Şimdi Ara

Osman bey tarafından dolandırıldım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • forum müdavimleri az çok tanır androidbrick sitesinin sahibi osman denen adamdan! 2g si bozuk 64 gb oneplus + 300 lira karlışılığında ikinci el çakma imei li mi 4 16 gb aldım.. telefonda unoffical rom yüklüydü.. telefonun hafıza ayarlarını değiştirdiği için orjinal rom yüklenemiyordu.. telefonu alıp eve geldiğimde telefonu yeniden başlatınca telefon sim kartı görmedi aradım sorunu kabul etmedi.. romla alakalı diye düşündüğümden ve gerekse satmak istediğimden (1000 liraya alacak biri vardı fakat orjinal romlu istiyordu) osman bey i arayıp hafta sonu için müşteri bulduğumu telefonu orjinal haline döndürmesini istedim. tamam demesine rağmen hafta sonu olduğunda ne aramalarıma nede mesajlarıma cevap verdi dolayısıyla telefonu satacağım arkadaşa mahçup oldum ve 1000 liralık gelirden oldum.. pazartesi günü kendisine ulaştığımda bana sinirli ve hoş olmayan bir uslüpla beni niye arayıp rahatsız ediyorsun bi tek senin işin mi var demesi üzerine tartıştık ve bana telefonu yapmayacağını çünkü konuşma tarzımı beğenmediğini! söyledi. şu an telefona bi kaç rom dışında rom kuramıyorum bazılarında sim kartı görmüyor bazılarında telefon kendi kendine kapanıyor bu şekilde kullanmak zorundayım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carloska -- 30 Haziran 2015; 12:13:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayırlısı be gülüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon mafiş para mafiş :)

• bide demez mi telefonu almak için mi alıyorsun satmak için mi diye.. sanane arkadaş ister alır ister satarım.

• bana telefonu ucuza verdiğini söylüyor bende donanımhaber de pasaport kayıtlı temiz 1000 liraya var diyorum orası beni ilgilendirmez hem benim telefonum siyah diyor.. şaka gibi..

• İşde bikmediğin yerlerden telefon almamak lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boşuna dememişler "Ava giden avlanır." diye.Sana cihazınla mutluluklar.

• haklı haksız belli olur sonuçta.
    istersen bir emniyete git, olmadı savcılığa dilekçe ver.
  • Telefon çakma değilse bir çaresi bulunur.

MIUI forumda yardımcı olabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

Telefon çakma değilse bir çaresi bulunur.

MIUI forumda yardımcı olabilirler.

hocam sorun imei değil hafızada yer açmak için sistemin kurulduğu bölümü küçültüp hafızaya eklemiş alan küçülünce orjinal rom da kurulamıyor unoffical romlar kuruluyor sadece eski haline getirmesini istedim yapmadı
  • Cevabınızdan cihazın orjinal olduğunu kontrol ettiniz diye anlıyorum. Orjinal Xiaomi cihazıysa orjinal ROM'u yüklemenin muhakkak bir yolunu bilen bulunur diye düşünüyorum. MIUI forumda sordunuz mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

Cevabınızdan cihazın orjinal olduğunu kontrol ettiniz diye anlıyorum. Orjinal Xiaomi cihazıysa orjinal ROM'u yüklemenin muhakkak bir yolunu bilen bulunur diye düşünüyorum. MIUI forumda sordunuz mu?

orjinal rom yüklemek için misal hafızada en az 2,5 gb boş yer olması gerekirken burası dışardan müdahaleyle 1,5 gb düşürülmüş fastboot dan kurarken dosya büyük hatası veriyor sistemi kurmak için partition u genişletmek lazım önce ondan sonra rom kurulacak..
  • Osman bey i tanıyorum. Geçen hafta hastaydı belki ondan dolayı tatsız bir konuşma geçmiş olabilir. Üzerine yatacak biri değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: enesaydin00

Osman bey i tanıyorum. Geçen hafta hastaydı belki ondan dolayı tatsız bir konuşma geçmiş olabilir. Üzerine yatacak biri değildir.

bende tanıdığım için güvenip alış-veriş yaptım telefon elimde kaldı satamıyorum şimdi.. bana telefonu kullanmak için satmak için mi alıyorsun diye soran birinden ne beklenirki... 1000 liraya gelmiş bana telefon sorduğu soruya bak... ters ters konuşuyor alttan alıyorum daha da uzatıyor bende onun gibi konuşunca böyle konuşursan telefonu yapmam diyor.. şaka gibi
  • xiaomi.eu sitesinden rom indirip kurdun mu.tamamen romdan kaynaklı sizin sim görmemesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: cepAnkara

xiaomi.eu sitesinden rom indirip kurdun mu.tamamen romdan kaynaklı sizin sim görmemesi.

rom kurmam için yeterli partition olması lazım osman denen adam partition u küçülttüğü için yüklenemiyor
  • Bildiğim kadarı ile yeterli hafıza olmama sorunu xiaomi'den kaynaklı. Xiaomi'nin orijinal sitesinden takip ederseniz bu konudan çok yakınan var. Bildiğim kadarı ile tam bir çözüm yok ama bazı yollar var.
  • carloska kullanıcısına yanıt
    Git polise sikayet et bassinlar dukkanini veya savciligina ver nasil yusufff yusufff

• Stok partitiona don sen de.
    Cwm ile donuyormussun. Htcmania'da var stock recovery dosyasi.

.......,.......

Edit: senin tel mi4 müş. Bu mi3 icin. Aynisini mi4 icin de bul, mobildeyim arama yapma falan sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 1 Temmuz 2015; 8:02:37 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.