Şimdi Ara

Samsung bu yıl içinde yeni Tizen'li modelleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung bu yıl içinde yeni Tizen'li modelleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor 

Samsung bir süredir Hindistan ve Bangladeş pazarlarında Tizen işletim sistemli akıllı telefonlarını raflarda sergiliyor. Bu cihazların da küçümsenmeyecek satış rakamlarına ulaştığını zaman zaman sizlere aktarıyoruz.

Galaxy Z1 modeli bu yılın başından itibaren Hindistan'da 1 milyon satış rakamını geçerken, yine aynı cihaz Bangladeş'de ilk çeyreğin en çok satan akıllı telefonu olmuştu. Bu başarılardan güç alan Güney Koreli üreticini ise 2015 yılı içerisinde birden fazla yeni Tizen işletim sistemli modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor.Yeni modeller ile ilgili henüz net bilgiler yok, ancak Tizen işletim sistemini genelde giriş seviyesinde görmeye alıştık. Samsung orta seviye ve üst seviye için de bazı modeller hazırlıyor olabilir.

Samsung'un Tizen'i daha geniş kitlelere ulaştırarak Android'e bir alternatif üretme amacı olduğunu biliyoruz. Şirket aynız amanda Android'in en büyük üreticisi konumundayken yeterli altyapının oluşmasıyla tamamen kendi ekosistemine yönelebilir. Ancak bu hareketi çok keskin bir şekilde yapmaması gerektiğini bilen Samsung hem mevcut durumdan en fazla kazancı elde etme, hem de kendi ekosistemini oluşturma çabasında.

Siz Samsung'un Tizen işletim sistemli cihazlarının yüksek satışlara ulaşmasını nasıl yorumluyorsunuz? Bu durum ileride Android için bir tehlike oluşturabilir mi? 

• tutmaz buda bada gibi

• Samsung tizene geçerse android yalan olur Android buralara samsung sayesinde geldi

• Samsung'u daha da güzel günler bekliyor, adamlar koptu gidiyor, hayırlısı be gülüm diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gslicocuk

Samsung tizene geçerse android yalan olur Android buralara samsung sayesinde geldi

Güldürdü

Bada faciası v2.0 geliyor hazırlanın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazılım güncellemede fiyaskolarıyla nam salmış bir Samsung Tizen işletim sistemine ayrıca odaklandıklarına göre bundan sonraki Android li telefonların güncellemeleri daha da beter olacak :(

Samsung Android cihazlarına sahip biri olarak bu durumdan zaten çok çekmekteyim .

Tizen de Bada gibi Samsung un 2. batığı olacak .

• Bada süperdi allahi var 3 yil boyunca kullandım elimdeki cihazın bir kere dondugunu takıldığını görmedim. Ancak birdaha samsung projesine tizene felan katilmayi dusunmuyorum. Destegi kesilecek nede olsa

• Tizen işletim sistemi samsung'un sanan cahiller var.

• Şuan Samsung'un 2015 tv modellerinin hepsinde Tizen işletim sistemi var. LG'nin WebOS 2.0'ına karşı çok seri.
  • beyler benim bildiğim tizen sadece samsungun değil. Yani sadece samsung destek vermiyor başka şirketlerde destekliyor.

4-5 yıl önceki samsung ile şimdiki samsung aynı değil. Bence tutar tutmasada androidin alternatifi olsun...

Bir andoid kullanıcısı olarak andoidin tekellesşmesini istemem. Tabi sadece android değil tüm şirketler için söylüyorum...

qualcom yavaş yavaş tekelleşmeye başladı tüm firmalar eline baktı sonuç SNAPDRAGON 810 FACİASI ORTAYA ÇIKTI.

• quote:

Samsung tizene geçerse android yalan olur Android buralara samsung sayesinde geldi

Tam tersi, Samsung Android sayesinde buralara geldi

• Adamlar zaten alt ve giriş seviyesinde kullanıyor, sanmam amiral gemisinde kullansınlar. Android ve ios karşısında tutunamaz
  • uygulamalar işletim sisteminin temelini oluşturuyor. sistemin stabil olması da lazım. şahsen işletim sistemlerinin yaygınlaşmasını düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Güldürdü

Bada faciası v2.0 geliyor hazırlanın

Google motorları neden sattı ?

• Samsung s*çmıştı, sıvamıştı, şimdi ise daha ileri seviyeye çıktı. Buna isim bulamadım ben siz koyun arkadaşlar....

• quote:

Orijinalden alıntı: DraGonS

Tizen işletim sistemi samsung'un sanan cahiller var.

En büyük destekçisi Samsung?

• DraGonS kullanıcısına yanıt
    https://en.wikipedia.org/wiki/Tizen#cite_ref-37

Samsung ozgur acik kaynak koda engel olur ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNF0RGIVEN

Adamlar zaten alt ve giriş seviyesinde kullanıyor, sanmam amiral gemisinde kullansınlar. Android ve ios karşısında tutunamaz

Zamanında amiral gemileri Wave 1-2-3te kullandılar belli olmaz

• quote:

quote:

Adamlar zaten alt ve giriş seviyesinde kullanıyor, sanmam amiral gemisinde kullansınlar. Android ve ios karşısında tutunamaz

o zamanlar android ios piyasası yoktu ama hatta birde microsoft girdi işleri çok zor olur, bekleyip görmekten başakada yapacagımız birşey yok :)
  • quote:

quote:

quote:

o zamanlar android ios piyasası yoktu ama hatta birde microsoft girdi işleri çok zor olur, bekleyip görmekten başakada yapacagımız birşey yok :)

Wave 2 2012de çıktı o zamanlar android 2.3.2 vardı

Wave2 şu an stabil 5.1.1 çalıştırıyor (arkadaşıma kurdum oradan biliyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elsa -- 30 Haziran 2015; 22:29:17 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.