Şimdi Ara

50 Bin TL civarına 0 km

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
3
Favori
835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dopdolu bir araç olmak zorunda değil temel ihtiyaçları karşılasın hiç kullanmayacağım türlü türlü özelliklere para vermek istemiyorum.Otomatik düşünüyorum yakıtta cimri olsun marea kullanıyordum yakıtı kokluyordu resmen o yüzden alıştık yakıt konusunda cimriliğe bir anda ne oluyoruz demeyelim.Sedan düşünüyorum.Çok fazla araç alıp sattım kullandım ama ilk kez 0 km araba alacağım o yüzden 0 km alışverişi konusunda tecrübesizim ciddi tavsiyelere ihtiyacım var.Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stygián -- 29 Haziran 2015; 15:11:45 >

• Mareanın şehiriçi tüketimi 11 litre farbrika verisi.
    Demekki diğer arabalardan yakıttan yana bi kaygınız olmayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

Mareanın şehiriçi tüketimi 11 litre farbrika verisi.

hangi modeline baktınız bilmiyorum ama 7,5 litre tüketiyor lpg de olunca çok fazla yakıt masrafım olmuyor o açıdan söyledim.Kokluyordu şeklinde belirtmem biraz yanlış oldu farkındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stygián -- 29 Haziran 2015; 15:37:28 >
  • Toyota corolla 1.33 life işinizi fazlasiyla gorecektir.
    Edit: otomatik demissiniz hocam sedan+ otomatik kombosu 50.000₺ ye zor diye dusunuyorum. B sinifi hb lere yonelebilirsiniz bu fiyat araliginda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemocancem -- 29 Haziran 2015; 16:06:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemocancem

Toyota corolla 1.33 life işinizi fazlasiyla gorecektir.
    Edit: otomatik demissiniz hocam sedan+ otomatik kombosu 50.000₺ ye zor diye dusunuyorum. B sinifi hb lere yonelebilirsiniz bu fiyat araliginda.

Otomatikten fedakarlik edicem gibi gorunuyor b sinifi istemiyorum cunku.Corolla 1.33 benimde en cok aklimi celen arac oldu. 1.2 jetta dusunuyordum bir iki ay once inceledigimde sanki 52bin civarlarindan basliyor diye hatirliyordum ama yuksek su an baya.Acaba makyajli kasalar mi yeni girdi benim baktigimda makyajsizlar mi vardi bilemedim pahaliya patlar bu sekilde bana.peki 1.2 Jetta ile 1.33 corollayi karsilastirirsak nasil bir sonuca ulasiriz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stygián -- 29 Haziran 2015; 16:20:35 >
  • 1.33 life corolla ile 1.2 trendline jetta ayni donanimda 2 arac aralarinda 7.000₺ gibi bir fark var. Vw toyota hangisi iyi hangisi kotu olayina girersek burda kavga cikabilir. Şahsi fikrimi sorarsan corolla alirdim. yillik kac kilometre yol yaptiginizi bilmiyorum. Benim aracla ayni yakacagini dusunerek 7.5 litre benzini gecmez corolla. Yakit sizi uzerse lpg takar devam edersiniz motorlari tam uyumlu. Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemocancem

1.33 life corolla ile 1.2 trendline jetta ayni donanimda 2 arac aralarinda 7.000₺ gibi bir fark var. Vw toyota hangisi iyi hangisi kotu olayina girersek burda kavga cikabilir. Şahsi fikrimi sorarsan corolla alirdim. yillik kac kilometre yol yaptiginizi bilmiyorum. Benim aracla ayni yakacagini dusunerek 7.5 litre benzini gecmez corolla. Yakit sizi uzerse lpg takar devam edersiniz motorlari tam uyumlu. Kolay gelsin.

Ciddi bir anlamda vw fanatiği ve vw karşıtı bir güruh var çıkabilecek tartışmaların farkındayım D sınıfına göz kırpan bir tasarımı olduğu için jetta ilk tercihimdi ama kalite ortalaması olarak corollayla aynı çizgideyse aradaki farkı vermeye çok da değecek gibi değil.

• Corolla 1.33 alınabilir.
  • Corolla 1.33 dogru secim

• B sinifi hb manuel olarak ibiza + sunruf +16 jant + led paket+ siyah camlar + alacantra koltuklarla 47 bine geliyor

• 1.33 Corolla 1.6 Manuel maera'Dan sonra çekiş olarak zayıf gelir.1.6 Edition Astra sedan - 1.2 Tsı Trendlıne jetta - Octavia 1.2 Tsı Ambition gibi araçlar size uygun ama alacağınız araç oldukça donanımsız olur bence Seat Toledo 1.2 Tsı Manuel Style felan bakın oldukça donanımlı bir araç almış olursunuz Toledo zaten iç hacim,Bagaj hacmi ve diz mesafesi gibi konularda C Sınıfı bir çok araçtan bile başarılı sizede gayet yeterli gelecektir.
  • Ben de aynı ikilemde kaldım ve 1.33corolla için bugün anlastim. Pişman olmam inşallah

• Hocam sınıf düşmemekte kararlıysanız. Renault Megane 1.6 Touch Plus CVT ve Opel Astra Sedan 1.6 Edition AT modelleri için bir fiyat alın derim bayilerden.İki aracında yeni kasası yolda bu nedenle güzel bir indirim yapabilirler.Bu iki araçta LPG istiyor alacak olursanız LPG uyumlarını ve fiyatlarını bir araştırın derim.

Otomatikten vazgeçerim derseniz.Skoda Octavia 1.2 TSI Ambition ve Ford Focus Sedan 1.6 Trend X bakmanızı öneririm.
    İki aracı da test edip fiyat alın derim.Focus yeni kasa ama alırsanız LPG istiyor yakıt açısından onu da fiyata katın ve LPG uyumunu araştırın derim.Octavia ise sakin kullanımda 6-7 civarı dolaşabilirsiniz.Ama yoğun trafiğe girerseniz bu değer birden 9-10 litrelere kadar fırlayabilir.

Size jetta 1.2 TSİ önermem.Neden derseniz? Araçtaki 1.2 TSİ eski motor yani normalde 8 civarı yakarsınız.Trafikte bu değer gittikçe artar.Yerinizde olsam Jetta'yı tercih etmem yakıt açısından.

Bir de hocam baktığınız modellerin önce vergilerini,kasko ve trafik sigortası fiyatlarını,bakım giderlerini (bayiden ya da mail yoluyla markadan isteyebilirsiniz), lastik ebatları ve lastik fiyatları, ortalama yakıt tüketimleri ve 2.el değer kayıplarını hesaba katan bir çizelge hazırlayın.İçinden size ekonomik olarak en mantıklı geleni bulursunuz.Mesela ben sırf ufacık hacim farkı için Corolla'ya fazladan 350 TL vergi ödemek istemem.

Son olarak ben öncelikle otomatikler için fiyat alırım bütçemi aşıyorlarsa ondan sonra Focus ve Octavia'yı incelerim. Turbo benzinli mi? Yoksa LPGli bir araç mı? derim kendi kendime iyi düşünürüm.

Bu arada unutmayın VW şu an 1.2 TSİ motoru yerine 1.0 TSİ gibi yeni ve teknik olarak 1.2 TSİ'dan daha iyi bir motor çıkardı.Bunu da düşünürken hesaba katın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stygián

quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

Mareanın şehiriçi tüketimi 11 litre farbrika verisi.

hangi modeline baktınız bilmiyorum ama 7,5 litre tüketiyor lpg de olunca çok fazla yakıt masrafım olmuyor o açıdan söyledim.Kokluyordu şeklinde belirtmem biraz yanlış oldu farkındayım.

marea ya 7.5 yaktırıyorsanız ve kokluyor diyorsanız,herhangi bir modelde alsanız daha az yakacaktır .

• 50 bine sıfır ancak fındık motor bir b sınıfı arac alabilirsin.

• Tesekkur ettim tavsiyeler icin goz onunde bulunduruyorum hepsini.

@ufuk-34JD58

Kokluyordu tabiri dogru olmadi dedigim gibi.Ama yuku olmuyordu yakit masrafinin bana o acidan soyledim.Yeni araci lpgsiz kullanmayi dusundugum icin lpgli marea ile benzinli yeni aracin yakit masrafinin arasinda ucurum olmamasini arzu ettigimden bahsettim.
  • marea yakıtı koklamıyor, asla katılmıyorum.

şehir dışı yolda 18 kuruş yakıyor
    şehiriçi 35 kuruş.

genelde şehiriçi kullananlar için tüketimi aşırı bence. üstelik bu değerler tüpte ölçülmüştür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

marea yakıtı koklamıyor, asla katılmıyorum.

şehir dışı yolda 18 kuruş yakıyor
    şehiriçi 35 kuruş.

genelde şehiriçi kullananlar için tüketimi aşırı bence. üstelik bu değerler tüpte ölçülmüştür.

3 gun once sehir disi 260 km yaptim ve klima full acik 15 kurus olctum.Su an liberty kullaniyorum bundan once hlx'im vardi ciddi anlamda yakiyordu o yuzden degistirdim ama onun motoru falan apayriydi zaten bununla karsilastirilmaz 2.0 hacim 5 slindir vs.Ya seri seri degisiyor ya da benim garip bi sansim var bilemedim bu kadar sasirdigina gore insanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stygián -- 30 Haziran 2015; 18:54:58 >
  • jetta önermem hiç girmeyin o işlere.Corolla olabilir ama çok sade bir araç ve life donanımıda pek iç acıcı değil ve life donanımında orta konsol çok kötü duruyor.Ben olsam bu segmentte focus alırım neden mi ? çünkü trend x bile dop dolu yeterli donanımları mevcut sadece kol dayama yok buda benim açımdan büyük eksiklik fakat sonradan alınıyor ama orjinal gibi olmuyor.Focusun iç ve dış tasarımı jetta ve corollaya göre daha çok spor hatta corollaya göre supersport(ironi) otomobil görünümü Focusun iç tasarım gayet şık focusun en büyük esklikiği ise hacim konusu aslında corolla ile bagaj konusunda pek fark yok focus 421lt corollanın 452 lt ama iç hacim konusunda corolla daha iyi ama dağlar kadar fark yoktur.Focus trend x spor kırmızı veya derin mavi alıp ön panjuru da krom yaptırdın mı iş tamamdır.Hakkınzıda hayırlısı olsun.

• mitsubishi atrage baktınız mı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.