Şimdi Ara

Facebook, ABD'de aynı cinsiyete sahip bireylerin evlenebilmesini kutluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
0
Favori
4.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Facebook, ABD'de aynı cinsiyete sahip bireylerin evlenebilmesini kutluyor 

Dün ABD federal yüksek mahkemesinin aldığı kararla ülke geneline aynı cinsiyete sahip bireylerin evlenmesinin önü açılmış oldu. Bu karara ABD başkanı obama dahil bir çok ünlüden destek gelirken çeşitli web siteleri de farklı yollarla desteklerini gösteriyor.

Bu tarz destekler genellikle gök kuşağı rengine boyalı simgeler ile gösterilirken Facebook'tan da benzer bir destek geldi. Facebook hesabına giriş yapmış kullanıcılar facebook.com/celebratepride adresine giderek profil fotoğraflarını gök kuşağı renkleri ile boyanmış hali ile değiştirebiliyorlar.

Gün içerisinde The Verge gibi bazı diğer web siteleri de sosyal medya hesaplarına ait logoları renkli olanlar ile değiştirmişlerdi. Bunun dışında Apple CEO'su Tim Cook, Microsoft CEO'su Satya Nadella gibi teknoloji dünyasının önde gelen isimleri de #LoveWins hashtagı kullanarak konu ile ilgili desteklerini paylaştılar.

• Millet gaylere amma meraklıymış kutlamalar falan... Dünya nereye gidiyor böyle...

• Tamda dünyadaki tüm dinleri kültürleri yozlaştırıp yok etmek isteyen tek tip insan modeli isteyen ki bu model ateist şehvet düşkünü insan oluyor oluşumun istediği gibi bir karar.. bunu gelip burda savunacak yok hoşgörü diyecek utanmazlarada diyecek laf yok Allah yardimcımız olsun ahlak diye birşey dünyada çoğu yerde yok artık..bu ve bunları destekleyipte ben müslümanım diyen ılımlı islam projesi ürünleride kuran-ı kerimdede bahsedilen ve eşcinsel ilişki..sokakta cinsel ilişki gibi iğrençlikleri olan lut kavminin nasıl helak edildiğine baksınlar ve akıllarını başlarına alsınlar..Ben müslümanım diyipte bunu hoş gören adam apaçık kuran-ı kerime karşı gelmiştir buda adamı dinden çıkarır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy585858 -- 27 Haziran 2015; 5:01:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazy585858

Tamda dünyadaki tüm dinleri kültürleri yozlaştırıp yok etmek isteyen tek tip insan modeli isteyen ki bu model ateist şehvet düşkünü insan oluyor oluşumun istediği gibi bir karar.. bunu gelip burda savunacak yok hoşgörü diyecek utanmazlarada diyecek laf yok Allah yardimcımız olsun ahlak diye birşey dünyada çoğu yerde yok artık..bu ve bunları destekleyipte ben müslümanım diyen ılımlı islam projesi ürünleride kuran-ı kerimdede bahsedilen ve eşcinsel ilişki..sokakta cinsel ilişki gibi iğrençlikleri olan lut kavminin nasıl helak edildiğine baksınlar ve akıllarını başlarına alsınlar..Ben müslümanım diyipte bunu hoş gören adam apaçık kuran-ı kerime karşı gelmiştir buda adamı dinden çıkarır..

Sen mi karar vereceksin kimin kiminle evleneceğine ?

• quote:

Orijinalden alıntı: crazy585858

Tamda dünyadaki tüm dinleri kültürleri yozlaştırıp yok etmek isteyen tek tip insan modeli isteyen ki bu model ateist şehvet düşkünü insan oluyor oluşumun istediği gibi bir karar.. bunu gelip burda savunacak yok hoşgörü diyecek utanmazlarada diyecek laf yok Allah yardimcımız olsun ahlak diye birşey dünyada çoğu yerde yok artık..bu ve bunları destekleyipte ben müslümanım diyen ılımlı islam projesi ürünleride kuran-ı kerimdede bahsedilen ve eşcinsel ilişki..sokakta cinsel ilişki gibi iğrençlikleri olan lut kavminin nasıl helak edildiğine baksınlar ve akıllarını başlarına alsınlar..Ben müslümanım diyipte bunu hoş gören adam apaçık kuran-ı kerime karşı gelmiştir buda adamı dinden çıkarır..

ahlak denilince aklina cinsellikten baska bisey gelmeyen bir ulkenin vatandasi icin normal bir yorum. bu tipler batinin herturlu teknolojisini kullanir, bu sitede musluman olmayanlar tarafindan yapilan teknolojik&bilimsel gelismeleri takip eder sonra isin artistligine&showenligine gelince ben muslumanim. bilimsel ve teknolojik ilerlemelerin onemli kismi ateistler tarafindan yapilir. bu tip sahislar tarafindan kullanilir sonra kahvehane seviyesinde yorumlarla ateistler tü kaka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• homofobikler kudurmuş zaaaaaa bi kaleniz daha düştü beyler nağıcaksınız şimdi

• Ağzından ben Müslüman lafı çıkan hiç bir kimse bu olayı destekleyemez. Destekliyorsa Müslüman değildir.
    İnsanlar hangi din, dil, ırk, düşünce veya tercihe sahip olurlarsa olsunlar bana zarar vermedikleri sürece istedikleri gibi yaşayabilirler. Bu yüzden onları dövecek de değiliz.
    Ama kimse benden bir Müslüman olarak bu olayı desteklememi bekleyemez ve bu yüzden beni yargılayamaz.

• heteroseksüellik zulmü son bulmuş, tebrik ederim amerikan yargısını ve kardeşlerimi. bizim burda da türbanlı bacılarımızın zulmü son buldu, darısı eşcinselliğe, amin.

• İnsanlar sanki git gide Lut kavmine dönüyor gibi.
    Allah yardımcımız olsun.

• Dönüyor dönüyor, görüyoruz. Lut kavmiymiş

Facebook, ABD'de aynı cinsiyete sahip bireylerin evlenebilmesini kutluyor

Olması gereken yapılıyor, ortaçağ tabuları teker teker yıkılıyor Homofobik kalmaya devam edin siz, yavaş yavaş eriyeceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 27 Haziran 2015; 10:26:42 >
  • Yaşın kaç bilmiyorum, Müslümanları gerici olarak görüyorsun galiba söylediklerin bu yönde.

Birincisi ben düşüncemi söyledim ,sizi ilgilendiren bi cümle kurduğumu düşünmüyorum.
    İkincisi de tarih kitapları okuyun derim. Geçmişte Müslüman bilim adamlarının neler yaptıklarını, bilime katkılarını bir görün.
    İnsanlar eş olarak yaratılmıştır, bu yüzden eşcinselliğin yasağı sadece İslama göre değil insanın doğasına, yaşam tarzına terstir. Neyi savunursanız savunun, herkes istediğini yapmakta özgür, fakat bizde düşüncemizi ifade etmekte özgürüz.

Profesör Caner Taslaman ı takip etmeni de öneririm, bi siz zekisiniz çünkü adamlar profesör olsun Müslümansa cahildir öyle değil mi ? Eriyecekmişiz 😆 bence de siz yanacaksınız diyeyim bende.

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nNeroche -- 27 Haziran 2015; 10:42:55 >
  • Allahım bu ülkeye de nasip etsin böyle güzel bir karar.
    Birbirini sevenler kavuşsun tez zamanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_lenker -- 27 Haziran 2015; 11:02:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Sanırım böyle bir Düşünceye sahip olduğunuzdan yola çıkarak İslam dininin bir Ferdi değilsiniz yanlışım var ise düzeltin hali ile savunmanız gayet doğal
    yoksa hem bu dine mensubum deyip hemde bu sapıklığı savunmak çok enteresan olsa gerek

Müslüman olmamakla eşcinselliği savunmanın ne alakası var da gayet doğal diyorsun ?

Eşcinsel haklarını savunmak için illa bir gruba girmene gerek yok. "İnsan" olmak yeterli

quote:

Orijinalden alıntı: optimist0626

Yaşın kaç bilmiyorum, Müslümanları gerici olarak görüyorsun galiba söylediklerin bu yönde.

Birincisi ben düşüncemi söyledim ,sizi ilgilendiren bi cümle kurduğumu düşünmüyorum.
    İkincisi de tarih kitapları okuyun derim. Geçmişte Müslüman bilim adamlarının neler yaptıklarını, bilime katkılarını bir görün.
    İnsanlar eş olarak yaratılmıştır, bu yüzden eşcinselliğin yasağı sadece İslama göre değil insanın doğasına, yaşam tarzına terstir. Neyi savunursanız savunun, herkes istediğini yapmakta özgür, fakat bizde düşüncemizi ifade etmekte özgürüz.

Profesör Caner Taslaman ı takip etmeni de öneririm, bi siz zekisiniz çünkü adamlar profesör olsun Müslümansa cahildir öyle değil mi ? Eriyecekmişiz 😆 bence de siz yanacaksınız diyeyim bende.

Edit: İmla

Hadsizce milleti sapık olarak etiketlerseniz herkese burada cevap verme hakkı doğar.

Eşcinsellik konusundan taslamana, tarihe, müslüman bilimadamlarının yaptıklarına nereden geldik ? Var mı o bilimadamları şuan, yok. Dünya üzerinde ne kadar gericilik, yobazlık, ortaçağ kafalılığı varsa yukarıdaki harita gösteriyor zaten nereler olduğunu benim söylememe gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 27 Haziran 2015; 10:59:58 >

• Homosexsüelliği savunanlar var ya. Allah akıl fikir versin.

• Gayrimüslimlere bu konuyu açıklamaya çalışmayın arkadaşlar, onlara göre sapkın da olsa, toplumun bozulmasına da yol açsa birey her şeyin önündedir. İslami perspektifte ise umumun menfaati ferdin menfaatinden evladır, yani toplum bireyden üstündür. İtikadi açıdan sorunsuz bir Müslümansanız bu olayı tasvip etmemeniz gerekir, diğerleri için ise bireysel hak kazanımıdır, sevindirici bir olaydır. Yakında evlat edinme haklarını da elde ettiklerinde (belki vardır bilmiyorum) empati yapıp bu konuyu savunanları gay bir çiftin çocuğu olarak yetiştirildiğini düşünmeye davet ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tendürek

Gayrimüslimlere bu konuyu açıklamaya çalışmayın arkadaşlar, onlara göre sapkın da olsa, toplumun bozulmasına da yol açsa birey her şeyin önündedir. İslami perspektifte ise umumun menfaati ferdin menfaatinden evladır, yani toplum bireyden üstündür. İtikadi açıdan sorunsuz bir Müslümansanız bu olayı tasvip etmemeniz gerekir, diğerleri için ise bireysel hak kazanımıdır, sevindirici bir olaydır. Yakında evlat edinme haklarını da elde ettiklerinde (belki vardır bilmiyorum) empati yapıp bu konuyu savunanları gay bir çiftin çocuğu olarak yetiştirildiğini düşünmeye davet ediyorum.

Heteroseksüellerin homoseksüellere çocuk yetiştirme konusunda öğretebileceği hiçbirşey yok. En azından ailemin beni kağıt parçasıymış gibi terketmeyeceğini bilirdim, yetiştirme yurtları bir ton öksüz yetim çocuk kaynıyor

• Empatiyi ebeveynler açısından değil çocuk açısından yaparsanız daha sağlıklı olur. Verdiğiniz örneği kabul etmek mümkün değil, ailesi tarafından terk edilen çocuklar, ailesi heteroseksüel olduğu için mi terk edildi? Aynı cinsiyete sahip bireylerin de evlat edindikleri çocukları terk edip etmeyeceğinden emin olamazsınız çünkü normal bir sosyal olayı değerlendirirken bile siyah ve beyaz gibi kesinliklerden bahsedemeyiz, böyle bir konuda ise gri ve grinin tonlarında başka bir kesinlik göremiyorum. Konuyu bu kadar dar alana çekip sığlaştırmaya da gerek olmadığını düşünüyorum. Saygılarımla...
  • Garip bir yaklaşım bulsam da sonuç olarak, her insanın kendi tercihi. Siz karşı cinsten hoşlanıyorsunuz diye sizleri dışlasalardı ne hissederdiniz?
  • Orijinalden alıntı: Auroth

Orijinalden alıntı: crazy585858 Tamda dünyadaki tüm dinleri kültürleri yozlaştırıp yok etmek isteyen ..... ?

Şimdi @Auroth kulağını aç iyi dinle. Dünya, Hayat, Yaşam ve bu yaşamın içinde ki hayvanlar böcekler, bitkiler, bakteriler ve insanlar. Bütün yaşam kendi öz kuralları dahilinde ilerliyor. Ne zaman bu kurallar çiğnenmeye başlasa felaketler (ozon delinmesi, savaşlar, açlık, kıtlık, aşırı ısınma aşırı soğuma, mevsim dengesizliği, bitkisel ve hayvansal hayatın azalması, fırtına, kasırga, tusunami...daha çok eklenebilir) meydana geliyor. Ve bu Evrende bu kuralları çiğneyen tek bir varlık var o da insan. İnsan sonuna doğru giderken yanında güzel olan her şeyi tüketerek götürüyor. Eğer duvara yumruk atarsan aynı şekilde duvar sana karşılık verir ve elini yaralarsın. Ne kadar kuvvetli vurursan elin o kadar yara alır. Hayat da böyle. Dişi ve erkek olarak çift olan varlıklar içinde insan buna kendi çapında doğal olmayarak karşı gelmeye çalışıyor. Sence bunun karşılığını almayacak mı Doğa bunu her seferinde kanıtlamıyor mu? Özgürlük adı altında, fikirlere saygı duymak adı altında ne kadar yanlış şeyler yapılıyor. Yarın zenginler ben parayla insan öldürmek istiyorum dediğinde ve bu yasallaştığınıda durum farklı mı olacak zannediyorsun. ve Soluduğun havayı pisleten o kadar fabrika varken yine o zenginlerin temiz hava sattığını ve bunu almak mecburiyetinde olduğunu düşün. Yada benim hakkım özgürlüğüm diye bahanelere sığınıp 3-4 tane kişiyle evlenenleri düşün. Karım deyip de karısını öldürenleri düşün. Mini etek giymiş diye kız kardeşine tecavüz edenleri düşün. Evet bunların hepsinin bu olayla temel bağlantısı var. Sadece Görmek istersen görebilirsin. Gözlerini ve kulaklarını kapatıp olaylara öyle bakma. Hayat ve doğa nasıl davranırsan öyle karşılığını alırsın.

• asıl mesele; böyle tartışmalı bir konunun olduğu haberin, özellikle ramazan gibi müslümanların hassas olduğu bir ayda bu sitede neden yayınlandığıdır. ben açıkçası bunun altında kasıt ararım. herhangi bir teknolojiyle alakası olmaması ayrı dursun, en güzelinden bir magazin haberi olmuş. DH kendine bu konularda çeki düzen vermeli!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bodyman700 -- 27 Haziran 2015; 13:02:32 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.