Şimdi Ara

Epson l800 renk sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar Eplson l800 ile baskı yaptığımda sarı renkte problem yaşıyorum.
    sarı rengi yeterince yoğun basmıyor .

fotoğraf kağıdında biraz daha düzgün ama onda da sıkıntı var.
    normal kağıda bastığımda bu fark daha da artıyor.

kafa da sıkıntı yok, çizgiler düzgün.

ayrıca 80 gr fotokopi kağıdına baskı aldığımda baskılar kağıdın arkasına çıkıyor. bu yüzden normal çıktı alamıyorum

monitörüm dell u2913wm, renk gösterimi açısından gerçeğe yakın sonuçlar veriyor.
    cmyk renk değerlerine hakimim, monitör göstermese bile çıkacak rengi biliyorum. ama yazıcıdan çıkan rengin alakası yok.

yazıcıya renk ayarı adı altında hiçbirşey yapmadım tavsiyelerinizi bekliyorum.

• günceldir.
  • yoğunluk ayarlarında bir sıkıntı olabilir belki diye düşünüyorum, yazıcının kendi üstünden aldığınız kafa hizalama yada benzeri durumlarda da sarı renkte sorun yoksa bence yazıcının yazılım,driver, larını silerek tekrar yükleyin. Bazen yanlışlıkla tıklıyor insan kaydırma çubuğuna sonrada istemsizce scrool a ellediyseniz böyle bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Bunun dışında hava tarzı bir sorun oluyormu bilmiyorum ama kullanmadığımdan bir kontrol etmenizi öneririm ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: magicrea

Selamlar Eplson l800 ile baskı yaptığımda sarı renkte problem yaşıyorum.
    sarı rengi yeterince yoğun basmıyor .

fotoğraf kağıdında biraz daha düzgün ama onda da sıkıntı var.
    normal kağıda bastığımda bu fark daha da artıyor.

kafa da sıkıntı yok, çizgiler düzgün.

ayrıca 80 gr fotokopi kağıdına baskı aldığımda baskılar kağıdın arkasına çıkıyor. bu yüzden normal çıktı alamıyorum

monitörüm dell u2913wm, renk gösterimi açısından gerçeğe yakın sonuçlar veriyor.
    cmyk renk değerlerine hakimim, monitör göstermese bile çıkacak rengi biliyorum. ama yazıcıdan çıkan rengin alakası yok.

yazıcıya renk ayarı adı altında hiçbirşey yapmadım tavsiyelerinizi bekliyorum.

yazdırma tercihleri --> gelişmiş --> renk denetimleri seçili iken "ayarlar" kısmını bir kurcalayın. burada detaylı renk ayarlarını göreceksiniz beğendiğiniz baskı sonucunu gelişmiş kısmından kaydedebilir kaydettiğiniz ayarları kısayollar sekmesinde verdiğiniz isimle görebilirsiniz.

düz kağıda baskı aldığınızda kağıt türü olarak düz kağıdı seçin ve kalite seçeneğini mümkün olduğunca metin görselin üstüne çıkmayın. 80 gr fotokopi kağıdı fotoğraf kalitesi için çok ince kalır. fotoğraf basarken de premium glossy kağıt seçeneğinden şaşmayın

Epson l800 renk sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem baskı malzeme -- 25 Temmuz 2015; 23:21:56 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.