Şimdi Ara

İtalyan Fondital marka kombiler hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
20.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba.Semtimize doğalgaz hatları çekildi.Apartmanda 5 dairemiz var.5 daire için kombi ve doğalgaz tesisatına 19bin lira fiyatta fortes mühendislik ile anlaştık.3 dairede peteklerimiz zaten mevcuttu.Kafamızda Buderus vs gibi bilindik markalar vardı fakat sevgili babamı firma ikna etmiş fiyatıda uygun olduğu için Fondital markasının yoğuşmalı kombileri için anlaşma imzalanmış.Firma Türkiye pazarına yeni girmiş bu yüzden fiyatları gerçekten makul.İtalyan markası.Mühendislik firması markayı epey övmüş.Bu marka hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: togiksk

Merhaba.Semtimize doğalgaz hatları çekildi.Apartmanda 5 dairemiz var.5 daire için kombi ve doğalgaz tesisatına 19bin lira fiyatta fortes mühendislik ile anlaştık.3 dairede peteklerimiz zaten mevcuttu.Kafamızda Buderus vs gibi bilindik markalar vardı fakat sevgili babamı firma ikna etmiş fiyatıda uygun olduğu için Fondital markasının yoğuşmalı kombileri için anlaşma imzalanmış.Firma Türkiye pazarına yeni girmiş bu yüzden fiyatları gerçekten makul.İtalyan markası.Mühendislik firması markayı epey övmüş.Bu marka hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi.

çok eski bir italyan markasıdır eskiden çok kaliteli bir üründü şimdi orta kalite ürün bazı cihazlarını ferroli üretiyor cihazları alınabilir yetkili servisleri ferroli ile aynı parça sıkıntısı çıkmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: togiksk

Merhaba.Semtimize doğalgaz hatları çekildi.Apartmanda 5 dairemiz var.5 daire için kombi ve doğalgaz tesisatına 19bin lira fiyatta fortes mühendislik ile anlaştık.3 dairede peteklerimiz zaten mevcuttu.Kafamızda Buderus vs gibi bilindik markalar vardı fakat sevgili babamı firma ikna etmiş fiyatıda uygun olduğu için Fondital markasının yoğuşmalı kombileri için anlaşma imzalanmış.Firma Türkiye pazarına yeni girmiş bu yüzden fiyatları gerçekten makul.İtalyan markası.Mühendislik firması markayı epey övmüş.Bu marka hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi.

çok eski bir italyan markasıdır eskiden çok kaliteli bir üründü şimdi orta kalite ürün bazı cihazlarını ferroli üretiyor cihazları alınabilir yetkili servisleri ferroli ile aynı parça sıkıntısı çıkmaz

Yanıtınız için çok teşekkür ederim fakat orta kaliteden kastınız nedir.parçaları diğer makalara göre daha orta kalitede parçalarmı? ilk kez doğal gaz kullanıcaz oturduğumuz bir evde bu yüzden önemli bir konu bizim için tecrübemiz yok.bu marka'nın yoğuşmalı kombilerinde sizce teknik arıza yaşarmıyız,ve tasarruf durumu nasıldır bu markada.bunlarıda yanıtlarsanız çok memnun olurum.

• onlarıda satıcı ile görüşün
  • togiksk T kullanıcısına yanıt
    Sitesinde verilen fiyatlar hiçte uygun değil üstelik piyasaya yeni girdiği için servis ve parça durumu belirsiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

onlarıda satıcı ile görüşün

hiç bir satıcı malını kötülemez malesef :) satıcının söylediğine göre gayet iyi tasarruf sağlayan bir kombi ve kaliteli bir marka.tarafsız olması adına size sormuştum bunu , yinede teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Sitesinde verilen fiyatlar hiçte uygun değil üstelik piyasaya yeni girdiği için servis ve parça durumu belirsiz.

sizden önce yazan üyenin mesajını okursanız servis ağının yaygın olduğunu görürsünüz.web sitesinde de incelediğimde izmir'de yetkili servisleri görebiliyorum,zannediyorum ki servis ağlarının yetersiz olması gibi bir durum pekte söz konusu değil.
  • togiksk T kullanıcısına yanıt
    Servis yaygın olmasından ziyade kalitesi önemlidir ve genelde piyasaya yeni giren firmalar o konuda pek seçici olmuyor.
  • hocam s.a güzel kombiye benziyor manisada servisi nasıldır bilginiz var mı?
  • Kullanan varmı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende satıcının tavsiyesiyle fondital delfis 24k tercih ettim 1 ay önce takıldı kullanmaya başladım. Şu ana kadar olan görüşlerim şöyle; Artıları ; Cihaz çok güçlü ve kaliteli bunu anlayabiliyorum çünkü devreye girdiğinde tüm peteklerin ısınması 2 dakikayı bulmuyor, Fortes ustaları işinin ehli ve tesisatı çok iyi ayarlıyorlar. Kullanma suyunu açtığımda petekler soğumuyor yada peteklerin altı soğuk üstü sıcak olmuyor homojen ısıtıyor. Henüz çok soğuklar gelmedi ama şu anda çok az gaz ile çok iyi bir ısıtma sağlıyor. Eksileri;Sesli çalışıyor, öyle ki kombi dışarıda kapı pencere kapalı durumda dahi çalıştığı zaman içeriden duyuyorum ama çok rahatsız edici bir ses değil, hava üfleme sesi sadece. Mutfaga filan taktırmayı düşünmeyin.Tabi benim Konvansiyonel Yooğuşmalı farklı olabilir. Servisi işe yaramaz, ya da bana gelenler işinin ehli değildi, termostatımızı yanlış bağlamışlar 2 kez aramama rağmen gelemediler bir türlü YouTube videosu izleyip kendim düzelttim. Bir de kombi termostat girişine düz kontak kablosu takmışlar 2 gün full performans çalıştı kombi,sıcaktan piştik ailece, onu da kendim çözdüm ön paneli açıp kabloyu sökerek tabi yine YouTube videosu yardımıyla. Sonuçta adamların işi değil termostat ama birazcık bilmeleri gerek diye düşünüyorum, ayrıca 2-3 gün bekletmelerini hoş bulmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ltendymion -- 16 Kasım 2016; 19:13:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hortlatayım bari. Yaklaşık 1 yıldır fondital delfis kullanıyorum. Çok memnunum 80metrekare evim var 55 derecede termostatta 22 derece ayarlıyorum arkama yaslanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: airseen

Hortlatayım bari. Yaklaşık 1 yıldır fondital delfis kullanıyorum. Çok memnunum 80metrekare evim var 55 derecede termostatta 22 derece ayarlıyorum arkama yaslanıyorum.

Hocam bizimde yaklaşık 2 yıl oldu. Fondital ile sorunsuz yola devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ltendymion

Bende satıcının tavsiyesiyle fondital delfis 24k tercih ettim 1 ay önce takıldı kullanmaya başladım. Şu ana kadar olan görüşlerim şöyle; Artıları ; Cihaz çok güçlü ve kaliteli bunu anlayabiliyorum çünkü devreye girdiğinde tüm peteklerin ısınması 2 dakikayı bulmuyor, Fortes ustaları işinin ehli ve tesisatı çok iyi ayarlıyorlar. Kullanma suyunu açtığımda petekler soğumuyor yada peteklerin altı soğuk üstü sıcak olmuyor homojen ısıtıyor. Henüz çok soğuklar gelmedi ama şu anda çok az gaz ile çok iyi bir ısıtma sağlıyor. Eksileri;Sesli çalışıyor, öyle ki kombi dışarıda kapı pencere kapalı durumda dahi çalıştığı zaman içeriden duyuyorum ama çok rahatsız edici bir ses değil, hava üfleme sesi sadece. Mutfaga filan taktırmayı düşünmeyin.Tabi benim Konvansiyonel Yooğuşmalı farklı olabilir. Servisi işe yaramaz, ya da bana gelenler işinin ehli değildi, termostatımızı yanlış bağlamışlar 2 kez aramama rağmen gelemediler bir türlü YouTube videosu izleyip kendim düzelttim. Bir de kombi termostat girişine düz kontak kablosu takmışlar 2 gün full performans çalıştı kombi,sıcaktan piştik ailece, onu da kendim çözdüm ön paneli açıp kabloyu sökerek tabi yine YouTube videosu yardımıyla. Sonuçta adamların işi değil termostat ama birazcık bilmeleri gerek diye düşünüyorum, ayrıca 2-3 gün bekletmelerini hoş bulmadım.
    Oda termostatı bağlantısı hakkında bileği verebilir misiniz. Hangi uçlara bağlanıyor ve sökmemiz gereken köprü var mı varsa hangisi gibi. Teşekkürler.

• l.a.c.i.w.e.r.t kullanıcısına yanıt
    Hocam bende youtube videosu izleyip yapmıştım. Ama bence en sağlamı servise yaptırmak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.