Şimdi Ara

Megane 3 vs. Citroen C4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2012 model 17000 km de Megane 3 Expression Konfor Paket 48.000 TL ( henüz pazarlık etmedim)

2012 model 30000 km de Citroen C4 Confort Plus 47.500 TL (46.500 e bırakabileceğini söyledi)

Sizce hangisini almalıyım? Neden?

• İkisininde temiz olduğunu var sayıyorum aynı fiyatlara denk getirbilirseniz megane 3
  • megane privilage bak alacaksan. expressionda ki konfor pakette ne var? bence citroen daha akıllıca olur. megane seneye kasa değistiriyor zaten. her ikisinide kullandım kendi aracım megane 3 privilageyi de 20 gün önce sattım. cok bariz farklar yok ama cirtoen bi tık daha önde bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuikkuik -- 29 Haziran 2015; 22:28:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogan_slx

İkisininde temiz olduğunu var sayıyorum aynı fiyatlara denk getirbilirseniz megane 3

ikiside temiz. boya kaza değişen boya hasar kaydı vs. yok. aynı fiyata büyük ihtimal denk gelmez. megane belki 500-1000 daha pahalı olur. Niçin megane ı tercih ettiniz? C4e göre sizce artısı/artıları nelerdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuikkuik

megane privilage bak alacaksan. expressionda ki konfor pakette ne var?
    bence citroen daha akıllıca olur. megane seneye kasa değistiriyor zaten. her ikisinide kullandım kendi aracım megane 3 privilageyi de 20 gün önce sattım. cok bariz farklar yok ama cirtoen bi tık daha önde bence.

privilege donanımlar limitimi aşıyor o yüzden daha alt donanımlar bakıyorum. Expression konfor pakette "perde hava yastıkları, esp, anahtarsız giriş-çalıştırma, follow me home, otm kararan iç dikiz aynası, elektriki katlanan yan aynalar" DIŞINDA diğer özellikler var. Dijital klima, arka park sensörü, far sensörü, yağmur sensörü, arka sırada havalandırma ızgaraları, hız sabitleme ve sınırlama gibi özellikler mevcut.

C4ü bir tık öne çıkaran nedir sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: goxelgokcell

quote:

İkisininde temiz olduğunu var sayıyorum aynı fiyatlara denk getirbilirseniz megane 3

ikiside temiz. boya kaza değişen boya hasar kaydı vs. yok. aynı fiyata büyük ihtimal denk gelmez. megane belki 500-1000 daha pahalı olur. Niçin megane ı tercih ettiniz? C4e göre sizce artısı/artıları nelerdir?

Hocam ben kendi açımdan smyledim birazda içine oturduğunuzda c4 daha modern duruyor aslında motorlarına diyecek bişey yok renault yu mercedes kullanıyor psa yı bmw fakat motor olsun marka olsun renault bana daha sağlam geliyor

• quote:

quote:

bence citroen daha akıllıca olur. megane seneye kasa değistiriyor zaten. her ikisinide kullandım kendi aracım megane 3 privilageyi de 20 gün önce sattım. cok bariz farklar yok ama cirtoen bi tık daha önde bence.

privilege donanımlar limitimi aşıyor o yüzden daha alt donanımlar bakıyorum. Expression konfor pakette "perde hava yastıkları, esp, anahtarsız giriş-çalıştırma, follow me home, otm kararan iç dikiz aynası, elektriki katlanan yan aynalar" DIŞINDA diğer özellikler var. Dijital klima, arka park sensörü, far sensörü, yağmur sensörü, arka sırada havalandırma ızgaraları, hız sabitleme ve sınırlama gibi özellikler mevcut.

citroeni.cok kullanmadım ama bana daha konforlu ve sürcüyü saran bi havası var gibi geliyor. meganeyi 2 yıl kullandım belkide gözümde eskidi. citroen daha modern bi iç havaya sahip. motorlar konusunda sıkıntı yok ikiside gayet yeterli. yalnız citroen süspansiyonları az daha sert gibi bence. meganenin.direksiyon soyulma sıkıntısı vardı ama expressionda döseme ve koltuklar koyu zannedersem ki bu renkte sıkıntı yok. dediğim gibi belkide benim gözümde megane eskidiği için nöyle ama seneyede kasa değişikşikliği var unutmayın.

• quote:

quote:

quote:

citroeni.cok kullanmadım ama bana daha konforlu ve sürcüyü saran bi havası var gibi geliyor. meganeyi 2 yıl kullandım belkide gözümde eskidi. citroen daha modern bi iç havaya sahip. motorlar konusunda sıkıntı yok ikiside gayet yeterli. yalnız citroen süspansiyonları az daha sert gibi bence. meganenin.direksiyon soyulma sıkıntısı vardı ama expressionda döseme ve koltuklar koyu zannedersem ki bu renkte sıkıntı yok. dediğim gibi belkide benim gözümde megane eskidiği için nöyle ama seneyede kasa değişikşikliği var unutmayın.

evet megane nın kasa değişikliğine gideceğini biliyorum fakat bu eski kasaları nasıl etkileyecek? 2. el piyasası mı azalacak mesela? Benimde bu aracı kullanacağım taş patlasın 2 buçuk yıl.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam ben kendi açımdan smyledim birazda içine oturduğunuzda c4 daha modern duruyor aslında motorlarına diyecek bişey yok renault yu mercedes kullanıyor psa yı bmw fakat motor olsun marka olsun renault bana daha sağlam geliyor

evet bende sizin gibi düşünüyorum c4 biraz daha şık duruyor. c4 ün megane a göre 2. el piyasası biraz durgun galiba. Yakıt olarak megane bir tık daha önde duruyor sanki. Ama meganenın seneye kasa değişikliği yapması 2. el pazarını nasıl etkiler bilmiyorum.
  • Hocam 1 sene megane3 extreme kullandim. 1.5 dci 110 beygirlikten.Megane3 lerde kapi fitilleri ve gostergelerin uzerindeki sperlik ses yapiyor.Kapi fitillerinden gelen sesi ben ne yaptiysam kesemedim ve dayanamayip araci sattim.Onun disinda megane3 de vites araliklari diger 6 ileri rakiplerine gore daha kisadir. Arac 2000 devirde 100 km hiza ulasiyor.Buda yuksek hizlarda size yakit tuketiminde dez avantaj olusturuyor. C4 Ist-Ankara arasi kullandim 180-190 km hizlarini hissettirmiyodu.Yuksek hiz yapip hizi hissettirmeyen kullandigim en basarili aracti.c4 yari otomatikti kullandigim vites gecisleri kotuydu onun disinda diger tum konularda megane3 den iyidir.Eger imkaniniz varsa gidip bayilerde iki araci test edip oyle karar verin.

• c4 daha albenili bir araç bence c4 ü tam bilmiyorum ama megane kasa değiştirecek bide aldığınız meganenin değer kaybı daha fazla olur yeni kasa geleceğinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: boltman34

Hocam 1 sene megane3 extreme kullandim. 1.5 dci 110 beygirlikten.Megane3 lerde kapi fitilleri ve gostergelerin uzerindeki sperlik ses yapiyor.Kapi fitillerinden gelen sesi ben ne yaptiysam kesemedim ve dayanamayip araci sattim.Onun disinda megane3 de vites araliklari diger 6 ileri rakiplerine gore daha kisadir. Arac 2000 devirde 100 km hiza ulasiyor.Buda yuksek hizlarda size yakit tuketiminde dez avantaj olusturuyor. C4 Ist-Ankara arasi kullandim 180-190 km hizlarini hissettirmiyodu.Yuksek hiz yapip hizi hissettirmeyen kullandigim en basarili aracti.c4 yari otomatikti kullandigim vites gecisleri kotuydu onun disinda diger tum konularda megane3 den iyidir.Eger imkaniniz varsa gidip bayilerde iki araci test edip oyle karar verin.

teşekkürler yorumlarınız için. ben manuel vites düşünüyorum bu arada. Yakıt tüketiminden dolayı megane 1 adım öne çıkartmıştım arkadaşta 2014 touch megane var çok az yakıyor demişti uzun yolda 18 kuruş fln. c4 de 20-21 kuruş diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.oguz

c4 daha albenili bir araç bence c4 ü tam bilmiyorum ama megane kasa değiştirecek bide aldığınız meganenin değer kaybı daha fazla olur yeni kasa geleceğinden

kesinlike c4 daha albenili haklısınız. Etrafımdan bana fransız araba alma önerisi var. Meganeda fransız ama renault un Türkiyedeki piyasasından dolayı megane nın diğer fransızlara göre 1 tık daha iyi bir araç olduğu söyleniyor. Epeydir ilanları takip ediyorum. Gelen megane çok durmuyor satılıyor. Ama C4 ilanları epeydir duruyor. Buda beni korkutuyo
  • goxelgokcell G kullanıcısına yanıt
    uzun süre kullanacaksanız sıkıntı olmaz satacağınız zaman fiyatını biraz uygun yazarsınız çok beklmeden satılır aracınız
  • c4 comfort plus lar otomatik oluyor. megane da otomatik mi ?
    ben 3 ay önce biraz daha az bütçe ile c4 comfort ile megane privilige araçlarla ilgilendim. açıkçası c4 comfort ile test sürüşü yaptım. aracı hiç ama hiç beğenmedim.. koltuklar çok kalitesiz orta konsol çok basit ve kalitesiz. jantlar kapak, ama en beğenmediğim ise arabanın kapısını kapattığımda sanki peynir tenekesinin kapağını kapatır gibi çınn diye teneke sesiyle kapanıyorr çok kalitesiz di resmen. ama comfort plus ta aynı mı bilmiyorum.
    megane expression nasıl bilmiyorum ama privilige veya dinamic tavsiye ederim. donanımları çok iyi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.oguz

uzun süre kullanacaksanız sıkıntı olmaz satacağınız zaman fiyatını biraz uygun yazarsınız çok beklmeden satılır aracınız

en az 2 yıl kullanırım. Açıkçası çokta zarar etmek istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fredyboys

c4 comfort plus lar otomatik oluyor. megane da otomatik mi ?
    ben 3 ay önce biraz daha az bütçe ile c4 comfort ile megane privilige araçlarla ilgilendim. açıkçası c4 comfort ile test sürüşü yaptım. aracı hiç ama hiç beğenmedim.. koltuklar çok kalitesiz orta konsol çok basit ve kalitesiz. jantlar kapak, ama en beğenmediğim ise arabanın kapısını kapattığımda sanki peynir tenekesinin kapağını kapatır gibi çınn diye teneke sesiyle kapanıyorr çok kalitesiz di resmen. ama comfort plus ta aynı mı bilmiyorum.
    megane expression nasıl bilmiyorum ama privilige veya dinamic tavsiye ederim. donanımları çok iyi...

hayır her ikiside manuel vites.
  • Başka görüşü olan?

C4 ün ikinci el piyasası konusunda tereddütlerim var. Bunu dert etmeli miyim? Şu anda 2012 30 bin km de bir C4 alsam 2 yıl sonra satsam sonuçta 5 yaşında bir araç ve en az 50 bin km de olcak. Zararım olur mu?
  • Megane'ın ikinci eli hertürlü daha iyi olur. C4 malesef çok tutulmuyor. Otomatik olacak olsaydı C4'e bulaşma derdim, yarı otomatik şanzımanı çok kötü. C4 daha modern ama ikinci elde biraz üzebiliir.

Şöyle de düşünebilirsiniz, C4'ü Meganı alacağınız fiyattan daha uyguna alacaksınız ona göre de uyguna satmanız gerekecek. Yani C sınıfı araç piyasasına göre uyguna satıyor olacağınız kesin ama zaten uygun alacaksanız hiçbir sorun olmayacaktır. İkinci eli var diye 3-4 bin fazlasına alıyorsanız mantıklı olmaz Megane.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.