Şimdi Ara

KM SAATİ YERİNE AKILLI TELEFON PROGRAMLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
5.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır bisiklet kullanıorum ve km saati yerine akıllı telefon programları deniyorum. Şimdiye kadar Strava, Endomondo ve Runtastic diye 3 program denedim. Ama tam olarak karar kılamadım. Bu programlar hakkında bilginiz var mı? Sizce hangisi daha kullanışlı?

• nerdeyse herkes Endomondo kullanıyor, ben stravayı daha çok seviyorum, millet mesaj falan atıyor beraber sürelim diye, beni amerikadan takip edenler var nerden buldular anlamadım , ortamı güzel yani, Endomondo yu 1-2 kez kullandım pek hoşuma gitmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fadem

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır bisiklet kullanıorum ve km saati yerine akıllı telefon programları deniyorum. Şimdiye kadar Strava, Endomondo ve Runtastic diye 3 program denedim. Ama tam olarak karar kılamadım. Bu programlar hakkında bilginiz var mı? Sizce hangisi daha kullanışlı?

Bu programlar bence km saati olarak kullanmaya uygun değiller. Sadece toplam yolu ve ortalama hızı ve süreyi görebilirsiniz. Oysa km saati anlık hızı göstermeli. Runtastici kullanmadım bilmiyorum. Stravada anlık hız gösterimi yok. O yüzden endomondo ile denedim.
    Ben üst boru üstüne ekranlı çanta aldım. Telefonun ekran kapanmasını iptal ettim. Endomondoyu açtım. Büyük gösterime anlık hızı küçük gösterimlere gidilen mesafe ve süreyi aldım. Bir süre yol bilgisayarı olarak bunu kullandım. Fakat şöyle bir sorun oldu. Mesela kullanımda bakıyorum. Bir inişte anlık hızı 57 km gösteriyor. Neyse tur sonunda bakıyorum o turdaki en yüksek hız 49 km imiş (resmen bu kadar fazla fark oluyordu) . Endomondoya mesaj attım. Bu fark niye oluyor diye. Anlık hesaplamada böyle yanlış olabilir. Tur bittikten sonrakine güvenin yazdılar o zaman ben bunu niye kullanayım ki ben de endomondoyu bıraktım sigma 8.12 saat aldım..

• quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

quote:

Orijinalden alıntı: fadem

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır bisiklet kullanıorum ve km saati yerine akıllı telefon programları deniyorum. Şimdiye kadar Strava, Endomondo ve Runtastic diye 3 program denedim. Ama tam olarak karar kılamadım. Bu programlar hakkında bilginiz var mı? Sizce hangisi daha kullanışlı?

Bu programlar bence km saati olarak kullanmaya uygun değiller. Sadece toplam yolu ve ortalama hızı ve süreyi görebilirsiniz. Oysa km saati anlık hızı göstermeli. Runtastici kullanmadım bilmiyorum. Stravada anlık hız gösterimi yok. O yüzden endomondo ile denedim.
    Ben üst boru üstüne ekranlı çanta aldım. Telefonun ekran kapanmasını iptal ettim. Endomondoyu açtım. Büyük gösterime anlık hızı küçük gösterimlere gidilen mesafe ve süreyi aldım. Bir süre yol bilgisayarı olarak bunu kullandım. Fakat şöyle bir sorun oldu. Mesela kullanımda bakıyorum. Bir inişte anlık hızı 57 km gösteriyor. Neyse tur sonunda bakıyorum o turdaki en yüksek hız 49 km imiş (resmen bu kadar fazla fark oluyordu) . Endomondoya mesaj attım. Bu fark niye oluyor diye. Anlık hesaplamada böyle yanlış olabilir. Tur bittikten sonrakine güvenin yazdılar o zaman ben bunu niye kullanayım ki ben de endomondoyu bıraktım sigma 8.12 saat aldım..

40km yol gidiyorum 175 km gösteriyor kaydedince 40 km oluyor , strava

• runtastic anlık hızı gösteriyor. gösterdiği veriler tutarsız da değil.

ben hemen hemen tüm programları denedim. çoğu sıradan. bazıları ön plana çıkıyor. runtastic'in özelliği şu; telefon kapanırsa tekrar başlattığında kaldığı yerden devam ediyor.

kadıköy civarında tanıdığım tüm bisikletçiler strava kulalnıyor. çoğu da runtastic'den geçmiş. strava'nın olağan üstü güzel özellikleri var. mesela segment olayı var. belli bir yolda gittiğinde o yolu en hızlı giden kaçıncı kişi olduğunu gösteriyor. yokuşu en hızlı çıkan kaçıncı kişi olduğunu görebiliyorsun mesela. ama bu tarz özelliklerini kullanabilmek için aylık ücret istiyor ve az da değildi ücreti. bu yüzden strava ya geçsem de runtastic'e geri döndüm.

ben 5000km bisiklet kullandım hepsi de runtastic'de kayıtlı. ama telefon cebimdeydi genelde. anlık hız görmek için çok kullanmıyorum. ama, yolunu bilmediğim bir yere gideceğim zaman navigasyon programı amaçlı kulalnamk için telefonu gidona takıyorum. çok işe yarıyor.

telefonu gidona takma aparatlarının çoğu dandik, ve ucuz da değiller. çoğu aparat telefonu sağdan-soldan kıstıran sert mandal sisteminden oluşur. bunlar telefona zarar verebilir. ben topeak'ın aparatını aldım, gördüğüm en iyisi bu çünkü, bu tarz bir aparat bulamasaydım diğer telefon tutuculardan almazdım:

KM SAATİ YERİNE AKILLI TELEFON PROGRAMLARI

harika bir tutucu. telefonu saran su geçirmez bir kılıf. bu kılıf da alttan kadroya takılıp çıkartılabiliyor kolayca. gidondaki darbeleri emiyor çünkü telefonu taş gibi sıkmıyor, telefon kılıfın içerisinde hareketsiz olsa bile, kılıfın deri katmanı darbeleri emiyor yani. telefonu hem dikey hem de yatay takabiliyorsunuz (bunu yapmak için de herhangi bir ayar değişikliğine gerek yok) tavsiye ederim.
    http://www.topeak.com/products/bags/smartphone_drybag_4_bk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 1 Temmuz 2015; 14:06:22 >

• telefon programları tur sonunda size birçok bilgi verir. ne kadar yokuş çıktığınızı, ne kadar süre pedal basıp ne kadar süre mola verdiğinizi, en önemlisi de gittiğiniz yolların haritasını çıkartır.

km saatleri ise anlık bilgi verirler. bence ideal olan şey normal kullanımda km saati kullanmak, bilinmeyen yeni şehirlerde ya da ormanlarda turlara çıkınca da telefondan takip programını da açarak gittiğin yerleri de takip etmek. sürekli aynı yollarda kullanıyorsan zaten harita kaydına ihtiyaç yok, bu yüzden km saati yeterli olacaktır ama km saatleri çıkılan yokuş miktarını göstermiyorlar diye biliyorum(?)

ayrıca piyasadaki km saatleri çok pahalı ve beş para etmez aletler genelde. üzerlerinde altı üstü bi sensör, bi çip, bi ekran var, teknolojik oalrak bi halt yok. dolayısıyla bu aletleri üreten üreticiler aletin teknolojisinden ziyade aletin bisikelt üzerinde düzenli çalışabilmesini sağlamalılar. ama onu da yapmıyorlar. elektrik hatlarının altından geçerken etkilenen km saatleri olduğu gibi, gidonun üzerine taktığın fardan etkilenenler de var. bunlar gayet de pahalı aletler bide. resmen kepazelik. bisikletçinin cebindeki parayı çalmaktan başka bir şey değil. üzerinde hiçbir teknoloji olmayan kıytırık bi aleti, bisikelt koşullarında düzenli çalışacak şekilde optimize bile etmeden kaktırıp, sanki bisikletçiye özel bir arge yapmış gibi üzerine de yüzlerce lira para alıyorlar. bisiklet ekipmanları arasında parasını en 'haketmeyen' ürün gruplarının başına bu km saatlerini yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 1 Temmuz 2015; 14:19:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

telefon programları tur sonunda size birçok bilgi verir. ne kadar yokuş çıktığınızı, ne kadar süre pedal basıp ne kadar süre mola verdiğinizi, en önemlisi de gittiğiniz yolların haritasını çıkartır.

km saatleri ise anlık bilgi verirler. bence ideal olan şey normal kullanımda km saati kullanmak, bilinmeyen yeni şehirlerde ya da ormanlarda turlara çıkınca da telefondan takip programını da açarak gittiğin yerleri de takip etmek. sürekli aynı yollarda kullanıyorsan zaten harita kaydına ihtiyaç yok, bu yüzden km saati yeterli olacaktır ama km saatleri çıkılan yokuş miktarını göstermiyorlar diye biliyorum(?)

ayrıca piyasadaki km saatleri çok pahalı ve beş para etmez aletler genelde. üzerlerinde altı üstü bi sensör, bi çip, bi ekran var, teknolojik oalrak bi halt yok. dolayısıyla bu aletleri üreten üreticiler aletin teknolojisinden ziyade aletin bisikelt üzerinde düzenli çalışabilmesini sağlamalılar. ama onu da yapmıyorlar. elektrik hatlarının altından geçerken etkilenen km saatleri olduğu gibi, gidonun üzerine taktığın fardan etkilenenler de var. bunlar gayet de pahalı aletler bide. resmen kepazelik. bisikletçinin cebindeki parayı çalmaktan başka bir şey değil. üzerinde hiçbir teknoloji olmayan kıytırık bi aleti, bisikelt koşullarında düzenli çalışacak şekilde optimize bile etmeden kaktırıp, sanki bisikletçiye özel bir arge yapmış gibi üzerine de yüzlerce lira para alıyorlar. bisiklet ekipmanları arasında parasını en 'haketmeyen' ürün gruplarının başına bu km saatlerini yazarım.

5 sene önce 13.50 tl ye satın almış olduğum km saatini hala kullanıyorum. Hız ve gittiğin km yi göstermekten başka hiçbir özeilliği yok. Ama arabaların km saatlerine benzemesi işlevsel ve görsel açıdan da hoşuma gidiyor. Bisiklete bir görsellik katıyor. Ayrıca bunun verdiği zevki pahalı dijital km saatleri de vermez O ibreyi sona dayandırmak bile ayrı bir zevk Ayrıca kıyaslandı araba km sinin hızı ile aynı hızı gösteriyor yani başa baş gittiğinde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

telefon programları tur sonunda size birçok bilgi verir. ne kadar yokuş çıktığınızı, ne kadar süre pedal basıp ne kadar süre mola verdiğinizi, en önemlisi de gittiğiniz yolların haritasını çıkartır.

5 sene önce 13.50 tl ye satın almış olduğum km saatini hala kullanıyorum. Hız ve gittiğin km yi göstermekten başka hiçbir özeilliği yok. Ama arabaların km saatlerine benzemesi işlevsel ve görsel açıdan da hoşuma gidiyor. Bisiklete bir görsellik katıyor. Ayrıca bunun verdiği zevki pahalı dijital km saatleri de vermez O ibreyi sona dayandırmak bile ayrı bir zevk Ayrıca kıyaslandı araba km sinin hızı ile aynı hızı gösteriyor yani başa baş gittiğinde

• Aslında bir yazılım olsa canlı olarak çevrede kim bisiklet sürüyor gösterse çok iyi olur, stravada bu ödül sistemi sayesinde 20 kişi ile tanıştım birde anlık gösteren olsa yolda belde karşılaşsak süper olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: körüklüotobüs

Aslında bir yazılım olsa canlı olarak çevrede kim bisiklet sürüyor gösterse çok iyi olur, stravada bu ödül sistemi sayesinde 20 kişi ile tanıştım birde anlık gösteren olsa yolda belde karşılaşsak süper olurdu.

Periscope tarzı olması lazım yani :) aslında bi uygulama ile ikisi birleştirilip böyle bir uygulama ortaya çıkarılabilir. Gerekli olan tek şey twitter ile anlaşmak

• quote:

Orijinalden alıntı: körüklüotobüs

Aslında bir yazılım olsa canlı olarak çevrede kim bisiklet sürüyor gösterse çok iyi olur, stravada bu ödül sistemi sayesinde 20 kişi ile tanıştım birde anlık gösteren olsa yolda belde karşılaşsak süper olurdu.

bisiklet turlarında hep bu hayali kuruyorum. konvoyun neresindeyim, en ilerdeki nereye varmış, en gerideki grup ne kadar geride :) hayal gibi ama hayal etmesi bile güzel :)
  • Ben de bir müddet Strava kullandım ama telefonun bataryası 1400mah olunca bir yerden sonra baş edemiyorsun. GPS deli gibi şarj yiyor. Bu yüzden imkan varsa Garmin gibi markaların GPS'li olanları bu iş için uygundur diye düşünüyorum.
  • 01001101 kullanıcısına yanıt
    Güzel bir inceleme olmuş ürünle ilgili 100 tl gibi bir fiyat sözkonusu. Bu parayı vermek koyar açıkcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

Bu tarz programları sürüş esnasında ben de pek kullanmıyorum. Arada gittiğim yol ve süreyi öğrenmek için kullanıyorum. Programlardaki verilerin %100 doğruluk olmasını ben de beklemiyorum, yaklaşık olması yeterli benim için. Benim asıl önemsediğim ise sürüş sonrası bilgisayardan sürüş detaylarını incelemek ve günlük haftalık ve aylık olarak incelemek. Webten analiz açısından Strava'nın segmentleri güzel, fakat analiz olarak endomondo daha çok hoşuma gitti. Bir de yaklaşık 4 gündür stravayı kullanamıyorum. Server hatası veriyor. Bir kaç gün içerisinde de endomondo prosuna geçerim heralde

• Runtastic road bike pro versiyonu şuan ios da ücretsiz ilgilenen arkadaşlara faydalı olacaktır
  • SYGİC navigasyo uygulamasını kullan anlık hızı iniş çıkşarı radarı bile gösteriyodu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doubl3dark

Runtastic road bike pro versiyonu şuan ios da ücretsiz ilgilenen arkadaşlara faydalı olacaktır

Şans eserimidir bilmiyorum ama dün öyle bir program ararken denk geldim Hatta ben bu programı neden daha önce görmedim diye yakındım Program gerçekten güzel nerelere gittiğinizi(harita) üzerinde işaretliyor. Anlık hız göstergesi yok ama bitirdikten sonra max hızı gösteriyor. Ne kadar cal yaktığını ve ne kadar yol gittiğini(km saatim ile kıyasladım doğru ölçüyor) rakımınızı ve ne kadar yokuş çıktığınızı bile ölçüyor Ayrıca sürekli internete bağlı olmak gerekemiyor gps veya konum servislerini açıp birkez wifi bağlanınca baya bir harita yükleniyor ve çok uzun turlar yapmayacaksanız bu da yeterli oluyor. Haritanın bittiği yerde telefon internetini açıp tekrar haritayı yüklettirip kapatabilirsiniz. Çok güzel uygulama ücretsizken indiririm

• quote:

Orijinalden alıntı: mamlamoz

SYGİC navigasyo uygulamasını kullan anlık hızı iniş çıkşarı radarı bile gösteriyodu.

Köyde veya dağda çalışıyor mu?

• muzafferste kullanıcısına yanıt
    evet ve internet gerektirmiyor isterseniz android markette 1 haftalık deneme sürümü vardı ücretsiz indirin deneyin

https://www.youtube.com/watch?v=ZV4bjRsUSNo kurulum videosu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamlamoz -- 13 Temmuz 2015; 20:20:17 >
  • Ben strava kullanıyorum memnum. Premium ile anlık hızıda gösteriyor. İphone 4s telefonum var. Dışarıda iken dükkanlarda şarj aletim var.dinlenirken oralara yakın yerleri tercih ediyorum telefonu şarja takıyorum stravayı kullanmaya devam. Biraz uzun yol yapacaksam zaten sarjı 50 km yola kadar yetiyor. 50 km yi geçeceksem powerbanki alıyorum gidın çantasına koyuyorum telefonu şarjda bırakıyorum bir yandan. Gidın çantasının içinde birde şu telefonun sesini yükselten hoparlörlerden var. Aux ile bağlıyorum bir yandan yolda giderken müziğimide dinliyorum. Genelde 1 arada 2 arkadaşımla yola çıkıyorum. Zevkli oluyor. Stravası olan varsa pm atsın takipleşelim bende yeni kullanmaya başladım bunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.