına yanıt
  • Deponun dibindeki pislik gelmis olabilir motora. Wurth katki at bi depoya. Belki fark eder
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.